Ще гласувате ли за парламент?

  • 6 429
  • 250
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 545
Ами ако иде реч да се отиде и пусне бюлетина, зачертана открай докрай, ок, що да не.
Отговорих ли?

не. скара се.

еди

# 166
  • Мнения: 4 892
Ерика, на мене всичко ми е НИХИЛ, разбираш ли? В състояние на нихилизъм съм, вече казах, скоро ще премина и към анархизъм.

Значи, Пъзел, въпросите на Ерика и Т3-М4 не се отнасят за Вас. Ок, Вие сте нихилист, не, че не Ви се гласува, просто тотално сте отсвирили политиката, така да се каже.

Ерика е доразвила въпросът на Т3-М4.

Да чуем и други?

# 167
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм отговорила напред. Всички са ми еднакви. Нямам избор към момента. И понеже за парламент се издигат кандидатури по региони, то има някакъв малък шанс да познавам някои от кандидатите, не лично, но ми е достатъчно да зная как работят и с какво се занимават по принцип. Тогава има шанс да гласувам, но се опасявам, че е възможно да харесвам хора от различни партии и/или този, който ми допада да е по-назад в листата на партията си, а начело да е някоя мизерия, заради, който пак няма да гласувам.
Аз искам да гласувам, но не по този начин и не за същите.

# 168
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ами гласувай тогава! Да не стане "първия и петия са в парламента- противни са ми, бях за четвъртия, но не го избраха..."

# 169
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да се запозная с листите първо и тогава ще реша.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 064
Имаше на общинските избори възможност за избор на лица от листите. Това не е лоша идея. А мажоритарните избори не са читава работа. Ето защо - един блогър хубаво го е обяснил.

http://templar.blog.bg/viewpost.php?id=279663

# 171
  • Мнения: 5 370
Всъщност, лека нощ.

# 172
  • Мнения: 545
Имаше на общинските избори възможност за избор на лица от листите. Това не е лоша идея. А мажоритарните избори не са читава работа. Ето защо - един блогър хубаво го е обяснил.

http://templar.blog.bg/viewpost.php?id=279663

твърде опростен пример в твърде чист вид. добре е обяснено ама нищо съществено не е казал, защото е обяснил добре не избирателните проблеми, а едно малко опростено и предварително обречено заради примера парче.

за избягване на подобни изблици и надмощието на твърдият електорат, си има начини. пример: просто се правят два тура и готово. системи бол, важно е при кои се гласува за конкретните дупета, и при кои - за партии. тук точно е една от уловките, които никой, дори и такива автори, не забелязват - а то е жонглирането с думата, популярния и същинския и смисъл.

еди.

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 01:04 от T3-M4

# 173
  • Мнения: 6 644
Явно не ме разбираш. На мене политиката като цяло и всичко , свързано с нея, ми е тотално безразлично, ти искаш да изразя отношение към партия? Коя бе, Слънце? Що ме караш да нагазвам във води дълбоки и да наруша правила форумски?
НИКОЯ ПАРТИЯ не обичам и никоя не мразя.Толкоз.
А за изхода вече споменах, че се заблуждавате.
Ако ти беше толкова безразлично просто щеше да подминеш темата .

# 174
  • Мнения: 3 827
Имаше на общинските избори възможност за избор на лица от листите. Това не е лоша идея. А мажоритарните избори не са читава работа. Ето защо - един блогър хубаво го е обяснил.

http://templar.blog.bg/viewpost.php?id=279663
точно така
 от мажоритарните избори ще спечелят точно БСП и ДПС , Бойко ,  ( не случайно Първанов и Учиндолския  най-силно апелират за мажоритарни избори ) , както и местните олигарси ,  не се връзвайте на тия приказки за '' личности "

# 175
  • Мнения: 5 370

Ако ти беше толкова безразлично просто щеше да подминеш темата .

Ми аз и други теми НЕ подминавам, като например, една за любовниците. Ма това не означава, че аз лично имам такъв. Whistling

# 176
# 177
  • Мнения: 545

Ако ти беше толкова безразлично просто щеше да подминеш темата .

Ми аз и други теми НЕ подминавам, като например, една за любовниците. Ма това не означава, че аз лично имам такъв. Whistling

и там ли се изказваш толкова категорично и нетърпимо? ;/

еди
ПС а означава ли, че нямаш?

# 178
  • Мнения: 93
Ще гласувам и на парламентарните избори. КАТЕГОРИЧНО! Нека изгоним некадърниците от парламента. То не се знае и следващите как ще ни измамят, но от опит глава не боли. И ще искаме своето. Независимо кои са в парламента, ние трябва да искаме своето и да се борим за него, а не само да мрънкаме, че съдбата ни е решена и т.н. Както снощи в Шоуто на Слави в разговора му с варненските студенти, един от присъстващите каза: "Държавата - това сме ние!". Донякъде въздъхнах облекчено, че има млади хора, които имат желание нещата да се променят. Но уви - не знаят как. С постоянство, убеденост и задружност в исканията ни, един ден поне децата ни нека живеят малко по-добре в собствената ни държава!  Naughty

# 179
  • Мнения: 5 462
Ще гласувам разбира се . Peace
А за кого ... ами тайна е .
И все пак само на един човек съм споделила . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт