Програмата за детегледачките - 4

  • 16 884
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 715
Да, детето ми  ще е между 2 и 3, аз работя, т.е съм в трудови правоотношения и ползвам неплатен отпуск (примерно 8 месеца).
Въпросът ми е дали се водя работеща или не newsm78
Извинявам се, ако не схващам ясно Embarassed
Къде мога да видя точна дефиниция, че вероятно от НОИ ще тълкуват "свободно" newsm78

# 76
  • Мнения: 21
Благодаря Ви Lady Incandenscent  и Anni ta!

# 77
  • Сливен
  • Мнения: 894
здравейте Simple Smile
искам да попитам какви документи трябва да носи свекърва ми като се регистрира в бюрото по труда?

# 78
  • София
  • Мнения: 1 352
здравейте Simple Smile
искам да попитам какви документи трябва да носи свекърва ми като се регистрира в бюрото по труда?

Детегледачката трябва да се регистрира в дирекция „Бюро по труда”, документи:
1. заявление-декларация по образец
2. документ за самоличност
3. документ, удостоверяващ адресната регистрация по настоящ адрес (изисква се от лица, които се регистрират в дирекциите по труда по настоящ адрес)
4. документ за придобито образование и/или квалификация.
5. документ удостоверяващи общ и/или служебен стаж, и/или осигурителен стаж
6. удостоверение от съответния психодиспансер, че не страдат от психически заболявания.
7. Разпореждането от НОИ за пенсионерите

# 79
  • Сливен
  • Мнения: 894
anii_ta  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 477
Здравейте,да попитам ако реша да кандидатствам по тази програма задължително ли е да си избера детегледачка от същия град,в който ми е адресната регистрация.Имам близка приятелка,но тя живее в Асеновград,а ние в Пловдив.Детето може да се гледа и там,но къде да трябва да подам документите?Благодаря предварително  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте,да попитам ако реша да кандидатствам по тази програма задължително ли е да си избера детегледачка от същия град,в който ми е адресната регистрация.Имам близка приятелка,но тя живее в Асеновград,а ние в Пловдив.Детето може да се гледа и там,но къде да трябва да подам документите?Благодаря предварително  Hug
Мисля, че ако детето постоянно ще се гледа в Асеновград, ти трябва да си правиш настоящ адрес в града на детегледачката и си подадеш документи в ДСП по настоящ адрес т.е документи се подават там където ще се гледа детето.

# 82
  • Мнения: 1 477
anii_ta   bouquetА ако тя се съгласи да пътува трябва ли да си променя адресната регистрация?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 352
anii_ta   bouquetА ако тя се съгласи да пътува трябва ли да си променя адресната регистрация?
Не. Ако детегледачката ще пътува и ще гледа детето у вас в Пловдив си подаваш документи по твоя постоянен адрес. В този случай обаче трябва детегледачката да си направи временен адрес там където ще се гледа детето и да си подаде документи в Бюрото по труда по временния адрес.

# 84
  • Мнения: 4 152
здравейте,
вчера ни се обдиха с покана да подпишем договор. това за пловдив. но казаха, че местата били ограничени, каквото и да означава това. подадохме документи на 16.01.09 -явно поне за пловдив не се чака кой знае колко

# 85
  • Мнения: 6
Здрасти!

Ще започвам нова работа-договора ще подписвам до една седмица.
Стария ми договор е прекратен на 03.02 2009г.

Майка ми е с прекратен договор от днес.
Тя трябва да се регистрира в бюрото по труда в 7 дневен срок-нали така?
Трябва ли направо да каже,че иска да кандидатства по програмата.

Аз трябва ли да изчакам новия ми работодател да подаде декларацията за ползване на 50% обезщетение при започване на работа,или веднага мога да кандидатствам по програмата след подписването на новия ми договор?

Благодаря предварително!!!

# 86
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
Здрасти!

Ще започвам нова работа-договора ще подписвам до една седмица.
Стария ми договор е прекратен на 03.02 2009г.

Майка ми е с прекратен договор от днес.
Тя трябва да се регистрира в бюрото по труда в 7 дневен срок-нали така?
Трябва ли направо да каже,че иска да кандидатства по програмата.

Аз трябва ли да изчакам новия ми работодател да подаде декларацията за ползване на 50% обезщетение при започване на работа,или веднага мога да кандидатствам по програмата след подписването на новия ми договор?

Благодаря предварително!!!

Майка ти може да се регистрира в БТ в 2-месечен срок от прекратяване на договора. Като започнеш работа нека по-добре работодателят ти да подаде декларация по чл.54, защото не се знае как ще се придвижат нещата с майка ти в БТ и Социално подпомагане. След като я "наемеш" за детегледачка работодателят ти ще подаде декларация за промяна на обстоятелствата, с която да прекратиш получаването на 1/2 обезщетение за отглеждане на дете.

# 87
  • Мнения: 6
Искени благодарности,Лейди!!!  bouquet

# 88
  • Мнения: 497
 Някъде четох , че ако лицето, което ще се грижи за детето има педагогически ценз, може да ползва някакви данъчни облекчения. Има ли такова нещо?

# 89
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
Някъде четох , че ако лицето, което ще се грижи за детето има педагогически ценз, може да ползва някакви данъчни облекчения. Има ли такова нещо?

Не - няма такива данъчни облекчения.

Общи условия

Активация на акаунт