Витамин К

  • 1 762
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Без да претендирам за достоверност, но имам някакви спомени, че витамин К се слага на недоносените деца. Не е нещо, което се слага на всички бебета и в никакъв случай не го давайте на своя глава.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 752
За пръв път чувам за даване на в.К.

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Доколкото ми е известно, не му е давано!

Ето инфото, което имам за този витамин и защо се дава на бебетата:

"Своевременното инжектиране на витамин К след раждане рязко намали случаите с хеморагична болест на новороденото. Ясна кръв в повърнатите материи при кърмачето може да се появи при наличие на рагади по зърното на майката. Един елементарен тест разграничава майчиния от феталния хемоглобин. Друга причина за кървене при децата, лекувани в болница, е грубо поставената назо-гастрична сонда. В последно време се съобщава за хеморагия от стрес-улкус при недоносени, локализиран по малката кривина на стомаха, които могат да перфорират с последващ пневмоперитонеум."


взето от тук

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Нямам представа. Никой не ми е казал, нито пишеше някъде в документите...

# 19
  • Мнения: 494
да, сожиха ни една инжекция витамин К веднага след като се роди.

# 20
  • Мнения: 1 447
а за какво се слага и практика ли е в БГ болници? на мен не ми казаха нищо  Thinking
никой нищо не ми е казвал, да не говорим, че за пръв път чувам витамин К  Shocked
И аз не знам дали и на двете ми деца са го давали.За пръв път чувам Embarassed
И да са го слагали никой не ми е казал.

# 21
  • Мнения: 2 270
Аз мисля, че се слага само в определени случаи, когато се е установил проблем с кръвта на бебето, а не на всички

# 22
  • Мнения: 1 195
Когато изписваха сина ми неонатоложката даде 2-та доза вит. К, първата е била първите дни след раждането, а третата доза беше в края на 1-ия месец  Peace
До колкото разбрах се дава на всяко дете  newsm78
Ако има значение родих в Токуда Peace

Общи условия

Активация на акаунт