Рецепти Оливър, Рамзи и др. кулинарни величия

  • 19 481
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Като се прибера, непременно!

# 46
  • Мнения: 4 358
Малеее къде се бутнах и аз момичета ooooh!.
От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.
Купувам всеки брой на GOOD FOOD.Пробвала съм много неща, но на Оливър ни едно.От страхопочитание Embarassed.
Впрочем ако имате на кабелната си телевизия програма Фиеста ТВ - та там най си заслужава Майстори Готвачи - точно дребни наглед неща показват ,но явно ключови.
http://www.fiestatv.tv/index.php?ul=9#

# 47
  • Мнения: 321
Ама какво значи: за сега-това ,ще ви следя. Тук се дава моменталически рецепта JoyLaughing светли ,моля те ,не ни разочаровай! Laughing

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 18:23 от чушчица

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.


не реви Mr. Green
аз даже зелен чай на прах си купих, за да пробвам тва-онова...
после мъжът ми ме попита кога най-сетне ще ядем селска кухня, че му писнало от експерименти  hahaha

# 49
  • Мнения: 321

От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.


не реви Mr. Green
аз даже зелен чай на прах си купих, за да пробвам тва-онова...
после мъжът ми ме попита кога най-сетне ще ядем селска кухня, че му писнало от експерименти  hahaha
Joy Laughing Laughing Laughing Laughing

# 50
  • Мнения: 4 358

От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.


не реви Mr. Green
аз даже зелен чай на прах си купих, за да пробвам тва-онова...
после мъжът ми ме попита кога най-сетне ще ядем селска кухня, че му писнало от експерименти  hahaha
Малее той и моя така вика.Хем гледаш аз по БГ манжи и по обикновенни уж готвя.Не като тебе Hug.Аз ако му сготвя нещо хептен експериментално ще отиде на ресторант hahaha

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Ама какво значи: за сега-това ,ще ви следя. Тук се дава моменталически рецепта JoyLaughing светли ,моля те ,не ни разочаровай! Laughing
Извинете моля, ама си имам оправдание - бях рожденничка вчера и просто не стигнах повече до компа, а тефтерът с рецептите е удома.

# 52
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 660
Тайна, заповядай: Simple Smile

Говеждо "Уелингтън" на Гордън Рамзи

400 г говеждо филе
400 г култивирани печуркi (от най-големите, с тъмни ламели)
4 резена пармска шунка
горчица за намазване (от тази, без синапеното семе и с по-лек вкус)
200 г многолистно тесто
8 бр млади картофи (или от сорта "Шарлот")
1 скилидка чесън (смачкана)
1 стрък мащерка
2 бр мини-марули (сорт Romaine)
сол, черен пипер, зехтин
винегрет с горчица (по желание)

Фурната се загрява на 200°С.
Месото се запържва от всички страни в тиган с малко зехтин, дкато покафенее. Целта е да се "запечата" и да задържи в себе си всички сокове. Оставя се да изстине и се намазва обилно с горчицата.
Гъбите се нарязват на едро и се смилат в блендера, докато се получи нещо като каша. Тази смес се запържва в горещ, сух тиган, докато се изпари всичката вода (би трябвало лесно да се слепва). Оставя се да изстине.
Върху голямо парче домакински филм (от тези прозрачните) се нареждат резените пармска шунка, така че да се застъпват. Отгоре се разпределя гъбената смес. Отгоре се поставя говеждото филе и се завива стегнато, така че да е покрито от всички страни със шунката и гъбите. Фолиото се затяга добре. Оставя се за 10-15 мин в хладилника да се стегне.
От бутер тестото се изрязва правоъгълник, достатъчно голям, та да завие месото. Краищата се намазват с разбития жълтък. Месото се изважда от хладилника, фолиото се маха и месото се поставя в центъра на тестото. Завива се от всички страни като прихлупването остава от долната страна на месото, излишното тесто отстрани се изрязва и отгоре се намазва с останалия разбит жълтък. Оставя се отново за 5 мин в хладилника. Намазва се повторно със жълтъка. Пече се 35-ч0 мин на 200°С. Оставя се да почине 8-10 мин преди да се нареже.
Картофите се сваряват за няколко минути в подсолена вода. Разрязват се на четвъртинки, като кората се запазва. Запържват се до готовност в малко зехтин и масло, заедно с чесъна и мащерката. Подправят се със сол и черен пипер. Чесънът и мащерката се махат преди сервиране.
Листата на марулята се отделят едно от друго. Вътрешните листа се заделят за салата, а външните се запържват съвсем леко в малко зехтин, сол и пипер.
Нарязаното филе се сервира с картофите и марулените листа. По желание може да се подправи с винегрет с горчица.

Svetli, честит рожден ден! Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 15 471
Роца, много ти благодаря за преведената рецепта. Копирам и прибирам при рецептите.Благодаря! newsm51

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Въх, темата на найста страница, узорих се да я намеря.

Ето обещаната рецепта за лещата на Джейми. Уточнявам, че това е леко променен вариант, който най-много се харесва у нас (правила съм я много пъти в много варианти):

Салата от леща
Продукти:
1 ч.ч. почистена и измита леща
2 моркова, нарязани на кубчета като за руска салата
2-3 печени червени чушки, нарязани на дребно
4-5 едри скилидки чесън
1/2 връзка магданоз
оцет, зехтин, сол на вкус

Лещата се накисва във вода за 1/2 час. Сварява се заедно с нарязаните на кубчета моркови. Във водата не се слага нищо друго. Отцежда се и се оставя да изстине. Добавят се нарязаните на дребно скилидки чесън (не счукан!), чушките, магданозът и се обърква добре. Едва тогава се соли и се добавят оцет и зехтин. В оригинала оцетът и зехтинът се разбиват с шейкър и тогава се добавят, но аз нямам такъв щейкър.
Салатата е хубаво да престои няколко часа добре покрита в хладилник. Аз винаги я правя от предния ден - колкото по-дълго стои, толкова по-вкусна става.

Ето и рецептата за риба на фурна:

Рибата се нарязва на едри парчета и се подрежда в тавичка с кожата нагоре. Наръсва се с подправки по вкус. Джейми слагаше зърна кориандър, стръкчета розмарин и тем подобни, като всичко беше в зелен вид (на клонки), което аз не мога да осигуря и слагам каквото имам. Отгоре цялата риба се покрива с тънки резенчета лимон. Залива се с 1/2 ч.ч. бяло вино. Пече се 20 мин. на 220 градуса.
Идеята на рецептата е лимонът да си пусне сока, който да се смеси с подправките и да попие в рибата. Освен това лимонът трябва да се запече и да става за ядене така. Определено е вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт