Приех повикване от непознат номер...

  • 108 825
  • 152
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 46 518
Я да се оплача и аз. Последните два дни ми звънят над 10 пъти от един Испански номер (голямата ми дъщеря живее там) и два пъти реших да дигне после вдиях че сметката на телефона ми е + 25лв.
А преди една седмица ми се обади момче и ми хлипаше че е катастрофирал,накрая му съобщих че аз син няма и му  затворих.

Нали не си ги набирала ти, няма как сметката ти да се натрупа, ако само си вдигнала, разгледай си разпечатката.

... никой не ми вдигна. И се набутах страшно много ...

И тук не разбирам - как се трупа сметка, щом не е имало връзка  Shocked

# 121
  • Мнения: 52
Я да се оплача и аз. Последните два дни ми звънят над 10 пъти от един Испански номер (голямата ми дъщеря живее там) и два пъти реших да дигне после вдиях че сметката на телефона ми е + 25лв.
А преди една седмица ми се обади момче и ми хлипаше че е катастрофирал,накрая му съобщих че аз син няма и му  затворих.

Нали не си ги набирала ти, няма как сметката ти да се натрупа, ако само си вдигнала, разгледай си разпечатката.

... никой не ми вдигна. И се набутах страшно много ...

И тук не разбирам - как се трупа сметка, щом не е имало връзка  Shocked


Телефоа е бил импулсен.

# 122
щом номерът е от чужбина - това е роуминг и мисля, че даже и да им вдигнеш и ти плащаш. Има хиляди видове кол-центрове, направени с цел да ти вземат парите, лично аз знам няколко, всеки месец си сменят офертите - ваканции, томболи, лотарии, награди. Най-често те звънят през интернет, тоест не им е никак скъпо и се опитват да те накарат да играеш някъде или да си купиш нещо, а идеята е да се докопат до банковата ти сметка. А направят ли го, от тях няма отърване...

# 123
  • Мнения: 3
Освен ''позвъни и затвори'', започна и пращането на SMS,от № ++393496597837 с текст" DOBRO UTRO SLANCE PREKRASNO"

# 124
  • Варна
  • Мнения: 57
Освен ''позвъни и затвори'', започна и пращането на SMS,от № ++393496597837 с текст" DOBRO UTRO SLANCE PREKRASNO"
Стига бе!!! ooooh!

# 125
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Освен ''позвъни и затвори'', започна и пращането на SMS,от № ++393496597837 с текст" DOBRO UTRO SLANCE PREKRASNO"

Нямам нищо против да получа такъв СМС, дори и да не знам от кого е, Много хубаво звучи  Grinning
Пък и едва ли получаването на СМС може да ми смъкне от сметката...

# 126
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Нямам нищо против да получа такъв СМС, дори и да не знам от кого е, Много хубаво звучи  Grinning
Пък и едва ли получаването на СМС може да ми смъкне от сметката...

Moже, може  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Хубаво си проверявайте сметките. Аз скоро се карах с моя оператор, защото трета компания ми пращаше рекламни смс, аз получавам, трия, получавам, трия, докато ми стана странно, че сметките ми съмнително големи. Като погледнах - на смс ми взимали 2 ?  Crazy Twisted Evil

# 127
  • Варна
  • Мнения: 57
Ооох, мен са ме нарочили май! Днес приех повикване от скрит номер на домашния, но този път бяха "фалшивите катастрофирали". За първи път ми се случва, разтреперих се.... започна с женски рев, през който повтаряше майко, майко... (нямам дете), но въпреки това се жегнах, за секунди ми минахи хиляди мисли през главата и веднага си дадох сметка, че е постановка. При въпроса ми кой се обажда, разговора пое мъж, който се идентифицира като полицай някой си, но по говорът му усетих, че майчиния му език не е български (може би циганин). Малко тъпо, но първото, което ми дойде на устата е, да му кажа да научи български и тогава да ми говори, при което той започна да ме псува много жестоко на майка... нямам думи...

# 128
  • Мнения: 93
 Close

Това с катастрофиралите е ужасно!!! Една роднина вчера се беше разтреперала. Има дъщеря на 25 години и тъкмо дъщеря и и зет и тръгнали с колата за друг град и се звъннало на домашния. Започнало се: "Майко, майко...катастрофирахме". Жената така се беше притеснила и разтреперяла, на всичкото отгоре наскоро преживя ужасна загуба.  ooooh! Попитала е дъщеря си как е, а отсреща и се отговорило: Счупено ми е ченето.  Shocked Стринка веднага се е усетила, че със счупено чене току-така не се говори.  Sick Казала е: Какво да направя? А отсреща са започнали с обичайните молби - да намери спешно пари отнякъде.  #Cussing out
Казала е, че няма от кой и са и затворили.  Close Тези хора са луди. Не се е усетила да ги привика, уж че ще им даде пари и да сигнализира в полицията.

# 129
Ужасно ...  #Crazy Днес имах точно от горепосоченият " италиянски " номер пропуснати повикваня
Дори не бях забелязала , че кода не е български, и по-късно реших да проверя кой ме е търсил, видях че кода не е български дори, разрових се в интернет, и ето ме тук.. при вас ...
И най-интересното е, че не ми се случва за 1ви път ,просто преди не съм обръщала толкова голямо внимание
на поредният непознат номер ... но с този странен код,добре че любопитството ми не е толкова силно
че да започна да звъня аз ...  Stop и все пак какви са тези хора,които да звънят и да рискуват да им се вдигне
и след това да се надяват някой да им върне обаждането  newsm78 Thinking аз мисля,
че покрай тази криза, няма да имат голяма успеваемост , или поне така се надявам  Confused Tired
Ужас, потресена съм и разочарована от хомосапиенс-а в 21 век!!!
пълно самоунищожение,имам чувството че в джунглата вече е по-спокойно
отколкото уж в "цивилизован" град  Sad

# 130
  • Мнения: 5 539
днес мъжът ми получи такова обаждане от холандски номер: 0031ххххххххх. като вдигна, затвориха

# 131
  • Мнения: 4 514
Имайте предвид и съобщения уж от Нокия (смс-и), че уж печелите някаква награда.  Rolling Eyes Игнорирайте!

# 132
Популярни теми
Майкъл Джексън
Авиокатастрофата
Свински грип
Драмата с Радостина
Рибари Траката
Параграф 4
Детски градини
Ин витро
БМФ
Иван Славков
Веселин Данов
ОУП Варна
 Снимки

Още снимки от "Черноморието"

Още снимки от "Забележителности"
Кино

Когато могъщата издателка Маргарет е заплашена от депортиране в родната си Канада, първото оправдание, което й хрумва е да заяви, че всъщност е сгодена за нищо неподозиращия си асистент Андрю когото тя е тероризирала с години. Той се съгласява да се включи в маскарада...
Новини

Гръм опропасти две пшенични ниви във Варненско. Посеви около провадийското село Млада Гвардия били ударени от гръм, след като в неделя вечерта се разразила буря. „Получихме сигнал от жители на селото. Те разказаха за нещо необичайно - мълнии паднали през няколко минути в два житни блока, и унищожили голяма част от посевите", каза шефът на варненската пожарна гл. инспектор...
   
Новини от Варна, региона и света
Европа пропищя от нова GSМ измама с импулси

Жилят ни с 9 евро на минута


Стандарт

2009-02-09 07:54:41
18 лева на минута. С толкова "изгарят" жертвите на най-новата телефонна измама, която подлуди Европа. Доста нашенци също са ужилени от хитрите комбинатори. Новата мода в телефонните шмекерии е актуална у нас от началото на февруари. В ЕС пък пропищяха от наглеците още преди Коледа. Докато БГ измамници си търсят жертви предимно по домашния телефон, "колегите" им от Европа ловят шарани по GSM-a.

Каква е схемата?

GSM-ът ви звъни. Непознат номер - най-често с код от Италия, Норвегия, Германия, Англия или Либия. Измамниците затварят бързо - след едно или две позвънявания. "Ако все пак ги изпреварите, в слушалката не се чува нищо", разказват потърпевши. Приятна изненада очаква хората, решили да отговорят на "клипването". Най-често "18-годишна девойка" от топлите страни с меден глас и добър английски започва да описва перфектните си мерки, пъшкайки в слушалката. Друг път телефонна централа подканва "клиентите" да наберат 1 - за групов секс, 2 - за гей изпълнение, или 3 - за стандартна програма. Понякога измамниците не са толкова хард. И например заливат жертвата с оферти за ваканции в чужбина. Или пък ги баламосват, че са спечелили неочаквана награда.

Чуждоземските импулсни телефони ни цакат с тарифи между 1,5 паунда и 9 евро за час, разказват изгорелите. Това става ясно от следващата сметка.

Най-активни са измамниците, които "клипват" от италиански номера. "Спамерите" звънят по всяко време на денонощието - дори в 2-3 часа през нощта. Номерът обикновено изглежда така - +39319326000x, като последната цифра варира. След справка става ясно, че мобилният номер е в мрежата на Intermatica, a собственикът му живее в небеизвестното Апиано Джентиле. Там, на 35 км от Милано, е тренировъчната база на "Милан". Откъде точно са мошениците обаче, все още не е ясно. Според разследвания в европейската преса измамата е свързана с компании в Барбадос, Нигерия, Сомалия. Крадците на импулси използват няколко пренасочващи централи и е трудно да бъдат проследени.

Мобилните оператори предупреждават, че освен по солената импулсна тарифа разговорът се оскъпява и от роуминга. Лошото е, че обажданията от "опасните номера" няма как да бъдат блокирани от самите компании, освен ако няма списък с тях и не бъде изрично доказано, че се използват за телефонни измами. Освен това шмекерите обикновено използват предплатени карти. И дори някой от номерата да се блокира, веднага в играта влиза нов.

"Засега няма много "изгорели" българи", признават родните мобилни оператори. Измамниците атакуват най-много телефони в Дания, Норвегия и Холандия. Ако все пак някой българин се излъже и звънне на опасните номера, е най-добре след това да се обади на оператора си и веднага да провери с каква сума се е набутал.

Не се обаждайте!

Италия

+393193260002

+393193260003

+393193260004

+393193260005

+393193260006

+393193260009

+393193260036

+393193260037

+393193260042

+393193260043

Норвегия, Осло

+4741845003

# 133
  • Мнения: 5
+393193269052 току що ми звъннаха, вдигнах и ми затвориха, не съм звъняла, но давам номера тук, за да го имате предвид

# 134
  • Мнения: 4 111
на мен звъняха днес от Венецуела  Tired
не съм вдигала, не съм звъняла, номерът е +582128080231

Общи условия

Активация на акаунт