за картите и ларедута

  • 11 098
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 86
И моята е кредитна, но пак не иска. Не ми дава опция да избера Виза.

# 46
  • Мнения: 165
Явно Виза Електрон води класацията Laughing
Моята е от ОББ кредитна и нямам никакъв проблем.


Да разбирам ли, че може с Визата Електрон на ОББ да се пазарува. Навсяказе пише, че неможе.

с дебитна виза електрон на ОББ не може. А момичето е писало, че нейната е кредитна  Peace

И аз съм с VISA Classic на ОББ - кредитна и нямам грижи Simple Smile С Visa Eleсtron не става.

# 47
  • Мнения: 121
Момичета, някой да е ползвал Мастер Кард на Експрес Банк за разплащания в Ла Редут? Аз имам такава, в долари, дали нещата ще се получат с нея? Confused

# 48
  • Мнения: 121
Ох, забравих да уточня, дебитна е.

# 49
  • Мнения: 1 080
аз пробвах с мастер кард на си банк и не стана

# 50
Deiq,аз имам съмнения за Пошенска банка.Вчера си взех новата карта и тя е Маестро.А предишната ми беше VIZA,а в менioto na LAREDOUTE няма такава карта!!!

# 51
  • Мнения: 5 207
Момичета, някой да е ползвал Мастер Кард на Експрес Банк за разплащания в Ла Редут? Аз имам такава, в долари, дали нещата ще се получат с нея? Confused

Ох, забравих да уточня, дебитна е.

Да, аз имам дебитна карта Мастеркард на Експресбанк, само че е в лева. С нея нямам абсолютно никакви проблеми в нито един сайт. Приемат си я съвсем нормално стига да има наличност  Mr. Green. От Ла Редут имам само една поръчка и мина без проблеми.

Има една особеност, която ме спира да купувам от Ла Редут. Ако например поръчвам за 100 лева, веднага след като пусна поръчката ми се блокират 100 лева от сметката. След 4-5 дни сумата се осчетоводява, но не се осчетоводяват вече блокираните, а нови 100 лева. Тоест сметката ми намалява с 200 лева и трябва да се обаждам на картов център да ми ги освободят първите 100, за да мога да ги ползвам. Това означава, че сумата, за която поръчвам, трябва да я имам двойна в наличност, което мен не ме кефи особено.
Предполагам, че и при теб ще е така, така че се приготви с повечко пари вътре.

# 52
  • Мнения: 86
Минах с картата на ЦКБ. Задължително ли е да имам в картата двойно цената на поръчката.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 15:48 от teodk76

# 53
  • София
  • Мнения: 8 280
мале голяма сложнотия с тоз' Редут  newsm78

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 127
Момичета, някой да е ползвал Мастер Кард на Експрес Банк за разплащания в Ла Редут? Аз имам такава, в долари, дали нещата ще се получат с нея? Confused

Ох, забравих да уточня, дебитна е.

Да, аз имам дебитна карта Мастеркард на Експресбанк, само че е в лева. С нея нямам абсолютно никакви проблеми в нито един сайт. Приемат си я съвсем нормално стига да има наличност  Mr. Green. От Ла Редут имам само една поръчка и мина без проблеми.

Има една особеност, която ме спира да купувам от Ла Редут. Ако например поръчвам за 100 лева, веднага след като пусна поръчката ми се блокират 100 лева от сметката. След 4-5 дни сумата се осчетоводява, но не се осчетоводяват вече блокираните, а нови 100 лева. Тоест сметката ми намалява с 200 лева и трябва да се обаждам на картов център да ми ги освободят първите 100, за да мога да ги ползвам. Това означава, че сумата, за която поръчвам, трябва да я имам двойна в наличност, което мен не ме кефи особено.
Предполагам, че и при теб ще е така, така че се приготви с повечко пари вътре.
Явно банката ти има проблем не Ла редут.За такъв случай не съм чувала до сега...
Ти обади ли се да ги питаш,защо така се получава?

# 55
  • Мнения: 533
Аз съм си доволна от мойта VISA elektron на ПИБ ,тя е дебитна еврова,нямам такси.Срещу 1 евроцент получавам SMS за сумата която съм превела на LA redoute преди 1минута,така зная че е валидизирана и поръчката Peace

# 56
  • Мнения: 5 207
По-горе говорех само за дебитна карта Мастеркард на Експресбанк и беше допълнение към въпроса на lenochka - да не се изненадва, ако се случи такова нещо. За други банки и карти може да не се отнася, така че недейте започва с тюхкането.

ivanka1979, това ми се получава само с два сайта - Ла Редут и още един американски. Разбира се, че говорих с картовия център и те твърдят, че причината е системата за разплащане на сайта. Единственото спасение било след като се осчетоводят парите да им се обаждам да освобождават блокираните.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 576
Минах с картата на ЦКБ. Задължително ли е да имам в картата двойно цената на поръчката.
Няма такова нещо. Някой път може да се случи, аз затова първо си избирам поръчката, после вкарвам точно толкова пари и я пускам.

# 58
  • Мнения: 5 207
Няма такова нещо. Някой път може да се случи, аз затова първо си избирам поръчката, после вкарвам точно толкова пари и я пускам.

И аз така правя, защото си ползвам картата само за поръчки по Интернет, обаче ме изненадаха. Внесох си 120 лева за поръчката, обаче изведнъж наличността ми стана -100 лева (справка от банкомат). С груби цифри говоря, но добивате представа.
Така че има такова нещо, но явно е частен случай.
Както и да е. Предупредих момичето, защото има същата карта като мен и от същата банка и предположих, че и при нея може да стане. Не виждам някъде да е казано, че важи за всички банки и карти.

# 59
  • Мнения: 1 080
няма такова нещо, просто има минимум който не може да изтеглиш от банкомата, и той не ти го показва

Общи условия

Активация на акаунт