през колко дни ви е менструалния цикъл?

  • 66 170
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Здравейте, някой попита за овулацията...

при мен след раждането по време на овулация ме боли яйчника, доста силно, и в рамките на деня ми минава, ходих на лекар, но нищо не не се видя newsm78 Някой имал ли е такива симптоми?

А иначе ми е през 28 по 6 дни Peace
Да, днес бях на гинеколог точно заради това. Боли ме предимно преди обед, в областта на единия от двата яйчника, след обед отшумява. Прегледа ме обстойно, направиха ми ПКК и изследваха урина. Нищо обезспокоително не видяха Thinking Док каза, че се случва при някои жени - имат по-болезнена овулация, както някои имат болезнена менструация. Препоръча ми Но шпа или Бусколизин, но не и Аналгелтици /Аналгин, Спазмалгон/. Ще се консултирам и с хомеопатката си.

По темата: 28-дневен цикъл, 6-7 дни кървене. След раждането стана по-обилен.

# 76
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
25-28

# 77
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За нормална продължителност на менструалния цикъл се счита продължителност в рамките на 21 до 35 дни, като се брои от първия ден на менструация, да първия ден на следващата менструация. Има някои редки случаи, когато може да е по-кратък или по-дълъг. Цикълът на моя приятелка е около 40 дни и всичко си е наред.

Ако нещо те притеснява - посети гинеколог за консултация!

За протокола: моя цикъл е със средна продължителност 30 дни, като се мени според сезона. През лятото е по-кратък, а през зимата по-продължителен.

# 78
  • Мнения: 3 621
Цикъла ми е м/у 35/40 дена. Преди много се притеснявах, защото си мислех че ако нямам 28 дневен цикъл, няма да имам качествена овулация. По тази причина няколко пъти съм си правила хормонални изследвания и ОГТТ. Всички лекари с който съм говорила са ме успокоявали че щом интервала 35/40 не се променя значи цикъла ми е стабилен и не трябва да се притеснявам

# 79
  • Мнения: 421
момичета ,няма ли някоя с продължителност 3/4 дена.ве4е взех да се притеснявам Sad

след като роддих ,направо цикълът ми е на ичезване...

# 80
  • Мнения: 3 621
момичета ,няма ли някоя с продължителност 3/4 дена.ве4е взех да се притеснявам Sad
след като роддих ,направо цикълът ми е на ичезване...
Миличка , не се бъркай моя цикъл е 35/40 дена, а продължителноста му винаги е била 3/4 дена в много редки случаи до 5

# 81
  • Мнения: 421
момичета ,няма ли някоя с продължителност 3/4 дена.ве4е взех да се притеснявам Sad
след като роддих ,направо цикълът ми е на ичезване...
Миличка , не се бъркай моя цикъл е 35/40 дена, а продължителноста му винаги е била 3/4 дена в много редки случаи до 5

 Peace

# 82
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Моят е ужасно нередовен  Tired Продължителността варира от 28 до 45 дни  Crazy Никога не знам кога ще ми дойде.

# 83
  • Мнения: 421
побут...

# 84
  • София
  • Мнения: 4 578
Защо?
Ние понаписахме доста....какво не се изясни?

# 85
  • Мнения: 24
На мен ми идва 28-32 ден и продължва 5 дена.
А ако през месеца са ми взимали кръв за нещо, ми закъснява.

# 86
  • Мнения: 3 804
26 дни-продължава около6-7 дена

# 87
  • Мнения: 723
след второто раждане по-продължителен и обилен и тъй-като идва безболезнено се появява неочаквано Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 053
25-28 дена,върви по 4-5 дни.след направена лапароскопия за премахване на киста,не ме боли,амо понякога много рядко.

# 89
  • Мнения: 2 011
от 24 до 26 дни. В много редки  случаи 28/29 дни . продължителност 7-8 дни.   ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт