3 или 4 имена при брак"уване"

  • 5 564
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 524
Милата - не прибързвай с крайности. Сега при теб хормоните вилнеят. Мъжете са странна порода, понякога за подобни неща се чувстват страшно засегнати. Аз приех фамилията на съпруга ми, така реших и така ми беше кеф. След дългогодишна връзка всички ме бъзикаха и ме наричаха преди да заговорим за сватба с неговата фамилия, след като я приех - познай вече ме бъзикат и ползват старата, но да не се отклонявам. След сватбата като се започна с подмяната на документите, а мойте са много, направо пс..вах на глас. Оплаквайки се на съпруга ми, той сподели, че определено би му било болно, ако бях оставила старата си фамилия, на учуденото ми "защо?" не можа да даде смислен отговор даже и на себе си. Изборът и решението си е било обаче единственно мое  и никога нямаше да ми каже и връв.

Мамата на съпруга си просто игнорирай - има много голяма вероятност да не е тя зад цялата работа.

# 46
  • Мнения: 1 749
Щом ще ми се тръшка, и то още преди сватбата, за подобни глупости, на инат няма да я добавя дори с тире.  Crossing Arms Изпуснеш ли му края сега, маминка ще е непрекъснато между вас.
Точно.Отстъпиш ли сега,при това положение,считай,че после ще ти стане още по-кофти!Ще ти се наложи да правиш още и още компромиси ,докато най-накрая не ти се качат съвсем на главата.Мъжът ти,ако те обича,няма да те изнудва да правиш нещо,което не искаш !

# 47
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Аз си запазих моята по много причини - безумно количество документи за смяна, харесвам си и не на последно място - много рядко срещана е. Нямаше проблем уж. Но три години по-късно, когато си кръстих детето по необичаен начин, получих луд скандал, по време на който ми беше обяснено от свекърите, че те от първия ден били обидени и че съм показала огромно неуважение към съпруга ми /на който му е през ... с каква фамилия съм, стига да съм омъжена за него/ и че като не съм му взела фамилията означавало, че съм се женила с мисълта да се развеждам  Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 1 890
pasinet, този път с нито 1 твоя дума не мога да се съглася  Simple Smile Но ме развесели, зарадвах се, че съм от знатен род  Grinning

Към авторката - сигурно предстоят и люти битки за името на детето за съжаление, дано не е така, но...
    Моля, моля, аз значи съм от царски род, щом не само си запазих фамилията, ами и мъжът ми си смени неговата.  Joy  hahaha Преди да почнете с изводите, подчертавам - по негово изрично желание.  Flutter

# 49
  • Мнения: 2 556
Ееее, ти изби рибата с дворянски произход сега  Crossing Arms Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 1 890
 bowuu  Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 1 897
За мен  пък е израз на любов, когато правиш компромис, заради другия.
Друг е въпросът, че различните хора биха могли да направят компромиси с различни неща в зависимост от важността, която имат за тях.

Но ако тръгнеш да създаваш семейство с мисълта, че няма да отстъпиш на никаква цена, "за да не му изпуснеш края" си е обречена работа. Подобни спорове се решават в спокойни разговори, където всеки излага своите аргументи, а не чрез инатене и тръшкане.

# 52
  • Мнения: 1 749
За мен  пък е израз на любов, когато правиш компромис, заради другия.
Друг е въпросът, че различните хора биха могли да направят компромиси с различни неща в зависимост от важността, която имат за тях.

Но ако тръгнеш да създаваш семейство с мисълта, че няма да отстъпиш на никаква цена, "за да не му изпуснеш края" си е обречена работа. Подобни спорове се решават в спокойни разговори, където всеки излага своите аргументи, а не чрез инатене и тръшкане.
А защо семейството на мъжа й не направи компромис?Все пак,това си е нейното име!После ще трябва да кръсти детето и на един от свекърите.Ако е момиченце ще настояват да му се пробият ушите на два месеца.Ако е момче могат да искат да го обрежат Crazy .Така де....
Не е нужно да се тръшка като мъжа си и майка му....Нека решението да си е нейно!И да "превиеш опашката на динята ,няма да стане по-сладка".

# 53
  • Мнения: 53
Аз въобще не съм се и замисляла дали да приема или не фамилията на мъжа ми. Дори не сме разговаряли на тази тема - сякаш от самосебе си се знаеше, че ще приема неговата фамилия. Дори още като гаджета, се опитах да напиша името си с неговата фамилия и много ми хареса. А и не мога да си представя как аз ще имам една фамилия, а децата ми - друга.
Просто следвах традицията - майка ми е приела фамилията на баща ми, баба ми - тази на дядо ми и т. н. и т.н.
Пък и никога не съм харесвала това с тиретата. Някак си ми се струва излишно!

# 54
  • Мнения: 560
Аз приех фамилията на съпруга ми без никой да ми го налага и без драма от моя страна. Смятам, че щом сме едно семейство трябва и да сме с една фамилия. По същия начин и децата са записани с фамилията на баща си, а не с бащиното му име, както се прави в някои семейства.  Цялото ни семейство сме с еднакво фамилно име, за мен това е правилно.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз съм с различна фамилия от тази на майка ми и баща ми (не съм осиновена), както и с различна фамилия от съпруга. А де, кой кой е Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 529
Аз съм с 4 ,защото моята фамилия е рядка ,а съм единствено дете.Много е неудобно да се напише цялото ми име в документи разни.

# 57
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
мъжа ми прие моята фамилия и със сина ни са с четири имена ,като си сменяхме документите беше много интересно една от служителките казва на другата:виж го тоз приел е нейната фамилия! Laughing купон отвсякъде  и сина ми и мъжа ми са с четири имена.

# 58
  • Мнения: 740
На 18г. водих дело за възвръщане на родовата фамилия, защото поради различни причини, когато съм се родила са ме записали с името на дядо за фамилно. Пред мен никога не е седял въпроса за смяна на фамилията, защото всички знаеха колко държа на нея. Даже се учудиха , че все пак приех фамилията на съпруга си с тире. Макар, че в момента почти всички колеги и хора от други фирми ме познават с първата част от фамилията и не защото не се представям с 2-те, а защото сме доста с една и съща фамилия, та да ме различават.
Та това за мен, сега за въпроса на авторката.
Някак си ми се струва, че не е точно името проблема. Най- добре седнете и се изяснете кои ще сте в това семейство - ти, той и детето или плюс родата до амнайсто коляно.
И защо само жената трябва да прави компромиси?
По-добре изяснете нещата, които от сега ви дразнят, защото детето си е дете с или без брак, но проблемите оставени без решение във времето само се задълбочават и тогава бракът като такъв се обезсмисля.

# 59
  • Мнения: 17 407
Ако ще слагам тирета, по- добре да си остана с моята. Това бяха думите на бъдещия  ми съпруг. Така и направих, де. И както нямаше значение тогава, така сега излиза, че аз не съм от семейство *******. Мноо важно!
Навсякъде в институции го били питали що жена му не носи неговото име. Голям праз. Чудо нечувано.
Ама ти я вземи таз пуста  фамилия, кво толкова. Цял живот подмятания и натякване/ вмоя случай иронични/, ама не е лесно, да знайш.

Общи условия

Активация на акаунт