Коремчетата вече наедряват, ЮНСКО бебе все по-често шава!Тема№24

  • 9 763
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 475
Аз пък откакто съм бременна в хладилника винаги имам една голяма кутия сладолед,и преди бях споменавала за тази ми страст по време на бременността, сега не бях яла от два дена и вие като заговорихте ми се прияде и си я взех и сега съм със сладоледа пред компа! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 419
Комплект за изписване, първия път си го сглобих, но този път мисля да си го купя  Peace. Тогава се подведох, че много от нещата са излишни, но на самото изписване, първо не е ясно какво точно ще ти потрябва, второ, станах разногледа докато ги съчетая нещата  Crazy.

Връщане на работа, първия път се върнах на 6-я месец, но този път планирам още след 4-ти. Изобщо не ми се иска и вече мисля варианти дали да не се заема с нещо друго, което няма да изисква такова отдаване на работата, но засега съм в задънена улица  newsm78. проблемът е, че трябва да измисля нещо, защото съм 500% сигурна, че с три деца ако искам да съм поне частично пълноценна в отглеждането и съзпитанието им, трябва да съм при тях (не 24ч обаче  Naughty)

Усещането, усещам го много чето - поне по 10тина пъти на ден  Heart Eyes. Юнаците обаче не ги усещах толкова много - Бобо особено съм го ръчкала, за да знам че е добре. Другото е, че най-малко ги усещах вечер и нощем, а сега е точно обратното  Crazy.

Мазане, още не съм зпапочнала  Embarassed. Дори не съм си избрала мазило, а е време, че коремчето пораства  Whistling. Миналия път се мазах с едно немско олио - кумата ми го носеше и в комбинация с тапирестата ми кожа + сутрин и вечер, ми се появиха няколко стрии от двете страни до кръста и то след раждането - сега няма и помен от тях. Специално стриите е много до кожа  Peace.

Помпа, имам си на Авент - ръчна - и мисля да си я ползвам - ще сменя само силиконовия накрайник  Peace. Ползвах я 4 месеца, но много интензивно, защото моите момчета не пожелаха да засучат като хората, та съм се цедила за всяко хранене  Crazy. Ако пак ми се наложи 200% си купувам електрическа  Mr. Green. Петя, заивждам благородно на теб и другите мами, които сте били с обилна кърма. Аз не съм от тези  Rolling Eyes, а и ми беше трудно да ги мъча да сучат нон-стоп - трябваше 24часа само това да правя  ooooh!. Сега обече силно съм се амбицирала, защото не трябва да огрявам на две места едновременно, така че вярвам че ще се получи  Heart Eyes.

Мариета, стратегията най-вроятно е била на какво ще си играят  Laughing. На моя мъж предния път като му съобщих, че едното със сигурност е момче, не е спал цяла нощ да си представя как си играят на влакчета и ритат топка. В момента единия е луд по влкчета, а другия по топки  Joy.

Честито на всички мами узнали половете - много сте, така че не рискувам поименно изброяване Hug.

# 17
  • Мнения: 35
Ха и аз съм така със сладоледа.Кутия от 1кг. я изяждам за 2 дни.Налага се през ден да си купувам.

За имената засега се колебая между Сиана и Симона.Сутринта питах приятеля си и той каза,че Симона повече му харесвала Thinking

А и Gydelichkova е права,че трябва да се мисли и за комбинацията на трите имена.Например една далечна моя позната миналата година роди момченце,което се казва Патрик Ивов hahaha Изобщо не звучи хубаво

# 18
  • София
  • Мнения: 6
somebody , запиши и мен на първа страничка- Зодия Риби, 06.03.1976г./32год./  втора бременност, за сега пола не е известен, надявам се до понеделник ,когато сме на преглед в клиника "д-р Щерев", от град София съм. Поздрави на всички мами и от мен мама" Броненосец"!! newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 15:03 от takanat

# 19
  • Мнения: 69
Я да се запиша и аз днес, че пак ще изпусна дирите.



 Много интересни неща обсъждате - за помпите, силиконовите накрайници, видове колички, комплекти за изписване... За мен целият този "инвентар" все още е в света на идеите - не съм се и докосвала до тези неща и имам чувството, че няма да избера подходящите... Понякога дори не връзвам думите с определена представа за тях. Просто е "missing file" в главата ми!!!  smile3502 Но като викнем неволята и тя не се отзове, предполагам, че всичко ще си дойде на мястото стъпка по стъпка  newsm10
Затова ви благодаря за информацията. Може би ще ми е по-лесно, ако след като прочета, потърся и картинки за нещата Simple Smile Защото чета една много интересна книга за бебетата, но вътре няма нито една илюстрация или снимка. А са изброили десетки неща, които ще са необходими...

Lil Vixen, честит нов дом!!! Да ви донесе щастие, спокойствие и още повече смях!!!

# 20
  • Мнения: 136
Така и не си купих сладолед, ама хапнах някаква японска тортичка, хич не беше лоша  smile3508  

edno_momiche, реших днес да се възползвам от съвета ти за спирта анестезол и отидох при моя аптекар да си го купя. Но той ми каза, че не ми го препоръчва без лекарско предписание, защото съдържал лидокаин, а той не бил безвреден за плода. Не искам да те наплашвам, просто ако имаш възможност, попитай лекар или някой, който е компетентен по тези въпроси. Аз за всеки случай реших да не си го купувам. Иначе днес особено адски ме боли гърбът, спах много неудобно и явно съм се изкривила.

Днес цял ден ми се спи, мисля малко да подремна. Като си представя, че утре пак съм на работа, съвсем взех да се прозявам   smile3524

somebody, докато не съм забравила, би ли добавила 1982 г. към рождената ми дата? Благодаря за което smile3540

# 21
  • Мнения: 3 294
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка
somebody благодарско за темичката  Hug

Гледам че разисквате имената на бебчовците , аз съм в особено затруднение , тъй като трябва да измиля мъжко име с буквичките "С" и "Я " имам книга с българските имена , разглеждам и в разни сайтове , ама никаква идея засега ... Ако се сещате за някое име помагайте или пък сайт с имена ...  newsm78
А относно покупките мен ме сърбят ръцете вече , ама не съм се пречупила все още .... особено за дрешки толкова много съм си харесала , че незнам как ще се удържа ... а за помпите , накрайниците и т.н. съм много боса , незнам какво ще ми трябва и какво ще ми влезе в употреба... чак се плаша  Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 2 658
Mindi, аз харесвам две мъжки имена с Я- Явор и Ясен, за С, не мога да ти помогна.
За Анестезола, сега му погледанах състава в интернет и според мен категорично не е безвреден, особено за постоянна употреба. Това си е местен анестетик все пак и без да има бременност, пак не бива да се използва постоянно. Не знам дали има загряващ ефект, но такива загряващи мазила не се прилагат при бременни в областта на кръста.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 17:03 от petia_tag

# 23
  • Мнения: 31
 здравейте момичета!
като гледам колко много сте изписали за краткото време, през което не успявах да се включа и просто незнам кога ще го изчета. попрехвърлих миналите теми, гледам, че сте организирали и среща, снимките са много готини и всичките сте големи сладурани, няма дебели, нито бузести  Wink
за протокола- името ми е Рени, на 27г., рожден ден- 30.01. /боже, почти на 28 съм вече!!!/. видях, че има колежка, която работи на летището като мен- може да ми пишеш на лични и да се видим някой ден- аз съм от понеделник до петък в 'Белия дом' /бившата сграда на Балкан/, иначе работя в Хемус Ер, но сега съм на наземна работа поради бременността. въпреки това, мисля от март месец да си взема полагаемите отпуски за миналата и тази година, че това пътуване всеки ден през задръстванията от Надежда до летището ме убива.
за имената- с таткото се бяхме настроили много за момче, на последния преглед докторът каза момиче /а предните два пъти момче/, та вече не се настройвам за нищо и като се роди, тогава ще реша, иначе имаме готови имена, но засега няма да ги споделям. за име със С- Стефан ми е любимо /приятеля ми се казва така/!
толкова от мен засега, хубава вечер на всички, като прочета малко темите и вляза в час ще попиша повече!

# 24
  • Мнения: 31
Здравейте отново HugВиждам,че често се организирате и си правите срещички,което е прекрасно  newsm10.Та зачудих се,нямали все пак мами и от Русе ThinkingЗащото май ми се струва,че съм единствената юнска мама която живее в Русе smile3518Ще се наложи да търся из форума за русенки  smile3521Няма начин да няма PeaceЩе ми се да се запозная лично с някои бременни мами,че всичките ми приятелки са родили и имат големи вече деца newsm78
 ОХ!Да не ви занимавам с моите глупави проблеми smile3503  Kissing Heart

# 25
  • Мнения: 143
Здравейте момичета днес се зачетох в кърмаческия форум и останах направо втрещена колко неща не съм знаела за кърменето Shocked
Предния път със сто мъки кърмих два месеца но като чета съм допуснала куп грешки  ooooh! и този път съм се амбицирала да дам всичко от себе си и да кърмя възможно най дълго  Praynig а за ползите от кърменето няма да обяснявам те са ясни Peace
Така че горещо ви препоръчвам да хвърлите по едно око на Библиотеката в кърмаческия форум bowuu
За количката съм се ориентирала на Чиполино "Пуки" две приятелки имат такава и са много доволни само че ще си я купя от гр.Добрич както и някой др.необходими неща понеже там са доста по евтини от Варна Crossing Arms
http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=6 това е количката

# 26
  • Мнения: 187
Само да се похваля! Мислех си аз, че бременните делят мозък с бебчето, ама се оказа грешно! Днес бях на изпит и си го взех със 6. А беше доста трудничък! Така, че няма такова нещо! Все сме си умнички! А вчера по едно време реших да почета и вместо да чета ви следях какво пишете! И като заговорихте за покупки и комплекти за изписване, си спретнах един примерен списък какво да си купя на първо време! Таткото се прибра и беше казал, че ще се бръсне и за да види списъка му го лепнах на огледалото в банята!  hahaha Милия, втрещя се! 5 минути седи и гледа и не може да проговори (тук таме имаше цени)! И накрая се поокопити и ми вика:" Ама много е дълъг!" и аз му викам: "а ама това е само началото!". Та сега се опитва да ме убеди да забавим покупките докато получа болничните!  Joy А за името още не сме мислили! Искаме първо да разберем какво чакаме и после!

# 27
  • Мнения: 9 814
somebody, Heart Eyes.
Да се разпиша и аз в новата тема.
Два дни ме няма и не мога да смогна дави изчета Hug
Този уикенд си направихме страхотна разходка извън Сф.
Е, вярно при свеки бяхме, но почти не си останахме у дома.
И двата дни минаха в разходки из Стара планина с приятели и барбекю след природата....
Набрах си и кокичета и настроението ми стана едно такова пролетно.....
О, как искам вече да е края на март.

# 28
  • Мнения: 59
ayas   аз попринцип съм от сухата река но ми е удобно и в центъра така че където кажете Simple Smile

# 29
  • Мнения: 117
Записче и от мен в новата темичка. Много ми хареса заглавийцето. Hug
Не е чудно ,че и  моя хладилник вечно е заредено със сладоледче.  Laughing
Едва се сдържам да не започна с покупките вече, но все още натискам спирачките. Grinning
За коремчетата - моя порасна изведнъж в 18 седмица и се е качил нагоре.Вече си е оформено бременно коремченце Heart Eyes
Положителна и усмихната седмица на всички Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт