Раждане след епизиотомия

  • 5 906
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 132
Аз и при първото и при второто си раждане имам епизиотомия.При мен първата зарастна бързо,но тогава бях на22г,,не ми е опъвала не съм имала с нея никакви проблеми/беше на 6 часа/,но бях зашита от добър специалист по пластика в тази област/поне така ми каза моят курсов р-л/.По време на втората бременност,но след11г.,не съм имала проблеми.Втората епизиотомия е на 5 часа и от такава и до сега /след 2г./още продължавам да я усещам,все нещо ми придърпва,дори аз не мога да се пипна спокойно докато се мия. До 6-7 -я месец седях на една страна.Аз го отдавам първо на умението на гинеколога ,също и на възрастта ми/при мен и двете раждания бяха тежки,но второто още по-тежко/.Стана с много отклонения отговора ми -на въпроса ви не не съм имала проблеми на мястото на епизиотомията,но при мен е след много дълъг период.Дано да нямате проблеми!

# 46
  • Мнения: 62
И при двете си раждания имах разкъсвания. При първото/преди 8г/ само с външни шевове, при второто само вътрешни.  ИНе чувствам опъване или болка, но външните ми шевове са си още чувствителни.

# 47
  • Мнения: 1 735
Аз имах ЕПЗ с първото си раждане и се чудя при евентуално второ раждане дали ще мога да избегна ЕПЗ... Никак не ми се иска да преживявам това отново.

very nice, това с раната не ми се вижда нормално. Не ли по-добре да искаш второ, че и трето мнение от различни гинеколози?
За протокола - колко кг. си наддала до момента?

# 48
  • Мнения: 2 122
не, не съм имала проблеми от такова естество
обаче сега второто ме поразкъса и от вътре и си ме срязаха отново

# 49
  • Мнения: 2 960
В смисъл опъване, болки, рана на самото място на епизиотомия (по време на бременността)?
Понеже аз имам, се опитвам да разбера дали е нормално Rolling Eyes Гинеколожката каза, че не би трябвало да имам проблем, но мен ме боли, явно от килограмите ми се разпъва Tired
Ами не ми се струва нормално да имаш неразположения и да ти опъва,но все пак лекарското мнение е по правилно.
Първото ми раждане премина с ЕПЗ-външна пластика -не ми е придърпвало нищо ...Нито по късно ,нито при втората бременност съм имала какъвто и да било проблем ... PeaceНезнам дали зависи от качените кг-аз качих много малко .-7 кг .

# 50
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм имала проблеми, но беше минало доста време, ако това има някакво значение.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 23:34 от Доня Туфиня

# 51
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Имах епизотомия(май са малко щастливките без), но не съм имала проблем с втората бременност. И от кг едва ли е, аз бях качила 40кг втория път  Crazy А в същото време по време на цикъл ме дърпа много гадно.

# 52
  • Мнения: 105
Епизиотомии се наложиха и при двете ми раждания. Първия път беше направена много лошо, доведе до масивна кръвозагуба и възстановителен период от почти година. Втория път я направиха перфектно, на втория ден можех да сядам без проблеми и не я усещах изобщо. Сега през третата ми бременност започнах да усещам придърпвания и болки в областта само на първата епизиотомия (двете са една до друга) - казаха ми че е от хормоналните промени в организма и от нормалното набъбване на тъканите в гениталната област. Мисля обаче, че тези болки са следствие на това колко добре е направен и зашит разреза.
 newsm78 Доки каза също, че и при третото раждане най-вероятно ще се наложи, защото тъканите ми не били много разтегливи , а и след като имало два разреза там можело да се получи разкъсване newsm78 ...
Интересно ми е третата епизиотомия дали ще я наредят в редичката до старите две  Sick Sick Sick

# 53
  • Мнения: 249
С първото раждане имах ЕПЗ и ми отне повече от месец възтановяване, но не съм имала проблеми през втората бременност. Като раждах вторият път се разминах без ЕПЗ само с един шеф, колкото да не без хич, както се изрази лекарката.

# 54
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Не , определено нямах болка при втората бременност на мястото на епизиотомията. Много дълго след първото раждане усещах леко придърпване, но нямаше болка.
Ако нещо те притеснява иди на друг лекар. Нека те погледнат пак. Там мястото е малко по-чувствително, като сложим и повечето килограми.... yes

Аз имах ЕПЗ с първото си раждане и се чудя при евентуално второ раждане дали ще мога да избегна ЕПЗ... Никак не ми се иска да преживявам това отново.
При мен се получи, второто раждане мина само с охлузвания. Стискам ти палци. Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 3 825
Първия път имах епизиотомия, но с второто раждане нямах нито шев, а беше минало само 1 г. и 8 м.

# 56
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Дано ти се размине. На мен не ми се размина епизотомията и разцепването, въпреки нея  Sick А беше минало не малко време.

# 57
  • Мнения: 50
Аз бих си направила профилактично епизиотомия и при второ раждане. Дори и да пренебрегнем опасността от неконтролирани разкъсвания, епизиотомията си има и други предимства.  Wink

като например?

С риск да прозвучи леко просташко - жената става по-тясна така.
Бабата на братовчеда на мъжа ми ( последния да затвори вратата  Laughing) е пенсионирана акушерка. Като родих първият й въпрос беше - със или без епизиотомия. Казах й "със" и тя "аа чудесно защото, така жената..." викам й " знам моя доктор ме светна вече"  Joy

Никога не съм чувала по - голяма простотия....  ooooh! ooooh! ooooh!
Извинявай...


Точно това щях да кажа и аз. Peace

И на мен така ми се стори ама си замълчах...викам да не би пък...знайш ли ги... Joy Joy Joy Joy Joy
Те шият цепнатото по принцип...не там, където мислиш..те и при мен се бъзикаха докторите, ама МАЙТАП не го приех наистина

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 11:40 от lapence

# 58
  • Мнения: 6 274
И на мен така ми се стори ама си замълчах...викам да не би пък...знайш ли ги... Joy Joy Joy Joy Joy
Те шият цепнатото по принцип...не там, където мислиш..те и при мен се бъзикаха докторите, ама МАЙТАП не го приех наистина

Именно...  Peace
Ама някой трябва да мисли, преди да пише глупости...

# 59
  • Мнения: 521

Аз бих си направила профилактично епизиотомия и при второ раждане. Дори и да пренебрегнем опасността от неконтролирани разкъсвания, епизиотомията си има и други предимства.  Wink

като например?
[/quote]

С риск да прозвучи леко просташко - жената става по-тясна така.
Бабата на братовчеда на мъжа ми ( последния да затвори вратата  Laughing) е пенсионирана акушерка. Като родих първият й въпрос беше - със или без епизиотомия. Казах й "със" и тя "аа чудесно защото, така жената..." викам й " знам моя доктор ме светна вече"  Joy
[/quote]

Никога не съм чувала по - голяма простотия....  ooooh! ooooh! ooooh!
Извинявай...

[/quote]



 hahaha  hahaha .На една приятелка майка и ми обясняваше как я зашили стажантите,ама на цяло.Като отишъл доктора да ги види дали са свършили лошо му станало на човека.Разшили я и на ново я шили вече където трябва само,но тогава вече не и било изтръпнало мястото та потърпяла доста болка.  ooooh!
Май е по-добре да не разчиташ на доктора а да чакаш да ти се паднат студенти  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт