Какво готвите на вентилатор?

  • 33 726
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 472
...
Не ви ли се препичат прекалено нещата? И аз имам фурна с вентилатор отскоро и ми се струва, че нещата се препичат, зачервяват отгоре, а отвътре остават сурови   newsm78

Мисля, че причината може да е много висока Т, аз пека на 160-180 и нямам проблем.

може и така да е  newsm78
ще пробвам по-ниска температура, когато включвам вентилатора. По подразбиране в повечето случаи пека на около 200 градуса  Embarassed

# 31
  • Мнения: 305
Всичко пека с включен вентилатор! Когато например пека кекс или баница се вижда като ги разрежа как коричката е равномерна и отдолу и отгоре! Никога нищо не ми е оставало сурово отвътре а изпечено отвън! Имам приятелка, която споделя този проблем! Не знам от какво се получава, до марка и модел ли е не знам! Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 003
Пека всичко на вентилатор вкл. кексове и си стават нормални!
Кекс  с вентилатор - 180 градуса
при месата може и повече
при баници и питки - домашни - 250 градуса на решетката на фурната най- отдолу

нека някой обясни кога ползва  грила
 В упътването на моята печка пише ,че се ползва при полуотворена  врата на фурната? newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 14:43 от gabkata

# 33
# 34
  • Мнения: 3 379
Моята фурна е БОШ. Може би наистина има значение модела.

За грила и аз се чудя - пише в книжката, че меса се пекат на решетката, като отдолу се слага тава, за да капе в нея.. но не съм го ползвала така досега. Пробвах да пека кюфтета на грила (с вентилатор), но не на решетката, а в тава и загаряха отгоре, така че се наложи да ги сложа на обикновени реотани.

Питка не съм пекла никога на повече от 200 градуса  Confused

# 35
  • Мнения: 1 101
Аз кюфтета само на грил пека в тави4ката ..като се припекат ги обръ6там и са готови...а и пържоли така Peace

# 36
  • Мнения: 3 268
Моята фурна е от типа "Седем готвача",т.е. има програми за различните видове ястия.Но опитът ми показа,че всичко става най-добре и най бързо на вентилатор.Сега готвя почти всичко така,с изключение на ястия от месо,които трябва да се пекат по-бавно и по-дълго,като зъдушени пържоли например.

# 37
  • Мнения: 2 018
Всичко пека на вентилатор. Разликата с обикновеното печене е, че градусите се намаляват с 20. Примерно, ако си печете нещо на 200 градуса на обикновена, то при вентилатор е на 180. Поне при мен е така - Фабер и Нарди ми е фурната.
А при печене на пица /понеже правя едновременно 2 тави/, вентилатора е просто незаменим.  Peace

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 68

 Бо, би ли споделила пиците на колко градуса ги печеш на вентилатор и когато са две тави, на кои нива ги слагаш.

# 39
  • Мнения: 2 439
Всичко може да се пече на вентилатор, температурата се разпределя равномерно и става по-вкусно.

# 40
  • Мнения: 157
Az sym установила, че пицата става страхотна с вентилатор. Да, ама на моята печка Горение/ Веднъж бяхме на гости и приятелката ми ме накара да направя от моята пица, но в нейната печка въобще не се получи. Дали вентилаторът й беше друг? newsm78 Тя каза, че никога не го е ползвала. Пицата се ронеше като бисквита.

# 41
  • Мнения: 737
И моята печка е същата.Пека само на вентилатор-никакви проблеми,освен в началото,докато и аз намалих градусите при печене

# 42
  • Мнения: 7 640

нека някой обясни кога ползва  грила
 В упътването на моята печка пише ,че се ползва при полуотворена  врата на фурната? newsm78 newsm78 newsm78

пекла съм принцеси и разни пържолки на грила на второто ниво отгоре надолу, като слагам решетката в/у тавичката на фурната, за да не капе и пуши.
Резултатът е мн. добър.
Каква ти е фурната?

# 43
  • Мнения: 2 018
Бо, би ли споделила пиците на колко градуса ги печеш на вентилатор и когато са две тави, на кои нива ги слагаш.

Зависи с кое тесто, но напоследък правя само на Верди - /при вече загрята фурна/ 230 градуса за 15-20 минути /не съм го засякла точно/. Горната пица е на второто ниво /от горе надолу/, а долната, на най-долното ниво. Когато видя, че горната е готова я изваждам и слагам долната на нейно място за най-много 3-4 мин.
Така процедирам с всичко, което готвя с две тави /и пиле с картофи съм правила по този начин, само че на около... 200 градуса/.

# 44
  • Сливен
  • Мнения: 68

Бо, благодаря ти.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт