много слаба менструация

  • 44 815
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
според вас има ли проблем, ако изведнъж при жена с редовен цикъл, изведнъж идва ужасно слаб цикъл.

# 1
  • Мнения: 420
Аз имам същития проблем.Този месец ми е само като кафяво зацапване.И съм много притеснена.Ще следя темата,ако някой е минал през този проблем да сподели.От няколко месеца ми идва така първите три дни като зацапване и след това два дви обилно,но този месец вече четвърти ден много оскъдно.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Ако се съмняваш направи си тест за бременност.

# 3
  • Мнения: 28
противозачатъчни пиеш ли ?

# 4
  • София
  • Мнения: 44 115
Добре де, не ходите ли на лекар? Може да е проблем, да. Идете на преглед, правете изследвания, намерете причината. Тя може да е  всякаква -  психологична, неправилно хранене, хормонална, инфекция, прием на  някое лекарство ,бременност и  т.н.

# 5
  • Мнения: 789
Аз имам същия проблем. От няколко месеца насам, откакто не се пазим с мъжа ми, цикъла ми закъснява с по 2-3 дена и в началото е само зацапване, няма кръв. После изведнъж избива за 2-3 дена и край. Пускала съм си изследвания на всичко и са ОК. Възможно е да е свързано с опитите за правене на бебе.

На мен проблема ми е друг - трябва да изследвам наново тестостерона и не мога да преценя кой ден е 5 ден от цикъла, след като това зацапване не знам брои ли се или не? Една лекарка ми каза,че се брои уж като 1 ден на цикъла, но не съм сигурна..... Вие какво мислите?

# 6
  • Мнения: 0
Здравейте! Simple Smile
Бих искала да попитам по компетентните дами за мнение.Миналият месец имах доста обилна менструация.Което не беше много нормално.По принцип един пакет превръзки ми стига,но тогава използвах 2 пакета.Този месец ми доиде 2-3 дни по-рано от датата,но менструацията е супер слаба.Като цяло само сутрин,когато ставам има повече течение,а през деня почти нямам.Вече 2 ден е така.Кръвта е нормален цвят,но е много оскъдно количество.След като ми свърши ще си купя тест за бременност,но до тогава искам да попитам могат ли промените във времето и стресовите ситуации да повлияят на обилността на менструацията?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Освен промените във времето и стреса, има много други фактори, които могат да окажат по-голямо влияние на месечния цикъл. Ако нещо ти изглежда неестествено и ненормално, потърси мнението на специалист, всичко останало може да бъде само предположение.

От това което споделяш, вероятността за бременност е малка, но нищо не пречи да си направиш тест.

# 8
  • Мнения: 789
Принципно цикъла се мести, размества, тече и не тече и всеки път е различно... смятам това за нормално. Първите години от цикъла ми всичко беше по конец, от няколко години насам, след като минах 25, започна разместване с по 2-3 дена, слабо кървене или обилно кървене.

# 9
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен! Искам да споделя, че с времето и при мен нещо такова се получава. Ходих на гинеколог и всичко било ОК. Но не ми харесва. Винаги съм била часовник. Идваше ми точно 4 дни и цапаше 5ия. А сега първи ден цапа, втори ден обилно, трети ден цапа, може и четвърти да зацапа малко и край! А от два месеца усещам, че цикъла ми буквално вони ужасно! Никога не ми се е случвало това?! Четох много из гугъл, но за "лошо миришещ цикъл" никъде не пише. Предварително искам да кажа, че от много години използвам тампони и никога не съм имала проблем с това. Чувствам се по-комфортно с тях. Напълно убедена съм, че не е от тампоните, сменям си ги често и спазвам доста добра хигиена. Не е от това! Момичета, ако някой нещо знае за този миризлив цикъл нека каже!  baby_neutral

# 10
  • Мнения: 789
Здравейте и от мен! Искам да споделя, че с времето и при мен нещо такова се получава. Ходих на гинеколог и всичко било ОК. Но не ми харесва. Винаги съм била часовник. Идваше ми точно 4 дни и цапаше 5ия. А сега първи ден цапа, втори ден обилно, трети ден цапа, може и четвърти да зацапа малко и край! А от два месеца усещам, че цикъла ми буквално вони ужасно! Никога не ми се е случвало това?! Четох много из гугъл, но за "лошо миришещ цикъл" никъде не пише. Предварително искам да кажа, че от много години използвам тампони и никога не съм имала проблем с това. Чувствам се по-комфортно с тях. Напълно убедена съм, че не е от тампоните, сменям си ги често и спазвам доста добра хигиена. Не е от това! Момичета, ако някой нещо знае за този миризлив цикъл нека каже!  baby_neutral

Цикъла по принцип си мирише, това все пак е отпадък на организма, както са фекалиите и урината,които също имат миризма. Аз бих те посъветвала, въпреки че твърдиш,че с тампони си ОК, за няколко цикъла, примерно 2-3 да не ги ползваш и да видиш как ще си. Възможно е от тампоните да се събира количество което да се отлага върху стените на влагалището и матката и когато не е почистено добре да се получава застояване и миризма, особено ако има " парцали " от кръв. Така че е възможно от дългогодишно ползване на тампони да се е получило това. Бих те посъветвала също така да си направиш, но когато не си в цикъл, промивки с дамски душ и лайка. Купи си цвят от лайка или си набери и го свари добре. Прецеди и изчакай да изстине. Лайката е по-добра от смрадликата, защото не изсушава лигавицата. Пробвай тези 2 неща и виж за 2 цикъла как ще си. Според мен ще се промени и няма да имаш миризма!

# 11
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен! Искам да споделя, че с времето и при мен нещо такова се получава. Ходих на гинеколог и всичко било ОК. Но не ми харесва. Винаги съм била часовник. Идваше ми точно 4 дни и цапаше 5ия. А сега първи ден цапа, втори ден обилно, трети ден цапа, може и четвърти да зацапа малко и край! А от два месеца усещам, че цикъла ми буквално вони ужасно! Никога не ми се е случвало това?! Четох много из гугъл, но за "лошо миришещ цикъл" никъде не пише. Предварително искам да кажа, че от много години използвам тампони и никога не съм имала проблем с това. Чувствам се по-комфортно с тях. Напълно убедена съм, че не е от тампоните, сменям си ги често и спазвам доста добра хигиена. Не е от това! Момичета, ако някой нещо знае за този миризлив цикъл нека каже!  baby_neutral

Цикъла по принцип си мирише, това все пак е отпадък на организма, както са фекалиите и урината,които също имат миризма. Аз бих те посъветвала, въпреки че твърдиш,че с тампони си ОК, за няколко цикъла, примерно 2-3 да не ги ползваш и да видиш как ще си. Възможно е от тампоните да се събира количество което да се отлага върху стените на влагалището и матката и когато не е почистено добре да се получава застояване и миризма, особено ако има " парцали " от кръв. Така че е възможно от дългогодишно ползване на тампони да се е получило това. Бих те посъветвала също така да си направиш, но когато не си в цикъл, промивки с дамски душ и лайка. Купи си цвят от лайка или си набери и го свари добре. Прецеди и изчакай да изстине. Лайката е по-добра от смрадликата, защото не изсушава лигавицата. Пробвай тези 2 неща и виж за 2 цикъла как ще си. Според мен ще се промени и няма да имаш миризма!



Няма как да се получи застояване с тампони! При уриниране остатъците си заминават. А колкото до душ - винаги го правя след цикъл. Не знам на какво се дължи. Отдавам го на стреса засега, дано е това! newsm78

# 12
  • Мнения: X
Здравейте и от мен! Искам да споделя, че с времето и при мен нещо такова се получава. Ходих на гинеколог и всичко било ОК. Но не ми харесва. Винаги съм била часовник. Идваше ми точно 4 дни и цапаше 5ия. А сега първи ден цапа, втори ден обилно, трети ден цапа, може и четвърти да зацапа малко и край! А от два месеца усещам, че цикъла ми буквално вони ужасно! Никога не ми се е случвало това?! Четох много из гугъл, но за "лошо миришещ цикъл" никъде не пише. Предварително искам да кажа, че от много години използвам тампони и никога не съм имала проблем с това. Чувствам се по-комфортно с тях. Напълно убедена съм, че не е от тампоните, сменям си ги често и спазвам доста добра хигиена. Не е от това! Момичета, ако някой нещо знае за този миризлив цикъл нека каже!  baby_neutral

Цикъла по принцип си мирише, това все пак е отпадък на организма, както са фекалиите и урината,които също имат миризма. Аз бих те посъветвала, въпреки че твърдиш,че с тампони си ОК, за няколко цикъла, примерно 2-3 да не ги ползваш и да видиш как ще си. Възможно е от тампоните да се събира количество което да се отлага върху стените на влагалището и матката и когато не е почистено добре да се получава застояване и миризма, особено ако има " парцали " от кръв. Така че е възможно от дългогодишно ползване на тампони да се е получило това. Бих те посъветвала също така да си направиш, но когато не си в цикъл, промивки с дамски душ и лайка. Купи си цвят от лайка или си набери и го свари добре. Прецеди и изчакай да изстине. Лайката е по-добра от смрадликата, защото не изсушава лигавицата. Пробвай тези 2 неща и виж за 2 цикъла как ще си. Според мен ще се промени и няма да имаш миризма!



Няма как да се получи застояване с тампони! При уриниране остатъците си заминават.
Това не го разбрах....    newsm78

# 13
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен! Искам да споделя, че с времето и при мен нещо такова се получава. Ходих на гинеколог и всичко било ОК. Но не ми харесва. Винаги съм била часовник. Идваше ми точно 4 дни и цапаше 5ия. А сега първи ден цапа, втори ден обилно, трети ден цапа, може и четвърти да зацапа малко и край! А от два месеца усещам, че цикъла ми буквално вони ужасно! Никога не ми се е случвало това?! Четох много из гугъл, но за "лошо миришещ цикъл" никъде не пише. Предварително искам да кажа, че от много години използвам тампони и никога не съм имала проблем с това. Чувствам се по-комфортно с тях. Напълно убедена съм, че не е от тампоните, сменям си ги често и спазвам доста добра хигиена. Не е от това! Момичета, ако някой нещо знае за този миризлив цикъл нека каже!  baby_neutral

Цикъла по принцип си мирише, това все пак е отпадък на организма, както са фекалиите и урината,които също имат миризма. Аз бих те посъветвала, въпреки че твърдиш,че с тампони си ОК, за няколко цикъла, примерно 2-3 да не ги ползваш и да видиш как ще си. Възможно е от тампоните да се събира количество което да се отлага върху стените на влагалището и матката и когато не е почистено добре да се получава застояване и миризма, особено ако има " парцали " от кръв. Така че е възможно от дългогодишно ползване на тампони да се е получило това. Бих те посъветвала също така да си направиш, но когато не си в цикъл, промивки с дамски душ и лайка. Купи си цвят от лайка или си набери и го свари добре. Прецеди и изчакай да изстине. Лайката е по-добра от смрадликата, защото не изсушава лигавицата. Пробвай тези 2 неща и виж за 2 цикъла как ще си. Според мен ще се промени и няма да имаш миризма!



Няма как да се получи застояване с тампони! При уриниране остатъците си заминават.
Това не го разбрах....    newsm78

Дамата имаше в предвид, че при цикъл, когато се получават съсиреци те няма как с тампона да се изхвърлят от тялото, но ви уверявам, че не е така. Аз от 8 години, че и повече използвам само тампони, консултирала съм се с гинеколога си и това, което се говори, че предразполага към инфекции и т.н. не е така. Това е съвсем друга тема относно тампоните. Съсиреците си се изхвърлят съвсем нормално от тялото, като остават по тампона или при уриниране се изтичат. Казвам ви го от опит!

# 14
  • Мнения: 789
Мацка, извинявай,че ще ти го кажа, но се изказваш неподготвена. Нали не мислиш,че мястото от където ти изтича цикъла ( матка, вагина ) е същото през което минава урината ( уретер )? Само при мъжете еякулата и урината излизат през едно и също място, при жените има 2 отвора - вагинален и уретрален. Вагиналния е свързан с половата система ( вагина, матка, яйчници ), а уретрата е свързана с бъбреците и оттам изхвърляш урината.Така че, не знам как може урината да ти                "промива" вагината, след като тя не минава от там.

В действителност, голяма част от цикъла наситина изтича докато уринираме, но не защото урината промива вагината, а защото в седнало положение тя се разтваря и позволява на кръвта да се отече. Въпреки това, при тампоните определено има " задържане ",особено ако са ползвани с години, затова и не се препоръчва за тийнейджърки или жени които не са водили полов живот.

Темата за тампоните наистина е дълга, но няма нужда да си разкриваме факти и теории, а да видим как може да се реши проблема. Гинеколога ти казва,че си ок, но ти не си ок, което значи че има проблем налице. Може да се дължи и на нарушено PH на кръвта/урината, затова бих ти препоръчала следното:

1. Промивки със лайка 1 път седмично
2. 3 пъти дневно по половин чаена лъжичка сода ОТ АПТЕКАТА, задължително НА ГЛАДНО и НИКОГА след хранене! Ако я приемаш след хранене, содата ще " бухне " храната в стомаха и ще имаш страшни болки и киселини.
3. Смяна на тампоните за 3 месеца ( 3 цикъла ) с превръзки, по възможност не ALWAYS ( заради евтиния найлон който ползват ).Бих препоръчала Libresse, аз от тях нямам проблеми.

С това мога да ти помогна. Ако искаш приеми мнението / съветите ми, ако искаш не ги приемай, но не забравяй,че си тук за да искаш такива.

Поздрави!


Общи условия

Активация на акаунт