109 плаката да провесим на стената - Майчунгели в Германия

  • 12 789
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Немция
  • Мнения: 6 931
проблемът не е в немското ми ежедневие.
Асе, друга ми беше мисълта-  не е важно дали е немско, българско или патагонско Laughing ежедневието, а че се създава един вид рутина, от която е добре отвреме-навреме да се избяга- това помага,  поне при мен.
Друга идея- спорт, и то рано сутрин. Wink

Ася, ти носиш 32 размер панталони Shocked Това си е размер от детския магазин! Тогава разбирам напълно проблема ти с намирането на подходящия панталон.

Баба ми беше потресена как внучките са си обесили голи мъже по стените.
Laughing Вдигали сте кръвното на баба ти, както гледам...

Кракът ми порастна с по един номер след всяка бременност.
Написаното не звучи много успокояващо. Все пак разликите в размерите на обувките ги забелязах, преди да забременея. Горещо се надявам да не забелязвам повече промени в големината на крака ми във възходяща посока.
Няма ли бременяли майчета тук, чийто крак да се е смалил след бременността? Laughing

# 61
  • Мнения: 7 605
Няма ли бременяли майчета тук, чийто крак да се е смалил след бременността? Laughing

Майтап няма, аz май. Струва ми се, 4е нося по малки обувки сега.

# 62
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не искам по голям крак от сега. Иначе като цяло минах един размер по надолу след като отслабнах малко, но то е нормално. Иначе стъпалата ми винаги са били слабички за телосложението ми, та широчината на обувките рядко е проблем, китките ми също, харесвам си ръцете и пръстите, на няколко пъти и други хора са ми казвали, че ги харесват.

Иначе аз си изкарвам една хубава съботна вечер сама с една бутилка кола, което е сред любимите ми питиета (вино тук звучи по добре, но не пия), няколко запалени свещи в прелестни червени свещници, които ми създават уют, и няколко симпатични романтични филмчета за разпускане и приятни сънища по някое време сутринта, когато си легна да спя. Хубаво ми е. Simple Smile

# 63
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Хе, Мърморанке, а аз винаги съм си мислела, че разпускаш с пъзел...

И аз да питам като Татяна, метнала съм око на едно игра- Wort für Wort. Някой има ли критики за нея? И изобщо търся игра с букви и редене на думи...

# 64
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Момичета, здравейте и извинявайте, че нахълтвам в темичката Ви, но се налага!  Grinning
Ето за какво става въпрос- м/у всичките си интереси, по една случайност съм и заклета гобленарка и така от доста години...после дойде компютъра и всички приятели заедно с него...последва сайта Гоблените.ком, където /освен в Бг мама/ се събираме малко, средно и много луднали бродировачки ... Преди няколко дена започна да витае една идея-да отидем в градчето Букстхуде, близо до Хамбург, където е централата на фирма "Вилер" като за целта мислим да попитаме някой бг туроператор да направи маршрута, защото така и така ще пътуваме много-поне да видим и другите забележителности.
  Главното, което ми се иска да Ви попитам е дали имате информация, която би ни била полезна, защото опитах да ровя в нета, но на бг език няма направо нищо по въпроса! newsm78
 Според мен е необходимо да се видим на място и с българи, които биха искали да ни помогнат в деня на посещението ни във фирмата. Предварително бих се радвала, ако се поразровите и разкажете за разни новости или нещо, което не знаем - в смисъл, че фирмата не се е преместила, имат ли изложбена зала, възможно ли е подобно посещение-изобщо-нещо, което прецените, че може да ни е полезно, ако се организираме. Като идеята се върти за края на лятото примерно...
 Дано не Ви се струва дълго и скучно писмото ми, но информацията би била полезна, а и бихме могли да се видим на място-все пак друго си е сънародник да те посрещне и води  Grinning
 

# 65
  • Мнения: 293
Момичета гледам оплаквате се от номера на дрехи, обувки  Mr. Green да си кажа и аз, крачетата ми са 35,5 , а панталонките 36. Трудно си намирам дрешки, но не се оплаквам, по-добре така, от колкото обратния вариант  Mr. Green Имам няколко приятелки от Япония тук в ДЕ и с тях си търсим заедно дрешки  Mr. Green

# 66
  • UK
  • Мнения: 3 959
Пепеляшка, пъзелите са ми за моментите през деня, когато бившия ми приятел, понастоящем съквартирант играе игра на компютъра, а телевизора е пуснат на "Това го знае всяко хлапе" или някоя подобна глупост, която той "гледа". Твърде шумно е да чета книги или каквото и да било друго, затова редя пъзел. Също обичам да редя когато той заспи, но рядко ми се случва, защото мрънка че е светло, а сега е твърде студено за да ходя да редя в другите стаи. Simple Smile

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Siiu, аз имам приятелка българка с 35 номер обувки, панталоните са й моят номер  hahaha
ама тя е доста по-ниска от мен Mr. Green, та не можем да менкаме...

китайката пък носи 34 номер обувки и майка й й праща от Китай, че тук няма номерация... Mr. Green

за дрехи е по-лесно... при италианците има малки размери Peace
ама цените са им нелицеприятни Whistling

и аз търся игра с думи, ама за порастнали....
вчера пробвахме einfach genial,
хареса ми!
според мен става и за деца, които могат да играят домино (възрастово не мога да ги позиционирам, съжалявам... Rolling Eyes)

# 68
  • UK
  • Мнения: 3 959
Една моя приятелка също носи 35 номер, обувките й са като на Пепеляшка пантофките. Обожавам малки обувки на тънък ток и с каишки, ако бях мъж това щеше да ми е фетиш. Искам да съм 160 висока, 45 килограма, да нося 35 номер обувки и да влизам в кибритена кутийка два пъти. Ако може само циците да си запазя. Е, не обиколката. Тоолкова е сладко. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 610
Влизам победоносно на 6та страница.
Лале, не ти е лесно, ние май сме се омъжили за еидн и същ мъж. Аз близнаци нямам , но почти. Едното ми е на гърба, другото в ръцете. А папа си отспива, понеже не може в 8 да стане. После ме пита >Изпра ли? Какво има за ядене? Стягай го твоя....

Татянка, Не се сърди човече/имам на дисни с фигури Мечо Пух и приятели, играем всеки с една фигурка/ , Колорама на Равенсбург - това го играе и Марк, или поне се нарежда да хвърля зарчето и да реди фигурки, Хаммершпийл май пак тяхна, Темпо клайне шнеке! Последните две ги нямам , но предстои да ги купя, пробвахме ги при приятели. Искам да си взема и голяма платформа за лего 2/5 години, все нямам време да се замъкна до магазина.
Аз пък днес гледах каталога на Jako-o и си харесах кънки, при които се настройва номера, каска за велосипеда, Boccia, според мен без пари за 6 евро и една игра , при която се скача по едни пластмасови тенджери в градината. Все аутдоорс игри. Не ми се виси вече вкъщи. Кънките са супер, таткото се дърпа , понеже цялата рода играе хокей на лед и той не иска детето да се запалва/ което е неминуемо според мен/ От друга страна е бъзла и ревна и сигурно голям рев ще има като падне, тоест незнам дали си струва нервите. На мен ми се иска да си купя инлайнери също и Фиииу!.

Ася, Мая играе домино.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 23:48 от rien

# 70
  • Мнения: 1 610
идеи как да излеза от дупката? newsm78
Спорт. Много спорт и разходки с приятели навън. Никакъв шопинг в града, излизай в природата , хващай гората.Прави пикник. поиграй с детето на някой познат малко.

# 71
  • Мнения: 434
Добра нощ.
Това да родиш през зимата си било голямо изпитание за духа. Няма пресни плодове, няма светлина навън, един гаден ситен дъждец ръмя цял ден, отвратителни температури, а лапето пие ли пие мляко и ми изцежда всичката сила. Чувствам се съсухрена от кърмене и от студа навън, кожата ми е сякаш от пергамент и никакви лосиони не я спасяват. Чакам с нетърпение да се махнем поне за малко оттук.
Оплаках се, сега да се похваля, че миналия уикенд ходихме на концерт на Тина Търнър. Ей, огън жена, ви казвам, изкара ни дъха. Нищо не си е отишло от темперамента й, вилня два часа на сцената, направи много стилно шоу със свежи идеи, накрая се метна на високи токчета върху една тясна платформа и започна да се разхожда и да пее над главите на публиката. Пожелах си частица от енергията й, ма май /още/ не се е сбъднало.

Предавам ви много поздрави от Мамунката, жива и /почти/ здрава е, няма нет и телефон, но е с бодър дух и още много кашони за разопаковане. Като се окабели, ще се обади.

Лека нощ, да спите в кош.

# 72
  • UK
  • Мнения: 3 959
Лека нощ, някои още не си лягаме, разглеждам някакви сайтове с приложни работи и се побърквам, ОБОЖАВАМ приложни изкуства, просто обожавам, сега съм се заровила в игли, ножици и празни бутилки от кола и режа, драскам, абе кеф голям. Доколкото се познавам ще откарам така още доста време. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 911
Момичета, пускам ви линк към една моя тема, която zасега zа съжаление остана глас в пустиня, ако имате идеи, помагайте:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370452.0

# 74
  • Мнения: 7 605
Риен, мерси, ама кажи дали поzнаваШ от Дубайските години една Виолета от Аспарухово, тя била стюардеса там преди няколко години  Laughing

МиШон, zавиждам благородно zа концерта  Peace Ина4е, ей малко остана, и Ще дойде пролетта  Party

Серди, по повод темата ти.....не zнам дали съм права, дано не съм, но имам 4увството 4е има съфорумки, които не искат ние от 4ужбина да помагаме съЩо. Зву4и абсурдно, тъжно е, но.... Аz се бях обърнала към Варненските майки, които бяха писали 4е от дома бяха помолили zа големи, обЩи игра4ки, и йм предлагах ние да събираме и да праЩаме от тук.....ами, пове4е не полу4их отговор  Rolling Eyes  Имам 4увството, 4е искат да се справят сами  Rolling Eyes  Според мен обърни се към някое местно движение на ДБМ и питай моми4етата.....

Общи условия

Активация на акаунт