Докога ползвахте количка

  • 7 849
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 965
Откакто Виктория започна да ходи стабилно и да издържа повече време. Не исках да я превиквам да се вози на количка. Оковчателно я зарязахме няколко месеца преди да навърши две години.

# 46
  • Мнения: 1 322
Малкия отказа да сяда в количка от 1г и 2м.

# 47
  • Мнения: 1 650
Аз я возех до към година и половина, но баба й до повече от 2. Но в чужбина го возят до към 4-5.

# 48
  • Мнения: 610
АЯми при нас беше до около 1го.и 6мес.,след този период неискаше,но много си е индивидуално всяко детенце.Но мисля,че добър избор ще направиш.

# 49
  • Мнения: 2 674
И двете ми деца ползваха количка до към 2г.и няколко месеца.

# 50
  • Мнения: 2 609
До 2 годинки.

# 51
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Дъщеря ми се возеше в количка и след 2-годишна възраст. Не за друго, а защото когато сме били някъде надалеч и там тя е тичала като дива (обичайно нещо състояние) след това буквално се тропваше в количката като чувал и отмаряше. По-удобно ми беше така, вместо да я нося на ръце. Синът ми е почти на година и половина и честно казано предпочита да ходи. Продължаваме да си ползваме количката обаче. Не се знае само докога ще е така. Май до пролетта по мои прогнози. Thinking Просто всяко дете е различно.
Между другото количката, която си качила на картинка съм я виждала на живо и е доста тежичка. Освен това не ми харесва, че бебето е поставено доста ниско - почти на педя-две над земята. А както знаем градовете ни не са особено чисти, за да диша прахоляка. Пък и в най-бебешкия си период лежи и спи буквално в едно затворено пространство под дупето на по-голямото. Това обаче са си лични мои съображения. Не е нужно да се съобразяваш.
Бих ти предложила нещо доста по-практично - допълнителна приставка, която се закача за почти всяка количка. Тя е нещо като платформичка с колела, върху която стъпва и се вози по-голямото дете, ако е уморено и не иска да ходи. А и не е много скъпо. Виждала съм го в Хиполенд, но сигурно има и на други места.

# 52
  • Мнения: 536
И за двете деца ползвах количка около 1г 3-4мес. И двамата не обичаха количките си и не виждах смисъл да бутам количка и да тичам след бебе...

# 53
  • Мнения: 4 406
виждала съм такава количка на живо, има достатъчно място за задното дете.
според мен е добре да имаш вариант и за голямото дете- то не върви с бързо темпо, а и често  се уморява. освен това едва ли може да спазва твоята траектория на движение  Laughing

# 54
  • Мнения: 2 467
До 3 години активно. След 3г само за пътуване.

# 55
  • Мнения: 2 960
Още ползвам PeaceС каката до към 2 годинки и половина.

# 56
  • Мнения: 6 039
Малена не се разделяше с количката до 3г и 2-3 месеца. Всеки ден излизах на дълги разходки с нея и тя определено не обичаше да върви. Днес се върнах от Париж, и естествено Малена си беше в количката 80% от времето на вън. Там разстоянията са огромни. Като изляза в 10 се прибирам в 18. Тя си спи в количката поне 2-3 часа. Удобно топло и безопасно. На 4г и 1 месец е. Разбира се, прибрала съм количката вече на тавана. Така до следващото пътуване. Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 5 079
Допреди 1 - 2 месеца.  Mr. Green

# 58
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Все още ползвам за дълги разстояния (баткото е почти на 3, беба почти на 1). В началото голямият се разхожда, беснее - после уморен поляга в количката, а беба е в слинга.
Ако малкият ти обича да се вози и смяташ да правиш дълги разходки -  Фил & Тедс е добро решение (ако не си в БГ).

# 59
  • Мнения: 743
От момента, в който се научи да ходи самостоятелно, без да търси опора, прибрахме количката. Не пожела повече да се качи в нея. На 1г. и 2 м. беще тогава, сега като види деца в количка и казва "Мама, виж - бебе".

Общи условия

Активация на акаунт