Наближава към последната третина нашата АПРИЛска дружина

  • 11 123
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 847
very_nice   bouquet

Извинявам се,ако съм объркала някого с моите обяснения за майчинството  Embarassed всъщност исках да кажа нещо подобно на това, което tai е обяснила, но нещо не се справих добре  Rolling Eyes

за леженето на дясно-и на мен ми е по-удобно, но още преди два месеца док ми каза да започвам да лежа на ляво и сега ги редувам...а, напоследък май ми е най-удобно по гръб

# 46
  • Мнения: 541
Рони, хемоглобинът, хематокритът и еритроцитите са свързани - ако е нисък хемоглобина, веднага падат и другите две. Така че да не те притеснява това. А освен стойност за желязо има ли и за ЖСК? На мен Дока ми обясни, че първото показвало запасите от желязо в организма, понякога хемоглобинът бил нисък, а пък имало запаси - в такъв случай нямало нужда да се пие желязо, а се правела друга терапия. А ЖСК ако е увеличено е признак за анемия - има завишено търсене на желязо.
жабче дай съвет Heart Eyes искам да видя дали имам нужда да пия още желязо,но кое изследване  да си пусна?така като гледам какво си написала май най-добре ЖСК Thinking

Никъде не тръгвам без нея.  Mr. Green Спя с нея, лежа и се подпирам, седя и се подпирам, шкембето подпирам.  Laughing Много ми е удобна.
Mr. Green

# 47
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Аничка, пусни серумно желязо. Аз поне като казах така в лабораторията и гледам че пуснаха: Fe и ЖСК. Пусни и ПКК за да се види и хемоглобина. Ама все пак трябва лекар да ти ги коментира после.  Laughing

Вери найс, аз пък ползвам плюшена жаба за допълнение към подпиралките.  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 3 211
Момичета, вижте си данните в първия пост дали отговарят, че от толкова поправяне може и нещо да съм объркала  ooooh! Пишете ми ЛС, ако нещо има грешно.

# 49
  • Мнения: 3
Ani4ka  и аз като теб днес си направих една солидна разходка из Русенския център ..... толкова много колички имаше, че чак свят ми се зави    #Crazy

За Русенските мами!
Срещата ни остава 24януари - събота 11ч. Пикадили ще ви чакам.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 09:26 от Vili Shildarova

# 50
  • Мнения: 14
Абе тумбачета,сетих се вчера какво исках да ви питам ония ден,та сега да питам.
Когато сте в легнало положение,и си сложите ръцете на тумбачетата усещате ли как пулсират?Знам че това не е бебето защото е прекалено осезаемо.Забелязала съм също че когато имам контракций пулсирането е още по явно.
very nice,мн ме развесели това с Гуфи Joy

# 51
  • Мнения: 541
жабче мерси  bouquet
ssillvvi и аз го усещам Mr. Green но си е нашия пулс

# 52
  • София
  • Мнения: 12 230
   Тук има също възглавници за подпиране и за кърмене, но са доста по-скъпички. Пълни са със спелта и съм чувала добри отзиви за тях.
    Моите изследвания се оказаха ок, а вече нямам търпение за прегледа утре  Simple Smile
    Жабче прочетоху, че се притесняваш че доста бебчета от близнашкия  се родиха по-рано. Да те успокоя, че преди малко говорих с една позната близнашка мама, която има приятелка с термин февруари, бременна с тризнаци след инвитро, която е още бременна  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 24
Здравейте,  pregnant preggo pregnant preggo !
Напоследък само ви шпионирам, но да се запиша и аз, че всичко с нас е наред. Бях онзиден на ЖК, бебката още държи фронта и си отговаря точно на седмиците. Само бедрото й нещо не се съобразява много-много с останалите части на тялото, изпреврва ги малко. И по активност, и по дългокракост отговаря на мажоретка! Не съм с близнаци, ама то в корема ми все едно има парад на мажоретките - така напрегнат го усещам, че ... поглеждам да не се подаде през пъпа някой помпон  newsm18
Никой доктор не ще да ми гледа маточните артерии, всеки казва Аз не съм спец, не разбирам. А почти навсякъде апаратите им са с доплер. Както и да е, ще висия на главите на специалистите, докато ме приемат и това е!
Гледам, малко се поукротихте на тема покупки. При нас нали таткото ще пазарува докато се раждаме, та аз само трупам познания на чужд гръб (вашия  Simple Smile )
Да ви призная, изобщо не ми се ходи вече на работа. От една страна искам да поработя още малко, че после такъв мързел ме чака, от друга - не ми се става сутрин рано, не ща да се блъскам в градския транспорт, да мръзна, да си сгъвам корема на бюрото по 8 часа ... Понеже съм в болнични в момента, ходя няколко дни в седмицата на работа и няколко дни почивам. Обаче ми е някак гузно. А като си остана повечко в къщи, ме хващат лудите - извадих си гоблена, който започнах докато бях бременна с дъщеря ми (преди 15 години) и който е тъкмо до средата  Embarassed Този път може и да го довърша  Joy Купих си много тънка прежда (още в болницата) и плета на много тънки куки, та да ми е по-трудно и по-интересно. Извъртях сума сладкарски рецепти, дето не бях правила от години. Вие как си уплътнявате домашния престой (особено онези, които по здравословни причини не могат да се развихрят в домакинството)? Само не казвайте телевизия - то това е такава промивка на мозъци и така лекинко се пристрастява човек и става всеяден, поглъща каквото му избълва ТВекрана без никакви претенции. Аз не обичам да гледам телевизия, от копчетата на дистанционното най-познатото ми е това за изключване.
Според мен, на повечето от вас вече правят запис на тонове. Споделете каква е практиката, записвате ли час предварително, плащате ли допълнително за това

# 54
  • София
  • Мнения: 243
Добро утро и от мене мили мами Heart Eyes  food010
Днеска аз ви черпя по кафенце или чайче,кой каквото си избере. Grinning
Гроги съм вече. smile3507
Будна съм от 3 часа ма то моя младеж много непослушен и шавлив. Mr. GreenПомня че с дъщеря ми не беше така Tired
Майка ми все ми повтаря:"Ти си забравила",но как да забравя като помня че не бях толкова уморена като сега и си спях достатъчно.
Вече всяка вечер съм така. Shocked #Shocked от 3 и така сия караме.Малката дивее и не дава да заспя до 12:00ч. та много сън ми се връзва.... #Crazyе
Тонове още не са ми правили на запис мисля че ще е от следващия път.
Лек ден от мене и дано сте поотпочинали повече  bouquet

# 55
  • Враца
  • Мнения: 2 226
enigma, добро утро и мерси за почерпката. Grinning
можи пък като се родат бебетата да ни компенсират като само спинкат и ядат  Heart Eyes
rea1, аз гледам тв, но много избирателно, не съм пристрастена. а иначе основното ми уплътняване от месец насам е ремонта.
тъкмо си оправихме стаята и коридора и поизчистих, и сега ме хванаха лудите да боядисвам и кухнята.
мноооого яко ме тресе синдрома за свиване на гвездо  hahaha
та днес започвам от тавана.
който иска-да стиска палци  Wink

# 56
  • Мнения: 137
Добро утро момичета  Hug

Enigma мерси за кафенцето  Flutter , аз пък цяла вечер както обикновенно се събуждах през 20 мин и накрая ококорих очи в 6.00 после се излежавах до 7 и накрая станах че трябва на работа да се ходи  Tired
За пулсирането на корема и аз го усещам, но и аз като ани4ка съм на мнение че това си е нашия пулс  Peace
Вече знам графика на бебка най- активна ми става милата към 6.30 и така докато си легна да спя  Heart Eyes едно бутане,едно шаване даже понякога ме стряска  Laughing
Иначе да ви се похваля реших да се престраша и да купя на моята принцеска нещо  Wink утре като излезем по центъра ще й харесам нещо  Simple Smile
Относно Бургаската срещичка мамите с малки дечица да дават идеи и предложения къде ще им е по-удобно  Peace
приятен ден на всички тумбачета  Hug

# 57
  • Мнения: 45
Добро утро и от мен  Sleeping  Enigma благодаря за кафенцето   bouquet
И аз не мога да спя по цяла вечер, ама съм така от 2 месеца вече  и #2gunfire ама няма начин. petjoff дано си права и да са ни много спокойни бебоците като се родят. А пулса и аз го усещам, ама честно казано по силно усещам на малкия крачетата забити в ребрата ми  ooooh! направо е ужас, дано удържа фронта.  Топъл ден на всички пупинки  Hug

# 58
  • Мнения: 3 211
   Тук има също възглавници за подпиране и за кърмене, но са доста по-скъпички.
не мога да видя цени. знаеш ли в какъв порядък са?
предният път се оправях с кърменето без възглавница, като основно се кърмехме легнали Laughing
но сега ще я използвам и за по-удобно спане и за кърмене. но пък не ми се дават много пари Naughty

# 59
  • Мнения: 2 090
Здравейте коремчета !

Доскоро и аз се оплаквах от безсъние,малкия и той се будеше по няколко пъти на нощ и съвсем се ококорвах Shocked.Сега обаче детето започна да спи непробудно fingerscrossed,и аз прихванах от него Laughing-спя като пън,нощем,денем...по всяко време взе да ми се доспива,и си прилягвам....

atlantica,като бях бременна със Сашко той също вървеше с 3-4 седмици напред,и това не според един,а според трима лекари...и в крайна сметка това беше и причина за секциото ми(в 8-я месец главичката на бебчо беше вече 10 см,прецениха че несъвместимостта таз-главичка е достатъчна причина за секцио,и не рискуваха да ме оставят да родя естествено... Rolling Eyes).Сега пък беба е по-малка и докторката ми ми каза,че мога да родя естествено Grinning(щом причината от първото секцио сега не е налице,и бебето е в застанало в подходящата позиция).Само трябвало да се види по-обстойно какво е състоянието на зарастналата вече рана от първата операция(това не знам точно как става-на видеозон ли,как ли Thinking),и тогава окончателно да се прецени.

rea1,запис на тонове не ми правят още,първият път започнаха да ми правят в 8-я месец към края и в 9-я,всяка седмица по веднъж,предварително не съм  си записвала час,за плащането-да,плащах си записите  Money.Иначе всеки път на ЖК само слушахме тоновете(след 7-я месец ако не се лъжа) сега още не сме ги слушали.

ssillvvi,това пулсиране на коремчето винаги ли го усещаш като сложиш ръка на коремчето?Аз понякога усещам подобно нещо-това може да е хълцането на бебето Crazy.

petjoff,бъди внимателна като се катериш към тавана Wink Hug.Приятно боядисване Grinning!

vivita1,честито ти розово щъркелче  bouquet

kate-rina,добре дошла  bouquet.Желая ти леко и спокойно доизкарване на бременността Hug!

ани4ка,и аз ще си взема да си пръчам като твоята възглавничка Blush

Vili Shildarova,утре по прогноза трябва да е топло,дано да не познаят че ще вали,и ще е супер да сме навън Grinning.Тъкмо ще ми е по-лесно с малкото торнадо Mr. Green,вътре не знам как ще го излъжа да стои.Нямам търпение да се видим

Хубав ден,погалете коремчетата от мен



Общи условия

Активация на акаунт