Образованието ви в чужбина

  • 14 476
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Чужденци са и двамата, затова го няма това с холандското законодателство.
Друга ми беше мисълта, а именно че толкова изненади има в този живот. И доста от тях могат да са неприятни.

# 121
  • Мнения: 5 710
Никога не съм работила по специалността си. Веднага след като завърших в БГ бяха много тежки времената и се наложи бързо да взимам решения кое ми е важно - да работя за пари или да работя по специалността. Имах реална възможност да замина да правя PhD в Щатите, но поради разни причини, които не ми се обясняват се отказах ( което беше груба грешка) и животът ми пое друга посока - здравеопазване, социална сфера.
Тук бих работила мн. малко неща - едното е клиничен мониторинг ( Роца Simple Smile),   но тъй като съм на село това е доста далечна вероятност, а не сме склонни на преместване  поради много причини.
И тъй като се налага да се приспособявам за пореден път, в момента се образовам в собсвен мъничък бизнес, който да ни държи над водата, поне докато трае тази криза ...
Тук работните места намаляват с всеки ден, става страшно. Имаше по 100 обяви дневно, сега има по 10. Хора излизат на улицата и все повече се прокрадват настроения в стил "британската работа за британците " .
Аз да си призная мислите ми за сметки и пари в момента са ми водещия стимул за справяне и много надделяват над диплома и опит ( които тук не значат много, да не кажа нищо). Замислям се и да използвам тази криза и за учене още, университетът е винаги отворен.

# 122
  • Мнения: 23
Здравейте, пуснах тази тема във форума , във връзка с дъщеря ми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453070.new#new

Моля за помощта на мамите, извън БГ...

# 123
  • Мнения: 5 475
мдааааааа, аз съм от тези, които все учат ooooh!

    И аз съм от същата порода.  Wink

    Завърших СУ в България, после икономика и търговия във Флоренция - Италия. Peace
    Накрая приключих с  МБА в САЩ.  Peace
 
    Сега от време на време посещавам различни курсове.
    Последният беше по управленско счетоводство.
 Peace
     Работя по специалността си от години в различни страни - България, САЩ и сега в Италия.  Peace
     Имайки предвид, че е широкоспектърна , преминах през различни области - първо финанси, а сега работя в сферата на администрацията и управлението.
  
  Определено съм доволна от професионалната ми реализация.  Peace

# 124
  • Мнения: 407
Картинка, много хубава ти е темата!
Като те чета обаче Simple Smile и ме се ще да питам. Ти коя година си учила в БГ консерваторията и какво точно?
Виждам сме една възраст. Аз също учех там, но не успях да се дипломирам поради здравословен проблем. Получих астма, а моя инструмент е флейта, та както се сещаш астма и флейта някак няма да се получи, трябваше да прекъсна.
След това обаче се преориентирах и завърших Математика и информатика + икономика. За щастие на моите родители които са математици  Grinning и мойта музикални наклонности винаги са им били трън в очите.
Работя си по специалността, дори мога да кажа, че за възрастта си направих доста завидна кариера.
Приеха ме на работа още докато бях в университета, а и дъщеря ми тогава беше бебе. Трудно се съчетава майчинството с учене и работа, но не е невъзможно Simple Smile. Спала съм по 2-3 ч. на денонощие, но какво са безсънните нощи за една майка?
Щом като ти се ще работи по въпроса и винаги ще намериш начин!

# 125
  • Мнения: X
На мен пъпа ми бил хвърлен в училище Crazy Засега поверието се оправдава Mr. Green
Завърших СУ. И това лято на завършването трябваше да взимам съдбоносни решения. Имах възможност да правя PhD в Италия, да си търся работа в България(то работа си имах и докато следвах, хем не лоша, но исках да работя по специалността) или да хващам пътя към Америка, пак с учебни намерения.
Обаче, като взе че ме тресна един любовен вирус...какво да ви кажа...най-доброто решение в живота си взех тогава. Като следствие си имам 2 прекрасни дечица.
Докато гледах баткото записах MBA, работих 50%(повече след сесиите и през лятото Laughing), после се прехвърлих audit и сега завършвам, тъкмо малкият ще порасне малко.
Смятам да си търся работа от есента, по специалността задължително.

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 15:38 от Анонимен

# 126
  • Мнения: 1 099
Момичета, виждам, че много сте препатили и ще можете да ме посъветвате.

Аз още карам бакалавър, но в университет, в който бакалавър се взема за средно 5 години. Но е доста реномиран.
В момента много сериозно обмислям да се преместя в друг унверситет, където ще мога да взема бакалавър за 3 години.

Въпроса ми е някой въобще гледа ли кой университет си завършил, и има ли значение реномето му newsm78

# 127
  • Мнения: 2 980
Въпроса ми е някой въобще гледа ли кой университет си завършил, и има ли значение реномето му newsm78

Зависи за какво ще си ползваш дипломата след това. Невъзможно е да се правят обобщения. Аз се занимавам с научна работа (хуманитаристика) и университетска администрация - при нас е много важно къде е учил кандидатът. Мъжът ми завежда фармакологична лаборатория - на тях им стига кандидатът да има тапия, че е лекар или фармацевт. Изобщо не ги вълнува откъде е тапията.

А какво значи да вземеш бакалавър за 3 години? Толкова е продължителността на програмата по принцип? Или можеш да вземаш две години за една?

# 128
  • Мнения: X
Въпроса ми е някой въобще гледа ли кой университет си завършил, и има ли значение реномето му newsm78

Зависи за какво ще си ползваш дипломата след това. Невъзможно е да се правят обобщения. Аз се занимавам с научна работа (хуманитаристика) и университетска администрация - при нас е много важно къде е учил кандидатът. Мъжът ми завежда фармакологична лаборатория - на тях им стига кандидатът да има тапия, че е лекар или фармацевт. Изобщо не ги вълнува откъде е тапията.

А какво значи да вземеш бакалавър за 3 години? Толкова е продължителността на програмата по принцип? Или можеш да вземаш две години за една?



За 5 години бакалавър се взима парт-тайм. Може и да греша де. Аз лично не бих разтягала един бакалавър 5 години. Бих заложила на по-кратката програма. Ти сама трябва да решиш какво те устройва.

# 129
  • Мнения: 5
Здравейте мили майки в чужбина! Пиша ви с надежда ,че ще помогнете да реша един проблем.Сестра ми живее в Калифорния и има детенце на 1г.и9м. Искам да отида и да и помогна с гледането на детето поне за 3 месеца, но и аз имам малко дете на 5г. Много бих искала за три месеца да го запиша някъде в САЩ, за да понаучи английски език.Моля ви ако имате идеи, споделете ги.Очаквам отговорите ви с нетърпение!

# 130
  • ES
  • Мнения: 2 172
Еледа, най-добре питай в американската тема.

Общи условия

Активация на акаунт