Относно неистинските сирена и кашкавал

  • 55 119
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 623
Мисля, че прекалено много се втилясват някои хора тук  ooooh!
В крайна сметка вие по колко пъти на ден консумирате млечни
произведения ??? Млякото и сиренето били вредни и същевременно
тъпчете децата си с чипсове, картофени пържотии, вафли и какви ли не
боклуци. Парадокс  Shocked Вие защо си мислите пък, че сиренето и
кашкавала в Европа се правят без растителни мазнини ???
Ако наистина си мислите така, явно живеете в огромна заблуда  Naughty

# 736
  • Мнения: 4 753
jullianna, кои са ТЕЗИ, към които се обръщаш?? Остави хората да си споделят, а кой с какво се тъпче и какво си мисли си е ТЕХЕН проблем...   Wink 

# 737
  • София
  • Мнения: 2 623
Обръщам се към всички, които се паникьосват излишно.
Имам наблюдения, все пак пазарувам доста често.
Хората си купуват и мляко, и кашкавал, и сирене както преди.
Няма паника, няма истерии, няма нищо.
Който иска си купува мляко от бабите на село, както и яйца,
както и си прави сирене. Който няма възможност - отива в магазина.
Не ме разбирайте погрешно - аз не подкрепям производителите,
които богатеят за наша сметка, но пък от такива крайни изказвания
като на Пенка примерно, кой печели ??? Излишно всяване на смут -
друго нищо не се постига  Naughty
Кажете ми колко от вас ядат сума ти неща, които са ви вкусни и сте
наясно колко са вредни ??? Но продължавате да ги ядете.
Колко от вас пушат - полезни цигари няма, но продължават да пушат.
Колко от вас пият - полезен алкохол няма, но пак си пият.
Колко от вас карат коли, а на колко от вас колите се движат с вода ???
Няма такива - всички са ужасни замърсители на въздуха.
И какво излиза ??? Всичко около нас е вредно, но сега сме се хванали
за млечните продукти, просто защото сега е модерно, но ги ядем 20 години
без да ни е пукало  ooooh! Ами за мен си е чисто лицемерие това !!!

# 738
  • Мнения: 4 753
За повечето неща мисля си има теми... Всеки може да пише там с възмущение... Това е тема за млечните, нормално е да се възмущаваме в нея от млечните, а не от колата на комшията и цигарите на колежката... Не пуша, не пия, не ям чипсове и снаксове, но обичам млечни и държа да не са наблъскани с боклуци... Съфорумката Пенка има право да си се паникьосва, колкото си иска...

А на мен не ми пука кой и защо ме мисли за лицемерна!!    Mr. Green 

# 739
  • Мнения: 1 788
Аз все още съм много далече от паниката.
Обаче се възмущавам открито. Било то за млечните продукти (както е в тази тема), било то за месата с неясен произход, било то за консервантите в храните и това, че нямаш избор, защото по магазините преобладават храни с консерванти, било то за замърсяването на околната среда, било то за найлоновите опаковки, за липсата на рециклиращи работещи заводи, за лиспата на желание на някои хора, дори разделно да събират отпадъците си и т.н.
Но се ядосвам и на още едно нещо - че когато се появи една такава тема, като тази за млеката и когато трябва да сме единодушни по въпроси, свързани най-вече с храните, които ядем (защото от тях най-вече зависи здравето на организма на човек, имунната система и т.н.), винаги се намират хора, които са "над тези неща" и се започват примери с цигари, алкохол, коли, Европа и т.н. Не говоря само за поста по-горе, просто давам пример и не целя обида някаква. Т.е. винаги трябва да има хора, които да са на противоположното мнение...(дали за собствено успокоение, че не можеш да се предпазиш от всичко, което е така, но поне можеш да се предпазиш от това, което зависи само от теб)
(да не говорим, че се възмущавам и от това, колко евтино изкупуват млякото на млекопроизводителите и примерно с 1л. + разреждане, добавки и т.н. накрая излизат сигурно 5л. мляко)
И честно казано съм на мнение, че заблудата идва не от там, че някой си мисли, че в Европа не се използват растителни мазнини или консерванти. Лично с очите си съм виждала как на много хора "на запад" им пука с какво се хранят и дълго време четат етикети и получават всяка информация за продуктите веднага и подробно - т.е. няма скрито-покрито, както при нас. Доста по-отговорно е поведението на тези хора, относно храната. И въпреки че, например, една Дания е първа в Европа по генномодифицираните храни, хората поне имат избор и са запознати много добре с плюсовете и минусите.
Ядат боклуци много в другите страни, но определено има разлики и човек има право на избор, когато влезе в магазин.
Може би, ако единодушно и без паника се подкрепяме по тези въпроси и има повече реакции, нещата рано или късно биха тръгнали към промяна. А така, когато винаги има хора, казващи си "карай да върви" се получава класическото "керванът си върви, кучетата си лаят" и така до безкрай...

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 12:56 от Servallan

# 740
  • out of space
  • Мнения: 8 574

Колко от вас пият - полезен алкохол няма, но пак си пият.



аааа не така, имааааа  Grinning 1-2 чаши вино или бира са си направо панацея  Hug

# 741
  • София
  • Мнения: 2 623
Servallan имаш право  Naughty
Знаеш ли, в поста ти се виждам аз преди 5 години.
Когато за първи път влезнах в този форум и бях
щастлива, че вече мога да изразя възмущението
си от всичко, което ми вади очите всекидневно и
да бъда чута от доста хора, знаеш ли какво получих ?
Получих определения от сорта на негативна, мрънкаща,
лелка и т.н. С времето осъзнах, че просто на голяма част
от хората просто им харесва да живеят по този начин.
Осъзнах също така, че когато се ядосвам, възмущавам и
нервирам за неща, които сама не мога да променя, вредя
единствено и само на себе си.
С други думи - кучето си лае /сиреч аз/, а керванът си върви.
Затова и спрях да хабя излишна енергия опитвайки се да
променя света. Каквото мога да променя за себе си и семейството ми,
го правя. Оттам нататък, да става каквото ще.
Едно е ясно - докато не се смени съзнанието на хората, докато
не минат няколко поколения и голяма част от хората не се превъзпитат,
нещата ще са такива каквито са в момента още мноооого дълго време  Naughty

# 742
  • Мнения: 3 827
 е , точно ти за какво се оплакваш и се правиш на жертва , не разбирам , след като оспорваш правото на хората да са информирани  какви съставки има в  храната им ?!?!

 оттам нататък - кой какво и как яде е друго - въпрос на личен избор

# 743
  • София
  • Мнения: 2 623
е , точно ти за какво се оплакваш и се правиш на жертва , не разбирам , след като оспорваш правото на хората да са информирани  какви съставки има в  храната им ?!?!

 оттам нататък - кой какво и как яде е друго - въпрос на личен избор

и лаейки и крещейки по форумите ще промените това ???
Хайде моля ви се  Joy
Всичко е въпрос на много пари, на много корупция
и пак на много пари. Позволи ми да знам, че нищо
няма да промените, а всичко останало е медийна
кампания. Малко шум, малко новини и всичко
е по старому  bowuu
Ако желаете да сте информирани относно всичко, просто
сте объркали държавата ........... сори.

# 744
  • Мнения: 1 788
jullianna, наистина се замислям за това, дали не съм сбъркала държавата (сериозно) и с всеки изминал ден се убеждавам все повече и повече Simple Smile
Права си за мисленето на хората, както и за това, че сам човек не може да промени мисленето на 1000 и съответно - света.
Така е, и аз търся своите си начини за себе си и семейството си. И възмущението ми тук, не е опит да променя изцяло нечие мнение, а да кажа моето и по този начин, ако има подобни на мен - да станем с един-двама повече. Поне един човек, чувайки начина ми на мислене да се замисли и той за себе си и да реши какво иска. Не казвам, че начинът ми на мислене е универсален и трябва да бъде даден за еталон. В никакъв случай! Но до някъде поне, смятам, че е в по-правилната насока, т.е. не вреди, а би бил полезен на някой да вземе окончателно решение за себе си Simple Smile Понякога и аз се уча от чуждите мнения, било то и крайно различни от моето или негативни. Приемам го като един вид "полезна информация", ралична гледна точка, от която мога да направя извод за себе си. И не рядко ми се е случвало да открия нещо позитивно и в най-негативните изказвания. Позитивно за поведението ми, за начина ми на изказване, за нещо по-сериозно или за много различни неща...
Малко дълго и не особено по темата, извинете Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 14:27 от Servallan

# 745
  • Мнения: 505
Разбирам присъствието си в този форум като възможност за общуване с другите хора. Радвам се, когато успявам да помогна на някого, да дам добър съвет или просто информация. Възмущението ми, изразено в тази тема, идва от промените в обществото, от възможността за изразяване на собствена воля и мисъл, от повишената отговорност, от новите, по-големи възможности пред нас. Защо да живеем в мизерия и компромиси, ако сме в състояние да подобрим своя и на другите хора начин на живот. Разбира се, не е задължително да се напъва човек - може просто да консумира вече поднесеното от други или пък кротко да угасне на 45 години примерно, защото и със здравеопазването не можем да се преборим. Имаме избор.

# 746
  • Мнения: 2 652
Аз вече съвсем открито се възмущавам и разпитвам подробно по магазините. И смятам, че колкото повече хора правят като мен, толкова повече ще се променя предлагането. Смятам, че само аз единствена мога да променя нещичко дори на една сергийка. А когато сме повече, капка по капка може и да стане навсякъде. Изобщо, ама хич не ми минава през ум да скръстя ръце и да си трая. Така, както изразявам възмущението си в нета, по същия начин го правя и по магазините. Смятам също, че "лаейки" и "крещейки" по форумите също има ефект. Така, че който иска да си трае, който иска промяна - да разпитва, да изисква, да се възмущава на воля.

На една мини сергийка близо до нас колкото пъти ги питах от къде са ябълките, крушите и т.н. никога не знаеха. Не бях ходила дълго време и скоро минах от там. Имаше надписи с произхода на всяка стока. Така че не ми се слуша как няма файда.

# 747
  • Мнения: 1 788
Аз вече съвсем открито се възмущавам и разпитвам подробно по магазините. И смятам, че колкото повече хора правят като мен, толкова повече ще се променя предлагането.
Аз също мисля точно така Simple Smile Според мен, точно това е правилното поведение (за мен и не само за мен). Хубаво ще е наистина, ако повече хора го правят Simple Smile

# 748
  • Мнения: 13 512
Имаше надписи с произхода на всяка стока. Така че не ми се слуша как няма файда.
друг е въпроса до колко е вярна информацията, но все пак е нещо. А доколкото знам е задължително изискване. Сигурно са  ги глобили и затова са зашпчнали да го изписват.

# 749
  • София
  • Мнения: 2 623
Имаше надписи с произхода на всяка стока. Така че не ми се слуша как няма файда.
друг е въпроса до колко е вярна информацията, но все пак е нещо. А доколкото знам е задължително изискване. Сигурно са  ги глобили и затова са зашпчнали да го изписват.

Ами аз това искам да кажа, но явно или грешно се изразявам
или някои не ме разбират. И на етикета на "Снежанка" на
Кенар пише, че има мляко, но яко в нея има такова, аз
ще си одрежа главата  Naughty
Grace' браво на теб, а като питаш и разпитваш, сигурна ли си ,
че информацията, която получаваш е вярна или  ???
И сигурна ли си, че произхода на ябълките е точно такъв ???

Общи условия

Активация на акаунт