Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 363 272
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 870
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Аз в крайна сметка купих и аз Горение
http://electron.bg/gorenje-800w-p-285181.html -по-евтиния вариант тъй като сокоизтисквачка не ми трябва , имам си отделен уред. Вече повече от месец го ползваме и съм много доволна . Предишния ми Филипс изкара 3 години и още работи ,но мощността му беше по-малка и затова го смених .
Това е единствения уред на Горение който имам , дано е успешен като Филипса.

# 871
  • Мнения: 399
Счупи ми се каната на робота(Филипс HR7774/90), не мога да намеря никъде - в амазона и в ибея, май като модел е остарял. Някакви идеи какво да направя? Не мога да намеря и телефони тук на представителите на Филипс да питам да си купя от тях.

# 872
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Счупи ми се каната на робота(Филипс HR7774/90), не мога да намеря никъде - в амазона и в ибея, май като модел е остарял. Някакви идеи какво да направя? Не мога да намеря и телефони тук на представителите на Филипс да питам да си купя от тях.

Тук излизат някакви телефони:

http://www.support.philips.com/support/contact/contact_page.jsp? … mp;userCountry=bg

# 873
  • Sofia
  • Мнения: 1 059
моята кана е на кенууд  и се спука, но на телефоните никой не ми се обади

# 874
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте,

И аз съм се наканила да си купя кухненски робот и се колебая между Kenwood fp 925 и Philips HR 7775. Доста изчетох (почти цялата тема Simple Smile) и колебанието си остана. Днес отидох да ги видя на живо в Техномаркет - естествено никаква консултация не получих, момичето беше любезно, но знаеше в пъти по-малко от мен за функции, приставки, предимства...

Преди да ги видя на живо, клонях към Kenwood - заради по-компактния вид, стъклената шейкър-кана и допълнителната мини-резачка. Като видях уреда, обаче, съм изненадана (не бях забелязала преди това), че сокоизтисквачката е така измислена, че не изтича сокът от нея през чучурче (както е на Philips, а също и на старата ни допотопна изтисквачка), а просто се събира в самата купа у трябва да си го изливаш периодично.

Та въпросът ми към тези, които имат този или подобен модел на Kendwood - това пречи ли ви?
А също и достатъчно голям ли е отворът за подаване на плодовете/зеленчуците за сокоизтисквачката (стори ми се малко странна тази бъбрековидна форма)?

Много благодаря за отговорите и за всякакви съвети и наблюдения, които можете да дадете!  Hug

# 875
  • Бургас
  • Мнения: 561
rozzzi, аз съм с този модел на Kenwood и определено сокоизстисквачката не е най- доброто им попадение! Отвора е много тесен- някой по- голям морков не може да влезе цял- това е голям минус! Другото също е неудобно, но не чак толкова! За щастие, ние плодовете ги ядем цели и много рядко правя сокове, но ако я използвах постоянно, определено щеше да ме дразни!

# 876
  • София
  • Мнения: 94
GJK, мерси за бързия отговор!

А какви са ти впечатленията от робота като цяло?

Моята идея е да го ползвам за колкото може повече неща, които в момента правя на ръка:
- за нарязване на всякакви зеленчуци при готвене - лук, чесън, моркови и т.н. (но не за пържени картофи, тъй като ние не ядем такива);
- за пасиране на сварени зеленчуци - за правене на крем-супи (това в момента го правя с ръчен пасатор, но съм сигурна, че с робот ще е по-лесно и най-малкото няма да пръска толкова Simple Smile);
- за рязане на салати от твърди зеленчуци - зеле, моркови, ряпа и т.н.
- за рязане на колелца - краставици, а също и твърди колбаси;
- за смеси за кексове (в момента ползвам миксер), но за тесто едва ли ще го ползвам (по-скоро някой ден ще си купим отделна хлебопекарна)
- за смилане на продукти за правене на сладкиши без печене - фурми, какаови зърна, ядки и др.
- за стържене на кашкавал;
- хареса ми и идеята за таратор Simple Smile
- шейкове - мъжът ми иска да си прави - аз не съм по тези неща.

Освен това бих искала да правим с робота и някои неща, за които в момента имаме отделна машина, но стара (т.е. не е ясно кога ще се счупи):
- цитруспреса - ние пием наистина много фрешове - основно от портокал;
- сокоизтисквачка - имаме една стара, която стоеше в шкафа последните 5 години и сега я извадихме, като взехме да търсим кой робот да купим. Сигурна съм, че ще си правим сок от ябълка и морков, ако е лесно и удобно.

Ми май това е - извинявам се, стана малко дълго  Embarassed

# 877
  • Мнения: 399
Счупи ми се каната на робота(Филипс HR7774/90), не мога да намеря никъде - в амазона и в ибея, май като модел е остарял. Някакви идеи какво да направя? Не мога да намеря и телефони тук на представителите на Филипс да питам да си купя от тях.

Тук излизат някакви телефони:

http://www.support.philips.com/support/contact/contact_page.jsp? … mp;userCountry=bg

Благодаря, тези и аз ги намерих, и те ме насочиха към сервиз, който продава и резервни части. Ще си купя нова от тях, цената ми се стори приемлива. Други части от робота намирах по сайтовете в чужбина, но цените им бяха доста над, та очаквах и каната да е цифра, но приемливо.

# 878
  • Бургас
  • Мнения: 561
GJK, мерси за бързия отговор!

А какви са ти впечатленията от робота като цяло?

Моята идея е да го ползвам за колкото може повече неща, които в момента правя на ръка:
- за нарязване на всякакви зеленчуци при готвене - лук, чесън, моркови и т.н. (но не за пържени картофи, тъй като ние не ядем такива);
- за пасиране на сварени зеленчуци - за правене на крем-супи (това в момента го правя с ръчен пасатор, но съм сигурна, че с робот ще е по-лесно и най-малкото няма да пръска толкова Simple Smile);
- за рязане на салати от твърди зеленчуци - зеле, моркови, ряпа и т.н.
- за рязане на колелца - краставици, а също и твърди колбаси;
- за смеси за кексове (в момента ползвам миксер), но за тесто едва ли ще го ползвам (по-скоро някой ден ще си купим отделна хлебопекарна)
- за смилане на продукти за правене на сладкиши без печене - фурми, какаови зърна, ядки и др.
- за стържене на кашкавал;
- хареса ми и идеята за таратор Simple Smile
- шейкове - мъжът ми иска да си прави - аз не съм по тези неща.

Освен това бих искала да правим с робота и някои неща, за които в момента имаме отделна машина, но стара (т.е. не е ясно кога ще се счупи):
- цитруспреса - ние пием наистина много фрешове - основно от портокал;
- сокоизтисквачка - имаме една стара, която стоеше в шкафа последните 5 години и сега я извадихме, като взехме да търсим кой робот да купим. Сигурна съм, че ще си правим сок от ябълка и морков, ако е лесно и удобно.

Ми май това е - извинявам се, стана малко дълго  Embarassed

Аз моят го използвам страшно много- всеки ден поне по 1-2 пъти Simple Smile

Зеленчуци за готвене- лук, моркови, домати, чушки- само на него режа- тук използвам много и малката купа! В нея смилам и орехи и други ядки за разни кексове и мъфини! Много кексове правя- само в него правя тестото! Сметана разбива за минути, без всякакво усилие! Цитрус пресата е много добра, а за сокоизстисквачката вече казах! Таратор и млечна салата също само в робота правя! Салата от зеле, моркови, репи- пак в него! Колелцата ми идват малко тънки, затова не съм ги използвала много! Крем супи не правя, но би трябвало да стават във шейкъра! Шейкъра е много добър- постоянно разбивам компоти на децата!

При използване на рендетата- остават парчета, но доколкото разбрах, при всички роботи е така!
Това се сещам, засега Simple Smile

# 879
  • Мнения: 160
Моля за мнение и препоръка. Харесала съм си модел кухненски робот myDOMO КТ-9
http://mydomo.eu/product/kuhnenski-robot-mydomo-kt-9.
Какво Ви е мнението и дали ще ми върши работа. Основно го искам за салати от твърди зеленчуци и за фрешове. Благодаря Ви предварително за отговорите.

# 880
  • София
  • Мнения: 94
GJK, благодаря ти за изчерпателната информация Simple Smile
Вчера го купихме  Party и съм много доволна! Не съм пробвала все още кой знае колко функции, но все пак Simple Smile. Вчера направих един таратор, а днес нарязах краставицата, репичките и пресния чесън за зелената салата Simple Smile!

# 881
  • Мнения: 5 644
Моля за мнение и препоръка. Харесала съм си модел кухненски робот myDOMO КТ-9
http://mydomo.eu/product/kuhnenski-robot-mydomo-kt-9.
Какво Ви е мнението и дали ще ми върши работа. Основно го искам за салати от твърди зеленчуци и за фрешове. Благодаря Ви предварително за отговорите.
Моля за мнение и препоръка. Харесала съм си модел кухненски робот myDOMO КТ-9
http://mydomo.eu/product/kuhnenski-robot-mydomo-kt-9.
Какво Ви е мнението и дали ще ми върши работа. Основно го искам за салати от твърди зеленчуци и за фрешове. Благодаря Ви предварително за отговорите.
Мен лично малко ме притеснява пластмасата - доколко ще е здрава. Ако имаш възможност да отделиш още малко пари, виж робота на Финлукс - има ги в Зора. Цената е около 130 лв., но на промоции и около 100 лв. Доста добър вариант ми се стори - има сокоизстисквачка, цитруспреса и блендер, доста приставки, а и дисковете са метални, доколкото си спомням.

# 882
  • Мнения: 1
Здравейте мами.Много се колебаем затова може ли някакъв съвет?
Харесахме ей този https://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside. … ENWOOD-FP/FPP-220 , но гледахме клипче (http://www.youtube.com/watch?v=c5ydpH3BZN4) и просто не мога да разбера как на приставката може да ги има и двете неща- за стъргане и рязане. И тя нали се върти, не се ли обърква работата? На клипа всичко е както трябва, но просто не мога да разбера...??
Отпърво бяхме харесали този http://zora.bg/philips/hr-762570/17383, но аз искам главно кухненски робот заради блендера и ме притесняват малкото ватове. А повечето, които са по-мощни са и по-скъпи, а не можем да си позволим повече от 130-40 лв.

# 883
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За диска ли питаш? Обръща се, от едната страна стържи, от другата реже.

# 884
  • Мнения: 1
здравей Джемма  Wink къде в София мога да си купя Kenwood major titanium KMM020 или още по добре major titanium KMM023 със всичките приставки. Имали къде да ги видя на живо? Благодаря предварително.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт