Наближава към последната третина нашата АПРИЛска дружина

  • 11 137
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 309
ben78 , аз не съм счетоводителка, но и аз много се рових из тия майчински и кой не питах за какво ли не, сигурно съм се консултирала със около 5-ма счетоводителя, та и до НОИ ходих, накратко - мъжа ти е прав!Защото болничните ти ги изплащат като 80% от заплатата на която те осигуряват, т.е. за майчинството за този месец ще ти го вземат като 80%от заплатата, защото дохода ти през този месец е толкова, а ако вземеш отпуска - си взимаш 100%, затова майчинството ще ти се увеличи! Naughty
Много се изтормозих аз с това майчинство, обаче след промените, вече окончателно ми писна и спрях да се вълнувам за тия идиотщини!Съветвам и вас да не прекалявате, че като нищо като дойде време да ги взимаме тия майчински ЖЗ кой знае какво още се е променило! NaughtyТака че предлагам да си гледаме здравето и кефа, пък каквото - такова! Hug

# 31
  • Мнения: 137
ben78 и аз съм в същото положение само че при мен нещата ще стоят така 5 месеца на по-ниска  и 5 на реалната сега февруари ще си взема платен отпуск и така ще ми стант 6 месеца на реалната и майчинството ще се увеличи  Peace защото ако вземеш болничен при всичкислучаи се намаля, поне доколкото знам аз  Rolling Eyes
иначе за срещата ще чачаме и други включвания с предложения  Hug

# 32
  • Мнения: 541
здравейте мами,
аз тъкмо се прибрах.ходихме с мъжо да си взема изследванията и да ги покажа на доки и се оказа че всичко ми е наред.само дето май не ми е пуснал хемоглобин и мисля сама да си го назнача,защото съм на втора опаковка желязо а става 1 месец от предното изследване и ако чакам следваща консултация ще станат 2.
уж трябваше да се прибера след това но е такава жега в Русе че не можах да се стърпя!!!особено като видях изкарани масички на някои барчета Crazyизпратих мъжо на работа и седнахме навън с една позната.ей голям кеф е топлото време,бях забравила колко е хубаво да седнеш навън с приятели!и реших утре ако е пак така времето да обиколим няколко магазина за количка и легло и окончателно да се спрем на модели.
very nice благодаря за поредната страхотна тема  bouquet

# 33
  • Мнения: 53
  И аз да се впиша в новата тема. За майчинството при мен не знам как ще го изчисляват, защото от септември съм в болнични и до сега отделно сами изплатени още три основни щатни заплати, което според мен вдига дохода ми, а за предишните месеци би трябвало да ми взимат брутното възнаграждение.
 За мнение за д-р Диков от Токуда - само хубави нещо и благословията на д-р Сигридов, та ще раждам при него, още повече че й кумицата ражда там.
 Изцяло подкрепям идеята за софийска среща през февруари.

# 34
  • Мнения: 143
Very nice, супер темичка, браво и благодаря! Създава нужжното настроение! Simple Smile)) Не че аз страдам от липса на такова, постоянно съм нахилена!  Laughing
След толкова сладки разговори днес май и аз изядох почти цял шоколад.... а по-принцип ми едва в повече, ама.... той явно бебо си иска! Simple Smile
Аз най-накрая си качих покупките в албумчето!
Жабче, сладурски са да, но и аз съм решила да не купувам повече. (Въпреки, че ти ме минаваш многократно!) Чакам една торба с дрешки от една приятелка, но те са ползвани от 2, 3 бебенца и не знам доколко ще стават. Но пък чакам и доооооста неща от моята кума, тя е с бебенце-момиченце на 3 месеца - е та нейните са все хубави и новички! Ама много розово е накупувала.... но има и бая за даване в други цветове за моя младеж все пак!
Аз съм си направила един доста подробен списък - смятам доста добър и сега вървя по него.  Останаха дребни неща и разни аксесоари да си купя и съм готова! Simple Smile))

# 35
  • Мнения: 541
ben78 ,Защото болничните ти ги изплащат като 80% от заплатата на която те осигуряват, т.е. за майчинството за този месец ще ти го вземат като 80%от заплатата, защото дохода ти през този месец е толкова,
За дните, включени в периода по ал. 1, през които лицето е получавало парично обезщетение от общественото осигуряване за временна неработоспособност или за бременност и раждане, се взема предвид доходът, от който е определено паричното обезщетение.
това го копирах от http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362466.0(жабче   bouquet)
тоест ако например заплатата ти е 300 лв,болничния който ще вземаш-80% от тази заплата-ще бъде 240 лв(тази сума не е точна защото всеки месец броя на работните дни е различен).но майчинските ще ти бъдат смятани на базата на 300 лв,а не на 240 лв!но това за платената отпуска е много добра идея защото хем ти се изчислява като стаж хем вземаш 100 % от заплатата
аз подучух нещо за майчинските тези дни и питах в тази тема,надявам се да не е вярно,че иначе ще стане малко тъпо...

# 36
  • Мнения: 343
Здравейте, преди час се върнах от преглед.Два часа и половина висене пред кабинета, добре че бях с приятелка иначе голяма скука. При прегледа д-ката констатира, че бебето върви с 3 седмици по-напред- почти месец. Направо се паникьосах, било с голяма глава, иначе уж всичко му е наред. Нито аз ,нито мъжът ми сме едри. Надявам се да се е объркала, защото д-ра, при който си водя ЖК каза, че изпреварва със седмица - не повече. Ама с три?!?!

# 37
  • София
  • Мнения: 231
Кафенце и аз съм за Вита. Не съм при твоя Док, но иначе за Вита - кумичката ми роди там преди няколко месеца и е много, ама много доволна. Аз за сега /ако вс е наред/ мисля да съм там. Ти питала ли си за цени? Гледах в сайта и ми се струва че са увеличени, ама като ходя при моята Доки ще питам за по сигурно. 
Моят  Док не е във Вита,а в Токуда . Но нещо се колебаех  и затова  питах. Добре,че  мацките тук подкрепиха решението ми  Hug .Явно и мен най-накрая  ме  беше "закачила"  депресията на бременната   Whistling  и несигурността  от близкото предстоящо  събитие.

# 38
  • Мнения: 14
Хайде и аз в новата темичка Flutter
Very nice,едно ГОЛЯЯЯЯЯМООО БЛАГОДАРЯ за труда и красивата темичка Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Не знам кой беше писал в предната тема,че е надничал вчера във януарската та аз също направих тази грешка/да ме пита човек какво търся там Confused/и също много се умъчних,нооо вече никъде неща да ровя.Ще си пиша само тука и ще си зяпам само тука.То пусто любопитство ей на.
Днес пък за капак след като имахме малко интимност с милото/то едни ласки като все едно ми е за пръв път,то вече свясна поза не може да си намери човек,гърча се като настъпан червей,абе измъчена работа не знам на него как му харесва ама карай.Ама проблема е че и на мен ми се иска,ма като не можеш моето момиче къде се буташ  hahaha/.та се сдобих цял следобед с контракций/хак да ми е като се правя на интересна Crossing Arms/и си пих Магнерота здраво и си лежах.
Я кажете за спането.Аз обикновенно си спя на едната или др стр или по гръб.Но най-ми е удобно надясно,а знам,че наляво било по-добре.Да ама на др пък ми е по хубаво.Нали не е проблем.Гледам да ги редувам де колкото мога.
Хайде отивам пак да пазя леглото SadХубава вечер на всички и се пазете Hug  bouquet

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!!! Чета ви в новата тема и се радвам, че научавам толкова и полезни неща от вас! Peace Това за платения отпуск ще ми е от голяма полза...  Хайде, момичета от Бургас, кажете за срещата кога и къде ви е удобно, защото за мен  е без значение. Ще дойда когато и където кажете Hug Най-добре е да се съобразим с работещите, така че, действайте!!! Аз се включвам Party

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 347
... Не знам кой беше писал в предната тема,че е надничал вчера във януарската та аз също направих тази грешка/да ме пита човек какво търся там Confused/и също много се умъчних, ....

Днес пък за капак след като имахме малко интимност с милото/то едни ласки като все едно ми е за пръв път,то вече свясна поза не може да си намери човек,гърча се като настъпан червей,абе измъчена работа не знам на него как му харесва ама карай.Ама проблема е че и на мен ми се иска,ма като не можеш моето момиче къде се буташ  hahaha/.та се сдобих цял следобед с контракций/хак да ми е като се правя на интересна Crossing Arms/и си пих Магнерота здраво и си лежах.
Я кажете за спането.Аз обикновенно си спя на едната или др стр или по гръб.Но най-ми е удобно надясно,а знам,че наляво било по-добре.Да ама на др пък ми е по хубаво.Нали не е проблем.Гледам да ги редувам де колкото мога....
Аз съм същата  Mr. Green направо си вървим по стъпките  Laughing
ани4ka, и аз така знам за изчисляването на болнични.... Какво още има да се уточнява за тези майчински??? Моля те да споделиш...
И аз като princessa raia се рових, четох и питах къде ли не и кой ли не.... и вече... до гуша ми е дошло наистина.. ама здраве да е   bouquet

# 41
  • Мнения: 541
ани4ka, и аз така знам за изчисляването на болнични.... Какво още има да се уточнява за тези майчински??? Моля те да споделиш...
ами оказа се че не е вярно това което са ми казалиhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362466.135
безмалко да забравя  smile3555 намерих най-после възглавница за кърмене,не е съвсем като тези големите за кърмене,но се надявам да ми свърши работаhttp://beborani.com/product_info.php?cPath=24&products_id=91
жабче ти ползваш ли си още твоята?

# 42
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Никъде не тръгвам без нея.  Mr. Green Спя с нея, лежа и се подпирам, седя и се подпирам, шкембето подпирам.  Laughing Много ми е удобна.

# 43
  • Мнения: 10
здравейте мамчета,
докато направя включване сте изписали старата тема.
Аз вече мага да се похваля че ще си имаме момиченце.

Veri nice можеш вече да ми сложиш розови гащи и на мен/ поздравления за добре подържаната тема/, а ще раждам в МБАЛ Бургас при лекарката която ми беше и на 1-то раждане ЖЗ. До колкото за срещата хубаво е да е на място, където има и детски кът за да маже мамите с деца да доидат с тях. Предния път падна голяма игра по между им.
чао и лека и спокойна вечер.

# 44
  • Мнения: 3 211
ssillvvi, и на мен ми е по-удобно на дясно. бебето е постоянно надупено от лявата страна на пъпа, а отдясно само чувствам удари с лакти и коремът е празен, та явно затова не ми е удобно на ляво. Иначе си намерих що годе удобни пособия за спане-една допълнителна възглавница и една голяма плюшена играчка на Габи-легнал Гуфи, ама плосък такъв и мек-идеален за под корема Party взех го една нощ от детската стая-на сутринта бая се беше изненадала, ама и тя вече ми свикна на лудостите Crazy

Общи условия

Активация на акаунт