Мошеническа фирма за асансьори - за новодомците!

  • 21 349
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 359
Да ви кажа за гаранцията: тя тече от МОМЕНТА НА МОНТАЖА и пускане в експлоатация на асансьора, а не откакто сте се нанесли в блока. Т.е. монтажа може да стане и една година преди акт 16 (както беше в нашия случай). Когато излезе акт 16 от гаранцията оставаха няколко месеца.

Пък да не ви разправям какво ми обясниха в Уникен по въпроса за гаранциите (не помня дали го разказах вече, извинявам се ако се повтарям!). Та разправям се аз по телефона с някакъв там пич от фирмата и той ми заявява, че гаранцията, видиш ли, течала от МОМЕНТА НА ПРОИЗВОДСТВО на асансьора във фабриката в Испания  #Crazy Чували ли сте такова нещо да има на света?!?!  #Crazy Щото "вие като си купите телевизор и ви седи една година в кашон в хола, тя гаранцията си тече". Да де, викам, ама гаранцията тече откакто съм изляза от Техномаркет, примерно, а не откакто телевизорът са го натоварили на кораба в Шанхай! Та нещо се беше объркал човека, струва ми се... Едва ли ни мисли за толкова тъпи  Laughing Ама знаеш ли!

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Да ви кажа за гаранцията: тя тече от МОМЕНТА НА МОНТАЖА и пускане в експлоатация на асансьора, а не откакто сте се нанесли в блока. Т.е. монтажа може да стане и една година преди акт 16 (както беше в нашия случай). Когато излезе акт 16 от гаранцията оставаха няколко месеца.

Да, това за съжаление е вярно. Ако се забави 1-2г отиде гаранцията  ooooh! Може ли да се съди строителя за подобно нещо, в крайна сметка ние сме ощетените  Thinking

# 62
  • Мнения: 359
Не можеш. За какво ще го съдиш? Той си е монтирал асансьора, не е нарушил нищо  #Cussing out

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ами ако между акт15 и акт16 има да речем 1-2г не е ли виновен?

# 64
  • Мнения: 13
Има логика: ако някой си купи кола и не я кара 2-3 години, а я държи в гаража, гаранцията изтича и за това не е виновна колата. Така е и с асансьора: ако той се монтира и се предаде на инвеститора, но не се ползва 1-2 години – гаранцията му изтича и за това не е виновен асансьора. Аре бъдете по-обективни.

# 65
  • Мнения: 359
Не, бе, Миме, ти не ме разбра. Човекът каза, че гаранцията тече от момента, в който асансьорът Е НАПУСНАЛ ФАБРИКАТА В ИСПАНИЯ, а не от момента на монтажа (което е нормалното).

А периодът м/у акт 15 и 16 е доста разтегливо понятие. По принцип в договора за строеж са посочени срокове, след изтичането на които строителят дължи неустойки, можеш да го съдиш и пр. Но само ако няма обективни причини за забавянето (т.е. ако то е по вина на строителя). Ама то, нали се сещаш, никога не е по вина на строителя. В повечето случаи действително е така: документите се бавят от общини, инстанции и пр., и пр. А пък за да има акт 15, блокът трябва да има монтиран и пуснат в експлоатация асансьор и така - затворен кръг!

# 66
  • Мнения: 13
kotkovo, аз продължавам да проверявам Уникен и разбрах, че гаранционния срок е 18 месеца и започва да тече след три месеца от доставката на асансьорите на обекта. Значи гаранционния срок е 21 месеца от момента на доставката на асансьорите на обекта. Човека като твърди първо да провери, за да не ни будалка.

# 67
  • Мнения: 13
Интересува ли ви какво научих за Уникен?

# 68
  • Мнения: 359
Да, разбира се, сподели!  Heart Eyes Ние бяхме малко на море, насам натам, та затова не съм влизала във форума.

# 69
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
Момичета, относно гаранционния срок, логично е да започне да тече от деня, в който на фирмата производител на асансьора му се издаде Сертификат за "Краен контрол".  Това означава, че са си свършили работата. Ако имате паспорти /техническа документация на асансьорите/, там трябва да е приложен този сертификат. Без него няма да ви издадат разрешение за експлоатация. А гаранционният срок е две години. Поне така трябва да е. Друг е въпросът, че не всички фирми са коректни.
Относно това: "А някои от списващите тук разчитам да си разкрият картите най-после, за да не им се връзват повече момичетата, и да ни разяснят  защо фирмата/в която очевидно работят или поне са свързани с нея/ иска такива цени за поддръжка!?!" -  предполагам, че е насочено към мен. За радост, не съм свързана с тази толкова споменавана фирма "Уникен".  Работя в друга фирма, която няма да споменавам, за да не се сметне като реклама. Но винаги мога да дам координатите на лични на всяка една от вас, която поиска. Старая се да помогна с нещо, ако съм в състояние, защото и аз съм потребител като всички.   Hug


# 70
  • Мнения: 1 063
danadi  нямам предвид теб, за да няма повече недомлъвки ще кажа, че имам предвид Мимето 59, ако греша се извинявам, но провокативните и постове ми говорят за друго....

# 71
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Mimeto59,  а има ли логика аз 2-3 години да имам акт15 и да не се разпореждам с имота си, понеже няма РЗП? То по тази логика ще изтече и 5г гаранция на строителя и после ще пием по една студена вода и толкоз. Обективни сме и още как, просто няма контрол и това е...

# 72
  • Мнения: 359
Момичета, относно гаранционния срок, логично е да започне да тече от деня, в който на фирмата производител на асансьора му се издаде Сертификат за "Краен контрол".  Това означава, че са си свършили работата. Ако имате паспорти /техническа документация на асансьорите/, там трябва да е приложен този сертификат. Без него няма да ви издадат разрешение за експлоатация. А гаранционният срок е две години. Поне така трябва да е. Друг е въпросът, че не всички фирми са коректни.
Относно това: "А някои от списващите тук разчитам да си разкрият картите най-после, за да не им се връзват повече момичетата, и да ни разяснят  защо фирмата/в която очевидно работят или поне са свързани с нея/ иска такива цени за поддръжка!?!" -  предполагам, че е насочено към мен. За радост, не съм свързана с тази толкова споменавана фирма "Уникен".  Работя в друга фирма, която няма да споменавам, за да не се сметне като реклама. Но винаги мога да дам координатите на лични на всяка една от вас, която поиска. Старая се да помогна с нещо, ако съм в състояние, защото и аз съм потребител като всички.   Hug


Danadi, за гаранционни срок - нашият е 1 (една!!!!!) година - кажи-речи колкото на миксер.

Ако работиш в конкурентна фирма, още повече такава, която може да поддържа този тип асансьори, моля те пиши ми на лични! Наистина имам интерес да сменя фирмата и ако вашата предлага по-добри условия - веднага ни печелите!  Laughing

# 73
  • Мнения: 359
Имам друг въпрос относно "коректни" строители: някой от вас сблъсквал ли се е с отстраняване на повреди от строителя в гаранционен срок? Колко е гаранционни срок за довършителните работи?

Питам, защото в чисто новичкия апартамент ни се наду паркета. Под "наду" имам предвид от край до край - цялата стая. И това поради теч под вратата (алуминиева дограма  #Cussing out). И сега строителят само мънка, мотка ме и се измъква като прани гащи - айде днес, айде утре, да, бе, ще го оправя, ама сега съм отпуска и така вече... 6 месеца. Понеже 1 година от акт 16 изтича в края на септември почвам де се притеснявам.

# 74
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
kotkovo, гаранционния срок на сградата е 5г(фасада, плочи, дограма, улуци, общи части и т.н.). Довършителните работи се водят отделно, ако ги е правил строителя нямам идея колко е. Нашите ги прави отделно сторителна фирма и имаме гаранция 3г.

Общи условия

Активация на акаунт