Ранно или късно захранване?

  • 2 379
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 269
библиотека.

сьщо така,горе в дясно,натискаш експертно тьрсене и пишеш захранване или каквото те интересува  Peace

# 16
  • Мнения: 89
библиотека.

сьщо така,горе в дясно,натискаш експертно тьрсене и пишеш захранване или каквото те интересува  Peace

много ти благодаря  Hug

# 17
  • Мнения: 1 269
моля,моля!

пак заповядай.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
На 2 месеца започнах постепенно да въвеждам сокове. На 3 - плодови пюрета. На 4 - зеленчукови, на 5 - каши, на 6 - месни пюрета... и т.н., захранването завърши на годинка и 2 месеца с белтък. Правих го много бавно и постепенно, а не както сега съветват, от веднъж да се въвеждат всевъзможни неща през ден - два.

# 19
  • Мнения: 2 587
Аз захраних на 5 месеца със зеленчуково пюре,сокове не съм давала и не мисля че дъщеря ми е загубила от това.

# 20
  • Мнения: 1 512
Както всяка една тема - с кликване на мишката и отваряш.Иначе на въпроса ти - остави сокчетата за по-късен етап.Аз започнах да давам пюре от морков в началото на 5 месец ( на Ам е от самото раждане)

# 21
  • Мнения: 9 973
На 2 месеца започнах постепенно да въвеждам сокове. На 3 - плодови пюрета. На 4 - зеленчукови, на 5 - каши, на 6 - месни пюрета... и т.н., захранването завърши на годинка и 2 месеца с белтък. Правих го много бавно и постепенно, а не както сега съветват, от веднъж да се въвеждат всевъзможни неща през ден - два.
и аз така направих,а колики-до 7м.,така,че не бързай
С второто дете никога не бих постъпила така Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
На 2 месеца започнах постепенно да въвеждам сокове. На 3 - плодови пюрета. На 4 - зеленчукови, на 5 - каши, на 6 - месни пюрета... и т.н., захранването завърши на годинка и 2 месеца с белтък. Правих го много бавно и постепенно, а не както сега съветват, от веднъж да се въвеждат всевъзможни неща през ден - два.
и аз така направих,а колики-до 7м.,така,че не бързай
С второто дете никога не бих постъпила така Peace

Е, сигурно зависи от детето - на Давид коликите, в общи линии, спряха преди 2рия месец и не са се засилвали от соковете, за сметка на това му се регулира стомахчето - а преди това доста плачкаше като трябва да ака... Познавам и други бебенца, които бяха получавали колики от сок от ябълка. Както и такива, при които нямаше подобен проблем. Единствения начин да разбереш от кои е твоето, уви, е да пробваш...

# 23
  • Мнения: 1 062
Освен това, можеш да пуснеш и анкета. От 2 до 7 месеца. Така ще ти е по-ясно на къде клонят нещата. Така или иначе вече си пуснала тема  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 15 252
От тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0


ВТОРА ЧАСТ

ЗАХРАНВАНЕ
КОГА И С КАКВО ДА ЗАПОЧНА ЗАХРАНВАНЕТО:
Кога да захраним бебето с твърда храна
Защо да чакам със захранването?
Обърках се вече!
Захранване на изкуствено хранено бебе
Захранване при изкуствено хранените бебета???
Захранване с пюрета-как и от кога
Захранване-защо,кога и с какво-> Част Първа
На 3 месеца какви пюрета давахте?
Ех, тези зеленчуци и плодове
Пюрета и каши за захранване на бебе-събирам мнения
Колко често да въвеждам нови храни?
Какво ще рече "нова храна"?
С какви меса да захраня?
Какво пюре за захранване?
Kак да заместя хранене
За захранването! Съвет...
Ах, тези педиатри ....
Aлергия
Дайте съвет за захранването
Дали да спра захранването?
Схеми на захранване
Мога ли да дам вече и друго?
Има ли някъде списък на поредността на храните, които може да се дават?
Oткога започнахте да давате пюрета?
Захранване на 5 месеца
ЗА или ПРОТИВ ранното захранване сте и ЗАЩО?
Захранването-Равносметка
Кое въведохте първо - месо или сирене?

 Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
Лично мое мнение е, че педиатри, които не са в течение на "новости" от преди 15 години свързани със захранването и храненето поставят под съмнение професионалната си компетентност като цяло. Крайно време е такива "лекари" да бъдат бойкотирани и заменяни с хора, които гледат на професията си сериозно и следят промените в областта.  

Много добре казано  Peace

Намери си адекватен педиатър, както и изчакай със захранването минимум до навършване на 4 месеца.
Сокче дадох след годинка.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз рано захраних - тоест дадох сок след 40-тия ден, после и пл. пюре. Добре ги приемаха децата, не съм имала проблеми.

# 27
  • Мнения: 1 305
Аз съм за късното захранване, според мен за дете под 5-6 м по хубаво от кърмата или АМ няма  Peace

# 28
  • Мнения: 14 499
аз захраних късно - на пет месеца давах няколко пъти малко оризова каша, на навършени 6 месеца дадох пюре от морков. сокове нямам намерение да давам поне до 2-годишна възраст, че и по-късно.

захраних късно първо защото смятам, че така е правилно, второ защото като наблюдавах дъщеря си въобще не можех и да си помисля, че на три месеца трябва да й давам пюре. затова и смятам, че най-добре е да се гледа готовността на бебето за захранване, не толкова определена възраст в месеци. има бебета дето на 4 месеца са абсолютно готови, други като моето например, дето може да чакат и до 7-мия месец

# 29
  • Мнения: 1 197
[url]http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0[=url]  тук е библиотеката

Общи условия

Активация на акаунт