Относно неистинските сирена и кашкавал

  • 55 042
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 652

Grace' браво на теб, а като питаш и разпитваш, сигурна ли си ,
че информацията, която получаваш е вярна или  ???
И сигурна ли си, че произхода на ябълките е точно такъв ???


Не, не съм сигурна. Но съм сигурна, че търговците вече разбират, че ще си имат работа с все по-информирани потребители и ще бъде все по-трудно да им се пробутва лъжлива информация (въпреки, че България е страна на корупцията и какъвто и контрол да се въведе, пак ще е пълно с мошенници). Производителите/търговците играят по свирката на потребителите - колкото са по-взискателни последните, толкова по-високо се вдига летвата за първите. Всичко това го правя с мисълта, че един ден за мойто дете нещата ще се променят. Така и ще стане, но колкото сме по-активни, толкова по-бързо ще стане.

# 751
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
Имаше надписи с произхода на всяка стока. Така че не ми се слуша как няма файда.
друг е въпроса до колко е вярна информацията, но все пак е нещо. А доколкото знам е задължително изискване. Сигурно са  ги глобили и затова са зашпчнали да го изписват.

Ами аз това искам да кажа, но явно или грешно се изразявам
или някои не ме разбират. И на етикета на "Снежанка" на
Кенар пише, че има мляко, но яко в нея има такова, аз
ще си одрежа главата  Naughty
Grace' браво на теб, а като питаш и разпитваш, сигурна ли си ,
че информацията, която получаваш е вярна или  ???
И сигурна ли си, че произхода на ябълките е точно такъв ???


В някои страни от Европейския съюз има осъдени производители за това, че написаното на етикета не отговаря на съдържанието на продукта и трудно някой ще се реши на такива фалшификации.
Надявам се скоро и у нас да се случват такива неща.

# 752
  • Sofia
  • Мнения: 4 045

Grace' браво на теб, а като питаш и разпитваш, сигурна ли си ,
че информацията, която получаваш е вярна или  ???
И сигурна ли си, че произхода на ябълките е точно такъв ???


Не, не съм сигурна. Но съм сигурна, че търговците вече разбират, че ще си имат работа с все по-информирани потребители и ще бъде все по-трудно да им се пробутва лъжлива информация (въпреки, че България е страна на корупцията и какъвто и контрол да се въведе, пак ще е пълно с мошенници). Производителите/търговците играят по свирката на потребителите - колкото са по-взискателни последните, толкова по-високо се вдига летвата за първите. Всичко това го правя с мисълта, че един ден за мойто дете нещата ще се променят. Така и ще стане, но колкото сме по-активни, толкова по-бързо ще стане.

Аз пък мисля, че всяко чудо е за три дни, вече всички пак си купуват млека, сирена и всичко, както преди - лични наблюдения. Същото беше и с отровните вафли.

# 753
  • Sofia
  • Мнения: 4 045
Имаше надписи с произхода на всяка стока. Така че не ми се слуша как няма файда.
друг е въпроса до колко е вярна информацията, но все пак е нещо. А доколкото знам е задължително изискване. Сигурно са  ги глобили и затова са зашпчнали да го изписват.

Ами аз това искам да кажа, но явно или грешно се изразявам
или някои не ме разбират. И на етикета на "Снежанка" на
Кенар пише, че има мляко, но яко в нея има такова, аз
ще си одрежа главата  Naughty
Grace' браво на теб, а като питаш и разпитваш, сигурна ли си ,
че информацията, която получаваш е вярна или  ???
И сигурна ли си, че произхода на ябълките е точно такъв ???


Аз забелязах друго - 2 типа салати - Снежанка и Млечна - на друга фирма. Снежанка - с мляко, Млечна - с мляко и майонеза  newsm78

# 754
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Цитат
Аз забелязах друго - 2 типа салати - Снежанка и Млечна - на друга фирма. Снежанка - с мляко, Млечна - с мляко и майонеза  newsm78
Аз пък си мислех, че Снежанката е направена е с пресни краставици, а млечната - с кисели... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт