Ранно или късно захранване?

  • 2 374
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 190
На 2 месеца започнах постепенно да въвеждам сокове. На 3 - плодови пюрета. На 4 - зеленчукови, на 5 - каши, на 6 - месни пюрета... и т.н., захранването завърши на годинка и 2 месеца с белтък. Правих го много бавно и постепенно, а не както сега съветват, от веднъж да се въвеждат всевъзможни неща през ден - два.
и аз по тоз път сам 2м. сок 3м сме на пуре(незнам каде ми е уто) Embarassed Embarassedи то си е до детенце ние по принцип нямахме колики ,а новостите бебо ги при мноого добре Peace

# 46
  • Мнения: 146
Какво значи "прие ги много добре"?То и кюфте да му дадеш ще го изяде....на 3 месеца сте!

# 47
  • София
  • Мнения: 15 232
Е, стига де.
3-месечно бебе дали пък ще приеме добре кюфте?

Ей така като започнете понякога-ами ти и ракийка му сипи....., ами боб с пръжки му дай....., ами давай му пържоли......  ooooh! На мен подобни писания ми звучат нелепо.
Всеки има право да си храни детето както намери за добре.
Тук сме, за да си помагаме, а не да се  иронизираме и да се нагрубяваме една друга.  Peace

# 48
  • Мнения: 146
Не съм го казала в буквален смисъл а в преносен  Mr. Green  Sorry ако съм засегнала някой!

# 49
  • Мнения: 71
Аз захраних почти на 3м.с плодово пюре от морков.

# 50
  • Мнения: 781
Според мен има ранно и нормално захранване. Респективно ранното е  след 40 ден и нормално след 5, 6 месец.
Късно захранени са били нашите баби, които са цокали единствено цицата до едногодишна възраст.

# 51
  • Мнения: 29
Според мен няма за къде да бързаш.Мойта бебка я кърмя.Сега е почти на 6мес.До 5мес.имаше адски колики.Представи си какви са детските стомахчета.Недей да натоварваш бебока толкова рано.

# 52
  • Мнения: 2 100
Сокчетата пък са най-безполезното нещо за едно бебе. Ако толкова искаш да го захранваш, направи го лека полека с пюре. По принцип след 5-тия месец е най-добре да се захранват децата, ама ти си знаеш.

П.С. Има много теми по въпроса, както и доста в Библиотеката  Peace

# 53
  • Мнения: 125
Дадох му картофче нито рано, нито късно. А навреме за моето бебче. Има показатели, освен възрастта, според които може да се прецени дали, или.
Та на него му дойде времето да опита нещо различно от АМ на 4 месеца. Казвам да опита, защото докато не прояви пак интерес към храната, не съм му давала нищо. Няма и да му дам...когато иска-тогава.

# 54
  • Мнения: 2 136
Сина ми, който в момента е на 12 години го захраних по съветите на педиатърката тогава- от втория месец сок и т.н.
Дъщеря ми я кърмих до 6 месеца без да давам вода и да захранвам. Не съм имала проблеми с ранното захранване на сина ми, но въпреки това смятам, че е по- добре късно захранване

Общи условия

Активация на акаунт