Неуверена мама

  • 2 802
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 991
Според мен не е толкова добре да си прекалено уверена. Това, че се интересуваш и четеш, а не си мислиш, че си последна инстанция по всички въпроси, свързани с отглеждането на деца е всъщност много добре.

# 46
  • Мнения: 1 632
Според мен не е толкова добре да си прекалено уверена. Това, че се интересуваш и четеш, а не си мислиш, че си последна инстанция по всички въпроси, свързани с отглеждането на деца е всъщност много добре.
smile3521

# 47
  • София
  • Мнения: 184
И аз съм сред неуверените, защото дъщеря ми много плаче. Постоянно си мисля, че вината е в мен.

# 48
  • Мнения: 494
Сокойно, не си съма. И аз сум много неуверена, да не кажа, че понякога направо ме е страх, защото не съм сигурна какво точно трябва да направя.

# 49
  • Мнения: 2 015
Мисля, че това ще се промени с течение на времето Peace.

# 50
  • Мнения: 1 512
Щом четеш и се интересуваш за всичко свързано с отглеждането на детенцето ти остава само това да бъдеш по уверена в себе си.Това което правиш за твоето детенце е най-доброто за него,защото ти си единствената и най-добра мама за него.Винаги има съмнение дали това което правим е най-доброто за нашите малки съкровища.

# 51
  • Мнения: 210
Влюбена знай ,че любовта и нежността с която ти го пригръщаш и целуваш никой неможе да му даде дори и най-обиграната акошерка или педиатърка или детегледачка. Ти си най-добрата за него и дори да неможе да направиш нещо то ще ти прости заради любовта ти Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 326
И аз имах такъв период. Това не е свързано с "лоша мама", а е следствие от съществуването винаги на противоположни мнения по форуми, литература и дори при педиатрите. Избирайки едното винаги оставаше в мен малко съмнение - дали пък другото не беше по-добре ... ?!

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Вярвай на майчиня си инстинкт! Hug

# 54
  • Мнения: 4 292
Разбира се, че съм била в много ситуации неуверена, особено с първото ми дете. Кой каквото ще да говори, всички сме така, вярвай ми. Защото обичаме децата си, защото искаме най-доброто за тях, защото си задаваме въпроси и притегляме различните варианти.
Да, ти си най-добрата майка за своето дете и винаги ще бъдеш. Но за да си такава, не е необходимо да придобиваш арогантната представа, че си безгрешна.  Wink

# 55
  • Мнения: 1 195
Никоя жена не се е родила готова да бъде майка.
Това не е професия все пак.
Това което правиш за своето дете е най-доброто.
Никой не може да се грижи за него по-добре отколкото ти. Peace
PeaceВярвай на майчиня си инстинкт! Peace

# 56
  • Мнения: 98
Аз все още не съм родила,но като гледам колко много неща трябва да науча сега и впоследствие още колко много има,направо се плаша.Постоянно си преговарям как се къпе бебе,как се кърми,като че ли ще ходя на изпит.Много ме е страх,защото това малко,крехко същество най-вече на мен ще разчита в началото.Освен за грижите за физическото му състояние ме притеснява и дали ще го познавам достатъчно добре, за да откликвам и на другите му нужди,дали ще мога да го възпитам правилно и такива неща...Сигурно увереността идва с опита и времето,но засега съм гола вода....

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това което правиш за своето дете е най-доброто.
Никой не може да се грижи за него по-добре отколкото ти.

Общи условия

Активация на акаунт