бебешката количка- цяла наука за второ висше!!!

  • 144 352
  • 1 614
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Мнения: 170
Na men oshte mi e rano za kolichka, no az veche sum si haresala  tazi:

http://1.bp.blogspot.com/_mReTiDZDIn4/SmfVR-C8f5I/AAAAAAAAD2U/WW … UY/s1600-h/Slide2.

Detenceto ni givot i zdrave shte se rodi proletta, men lichno mi pritesnyava tova, che e tvurde malka i tesnichka i kato che li stava samo za novorodeno bebche.Cenata  i ne e nikuk niska i ako shte se polzva samo nyakolko meseca, mi se struva neopravdan razhod.
Ima li maicheta polzvali takuv model kolichka, da spodelyat otzivi.

# 1 561
  • Мнения: 8 939
Na men oshte mi e rano za kolichka, no az veche sum si haresala  tazi:

http://1.bp.blogspot.com/_mReTiDZDIn4/SmfVR-C8f5I/AAAAAAAAD2U/WW … UY/s1600-h/Slide2.

Detenceto ni givot i zdrave shte se rodi proletta, men lichno mi pritesnyava tova, che e tvurde malka i tesnichka i kato che li stava samo za novorodeno bebche.Cenata  i ne e nikuk niska i ako shte se polzva samo nyakolko meseca, mi se struva neopravdan razhod.
Ima li maicheta polzvali takuv model kolichka, da spodelyat otzivi.



Така като гледам си си харесала количката Куини бъз. Ето тази:



Това което ти показваш е тази количка, но със столчето за кола. То е тесничко да, дават го до 13 кг. но ние сме ползвали такова горе долу до 8 - 9 месеца. Удобна е кошницата за новородено, но виж че има и така наречения зимен кош, който е доста по широк и после другият кош, който можеш да ползваш дълго време. Кошницата е удобна за пътуване и бебето ако спи да го премесиш без да го будиш в количката. На мен този вариант ми беше много удобен.

Не съм ползвала тази количка и не мога да ти дам адекватно мнение, но това е на пръв поглед.

Лека бременност и раждане![/b][/color]

Hug

# 1 562
  • Мнения: 20
Здравейте Simple Smile

Бебето ми утре става на 6 месеца и имам количка Пег Перего Плико Р3 комплето, която ползвам от раждането без зимен кош, защото я купихме април и си мислех, че кошът ще е излишен, тъй като количката е много закътана (гюрука е доста дълбок) и има съвсем малък наклон (без чупка) около 20-30 градуса (препоръчаха ни наклон и на леглото срещу повръщането) и смятах да си я ползвам без проблем. Да, ама не! Много ми е неудобно, че бебето не е с лице към мен, също така от скоро тя започна да плаче, защото не ме вижда.  Ако бях взела зимен кош, бебка щеше да е с лице към мен. От друга страна много често ползваме кола и ако тя е заспала, без проблем щях да я изнеса с коша в колата без да се събуди. Като беше по-малка не се събуждаше като я пренасяхме от столчето за кола в количката и обратно, но сега се събужда и не може да заспи. Затова започнах да обмислям да купя зимен кош да изкараме в него зимата (но той по принцип се ползва до 6 месечна възраст) или да купя Пег Перего Switch, на която се обръща коша с лице към возещия + едно порт бебе за пренасяне например. Приемам съвети и за други колички Simple Smile

# 1 563
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз на твое място не бих купила кош за новородено сега. Кошовете са максимум до 10 кг. и няма смисъл вече.
Добре де, а на твоята количка не може ли да се щраква кошница за кола? По-добре купи кошница, те са до 13 кг., гледат към майката и ако детето заспи - директно го монтираш в колата без да го вадиш.

# 1 564
  • Мнения: 20
Имам кошница за кола Макси Кози, но то не става на Пег Перегото. На много колички става, но точно на тази не!
На Пег перегото не се вади коша, тоест не мога да щракна макси козито на нея!

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 22:24 от Sea-flower

# 1 565
  • София
  • Мнения: 44 120
може да си смениш просто кошчето с пег перего.

# 1 566
  • Мнения: 20
Angel Dust, благодаря за предложението, но в кошчето не мога да я разхождам навън за по-дълго време, особено зимата.

# 1 567
  • Мнения: 1 153
Sea-flower, помисли и за това, че скоро детенцето ти ще е достатъчно голямо, за да се интересува повече от околния свят и няма да иска да е обърната към теб. От зимен кош няма смисъл - просто ще ви е малък, пък и пак - ще иска да гледа какво става около нея, а не да лежи. Освен това, съдейки по моето бебе, влизате в периода на най-лекия сън - от всичко се събуждат, та дори и да измислиш решение, може да не е ефективно... Този период ще отмине, когато тя стане по-активна и се уморява повече физически (при нас след прохождането Crazy).
Та това, което искам да ти кажа, е, че трудното сте го минали и би трябвало скоро количката да ви стане удобна. Също имай предвид, че през зимата спането навън може би няма вече да е подходящо, ако детенцето ти ще иска веднага да излезе от количката и да прави нещо:)

# 1 568
  • София
  • Мнения: 44 120
Angel Dust, благодаря за предложението, но в кошчето не мога да я разхождам навън за по-дълго време, особено зимата.

всъщност можеш, детето ти е голямо вече.
иначе аз суич не бих си взела...все пак е няколко кила отгоре....а детето само става по-тежко, не ти трябва и тежка количка....лично мнение.
Но и аз мисля, че от тук натам на детето ще му е все по-приятно и интерестно да гледа напред, а не към теб.
Кош за новородено в никой случай не бих взела.
ако детето ти пък няма против на тази възръст да пътува легнало, нали знаеш, че на пликото сенникът се обръща...може да го сложиш да лежи и гледа към теб.

# 1 569
  • Мнения: 8 939

ако детето ти пък няма против на тази възраст да пътува легнало, нали знаеш, че на пликото сенникът се обръща...може да го сложиш да лежи и гледа към теб.

Точно това си мислих и аз. И аз не бих взела зимен кош. Пробвай да обърнеш сенника. Лошото е че когато сенника е така сложен, че детето да гледа към теб, то трябва да е само в легнало положение,а  товето детенце, щом е на 6 месеца, вече ще иска и седнало да се вози.

Hug

# 1 570
  • Мнения: 4 428
А ти защо реши, че плаче защото не те вижда  newsm78 В смисъл 6 мес. се е возила без проблем в тази количка, а сега реве. Обикновено е обратното. Може ли да има друга причина за плача  Rolling Eyes А пък и на теб за какво ти е чак сега да я гледаш  newsm78 Обикновено новороденото бебе е по-притеснително и неудобно да не се вижда от майката.
Кошове и кошници тепърва няма за какво да купуваш. Обръщането на сенника не е лош вариант, но ми се струва не много подходящ за вече попораснало бебе /говоря за легналото положение/.
Може да дърпаш сенника малко напред. Така ще можете да се виждате взаимно и бебето ще е седнало  Peace

# 1 571
  • Мнения: 20
Благодаря на всички за мненията.
Знам че звучи почти абсурдно да се купува кош за новородено за дете над 6 месеца, но се чудя какво да правя, защото количката напоследък ми стана неудобна. Май при нас нещата са наобратно Simple Smile Всъщност има едно прозорче на сенника, през което може да се наблюдава детето, но пък тя като не ме вижда и плаче, не знам ... Сенникът наистина се обръща, пробвала съм, но е страшно неудобно за спане - главата на бебето е по-ниско от краката и е като сгънато, просто е немислимо да се използва в това положение.

# 1 572
  • Мнения: 344
Защо просто не продадеш количката и да си купиш такава каквато ти трябва според новите ти нужди? Peace

# 1 573
  • Мнения: 8 939
Благодаря на всички за мненията.
Знам че звучи почти абсурдно да се купува кош за новородено за дете над 6 месеца, но се чудя какво да правя, защото количката напоследък ми стана неудобна. Май при нас нещата са наобратно Simple Smile Всъщност има едно прозорче на сенника, през което може да се наблюдава детето, но пък тя като не ме вижда и плаче, не знам ... Сенникът наистина се обръща, пробвала съм, но е страшно неудобно за спане - главата на бебето е по-ниско от краката и е като сгънато, просто е немислимо да се използва в това положение.

Виждала съм такава количка. Да малко са повдигнати крачетата, но не толкова много. Постели една пелена или някоя малка олекотена завивка сгъната на две. Има начини... не знам, за мен купуването на кош на тази възраст е просто неоправдано.

Другият вариант е да продадеш количката и да си купиш друга.


Hug

# 1 574
  • Мнения: 20
Да, май най-добрия вариант е да продам количката (в началото писах, че приемам предложения и за други колички). Ще разгледам и ще помисля каква.

Общи условия

Активация на акаунт