Раждане след епизиотомия

  • 5 908
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 818
При първото раждане не са ми правили епизиотомия, но аз се  разкъсах при напъните. Имах няколко шева, не знам колко точно 2-3 май, единият по-сериозен. След като зараснаха напълно, няма абсолютно никакъв спомен от тях, изглеждам и се чувствам по абсолютно същия начин, по който бях преди раждането.
Съответно при втората бременност въобще не съм чувствала нещо по-различно от при първата.

# 76
  • Мнения: 2 013
infinity - четох за някакво масажно масло на Веледа, което било за перинеум, може би помага да се избегнат разкъсвания и да не се стига до епизиотомия... заслужава си да се опита.

При мен не помогна Confused

# 77
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Нямах такъв проблем. А досте кройка имах от първото раждане. Сега даже по- леко ми заздравяха шевовете.

# 78
  • Мнения: 9 973
ще следя темата,за сега нямам оплаквания

# 79
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първото раждане бях нормално с епизиотомия-зарастна без проблем.Вторият път бях секцио

# 80
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Имам само 1 дете и имам ЕПЗ.Шевовете ми зарастнаха за около 2 месеца и половина, а бяха само 3.До 5-тия месец на малкия ме наболяваше мястото.
Моя приятелка имаше доста шевове от ЕПЗ при първото раждане, но до 2-рия месец се оправи, а при второто няма.

# 81
  • Мнения: 3 211
Бюти, ти с какво масло си се мазала?
Четох за смес от бадемово, лавандулово и чаено, но искам някой ползвал да сподели.
Колко често се правят масажите и т.н.

# 82
  • Мнения: 233
Бюти, ти с какво масло си се мазала?
Четох за смес от бадемово, лавандулово и чаено, но искам някой ползвал да сподели.
Колко често се правят масажите и т.н.
very nice, няма голямо значение какво ще е маслото. Може само бадемово или пшеничен зародиш. Или двете заедно. По аптеките се продава специално масло за такъв масаж на ВЕЛЕДА (немско е). Това използвах и аз. Смесица е от няколко масла. Но предполагам, в БГ е скъпо. Маслата на Икаров (българските) ще свършат същата работа.

Подробности за масаж на перинеума тук.

Общи условия

Активация на акаунт