Запушени каналчета - нищо не помага

  • 2 801
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 483
Такаааа, за да не пускам препратка , ще пиша
Риванол компрес , студен - между кърменията
40 градуса температура - на два пъти вече от една и съща гърда е белята.
нито сучене от бебето, (а то ми е мързеливо), нито компреси, загряване , масажи и да не изреждам всичко, ми помогна да се разсее подутината - доста голяма впрочем

Като хванах вечерта мъжа ми, дърпа , дърпа , дърпа , изведнъж ме преряза адски и като рукна онова застояло млякоооооо   - стана страшно Grinning  . Два дни след това млякото беше солено!!!! И тя не искаше да суче. После нещата се оправиха Peace   Шапка му свалям на моя мъж - даже сам го предложи

# 16
  • Мнения: 3 869
А, страхотно е това с мъжо!!! rotfImbo
Моето бебе такава вакум-помпа е развило, че не опрях до мъжо, ама иначе нямаше да се поколебая!

Ива, благодаря за съвета Simple Smile Оправихме се от раз Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 210
НИНА , какво имаш предвид , че мъжа ти е дърпал. Ще накарам и аз моя, очевидно сама не се справям, а бучката ми е голяма и стои вече много време.  Praynig

# 18
  • Мнения: 9 776
Ами не съм НИНА, но и моя бих го впрегнала да дърпа, т.е. да засуче, ако бебето не се справя само. Защо се държиш толкова време? Не е шега работа.

# 19
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте, две седмици бях постоянно с 39-40 градуса.Пих антибиотик,течен аналгин,  цедях се нонстоп, малкия сучеше, но според мен проблема беше в силиконовите подложки, които си бях сложила /течеше като река/.Като ги махнах и два дена след това твърдото в гърдите ми се махна.

# 20
  • Мнения: 9 776
Здравейте, две седмици бях постоянно с 39-40 градуса.Пих антибиотик,течен аналгин,  цедях се нонстоп, малкия сучеше, но според мен проблема беше в силиконовите подложки, които си бях сложила /течеше като река/.Като ги махнах и два дена след това твърдото в гърдите ми се махна.

За какви подложки става въпрос? И къде текат? Кое тече всъщност? Нищо не разбрах newsm78.

# 21
  • Мнения: 3 483
Имах предвид, че мъжът ми сучеше Laughing. Само че който ще пробва, кажете на половинките си, че трябва да ползват и езика, както прави бебето, а не само с устни като сламка, защото нищо няма да стане Peace

При мен докато суче бебето от едната гърда, от другата винаги тече. Затова слагам меки подплънки (чико). Само че така зърното леко се прегъва, поне моето, и не тече добре . Затова си взех колектори на авент, слагат се на неизползваната гърда в момента на хранене- така зърното е свободно и тече, докато бебето се храни от другата. Така не се получава напрежение в гърдата, тъй като мляко си тече свободно, и съответно не се запушвам Peace
Ако някой има интерес, мога да му пусна снимки да види какво е.

А меките подплънки си ги държа когато не се храним

# 22
  • Мнения: 402
И аз предполагам съм със запушени каналчета, защото имам болки повече от седмица, взех си час за гинеколог и ще разчитам на помощ от него. Не очаквах да ми се случи след почти две годишно кърмене Rolling Eyes, но малката вече ме ползва за заспиване, а не за хранене и резултата е такъв. Много се смях на варианта с мъжа hahaha, но пък явно помага

# 23
  • Мнения: 3 483
Сигурно "цицата-биба" е белята при теб. Пиши после какво е станало.

А че си беше смешно- беше,   дърпа ли дърпа брадатото сукалче, аз пищя, каката се киска, а бебето гледа умно от шезлонга.... само за клип бяхме.....  Да не забравя и кофичката от кисело мляко, дето държеше "кърмачето" за изсмуканото Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 95


За какви подложки става въпрос? И къде текат? Кое тече всъщност? Нищо не разбрах newsm78.
[/quote
става въпрос за подложки за сутиен на авент, които са като резервоарчета-тече и вътре се събира млякото.Някои го събират, но аз го изхвърлях-на половин час трябваше да ги изпразвам.

# 25
  • Мнения: 3 483


За какви подложки става въпрос? И къде текат? Кое тече всъщност? Нищо не разбрах newsm78.
[/quote
става въпрос за подложки за сутиен на авент, които са като резервоарчета-тече и вътре се събира млякото.Някои го събират, но аз го изхвърлях-на половин час трябваше да ги изпразвам.

 Peace Peace Peace

В началото - да, но после се урегулираха нещата при мен и ги ползвам само на кърмене

# 26
  • Мнения: 9 776
Че то можело направо каката да използваш Grinning. Моята щерка, както не си е досукала горката, умира за кърмата ми сега. Два, три пъти като съм се цедила и тя го изпиваше Crazy. Много и харесва. Пък аз и викам - да си сукала навремето, сега нямаааа Joy.

# 27
  • Мнения: 3 483
Хихи, вярно... аз кърмих каката само 20-на дни Sad заради форсмажорни обстоятелства Twisted Evil

Ама е вечно със сополки и разни други подаръци от градината, та не смеех, а и ме беше страх да не дърпа силно. Пък и то на 5-годишно бързо му минава меракът Laughing  Иначе и на нея давам чат -пат, но изцедена, за подсилване уж Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 4 381
Ако срещате трудности със запушените каналчета, може да си поискате направление за физиотерапевт. Те използват радар за разбиване на бучки в гърдите. Съвсем безвредно за кърмачки.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 056
viv4o, къде това?

Общи условия

Активация на акаунт