Висока температура при дете ,без други симптоми !

  • 43 133
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 191
Здравейте мами!Дьщеря ми е на 3 г .И ние от 2 дни сме с висока температура ,без зачервено гьрло,само малко запушен нос..Снощи вдигна 39,4 с свещичка Нурофен успях да я сваля до37,2 ,днес сутринта на ново 38,2,сслед няколко часа отново 39,0.След като отидохме при личната д-рка ни изписа Алгументин АБ,да видим до кьде ще я докараме.Това дали не е този грип ,за който напоследьк често говорят всички?
Антибиотик не се дава за грип!
Само за бактериални инфекции, вирусите не се влияят!

# 31
  • Мнения: 1 484
Няма температура от зъби. И това е крайно време нашите педиатри да го разберат. При зъбоникненето спада имунитета и детето става податливо и на най-баналните вируси.
А в тази ситуация, освен ПКК, бих поискала и рентгенова снимка на бели дробове.
       

Двама  педиатри  са  ми  го казвали   единия  е  д-р  Йонов  от  Плевен.Съгласна  съм  с  нея  ,че  такава  висока  температура  не  е  от  зъби.

# 32
  • Мнения: 2 374
Дъщеря ми беше така,но само 2 дена,не и давам друго освен Панадол и витамин C,според мен е зъб,но във вашия случаи задължително трябва да се съветваш с друг лекар и да се пуснат изледвания.

# 33
  • Мнения: 9 973
ппри нас се окааз от зъб,днес изби

# 34
  • Мнения: 473
И моя син преди нова година вдигна температура 39,6 без никакви други симптоми. Свалихме я за един ден с Бела дона - хомеопатичното на Боарон и Осцилококцинум.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте мами!Дьщеря ми е на 3 г .И ние от 2 дни сме с висока температура ,без зачервено гьрло,само малко запушен нос..Снощи вдигна 39,4 с свещичка Нурофен успях да я сваля до37,2 ,днес сутринта на ново 38,2,сслед няколко часа отново 39,0.След като отидохме при личната д-рка ни изписа Алгументин АБ,да видим до кьде ще я докараме.Това дали не е този грип ,за който напоследьк често говорят всички?
Антибиотик не се дава за грип!
Само за бактериални инфекции, вирусите не се влияят!

Ама какви са тези лекари,дето за висока Т изписват АБ,без да разберат от какво идва Т.Сякаш не се говори постоянно колко е вредно
честото пиене на АБ,особенно за малките деца. newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами то затова са изобретени лабораторните изследвания - кръв, урина, секрети... тук не сме лекари, как да ти кажем какво му е на детето... Заведи я при по- отговорен лекар!

# 37
  • Мнения: 432
 И ние два пъти имахме този проблем.Първият път се оказа бактерия в урината.Лекаркта веднага направи изследвания кръв и урина и след това пихме АБ.След това правихме няколко пъти  само изследване на урината защото бактерията се оказа много упорита.Втория път урината беше чиста само в кръвта имаше утайка.Не ни стана ясно на какво се дължи. newsm78.Но пак ни изписаха АБ.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ама какви са тези лекари,дето за висока Т изписват АБ,без да разберат от какво идва Т.Сякаш не се говори постоянно колко е вредно
честото пиене на АБ,особенно за малките деца. newsm78

Ми тъпанари, какви? На дъщеря ми и изписаха преди няколко дни АБ, защото беше с Т и никакви други оплаквания. Естествено не го дадох. Отидох при друга лекарка и се сетих че на 27-ми правихме ваксина МРП и точно по това време вече трябва да вдига Т. Ми да беше ме питала тая пача, дай да го наблъксаме детето с АБ пък да става каквото ще  ooooh! Отвратителни са

# 39
  • Мнения: 19 303
Тъпанари не ами не знам как да ги нарека. И на нас ни се случи такова нещо преди време. Влязохме в болница. Започнаха антибиотиците още преди да направят изследванията и така и не можаха да разберат от какво е било болно детето. Смениха ни един куп лекарства. Накрая излязоха едни тройни чернодробни стойности. Двеста пъти казах на доктора да пуснат всички видове изследвания, за които се сети, наведнъж, а ние всичко ще си платим. Но не. Първо вземаха кръв за едно нещо, на следващия ден за друго, на по-следващия за трето и т.н. Всеки ден по нещо. Детето ми беше станало на решето. Не искам да си спомням за тия изроди.
После разбрах, че това го правят за източване на касата.

При продължителна температура се прави стерилна и обикновена урина, пълна кръвна картина, микробиологичен фецес за рота-, адено- и др. вируси, кампилобактер и др. Може да се вземе кръв по време, когато температурата е висока и да се пусне изследване за вируси в кръвта-цитомегаловирус и др.

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Дъщеря ми е в момента така. Има някакъв гаден вирус  (не грип), който протича точно с такива симптоми - продължителна висока температура и почти никакви други отклонения. Естествено детето отпада доста, тъй като да се поддържа дни наред 39 градуса не е никак леко. Аз лично - по препоръка на педито, й давах само осцилококсинум, вит.С, хомеожен (по едно време се оплака, че леко й пари гърлото, но беше инцидентно) и това е. Никакъв АБ.  Naughty Днес вече е добре. В групата й в градината масово децата не ходят, защото са тръшнати от същия вирус. Важно е само да се приемат много течности, за да не се обезводни организма.

Общи условия

Активация на акаунт