Висока температура при дете ,без други симптоми !

  • 43 138
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 110
Моето детенце е на 2г. От една седмица е с много висока температура 39 градуса. Ходим на лекар почти през ден. Няма други симптоми. Не я боли гърлото.Не и е запушено нослето.Нито ушите. Нито зъбче. Личната лекарка нищо не може да ни каже, освен да пием Нурофен и витамин С в по-големи дози/ две малки ампулки на ден/.
Има ли други дечица в подобно състояние ?

# 1
  • Мнения: 958
А лекарката ви, поне кръвни изследвания не ви ли направи?
Според мен, една седмица е доста време и то с 39 градуса, защо не отидеш и на друг лекар, за да си спокойна.
Дано всичко е наред с детенцето  Peace

# 2
  • Мнения: 2 110
Започнах много и аз да се притеснявам. Може би следващата ни стъпка ще бъдат кръвните изследваня.
Незнам дали не е някой нов грип ?

# 3
  • Мнения: 169
Една седмица с такава температура си е много. Не може да е от нищо потърси друго мнение и искай да пуснат изследвания на детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Задължително друг педиатър да види детето. Толкова висока температура не може да се вдигне без причина.

# 5
  • Мнения: 2 448
Учудвам се, че лекарката не ви е пуснала кръвни изследвания.  Rolling Eyes
Потърси второ мнение. Такава висока температура и толкова дълго време не е шега работа.

# 6
  • Мнения: 2 110
Много ви благодаря. Отивам !

# 7
  • Мнения: 1 046
Предната седмица, дребния беше с горе-долу висока темп., без никакви симптоми и накрая му изби някакъв дребен обрив.
Но с 39 градуса наистина е много, задължително потърси второ мнение и после пиши какво са казали.  bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Изследвайте и урина-задължитвлно стерилна.

# 9
  • Мнения: 1 447
Учудвам се, че лекарката не ви е пуснала кръвни изследвания.  Rolling Eyes
Потърси второ мнение. Такава висока температура и толкова дълго време не е шега работа.
Напълно съм сьгласна.Високата температура толкова дълго време е опасна.
Дано детето се оправи бързо и най-важното да открият източника на тази температура.

# 10
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И аз не разбирам защо не пускат изследвания в случаи като този,
все едно от джоба си ги плащат изследванията.  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 558
Задължително друг педиатър да види детето. Толкова висока температура не може да се вдигне без причина.
Съласна съм.Има някаква причина.Добре е да се консултираш и с друг лекар Peace

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
При нас наскоро беше подобна ситуацията, висока температура без нищо друго. Веднага й пуснаха изследвания и се оказа, че има бактерии в урината и след едноседмичен прием на АБ всичко се оправи. Тази докторка е трябвало веднага да назначи изследвания.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
В началото на януари,моята дъщеря беше така,вдигаше до 39.5 Т,
без да има други признаци за болест,оказа се че и ничат последните кътници,
това го разбрах обаче чак след третия ден,защото се беше показал много малко и
то от към езика и ако не се загледаш добре ,не се вижда.
Декември,пак беше с висока Т,но тогава се появиха и афти в устата,пак се оказа кътника,но от другата страна,
остават горните,дано при тях избиването е по леко.
Разгледай хубаво устата на детенцето,може и при вас това да е проблема.
Може и още да не е избил зъба и проблема пак да идва от него.

# 14
  • Мнения: 179
И аз първо за зъби си помислих. При никненето на едно две от зъбчетата детето вдигаше температура от около 38 градуса, а зъбчетата се показваха по-късно. Макар че наистина цяла седмица ми се струва много  newsm78

# 15
  • Мнения: 1 240
Как една седмица с Т и личния ви лекар не е пуснал урина и кръв? Задължително пуснете изследвания.

# 16
  • Мнения: 1 233
Според мен задължително кръвна картина с диференциално броене Peace

# 17
  • Мнения: 2 110
Сега се връщам.
Пуснах и кръвна картина и урина.
Направих и снимка на зъбчетата  след това .
Оказаха са кътници ,но много трудно избиват. Още са зародишчета и не се виждат с просто око.

Сърдечно благодаря на всички.
Извинявайте ,че ангажирах и вас!

# 18
  • Мнения: 5 790
Няма температура от зъби. И това е крайно време нашите педиатри да го разберат. При зъбоникненето спада имунитета и детето става податливо и на най-баналните вируси.
А в тази ситуация, освен ПКК, бих поискала и рентгенова снимка на бели дробове.

# 19
  • Мнения: 6 274
Задължително друг педиатър да види детето. Толкова висока температура не може да се вдигне без причина.
Разбира се....
Даже според мен си чакала много....

# 20
  • Мнения: 139
Според мен се консултирай и с друг лекар.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Предната седмица, дребния беше с горе-долу висока темп., без никакви симптоми и накрая му изби някакъв дребен обрив.
........
6-тата шарка?

*Си*си*, вие сте 4-ия случай, за който чувам през изминалата седмица Rolling Eyes. Големият ми син от 2 дни е с висока Т и утре пак сме на лекар.

# 22
  • Мнения: 1 046
Ами хм и аз така го определих по описание от нета, но личната отсече хранителна алергия, а темп. беше обяснена с вирус.

# 23
  • Мнения: 2 110
Като излязат и другите изследваня, ще зная с точност /надявам се/.
Тогава от изследванята ще потърся и други специалисти за повече мнения.
И пак ще ви пиша ,да кажа !

# 24
  • Мнения: 1 447
Като излязат и другите изследваня, ще зная с точност /надявам се/.
Тогава от изследванята ще потърся и други специалисти за повече мнения.
И пак ще ви пиша ,да кажа !
Успех и дано бързо се оправите.Ще чакаме да кажеш какво е станало. Hug

# 25
  • Мнения: 242
Синът ми също беше с висока Т една седмица.Направих изследвания на кръвта и утайката  вместо 24,беше 80 #CrazyЛекарката преписа антибиотик.Пи го 10 дни и се оправи-но не ми разреши да направя втора кръвна картина!!! #Cussing out-било ангина #Crazy newsm78,ще потърся мнението на друг лекар!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Да споделя от личен опит, че при подобни симптоми, един от вариантите е проблем с бъбреците - напр. инфекция на пикочни пътища.
Задължително се пускат изследвания за кръв, обикновена и стерилна урина.
Ако има инфекция, обикновено показателят СУЕ при кръвните изследвания е силно завишен.
В обикновената урина също има отклонения.

# 27
  • Мнения: 88
Здравейте мами!Дьщеря ми е на 3 г .И ние от 2 дни сме с висока температура ,без зачервено гьрло,само малко запушен нос..Снощи вдигна 39,4 с свещичка Нурофен успях да я сваля до37,2 ,днес сутринта на ново 38,2,сслед няколко часа отново 39,0.След като отидохме при личната д-рка ни изписа Алгументин АБ,да видим до кьде ще я докараме.Това дали не е този грип ,за който напоследьк често говорят всички?

# 28
  • Мнения: 4 434
Като излязат и другите изследваня, ще зная с точност /надявам се/.
Тогава от изследванята ще потърся и други специалисти за повече мнения.
И пак ще ви пиша ,да кажа !
Успех и дано бързо се оправите.Ще чакаме да кажеш какво е станало. Hug
Дълго време си е Confused.......дано не е нещо страшно,успех Hug

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Бързо да оздравявате!  Praynig

# 30
  • София
  • Мнения: 7 191
Здравейте мами!Дьщеря ми е на 3 г .И ние от 2 дни сме с висока температура ,без зачервено гьрло,само малко запушен нос..Снощи вдигна 39,4 с свещичка Нурофен успях да я сваля до37,2 ,днес сутринта на ново 38,2,сслед няколко часа отново 39,0.След като отидохме при личната д-рка ни изписа Алгументин АБ,да видим до кьде ще я докараме.Това дали не е този грип ,за който напоследьк често говорят всички?
Антибиотик не се дава за грип!
Само за бактериални инфекции, вирусите не се влияят!

# 31
  • Мнения: 1 484
Няма температура от зъби. И това е крайно време нашите педиатри да го разберат. При зъбоникненето спада имунитета и детето става податливо и на най-баналните вируси.
А в тази ситуация, освен ПКК, бих поискала и рентгенова снимка на бели дробове.
       

Двама  педиатри  са  ми  го казвали   единия  е  д-р  Йонов  от  Плевен.Съгласна  съм  с  нея  ,че  такава  висока  температура  не  е  от  зъби.

# 32
  • Мнения: 2 374
Дъщеря ми беше така,но само 2 дена,не и давам друго освен Панадол и витамин C,според мен е зъб,но във вашия случаи задължително трябва да се съветваш с друг лекар и да се пуснат изледвания.

# 33
  • Мнения: 9 973
ппри нас се окааз от зъб,днес изби

# 34
  • Мнения: 473
И моя син преди нова година вдигна температура 39,6 без никакви други симптоми. Свалихме я за един ден с Бела дона - хомеопатичното на Боарон и Осцилококцинум.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте мами!Дьщеря ми е на 3 г .И ние от 2 дни сме с висока температура ,без зачервено гьрло,само малко запушен нос..Снощи вдигна 39,4 с свещичка Нурофен успях да я сваля до37,2 ,днес сутринта на ново 38,2,сслед няколко часа отново 39,0.След като отидохме при личната д-рка ни изписа Алгументин АБ,да видим до кьде ще я докараме.Това дали не е този грип ,за който напоследьк често говорят всички?
Антибиотик не се дава за грип!
Само за бактериални инфекции, вирусите не се влияят!

Ама какви са тези лекари,дето за висока Т изписват АБ,без да разберат от какво идва Т.Сякаш не се говори постоянно колко е вредно
честото пиене на АБ,особенно за малките деца. newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами то затова са изобретени лабораторните изследвания - кръв, урина, секрети... тук не сме лекари, как да ти кажем какво му е на детето... Заведи я при по- отговорен лекар!

# 37
  • Мнения: 432
 И ние два пъти имахме този проблем.Първият път се оказа бактерия в урината.Лекаркта веднага направи изследвания кръв и урина и след това пихме АБ.След това правихме няколко пъти  само изследване на урината защото бактерията се оказа много упорита.Втория път урината беше чиста само в кръвта имаше утайка.Не ни стана ясно на какво се дължи. newsm78.Но пак ни изписаха АБ.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ама какви са тези лекари,дето за висока Т изписват АБ,без да разберат от какво идва Т.Сякаш не се говори постоянно колко е вредно
честото пиене на АБ,особенно за малките деца. newsm78

Ми тъпанари, какви? На дъщеря ми и изписаха преди няколко дни АБ, защото беше с Т и никакви други оплаквания. Естествено не го дадох. Отидох при друга лекарка и се сетих че на 27-ми правихме ваксина МРП и точно по това време вече трябва да вдига Т. Ми да беше ме питала тая пача, дай да го наблъксаме детето с АБ пък да става каквото ще  ooooh! Отвратителни са

# 39
  • Мнения: 19 303
Тъпанари не ами не знам как да ги нарека. И на нас ни се случи такова нещо преди време. Влязохме в болница. Започнаха антибиотиците още преди да направят изследванията и така и не можаха да разберат от какво е било болно детето. Смениха ни един куп лекарства. Накрая излязоха едни тройни чернодробни стойности. Двеста пъти казах на доктора да пуснат всички видове изследвания, за които се сети, наведнъж, а ние всичко ще си платим. Но не. Първо вземаха кръв за едно нещо, на следващия ден за друго, на по-следващия за трето и т.н. Всеки ден по нещо. Детето ми беше станало на решето. Не искам да си спомням за тия изроди.
После разбрах, че това го правят за източване на касата.

При продължителна температура се прави стерилна и обикновена урина, пълна кръвна картина, микробиологичен фецес за рота-, адено- и др. вируси, кампилобактер и др. Може да се вземе кръв по време, когато температурата е висока и да се пусне изследване за вируси в кръвта-цитомегаловирус и др.

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Дъщеря ми е в момента така. Има някакъв гаден вирус  (не грип), който протича точно с такива симптоми - продължителна висока температура и почти никакви други отклонения. Естествено детето отпада доста, тъй като да се поддържа дни наред 39 градуса не е никак леко. Аз лично - по препоръка на педито, й давах само осцилококсинум, вит.С, хомеожен (по едно време се оплака, че леко й пари гърлото, но беше инцидентно) и това е. Никакъв АБ.  Naughty Днес вече е добре. В групата й в градината масово децата не ходят, защото са тръшнати от същия вирус. Важно е само да се приемат много течности, за да не се обезводни организма.

Общи условия

Активация на акаунт