Миете ли шишета и бибероните с веро?

  • 12 001
  • 223
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 349
И аз мия с веро, но с отделна гъба /от нашата/  купичките, а  шишета и биберони с четките.

# 196
  • София
  • Мнения: 843
Да, ползвам препарат.

# 197
  • Мнения: 506
И аз ги мия с веро.

# 198
  • Русе
  • Мнения: 343
Ползвам препаратът за бебешки съдове на "Лавена" - "Бочко".  Peace

# 199
  • Мнения: 276
Мия ги или с веро или с препарата на Бочко

# 200
  • Мнения: 645
Мия с верото на Бочко

# 201
  • Мнения: 697
Задължително мия с веро /на Бочко/ , защото остават много мазни от млякото. Само с вода хич не става, пробвала съм.

# 202
  • Русе
  • Мнения: 626
Да, и аз използвам препарата на Лавена - Бочко  Peace след което ги подреждам в стерилизатора и го включвам  Peace

# 203
  • Мнения: 2 015
Ползвам Peace

# 204
  • София
  • Мнения: 614
Да, миех бибероните и шишетата с Фрош, след което стерилизирах. Сега вече мия с това, което ползвам в момента - най-често Палмолив. Не мисля, че децата поемат някаква химия от миенето с препарат, ако се изплакне обилно  Peace

# 205
  • Мнения: 1 546
Да, мия с Фрош. Peace

# 206
  • Мнения: 817
Здравейте,когато преди 2 месеца и половина се роди дъщеричката ми поради ред причини не успях да я науча да суче и затова изцеждам кърма и я храня със шише.Още в болницата много чинно миех всичко с веро,търках с четка и след това стерилизирах.Но когато се прибрахме вкъщи и педито дойде ме посъветва да не използвам препарати,а само гореща вода и четка да отмивам мазнината и след това,разбира се, задължителната стерилизация.Според доктора не е ясно колко точно се измива препарата и колкото по-малко химия се използва ,толкова по-добре.Позамислих се аз тогава и реших да пробвам,и така досега.Може би  сама,без съвет нямаше да взема подобно решение,то дори ми се стори безумно в началото,но сега го възприемам като нещо нормално и съм доволна че послушах педито.
Интересно ми е има ли и други родители дето не мият шишетата на бебето си със сапун?  Grinning

Аз задължително мия с веро и гореща вода и след това серилизирам. Поне при мен шишетата не се измиват добре само с вода. А иначе педито каза, че до към годинка е добре и да се серилизират.

# 207
  • Мнения: 3 932
С предварително разредено във вода веро процедирахме навремето. До 8-я месец стерилизирах след измиване.

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 529
До 4-ия месец миех с веро и стерилизирах, от тогава - само с веро (обикновено, не Бочко) Crossing Arms

# 209
  • Мнения: 82
С веро ги мия преди да ги сложа в стерилизатора, иначе през деня само с вода.

Общи условия

Активация на акаунт