Загадка

  • 3 656
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
На скоро  ми се случи нещо много странно.
Аз нямам обяснение,затова реших да споделя "историята" си тук .Така да се каже да се консултирам с вас...
Та ето какво ме смущава Thinking
Бях купила кутия вафли.От онези дето са по много  вафлички в кутия.
Хапнахме вечерта аз и детето.Обаче най-много да сме изяли половината,че дори и по-малко от количеството .
Сутринта намерих кутията празна Laughing
Бях поразена....Малкият няма как да стане посред нощ и да излапа сума ти вафли без да му стане лошо той е едва на 5 години.Аз нямам спомени да съм огладнявала ..пък и на мен щеше да ми стане тежичко от поглъщането на такова сладко ... newsm78
Още повече  дребният беше по-учуден и от мен...  .
Не ми е за "изчезналите"вафли....Обаче много ,ама много ми е странно какво е станало.Само двамата с детето живеем.
Знам,че сега традиционно ще настане веселба на мой-гръб...И е разбираемо,понеже и на мен ми е много смешно...
Ама Егати..къде изчезнаха вафлите?????
Случвали ли ви са се подобни необясними неща?

# 1
  • Мнения: 25 611
Дете на 5 години да не може да изяде кутия вафли? Не познавам такова.  Mr. Green
Другият вариант е ти да си ставала и яла, но да си забравила.
Все пак залагам на детето.  Laughing

# 2
  • Мнения: 428
Ще те запозная с моето дете:whistle:
Не е то Naughty Ако беше той щеше да си признае...
По съм склонна да ме убедиш,че съм сомнамбул....Ама се надявах на по - езотерично обяснение...

# 3
  • Мнения: 2 241
Мисля, че това е твоята тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355123.0  Peace

# 4
  • Мнения: 25 611
Ще те запозная с моето дете:whistle:
Не е то Naughty Ако беше той щеше да си признае...


Хм. С тези си думи ме изкушаваш да ти пророкувам, че още много "сладки загадки" ще се вихрят у вас...  Joy

# 5
  • Мнения: 25
И аз си имам едно на 6г. вкъщи и не се съмнявам в способността му да опатка цяла кутия вафли! Имайки се предвид, че половината вече е била изядена, колко му е да изяде, в пристъп на силен шоколадов глад, една нищо и никаква половин кутийка вафли! Ако имате котка или куче също може да ги заподореш! Моята котка обожава вафли и баба ми си крие вафлите къде ли не за да не изпада в подобни ситуации!  newsm62  Но е вариант и ти да си станала посреднощ и да си си похапнала. По-вероятно е обаче малкия да се е събудил и да се наял стабилно със сладичко. Още повече че децата като се събудят вечер и са сънени и ненаспани не помнят, че изобщо са се събуждали! Иначе и на мен ми се е случвало да изчезват и да се появяват мистериозно разни неща вкъщи, но вафли... никога!

# 6
  • Мнения: 6 618
Ще те запозная с моето дете:whistle:
Не е то Naughty Ако беше той щеше да си признае...
По съм склонна да ме убедиш,че съм сомнамбул....Ама се надявах на по - езотерично обяснение...
Може да не си спомня.

# 7
  • Мнения: 4 841
Възможното обяснение е, че са... свършили още предишната вечер. Когато вършиш нещо друго, докато хапваш (например четеш нещо, или гледаш телевизия, или си говориш сладко-сладко) - учудването "Яяяя, ама кога свърши" е гарантирано!

# 8
  • Мнения: 428
Котка имах...Тя почина....Но не обичаше вафли!!!
Абе, лапето ми е честно...Няма да скрие от мен ,че излапало вафлите.Напротив щеше да се похвали за геройството си...
 Обикновенно такава кутия в нас издържа околко 3-4 дни поне.
Но ок..Ще се успокоявам ,че някой от нас двамата го е навестила амнезията Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 24
Вафлите са вредни за здравето...само това мога да ти кажа

# 10
  • Мнения: 7 914
 Joy
 духове? Thinking Mr. Green

пп мъжа си разпита ли го внимателно Whistling

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А, мишки?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ако се беше случило на мен , щях да съм сигурна, че съм аз.
Редовно правя среднощни набези из кухнята,после се чудя, как съм опустошила
храна за малка африканска държава Sunglasses

# 13
  • Мнения: 428
Joy
 духове? Thinking Mr. Green

пп мъжа си разпита ли го внимателно Whistling
Немам мъж,душко...... Mr. Green
Сами живеем със сина ми.

# 14
  • Мнения: 7 914
Joy
 духове? Thinking Mr. Green

пп мъжа си разпита ли го внимателно Whistling
Немам мъж,душко...... Mr. Green
Сами живеем със сина ми.
о!.... а поне тук таме потърси ли трохи..да знаеш доста серийки "от местопрестъплението" съм изгледала Mr. Green

# 15
  • Мнения: 25 611
Вафлите са вредни за здравето...само това мога да ти кажа

Болна ли ме нарече?  Shocked
Много разбираш ти от вафли, знайш как се заглажда косъмът от тях?  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 018
Големия ми син, когато беше на възраст, около възрастта на твоето дете, ставаше посред нощ и после не помнеше.
Става взима си юрганчето, възглавницата и отива да спи в кухнята на едно тясно диванче или пък си постлал на земята /колкото може/ и легнал там. Една нощ и аз се събудих случайно, по това време и го питам къде отива, а той мълчи. После не помнеше, а мислеше, че аз съм го преместила. Като порасна - спря да сомнамбулства.  Laughing

Поогледай дали няма някоя и друга троха вафли в леглото му.  Wink Не знам дали може да ги изяде в будно състояние, но спящите могат да правят неподозирани и за тях неща.  Peace

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 15:26 от Бо_

# 17
  • Мнения: 7 914

Много разбираш ти от вафли, знайш как се заглажда косъмът от тях?  Laughing
за косъма не знам, ама задната тереса - определено расте пропорционално на вафлите Joy

# 18
  • Мнения: 3 782
На мен ми е смешно, но не би трябвало, знам, но къде могат да отидат тогава вафлите според теб? Имаш ли някакво логично обяснение, освен че някой от двама ви ги е изял, и не помни. Thinking

# 19
  • Мнения: 428
о!.... а поне тук таме потърси ли трохи..да знаеш доста серийки "от местопрестъплението" съм изгледала Mr. Green
[/quote]
К'ви трохи...грам троха нямаше наоколо...Нали писах по-горе.
ни по земята ,ни по масата....малко трохици в кутията на дъното....
Баси и вафлите....
Не може един човек да погълне такова количество вафли,поне не и ние... Thinking

# 20
  • Мнения: 3 405
За пръв път ли купуваш такива?
Ако не, може да попадаш на някоя по-стара, вече празна кутия, а новата да е заминала на боклука или да е някъде из шкафовете.

# 21
  • Мнения: 428
Вафли Фамилия...500гр. редовно купувам такива....
Ама напоследък не бях взимала.
ani_4ka , смей си се на воля..и на мен ми е смешно,но убий ме,нямаше да пусна тема ако имах логично обяснение.
И аз си мислих,че може някой от нас да е ставал на сън,но мислите ли,че от толкова вафли щеше да ни стане тежко.
 Оххх.Сори,че ви занимавам с моите глупусти...

# 22
  • Мнения: 7 723
А пък мойта котка страда от сомнамбулизъм
и напоследък забелязвам, че е подозрително наедраля.... Thinking

# 23
  • Мнения: 2 018
А пък мойта котка страда от сомнамбулизъм
и напоследък забелязвам, че е подозрително наедраля.... Thinking

Ако не ви изчезва храна, то причината може и да е съседския котарак.  Laughing

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Случвало ми се е, да, и тамън вече позявам да обявя, че вероятно имаме полтъргайст, и току някой си признае.

Обикновено за преместени неща става дума, за изядени - не се сещам.

Веднъж се едно боди на бебето (беше бебе тогава) свекърва ми след вереме ми сподели, че си е мислела, че индиректно я обвинявам в кражба. А то се беше завтъкнало между чекмеджета на скрина....

# 25
  • Мнения: 3 782
Вафли Фамилия...500гр. редовно купувам такива....
Ама напоследък не бях взимала.
ani_4ka , смей си се на воля..и на мен ми е смешно,но убий ме,нямаше да пусна тема ако имах логично обяснение.
И аз си мислих,че може някой от нас да е ставал на сън,но мислите ли,че от толкова вафли щеше да ни стане тежко.
 Оххх.Сори,че ви занимавам с моите глупусти...
Добре, не исках да те обидя, но наистина ми е интересно да разбера какво точно се е случило с тези вафли. Rolling Eyes

# 26
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ами...колежки... Да вземем да си признаем вече, а? Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 2 229
Вафли Фамилия...500гр. редовно купувам такива....

Еее, сега вече си много лоша, обожавам ги тия вафлички! Crossing Arms Особено покритите с шоколад, ммм..

Според мен е детето, но сигурно и спящ човек може да ги изяде и да не помни. Thinking

# 28
  • Мнения: 7 723
Къде живееш?
В Бистрица ли?
....ако ДА- това обяснява нещата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366342.0 ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 726
Преди години така ни изчезваха кренвиршите на кучето, а то беше много злоядо. Накрая се оказа , че в съседите има плъх, минава през терасата изяжда храната на кучето и си отива. И така около 2 години.  Joy

# 30
  • Мнения: 4 717
аз обаче ти вярвам, че е мистерия
не че ми се е случвало де...

но сега се сещам за една моя приятелка, дето в 5ти клас беше станала на сън, извадила от хладилника яйца, сирене и кори и таман се  готвела да прави баница, когато баба й изкрещяла от изумление и я ... събудила
мозъка ни е способен на невероятни изненади...

аз залагам на животинка, или варианта ти да си ги преместила в някоя купичка/кутийка и да си забравила(това абстрахирайки се от факта, че ти вярвам за изчезването)  bouquet

# 31
  • Мнения: 25 611
Аз предлагам авторката да направи експеримент. Да остави пак нещо сладичко тази нощ и на сутринта да сподели резултата.
А ако реши да пробва с шоколади и ми има доверие, може да ме покани да спя в хола да ги пазя...  Blush

# 32
  • Мнения: 843
   Авторът,  кажи ми сега, че си на Дюкан  и всичко ще си дойде на мястото.  / хиля се/ Предишния път, като опитах, не усетих как погълнах половин торта, ей така,  едно безпаметно нагъване. . После повръщах като коте...
  При положение, че даже не си падам по сладкото..  оооох.

# 33
  • Мнения: 304
Изпратих мъжа ми да ми вземе от тези вафлички, пък утре пак диетата Grinning Найстина незная как бих реагирала ако ми се случи подобна мистерия.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Добре деееее....
Признавам си.... аз бях  newsm56

# 35
  • Мнения: 14
чета тука за тия вафли и не издържах, отворих си една кутия Траяна и нещо почнаха да намаляват ... доста  Flushed

# 36
  • Мнения: 428
А-а-а-а Не.Никакви експеримени не си правя аз... Stop
 За протокола не съм на Дюкан....(диетата е вредна -мое мнение не скачайте ,моля)
В крайна сметка....вече съм по-склонна да мисля,че ставам на сън....Което е опасно...моля Пловдивчани-заключвайте хлдаилниците... Whistling

И все пак ..странно ми се струва...и една трошичка не беше паднала на земята....
  ooooh!

# 37
  • Мнения: 25 611
Изяла си ги, не са ти стигнали и си облизала и трохите?  Laughing
Сега сериозно - напълно вероятно е някой от вас да ги е изял преди лягане или през нощта и да не си спомня на сутринта. Нищо странно, просто споменът е затрупан от някой сън.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако вафлите са били Ванилия Фемили на Кармела, нямаш проблем - наблюдавай кой ще почне да кенза в красиво зелено и ще разбереш.
Изобщо не се шегувам. Само те предупреждавам, за да не питаш след това и за тази невероятна случка. Mr. Green

# 39
  • 7800
  • Мнения: 243
Добре, де. Нали, ако някой е ставал да яде насън, би трябвало да има остатъци от вафлите по зъбите или, най-малко, неприятен вкус?

# 40
  • Мнения: 2 018
Купи още една кутия за примамка.  Laughing

# 41
  • Мнения: 12 664
Това да не е скрита реклама на вафли. Че и на мен ми се приядоха.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
Това са мистериозни вафли. Първо от тях аранжирате тоалетната в красиво зелено. Сега проявяват склонност към изчезване.
Неслучайно от РИОКОЗ казаха, че не са намерили такива, за да ги изследват, след подадена жалба. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 646
Това да не е скрита реклама на вафли. Че и на мен ми се приядоха.
Едва ли ...след темата със зеленете изпражнения точно то този вид вафли  Embarassed

По тази тема - преди доста години със сестра ми парвихме топчета за украса от тези с брашно, вода и сол и след това оцветени с водни боички. Бяхме ги подрадили на перваза на прозореца от вътрашната страна и на сутринта половината ги нямаше , много се чудехме какво е станало, дакото един ден разбрахме...че на балкона ни се качва мишка и яде от кофата за боклук..Лято беше и вратата на балкона стоеше отворена. Та така разбрахме къде са ни изчезнали част от топчетата, само не разбрахме предпочитанията им към цвят   Grinning

# 44
  • Мнения: 428
Това са мистериозни вафли. Първо от тях аранжирате тоалетната в красиво зелено. Сега проявяват склонност към изчезване.
Неслучайно от РИОКОЗ казаха, че не са намерили такива, за да ги изследват, след подадена жалба. Mr. Green
Клонке,какъв  е проблема с "Фамилия" на Карамела?
Това за "зеленото" го споменаваш втори път newsm78
Баси и анти– рекламата,моля те,жено,не така с лошото...Опитвам се да популизирам марката Mr. Green
А сега сериозно,да не би на нечий стомах да не са понесли....?
 

# 45
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И аз това се зачудих. Яли сме ги тези вафли, никви зелени неща не съм наблюдавала след това Thinking

# 46
  • Мнения: 3 405
Клонке,какъв  е проблема с "Фамилия" на Карамела?

ето темата … 86;то 

толкова гости в една тема за пръв път видях точно в нея Grinning

# 47
  • Мнения: 428
Клонке,какъв  е проблема с "Фамилия" на Карамела?

ето темата за зеленото 

толкова гости в една тема за пръв път видях точно в нея Grinning

 Joy Joy Joy
 Сега ми просветна....Нещо Свисше ме е запазило...да не би да ме сполети "зелената участ "и мен

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 14:48 от Ardea alba

# 48
  • Мнения: 3 782
Клонке,какъв  е проблема с "Фамилия" на Карамела?

ето темата за зеленото 

толкова гости в една тема за пръв път видях точно в нея Grinning
Тук ще да е адски весело, как съм я пропуснала тази тема. И наистина ли има нещо вярно, добре че не ядем вафли много често. Sick

# 49
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, как да няма нещо вярно, бре?
Всичко е вярно.
Аз гарантирам. Видях "ефекта" с очите си.
Вафлите са мистерия. Тази тема го доказва. Ако не бъдат изконсумирани своевременно, което води до зелена тоалетна еуфория, те се самоизяждат. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 428
Kлонке,до сега четох в "зелената" тема...изчетох я цялата.
Из начало реших ,че е долна пропаганда....то наличието на толкова гости и новаци ..си буди съмнение.... Mr. Green
Но четейки страница след страница ми стана ясно,че е самата истина...
Наистина мистериозни Фафли,обаче при нас не съм забелязала подобен ефект...
При нас имаше друг фокус-мокус....
Тези вафли явно  наистина си плачат за медиите...
Дано обаче не се окажат фатални за някой... Praynig

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
Виж, те са няколко вида. Тези, които масово се споменават и за които аз гарантирам, че постигат култов зелен цвят след консумация, са в жълтата кутия. Май бяха ванилия. Самите те са кафеви, обаче след това..иха... Mr. Green

А ти сигурна ли си, че изобщо е имало вафли в кутията, защото аз скоро така стоях и гледах едно шише Цитросепт, което купих, отворих, сипах няколко капки и оставих. След седмица в него нямаше нищо. Майка рече - изпарили са се. Глупости. Има два варианта - да съм изхвърлила пълното шише и да съм запазила старото, което беше празно или просто да съм купила празно шише. Останалото е мистерия като с твоите вафли.

# 52
  • Мнения: 428
Купувам синята кутия...Тогава поне беше синята кутия...Това обяснява факта,че липсваха зелени човечета в тоалетната ми чиния Naughty
100% съм убедена,че пакета беше наполовина пълен...Понеже лично аз го занесох в кухнята и си помислих,че сутринта ,ще "замезвам " с кафето  chef
Предполагам,че девойките са прави и аз или дребният сме сомнамбулставли Blush
И най-вероятно да съм била аз.Понеже спя леко и ако беше той щях да го усетя....

Още ведъж ще възкликна:
БАСИ И ФафлитИ.
   

# 53
  • Мнения: 3 405
Май бяха ванилия. Самите те са кафеви, обаче след това..иха... Mr. Green

Сега ги ядем с децата. Няма левитация, но поне утре ще разберем какво толкова оцветяват  Laughing

# 54
  • Мнения: 3 782
Темата се превърна в анти реклама на вафлите, обаче направо съм на крачка да си купя тази вечер  Whistling

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Споделете после резултата - изчезнали ли са вафлите, или само са боядисали това-онова Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 757
Аз писах нещо подобно преди време ама не помня къде точно. Бях направила един огромен плик със соленки. Вечерта беше пълен. Сутринта просто го нямаше никъде, а търсих да закусвам. Става дума за над 1 кг соленки, може даже и 2 да са били. Мъжът ми не ги е изял, детето абсурд. Нямаше и след от соленки из къщата. Изведнъж гледам на пода плика от соленките, ама само плика, вътре няма и троха нито навън. И една дупка на плика. Така разбрах, че в къщи си имаме мишки. Знаех, че има на тавана, ама не знаех че и вътре проникват. Остава загадката как някакви си мишки са успели да изнесат, защото не вярвам да си ги изяли, толкова много соленки. Че и троха не е паднала по пода. Явно за са много лакоми и крадливи и са роботели голям екип. Намерихме дори от къде излизат и пъзелът се нареди. Но до сега не ми се е случвало да ядат вафли или шоколади. Имаше веднъж два пъти нагризан банан, но до тук. Соленките със сиренце обаче явно много са им се усладили.
Като видях изчезналите солени бях в потрес как така ще изчезне пълен плик. В тоалетната гледах да не ги е изсипало детето, въпреки че все е имало някой с него и няма как да го е видял. Ама като намерих плика с изгризаната дупка веднага ми стана ясно положението. Мисли в подобна насока, едва ли полтъргайст е изял вафлите.

# 57
  • Мнения: 24
Странно, явно не е само с фафлите това...редовно изчезват крупни суми от портфейла ми при заключена къща, жена ми твърди че не е ходила по магазини ...  Thinking

# 58
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Потресаващо.

Само не знам да изчакам ли да стане 15 страници и тази отчетна тема или.

# 59
  • Мнения: 3 447
Според мен - или.

Общи условия

Активация на акаунт