Набиха детето ми в детската градина

  • 7 375
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Може да направи много неща,освен да го удари. NaughtyМоже да го унижава всекидневно,да го наказва и т.н.и в крайна сметка може да му разбие психиката още докато е малко,когато е най-уязвимо....За това и хората ги е страх.Защото мислят че с жалби нищо няма да постигнат,тя ще си остане на работа и всичко след това ще е върху детето.Макар че мен не ме е страх.Ще и разкатая фамилията,ако трябва ще махне детето си от сградата,но тя ще ме запомни  Peace
Обикновенно учителките така извъртат нещата, че изкарват децата , че си измислят. Съгласна съм с това, което си написала, че  може да му разбие психиката като ежедневно го унижава, наказва и т.н. Дано да има успех тази история и въпросната госпожа да се постави на място без да смее да тормози децата.

# 31
  • Мнения: 24 467
Да-а-а..., пък после някои пишат, как камерите в градините ще създадат само дискомфорт... На кого ще го създадат, обаче? Разбира се на нарушаващите правилата за нормално поведение и отношение към децата.
Много трудно се доказва такова посегателство, особено при малки деца, в ясленска възраст, които не говорят, говорят не съвсем добре и на които рядко някой ще повярва.
Ако има оплаквания и от други родители- съберете се, всички родители, които сте недоволни, заедно пишете до директора, до инспектората, до общината. Раздухайте, дайте гласност.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да-а-а..., пък после някои пишат, как камерите в градините ще създадат само дискомфорт... На кого ще го създадат, обаче? Разбира се на нарушаващите правилата за нормално поведение и отношение към децата.
Много трудно се доказва такова посегателство, особено при малки деца, в ясленска възраст, които не говорят, говорят не съвсем добре и на които рядко някой ще повярва.
Ако има оплаквания и от други родители- съберете се, всички родители, които сте недоволни, заедно пишете до директора, до инспектората, до общината. Раздухайте, дайте гласност.
Така е. Те затова някой си позволяват много волности. И аз те бих посъветвала повече майки да се съберете и да раздухате проблема.  Peace Тогава много се съмнявам въпросната госпожа да си позволява да тормози децата.

# 33
  • Мнения: 1 240
Това е недопустимо. Правилно си постъпила с жалбата, дано има скоро резултата. Най-добре е да убедиш и други родители да пуснат жалби.

# 34
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 818
Много неприятно. Когато пуснах Виктория на ясла, в последствие на градина, се притеснявах именно от такова нещо - госпожите да й посягат. Тя сравнително късно проговори, дори и сега не е от разговорливите. Добре сте направили, че сте подали жалба и дано и други родители сторят същото за да може ДГ да освободи дисциплинарно госпожата от работа, още повече, че това не става за първи път.

# 35
  • Мнения: 62
Ужас ужасен! Не знам как си си сдържала нервите. Аз още не съм пуснала моя на ясла, но много ме е страх от подобни ситуации още от сега. Честно казано, тая лелка дето е ударила сина ми, много ядове ще бере. Дори не съм сигурна, че ще мога да се вредя от мъжа ми. Браво, че си запазила спокойствие и в никакъв случай не оставяй нещата така. Гони я тая гад до дупка! Ако трябва я посрещни някъде и ѝ просъскай какво я чака ако продължава така. Такова нещо не се оставя да отшуми, след подобно посегателство в ДГ, много деца си остават травмирани завинаги. Аз също имам унизителни случки от градината, които никога няма да забравя. Много мои приятели са споделяли подобни спомени от градините. Това не се оставя така, гони я тая, детето ти е по-важно от всичко. Успех. А и ако можеш да споделиш коя е тая градина и името на "другарката", ще е просто прелест.

# 36
  • Мнения: 2 242
Разпитай и другите родители, ако намериш и други потърпевши, нека подадат и те сигнал с/у нея.
Peace
Ние имахме проблеми и като разпитах родители се оказа че всъщност директорката хич не е оправна и не успява да реши проблемите с персонала. Сменихме ОДЗ-то и честно казано съжалявам че се забавих. В новата ясла нещата са коренно различни

# 37
  • Мнения: 301
Направо не искам да си представям аз как бих реагирала. Ако преваря мъжа ми (който е от по едричките) и само с поглед една госпожа от сборната група я превърна в агънце. Въпросната, крещеше на детето (3-годишно), че много бавно се обличал и чакалнята била на гарата, и "кой си ти бе? що ми мълчиш като идиот" (любезен начин да го пита как се казва).
Бих говорила с госпожата, за да й напомня за какво е там при децата и после - жалба. Вероятно смяна на групата или градината също. Това, освен че може да е физическа травма, при всички случай има отражение върху психиката на детето. Жива ще я изям за това. Мъжа ми (след 13 години заедно) каза, че е трябвало да се роди детето, за да разбере, че освен мило коте мога и да освирепея, ако става въпрос за сина ми.  Embarassed

Дано всичко да се оправи бързо.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми също ми споделя, че учителките ги обиждат. Същите учителки като разговарят с мен са толкова мили и любезни. Два пъти съм се разправяла за подобни неща, но се отрича до дупка и изкарват детето, че не е разбрало.  #Cussing outДоказателства няма.....  Mr. GreenБила съм бясна, но какво от това госпожата отрича.Когато детето беше втора група  отидох по рано да го  взема . Задният вход беше отворен и аз влязох от там. Като сигнах до групата на  Госпожата крещеше истерично на едно момиченце, което я бутнало като слизала от стълбата. Детето стоеше и се чудеше какво да прави, накрая се разплака. Едва ли е искало 4 годишното дете да я събори от стълбата. Аз не издържах и отворих вратата като ме видя учителката веднага промени тона и започна да се прави на загрижена, че едно дете плаче #Cussing out Ето тази госпожа ми падна в очите. Играе театри пред родителите ежедневно, а с децата се държи ужасно Thinking

# 39
  • Мнения: 66
здравейте ! имам развитие по въпроса : случаят е предаден на общината , тъй като "учителката" е медицинска сестра и е на подчинение на общината ! чакам резултат  от там . на разговора с директорката е казала мотамо това , което съм описала в жалбата , но с малко изключение - не била удряла детето - само го е дръпнала ! ок ! не мога да споря с нея , но сега ми зададоха въпроса :"а , вие сигурна ли сте , все пак , че детето не си измисля ? " . е отговора ми беше , че заставам плътно зад детето си ! директорката ми обясни , че няма по- мила жена с децата от " побойницата "! е остава да се държи зле с децата в присъствието на директорката?!  Shockedще стигна до края , само се надявам скоро пак да не организират сборни групи и да ми пратят някое от децата пак там .  ще ви пиша при ново развитие , няма да оставя нещата до тук #Cussing out . всеки ден в тази ясла има около 30 деца , които не е сигурно дали не си отнасят по някой шамар за лошото настроение на тази сестра !

# 40
  • Мнения: 66
относно другите родители - всеки с който разговарях има съмнение , но не е убеден !всички ми пожелават успех и са зад мен , но ..."да видим какво ще стане с вас ."  е не ми пука за тяхната подкрепа - все пак те не правят опит да си защитят децата . като разговарях с директорката , жената ми каза , че само аз съм я уведомила официално !? е слава богу , че в българия всичко се крепи на старите познаства , та открих такива в общината , за да проявят интерес и там ! стискам си палци !

# 41
  • Мнения: 62
Само така Соник! Няма да се даваш! Ти се притесняваше какъв пример ще дадеш на детето ако избухнеш пред него. Тия родители, които не показват на децата си, че могат да ги защитят, те какъв ли пример дават? Че лелите по градините са всесилни, а мама и тати са мухльовци. Всеки случай си е частен, не искам да заклеймявам, тези и онези, просто случката ме ядоса. Успех соник!

# 42
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 818
Браво момиче. Дано в хода на разследването, нали ще има такова newsm78, и други родители се престрашат да кажат своите съмнения или преки наблюдения.

# 43
  • Мнения: 7 914
относно другите родители - всеки с който разговарях има съмнение , но не е убеден !всички ми пожелават успех и са зад мен , но ..."да видим какво ще стане с вас ."  е не ми пука за тяхната подкрепа - все пак те не правят опит да си защитят децата . като разговарях с директорката , жената ми каза , че само аз съм я уведомила официално !? е слава богу , че в българия всичко се крепи на старите познаства , та открих такива в общината , за да проявят интерес и там ! стискам си палци !
жалко, много жалко за думите наостаналите родители ooooh!

успех sonik_f   bouquet

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
относно другите родители - всеки с който разговарях има съмнение , но не е убеден !всички ми пожелават успех и са зад мен , но ..."да видим какво ще стане с вас ."  е не ми пука за тяхната подкрепа - все пак те не правят опит да си защитят децата . като разговарях с директорката , жената ми каза , че само аз съм я уведомила официално !? е слава богу , че в българия всичко се крепи на старите познаства , та открих такива в общината , за да проявят интерес и там ! стискам си палци !
Ех, че се ядосах на другите родители. Thinking В нашата градина са същите. Мърморят, но като стане въпрос да се повдигне въпроса си траят и чакат да видят какво ще стане. И обикновенно само аз се разправям.
Дано да успееш Соник! Дано сестрата си получи заслуженото! В случая не ме дразни, че използваш връзки все пак това, което се случва трябва да се прекрати.

Общи условия

Активация на акаунт