синдром на внезапната смърт

  • 13 272
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 111
Гога, тук съм чела за такъв случай като се замислих. Обаче не мога да си спомня кое беше майчето. Или може би греша за синдромът, който съм срещала.  
За техниката? Видеозонът не е всезнаещ. Това е просто машина. Много по-важна е машината (бялата престилка), която борави с ултразвука. Все още добрата диагностика се извършва на 2Д резолюциите. Но има неща, които няма как да бъдат хванати.  Confused

Изчакай да мине мъничко време. Въпреки страховете сърцето ще ти подскаже, че е дошъл моментът да опитате отново. Въпреки страховете ще повярваш, че всичко ще приключи щастливо. 

# 16
  • Мнения: 9 973
гога Cry Cry Cry за твоето ангелче  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 17
  • Мнения: 124
Гога, Flowers Rose Flowers Rose за товето ангелче!Съжалявам,че минаваш през този ад.
Преди почти две години на моя приятелка и се случи нещо подобно.Бебе с абсолютно нормални показатели в първите минути,родено нормално живя само 2-3 часа.Обяснението беше същото.Тъй като родителите обаче се опитаха да потърсят виновния така се издокараха нещата,че след аутопсията се оказа,че детенцето е било с много проблеми.Не можа да помогне и факта,че те имаха записи с дискове от 3Д във Варна и Испания и там няма нищо обезпокоително.
Година по-късно тази моя приятелка се сдоби с прекрасна дъщеричка.
Пожелвам ти да намериш сили и продължиш!

# 18
  • Мнения: 825
Гога, съжалявам за малкото  ти ангелче  Flowers Rose Flowers Rose

# 19
# 20
  • Мнения: 3 506
Гога, съжалявам за това, през което минаваш  Sad

По принцип се счита, че бебенцата, родени секцио, имат затруднена адаптация (особено що се касае до дишането) и доколкото знам остават под непрекъснато наблюдение 24 часа след раждането, докато майката е в интензивно. Т.е. ако бебенцето ти е спряло да диша, някой е трябвало да е там, да види и поне да се опита да му помогне. Ако беше нормално раждане да говорят за СВДС, да, но при секцио, просто не е трябвало бебето да остава без наблюдение...   Sad

Евентуално поставена ваксина също е нещо, което трябва да се изключи...

 Flowers Rose Flowers Rose

# 21
  • Мнения: 8
Аз не търся виновни , защото знам , че тук никога нищо няма да може да се докаже, а и екипа веднага бяха скалъпили една история , която да поддържат, но итината е ,че всички бяха много загрижени за мен, посещаваше ме вкъщи една акушерка и аз питах , ако се повтори другият път това , а те казваха - не това няма да се повтори . Как разбирате тези думи вие?Затова и потърсих сходни случаи , за да разбера и при тях ли така са реагирали? Притеснявам се и за тези генетични изследвания , на които те отказват да ме изпратят.

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
казали са ти, ч
е няма да се повтори защото шанса да се повтори е нищожен....
не те пращат на генетични защото няма връзка между тази смърт и генетични проблеми...а и шанса да хванеш нещо е нищожен...
реално доли да има контрол - пак ако нямат супер съвременното следене да не спре дишането - не иха могли да го хванат дори да са били внимателни - помислете реално за 2-3 мин и детето се задушава...това може да стане докато излиза сестрата и затваря вратата след себе си.....
не ги оправдавам, но това може да се случи и в къщи...и се случва и в къщи и мисля, че дори случай за който се сещате бе такъв....да не говорим колко е тежко тогава не само да изгулбиш детето си, а и да те разследват като евентуален заподозрян....
господ да и пази....защото определено в някои случаи нещата са извън човешкия контрол...

# 23
  • Мнения: 3 016
Съжалявам Гога smile3518  много съжалявам !

# 24
  • Мнения: 16
За съжаление мили майчици , моят случай е подобен . Чета ви и плача от 2 месеца , но все още нямам сили да  ви разкажа подробно . Моята принцеса се роди на 16.11.2008г. и живя само 12 часа , като обяснението беше - забавена послеродова адаптация ; дълга дихателна пауза . Без малформации
Лекарите само клатеха глави и ми казаха че се случва . През това време аз бях в интензивното . Опитвам се да продължа напред , но се сривам за секунди от най-малкия повод. Надявам се да намеря сили да ви разкажа , защото ви чувствам много близки !

# 25
  • Мнения: 3 166
Pehlivanka , искрено съжалявам  Cry
Когато имаш нужда да говориш - ние ще сме тук. Hug

# 26
  • Мнения: 827
 Cry Cry Cry няма думи.Съжалявам за загубата ти. Flowers Rose Flowers Rose
 Според мен това е скалъпена лекарска история, защото няма да си признаят ако те са виновни.Толкова си пазят местата и свободата (защото може да ги осъдиш) че не е истина.Факт е ако гледахте за това момиче което е в кома в следствие секцио.Аз определено мисля че след като са толкова сигурни че няма да се повтори знаят защо, защото е било нещо което не е трябвало да се случва.
Pehlivanka съжалявам  Cry Hug

# 27
  • Мнения: 8
благодаря на всички , които се включихте в моя проблем.
Аз го приемам , че ТАКА Е ТРЯБВАЛО  да стане и всичко това е божа работа, но  на съмненията ме подтикнаха други медицински работници , а тяхната реакция е такава може би защото се познават , аз съм от малък град, въпросната акушерка бе на смяна сама без лекар и др. акушерка и обслужваше два етажа - родилно и гегекология , като и двата етажа бяха запълнени. И нея я разбирам , защото такава е системата в Б-я, не я опреквах , не зная дали знаете, но това в миналото са го наричали "захласване" , на което трябва да се предизвика някакъв стрес на детето и то да продиша.
Дишането може да спре за минути , но финкциите не спират за минути и сърцето продължада да бие , а когато намериха моето бебе то нямаше никакви функции , нямаше и сърдечен ритъм.Аз чувах реаниматора , когато го извикаха да крещи по коридора на акушерката , да се моли да съм благосклонна , че ще трябва да изпише кофи с мастило.
И аз нищо не казах!
А тя онзи ден ме срещна и ми каза в очите , че била плакала повече от мен , цял месец го сънувала и плакала за него.
От благородство ли мислите?
Дали има човек на света , които ще изплаче повече сълзи от мен за моя Георги??????????

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ох Гога, направо не знам
къса ми се сърцето за теб, а не знам тика си жива....
Господ да ти дава сили да продължиш....болката ще е с теб, но дано намериш сили да продължиш напред въпреки тази невероятна загуба...
тук сме за теби болката ти, за липсата ти и загубатат ти...
пиши всичко - от гнева и яростта, до всяко ено чувство което би искала да изкажеш..трябва да се говори....
ние сме тук за теб и ще бъдем с теб и през идните дни на печал и загуба, до онзи ден в който когато си готова ще споделиш и някоя щаслива вест с нас...
целувки

# 29
  • Мнения: 123
          Скъпа Гога , много ми е мъчно като видя , че има още една майчица с разбито сърце. Знам , че много ти е трудно в този момент и търсиш отговори на много въпроси , но едва ли някога ще разбереш Защо е трябвало да минеш през тази огромна мъка. Но аз ти пожелавам да намериш сили и да продължиш напред , тя болката винаги ще е в теб , но трябва в името на твоето семейство пак да изправиш глава и да продължиш . Знай ,че всички твои близки също много страдат за загубата на детенцето , но и за теб . Пиши много , пиши за всичките те ти страхове , мисли , въпроси които те вълнуват и знай , че тук има хора които най-добре те разбират.
           Аз винаги си повтарям едно нещо : " НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА "- един ден и ти и всички ние ще гушнем по едно малко съкровище и ще знаем , че имаме по едно ангелче там горе , което ще бди над нас .
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose за нашите съкровища - там горе на небето
 Hug Hug Hug те силно и ти пожелавам да намериш много сили

Общи условия

Активация на акаунт