С какво се занимавате през седмицата вкъщи - вечер?

  • 5 580
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 301
Работя - времето ми е ограниченор значи. Моят дивак е на 3 години и кротките занимания не го влекат. Вечер, докато готвяр той обикаля около мен с въпроси какво точно слагам в яденето и защо.  Laughing Като проучи вечерята из основи си придърпва столчето и си поръчва приказка. Готвя и разказвам. Излишно е да споменавам игрите и филмите на компютъра и телевизора - едва го отлепям оттам. Не обича да рисува - аз рисувам, а той задрасква. Строим с конструктора - гаражи и къщи за колите. Може почти час да паркира и препаркира любимите в момента коли. Гледаме Animal planet винаги заедно - да му разказвам какво става. Опитваме се да редим пъзели - неуспешно засега. Обожава да разглобява и сглобява - коли естествено.  Laughing Много обича да моделира пластелин.
Мъжа ми работи много, но пък те с детето си имат любима игра - борят се (може и с часове) голям смях пада или се стрелят с пушките (сигурно поне 20 имаме вече) залягат, крият се по стаите ...
Ако случайно полегна за мъничко на дивана се превръщам в писта за колите и докато си ги вози нагоре-надолу трябва и приказка да разказвам. Скоро се беше разсърдил на вуйчо си, че не знаел пожеланата от него приказка.  Laughing

# 46
  • Мнения: 4 195
Като ви слушам, т.е чета, се поуспокоих малко. Не съм единствената дето кара на бързи обороти  Mr. Green Съвестно ми е, че често съм толкова уморена и претрупана с домашни задължения, че не успявам да обърна внимание на децата. Ще ми се да мога да прекарвам повече време с тях, но за съжаление няма как да стане поне за сега  Confused
Хлапетата ги взима или мъжът ми или баща ми и се занимават с тях докато се прибера - най-обичат да е дядо, че той прави всичкокоето поискат. Прибирам се към 18:15 и се опитвам приготвяйки вечерята да се занимавам и стях. Обичат да играят на Не Се Сърди Човече (хубаво е, че и малката му хвана цаката и вече могат и само двамата), Черен Петър, Мемори, правим къщички от Лего-тата, играем с пластелин, разпечатвам картинки за оцветяване, пишем букви и цифри с баткото и често успоредно с това играя на Барбита с щерката, готвим в кукленската къща. Напоследък двамата започнаха по-често да се заиграват заедно, стига да са в настроение  Wink Играят малко с "мъжките" играчки - бият се с мечове, стрелят с пистолети, или тя е принцеса, а той принц, който я защитава от дракони. Или играят на семейство с нейните кукли. И двамата обичат да редят пъзели и гледам често да купувам, защото като наредят един и същ 5 пъти им омръзва. Последно купих една книжка с идеи за правене на различни картички - от 2 седмици почти всяка вечер правят поне по една. Танцуваме, пеем. Малката обича да се изявава като фризьор, стига да  докопа някого - на мен не ми е никък любимо занимание, но за сметка на това моята майка я оставя да прави с косата и какавото иска Mr. Green Преди лягане задължително четем приказки, като се редуват в избирането - една вечер тя, една вечер той. За съжаление гледат твърде много телевизия особено сега, когато е студено. Лятото до осем, девет вечерта сме навън да дивеят.
е просто като те слушам, почти ме нави за второ Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 1 654
Гледа с интерес Мийт Бъстърс, Форт Бойар, играе на компютъра в Club Penguin. Тази седмица и подарихме йоника и свири  Crazy Преди заспиване обикновено прочита 1-2 странички от някоя книжка, в момента "Тайната градина" на Франсис Бърнет.

# 48
  • Мнения: 1 967
Моят син в момента е на тема анимационни филмчета  Tired ако го оставя по цял ден това ще прави...
По едно време беше на тема рисуване и сега имам цели купища шедьоври на хартия  Crazy
И аз се опитвам да го разнообразявам, не знам дали ми се получава  Thinking
Онзи ден му направих къща от една кутия за обувки - изрязах прозорци, врата, залепихме отвътре килим от цветно блокче, нарисувахме пердета и тн. Ами доста сценки си изигра с малки фигурки вътре  Party

# 49
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Играем на домино - има домино с животни, което е точно като за неговата възраст;
Разиграваме заедно театрални сценки - измисляме си, не е задължително да имате специални кукли за куклен театър, с най-бикновените играчки също става, дори и без параван понякога.
Оцветява доста - постоянно се купуват книжки за оцветяване. Всякакви.
Изрязва и лепи - с това може да откара повече от час дори.

# 50
  • Мнения: 4 195
днес съм решила да правим кораби от половин черупка на орех, пълни се с пластелин, залепя се флагче на една клечка за зъби и става страхотно корабче
ще го снимам и ще го покажа.
И черупката може да се оцвети Peace
от няколко дни играем и на "мамо, сърбят ме пъпките", това варицелата била много кофти нещо ooooh!

# 51
  • Мнения: 2 309
Вечер през седмицата не съм много по игрите с детето, че и без това едвам лазя от умора. Но все пак - помага да слагаме масата, строят с баща й безкрайни кули "до небето", готви ни манджи и ни кара да ги ядем /вкусотии разни от пластелин, бирен фъстък, листчета, пластмасови плодове и малко водичка/, глади дрехите за утрешния ден /има си специално оборудване за целта/...ако има Аламинут, Форт Бояр или Комиците - зяпаме заедно, четем приказки докато се запеня и прегракна, пеем на микрофон, преобличаме бебета и тя ги къпе, бърше и пр., рисува с водни бои, доскоро играеше много с пластелин, но ми писна да го отлепвам от килима, дивана и дрехите, затова сега е елиминиран ...играем на магазин - с плодове и зеленчуци, има касов апарат и пазарски кошници и такава търговия въртим, че пушек се вдига...не са ни много разнообразни вечерите и повече може, но не съм с хич високо кпд през седмицата.

# 52
  • Мнения: 1 877
Леле,вие сте мами-факири!Аз хич не мога да се занимавам с деца,а пък иначе много ги обичам,но не ми идва отръки.Моите гледат детски или сами се занимават на фона на филмчетата.Предпочитам да ги изведа навън - хем на въздух,хем си намират интересни занимания...

# 53
  • Мнения: 4 195
хелтичка нали се сещаш, че това не се прави всяка вечер, поне аз съм далече от тази мисъл, определнои ма вечери, в които просто зареждам двд-то и умирам на кревата.
Мен ме спасява факта, че свекър ми и свекърва ми много си играят с него, както и факта, че кумата ми живее под нас, нейното диване е 6 месеца по - малко и освен че са в една група в детската, са нон-стоп и у дома и изграят, дивеят яко.
В този ред на мисли, идват ли ви комшийчета на гости.
У нас постоянно идва някое съседско дете, обичам да се занимавам с тях, правим фигурки от солено тесто, рисуваме, беснеят, после къщата е нагор с краката, но на децата им е страшен кеф.
А лятото вечер на една улица са 5-6 дечурля на горе долу една възраст и падат страхотни игри

# 54
  • Мнения: 1 364
Алекс след градина рисува, оцветява, гледа филмчета, рядко играе с играчки като е сама.
Заедно играем на домино.
Като е топло излизаме на разходка или на детската площадка зад блока.

# 55
  • Мнения: 3 367
Петък- от 6 до 8пм-  рисувахме ния в цял ръст на голям лист хартия к после залепих на стената,оцветяваха я,очи,носове,дрехи..изрязах и панталони,блуза,шапка в съответния размер,доста време утрепаха с това изкуство; ядоха; играха на пс 20 минути ; четохме книга със стикери които отлепват за 200 път,печални са; редихме пъзел (аз) докато стефан си седя на главата, а ния тренира балетни стъпки на олдис музика newsm78
Днес-от 5 до 8пм- започнахме да правим мартеници (без голям интерес), стефан реди релси до безкрай,ния "писа" с магнити по хладилника под моя диктовка, помагаха ми да правим сладки (с чаша изрязваха формички),гледаха тинкъбел(30мин),с ния прахме и сгъвахме пране, закачиха закачалка за дрехи с баща си,ядоха,къпят се в момента,книга и по леглата
Утре след 5 имат канена дружка на гости,ще правят арт проект от хартия,памуци и пр, ще се маскират и ще ги уча на оригами

# 56
  • Мнения: 2 309
В този ред на мисли, идват ли ви комшийчета на гости.

Ей, това ми е голям дерт Confusedнямаме комшийчета на сходна възраст. Всъщност предимно възрастни хора са в квартала, а дечицата,  дето ги има тук-таме, ходят на градина. Доста се старах да завържа контакти, че особено през зимните месеци малката издивяваше вкъщи и много исках да си има другарче, но не се получаваше. Тъй като твърдо не искам да я давам още на градина, много търсих някакви почасови занимания в района, за да може майка да я води без кола, но така и не намерих.

# 57
  • Мнения: 4 195
В този ред на мисли, идват ли ви комшийчета на гости.

Ей, това ми е голям дерт Confusedнямаме комшийчета на сходна възраст. Всъщност предимно възрастни хора са в квартала, а дечицата,  дето ги има тук-таме, ходят на градина. Доста се старах да завържа контакти, че особено през зимните месеци малката издивяваше вкъщи и много исках да си има другарче, но не се получаваше. Тъй като твърдо не искам да я давам още на градина, много търсих някакви почасови занимания в района, за да може майка да я води без кола, но така и не намерих.
да не живеете в Свобода Wink

# 58
  • Мнения: 223
Редим пъзел,рисуваме,а когато аз съм заета играе с баща си.Когато и двамата сме заети играе на компютара или гледа филмчета

# 59
  • Мнения: 2 622
Ами не се занимаване специално със децата.Обикновено двете сами се заиграват,измислят си игри.Или другият вариант е каката гледа детско филмче,а малката седи при нас и играем между другото на нещо.Не сядаме нарочно да играем с тях,някак си между другото става.

Общи условия

Активация на акаунт