Какъв лаптоп да си купя?

  • 30 611
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
PeaceКакто и да е-не че някой много ми помогна,а обикновенно съм на мнение че "форума е велика сила" Crazy-може би трябваше тема да пусна newsm78-аз си го купих де и засега "си върши работата отлично" Hug

Дай малко повече инфо за него, ако обичаш. От къде го купи?

# 46
Тошиба или Acer имам и двете марки и съм страшно доволна

# 47
  • Мнения: 1 685
PeaceКакто и да е-не че някой много ми помогна,а обикновенно съм на мнение че "форума е велика сила" Crazy-може би трябваше тема да пусна newsm78-аз си го купих де и засега "си върши работата отлично" Hug

Дай малко повече инфо за него, ако обичаш. От къде го купи?

 HugПроцесор: Intel Atom® N270
RAM памет: DDR2 1,5Gb
Запаметяващо устройство: Hitachi HDD 80GB SATA
Дисплей: Crystal brite WSVGA TFT 10.2" (1024х576)
Видео: Intel GMA950 128Mb
Чипсет: Intel 945 Express chipset
LAN: Broadcom 10/100 Ethernet
WLAN: Broadcom 802.11g
Аудио: Realtek; вградени стерео колони
Четец на карти: 5-in1 Bridge Media slot
Камера: 1.3MPix web cam
Микрофон: вграден
Слотове:
2x USB 2.0
VGA изход за външен монитор
ExpressCard 34 Slot
вход за външен микрофон; изход за слушалки или уредба
Batery: Li-ion 3 cells /издържа 3 часа с включено Wi-fi/
Operating System Win XP Home + Office 2003 + всички необходими програми
Тегло: 1,1kg

Може да работи и без операционна система!!! - има си вградена и стартира за 8 секунди:
http://news.laptop.bg/новини/lenovo-ideapa...а-за-моментално


той  е един вид двуядрен , но не физически
един процесор си е но структурата му е такава че има две ядра - едното изпълнява превключването на процесите, а другото ги изпълнява и така се постига голямо бързодействие
 и на всички тестови програми излиза като двуядрен
 В момента най-използвани са Atom процесорите на Intel, които се произвеждат по 0.045 µm технология и имат ниска консумация на ток (2-4 W). Най-актуалната му версия се нарича Atom N и работи на 1.6 Ghz. Освен това поддържа и Hyper-Threading технология, която създава виртуална двупроцесорна система. Тя видимо увеличава производителността на нетбука

 Tiredпоследното инфо го пуснах,защото в доста магазини за техника ме убеждаваха че "малките"лаптопи били "жива мъка" с отварянето на сайтове и,филми и игри-с този мога да кажа-нищо подобно Naughty-като пушка е и то с по 7-8 отворени страници винаги. Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 1 402
Както винаги се оказва, че тези от магазините не разбират много-много, има лаптопи в супер мобилен клас, които са много малки и високо ефективни. Твоят модел лаптоп е всъщност нетбук, направен с цел максимално добър user experience при работа с интернет, а и позволява висока мобилност с малко кг и габарити:) Така че, честито! Да си го ползваш със здраве и да не дефектира. Иначе сервизът на Lenovo/IBM е в уличка срещу КАТ, фирмата се казва IBS

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
MSI  Mr. Green
В тези теми много ясно, че всеки ще похвали марката на собствения си лаптоп  Whistling Въпрос на вкус, изисквания и възможности.
Не мисля, че хората са толкова ограничени. По-скоро коментират машини, с които са имали опит.

Ограничени в какво  newsm78 Къде прочете нещо такова?! И да- коментират се машини, с които сме имали опит, което в 95% е равносилно на това да говориш за собствения си лаптоп. Или този, който си имал преди време...

# 50
  • Мнения: 1 322
Ние сме с Тошиба и е супер.

# 51
  • Мнения: 3 830
НР или Делл. Peace

# 52
  • Мнения: 73
Добре де, казвате, че искате лаптоп за филми, а си купувате 10'' ? Това не го разбирам  newsm78 Аз си взех лаптоп HP с идея И да гледам филми на него. Затова си взех с 15,3'' матрица. Не мога да си представя какво се случва с очите на човек, които трябва да се фокусират в малък екран. Другото, което искам да кажа е, че специално за лаптоп признавам единствено процесор на Интел и асуско дъно, а ако има и видеокарта, която да не е вградена, още по-добре. Всички конфигурации с 3928475928572 гръмки числа в тях са за заблуда на потребителя. Много зависи от марката на хардуера. Примерно дали дъното ще е Асус или Асрок или Гигабайт има огромно значение. И последно - ако наистина ще търсите лаптоп само за нет и филми/музика, то и най-слабият може да ви свърши работа. Стига ви процесор на 800Mghz, 128 Ram и верните кодеци и операционна система, за да постигнете желания ефект.

# 53
  • Мнения: 2 803
Записвам се в темата и сега ще я изчета.

# 54
  • Мнения: 1 685
 PeaceПри мен филмите и игрите са на последно място в списъка и въпреки това  не вярвах че на 10 инча филма може да се гледа иеално-пробвах-но наистина мисля че съм намерила точно това което търся Flutter-с мен си е ежеминутно в дамската чанта и ми служи идеално-да бъда тук и на още поне  6 места Hug

# 55
  • Мнения: 54
Аз си купих на Тошиба, Коледна промоция. Доооста евтин и като параметри е доста добре, но не съобразих батерията, всички други неща сравнявах хиляда пъти, но за батерията въобще не се сетих и .... наистина издържа доста малко около 1:30, ако съм и в нета.  Rolling Eyes Иначе от всичко друго съм доволна, а и вече си промених контактите и вече и с тока нямам проблем, иначе си го взех за 700 лв. Въобще не вярвах, че за тези пари, ще мога да намеря с 2 ГБ РАМ, средна работа процесор и с ОС -  Виста. То иаз ползвам само МС офис и нета, предимно, де и се радвам, че не забива като стария компютър и най-вече, че си имам собствен компютър, без чужди натрапници.  Laughing

# 56
  • Мнения: 61
И аз препоръчвам Тошиба newsm10

# 57
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Дел само сглобяват, т.е. не са собствена марка.
HP не са това, което бяха.

# 58
  • Мнения: 10 687
От скоро съм с 13.3" Toshiba U 400-156 - http://se.computers.toshiba-europe.com/innovation/bg/product/Sat … oshibaShop/false/
Много съм доволна и го препоръчвам на всички, които все още не са решили какъв лаптоп да си купят  Hug
Моделът е дамски, лек и много елегантен  Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 1 402
аз всъщност пропуснах да похваля мойта машинка, вярна като старо куче: IBM ThinkPad T42p, ето едно ревю от 2005 г.Simple Smile http://computerworld.bg/9407

Общи условия

Активация на акаунт