♥ Св.Валентин Зарезан ❦ - ИСПАНИЯ

  • 25 179
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 098
Добро утро!
Благодаря на вси4ки,които 4еститиха на дъщеря ми за хубавите пожелания! Hug
4етохме ги заедно,много се зарадва! Party
Празнува си рожденният ден незнам колко пъти  Laughing В деня с нас,на следващият ден с роднини,а после и със съу4ениците в у4илище.Имаше по4ерпка там,бях запазила една зала за детски тържества,после отидохме там заедно с най_добрите й съу4еници.А преди това имаше в петък и карнавал,така 4е седмицата беше с много емоции.  Heart Eyes

Рали,със закъснение ти 4еститя порастналото дете.  bouquet
Да ти е жива и здрава,все така хубава и у4енолюбива!  bouquet  bouquet  bouquet
Много красив костюм е носила на карнавала,а тя е станала прекрасна. Hug

Силрай,за хладните вани.Знам го със сигурност,а и лекарите са на мнение,4е те пове4е шокират организма.С хладни компреси е в пъти по_добре.

Вивиан,голяма кулинарка си станала.Рулото изглежда супер. Peace

# 241
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
добро утро и от мен
днес тук вали един ситен дъжд, ужас
моя малкия докато го карах към градината заспа, внесох го спящ и си го сложиха милото да си доспи, голям е поспаланко милия
кар4ита и ние все още по някога се сещаме да плачем, но отминава бързо, докато изляза и се е успокоил и моя като го взема само ме целува и гушка, много ми е мил
рали ния е била невероятно красива, а каква е чаровница само
мимки какъв сладък малък зоро си имаш, аз нали съм много сериозна, все не ми остава време да каца снимките на моя принсипе азул
да ви кажа какво ми се случи вчера
на един от булевардите са сложили ограничение 40, даже не съм и забелязала, спират ме в края на булеварда, засекли ме с радар (имаше спряна на булеварда от страни една футгонета явно от там ) и глоба 300 евро, добре че съм с бг книжка иначе и книжката за 1 месец щяха да ми вземат, карах с 80, направо съм болна, егати голямата глоба

# 242
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Карчита,на Йоана когато и излизаха зъби и бяха много подути венците,бяхме ходили при един частен педиатър.Той ни изписа Nixyn(Isonixina),това са свещички с болкоуспокоително и противовъзпалително действие.Слага се по 1 всяка вечер,7 дни.На Йоана много и помогна,отделно и давах и Апиретал за температурата.Говорила съм и с други майки,които са го ползвали и също много го препоръчват Peace.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 11:08 от saby

# 243
  • Мнения: 389
Карчита, чак на мен ми се насълзиха очите като си предствих как я е "откъснал" профето от врата ти.

Марица, благодаря  Blush Grinning Наистина съм се развихрила нещо, открих нова страст  Mr. Green

Анет, много неприятно това с глобата и наистина е доста голяма  Confused

Сетила съм се нещо. В Бг имам ли право на личен лекар, като съм била последните 8 години в Испания? Нали Бг е в европейския съюз и ако съм била осигурявана тук, би трябвало да имам право и там на лекар.
Някой знае ли нещо повече?

# 244
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Вивиан,рулото ти изглежда наистина страшно апетитно  Heart Eyes.Сериозно се захвана ти с готварството  Peace.

Ей,никакви ви няма тези дни.Как си личи,че се оправи времето вече Wink.И аз гледам сутрин,докато Йоана е на градина да излизам на разходка с Лусия,че тя само така заспива през деня,а и на мен ми се отразява добре.Иначе при нас все същата история,кога не плаче едната,плаче другата,ама така е децата си искат внимание .

Вес,благодаря и аз за виртуалното пътешествие.Беше ми много интересно.Нагледа се ти на красоти  Hug.

Мими,Рали,децата са големи сладури  Peace.

Анет,много неприятно това с глобата,ама как толкова много ooooh!.Явно си търсят умишлено жертви да посъберат парички,щом казваш,че скоро са го сложили това ограничение.
 Хайде да бягам,че Лусия не търпи вече  Crazy.

# 245
  • Мнения: 3 098
Анет,супер неприятна работа. Confused
Напоследък и аз съм забелязала,4е не ми е шофирането както преди_страст,удоволствие,а някакво притеснение.Наблъскали са навсякъде с радари,камери.Сутрин по булеварда срещам на булеварда около 20 полицаи, с коли или мотори.Много изнервено стана,а за глобите за паркиране да не говорим.

Вивиан,хубаво е да си имаш хоби. Peace А твоето е вкусно хоби. Hug
Незнам за посещението при лекар как е.Би трябвало след като се приберете да отидете в НОИ и да питаш там какъв е реда.От миналата година поне условията за нас,които сме в 4ужбина,се подобриха.В смисъл,4е не ти забиват някакви задължения неплатени,с декларация и паспорт се оправяш.

# 246
  • Мнения: 1 271
Марица, не става въпрос за хладни вани, а за температура на водата с два градуса по ниска от тази на тялото в момента-или ако детето е с температура 38.5, водата да е към 36 градуса.Аз се къпя на температура на водата 36-37 градуса, така, че и дума не може да става за такъв шок, какъвто е при студените чаршафи Wink

# 247
  • Мнения: 1 461
Много ви благодаря момичета за отговорите  Hug това недоспиване много ни мъчи но няма как ако бебетата нямаха колики и вадиха лесно зъбки отглеждането им ще е песен .Аз далси нямам мога ли да си го купя свободно от аптеката?
Днес е карнавала в градината на Галина тя ще е клоун нарисувах и лицето но се разплака когато стигнахме до градината и се размаца тази учебна година за трети път се адаптира  Tired .Директорката ни каза че трябва да записваме галина в друго училище защото тази градина ще я правят от0 до 3 г. сега е от 0-6 г.

Марица пропуснала съм че момиченцето ти е имало рожден ден да ви е жива и здрава да расте все така хубава и умна

# 248
  • Мнения: 3 098
Марица, не става въпрос за хладни вани, а за температура на водата с два градуса по ниска от тази на тялото в момента-или ако детето е с температура 38.5, водата да е към 36 градуса.Аз се къпя на температура на водата 36-37 градуса, така, че и дума не може да става за такъв шок, какъвто е при студените чаршафи Wink
Kakто и да се наре4е,вредно е.4аршафите не се слагат при 38 т.Има си компреси,на то4но определени места.Ефикасни са и щадят организма.

Благодаря Кар4ита!  bouquet

# 249
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Карчита,Далси или Апиретал се продават без рецепта.Лекарството,което аз позвах също  Peace.

# 250
  • софия
  • Мнения: 757
Здравейте испански мами!
решили сме да отидем на почивка в Йорет де Мар, Барселона.
Периода е 20.05-27.05.2009г.
Бихте ли ми казали, дали това време е подходящо за плаж?и какви са температурите

# 251
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
http://www.kiabi.es/casting
ето ни и нас в киаби, ако искате можете да ни подкрепите
мерси предварително
iniici поне тук в Бенидорм е подходяшо, но ние сме доста по на долу, незнам да ти кажа

можете ли да ми помогнете да измислим текст за поканата за кръшенето на моя синковец
мислех нешо от рода

Една годинка аз направих
на крачета се изправих
Opoznawam bavnichko sveta
I ti Iskam pomoshtta:
Dar za mene ti bydi
Shtastieto mi spodeli
W toz sydbowen den
Den sweshten – moq kryshten
Pred bog shte se izprawq
Shte mu podam ryka
Shte sklonq glava
I shte zablesti edna nova zvezda
Na novopokrystenta mi hristiqnska dusha

уф нешо стана с кирилизатора

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 19:40 от ANETT

# 252
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aнет, този линк, който си дала, препраща към главната страница, аз гласувах на този 

http://jeux.lagencetorich.com/kiabi_casting/es/?geno=78673&g … 1&id_cp=40013

Нали това е твоя Алекс  Blush Crazy Laughing

Габи, гласувах и за Давид. Защо не каза къде са те сръфали, да дойдем и ние в битката?  Laughing

Саби, как е с двете госпожици, оправяш ли се? Йоана ревнува ли много от Лусия?

Рали и Мими, много са ви хубаво децата,  Heart Eyes Ния с черния костюм изглежда толкова слабичка... Рали, този път не си я объркала с друго детенце?  Joy А Иво е точно копие на Зоро с тези мустачки и брада, гледам и една девойка се е залепила за него  Mr. Green

Мама Тин, учи се, къде ще бягаш че няма да го научиш, като живееш тук  Laughing

# 253
  • Мнения: 789
Здравейте!  bouquet

И днес фиеста ooooh! Laughing.
Тук след карнавала се прави "el entierro de la sardina",но малкият герой е уморен и няма да се обличаме в черно и да излизаме.

kar4ita , спадна ли на Мая температурата?М/у другото,за темпертура и аз ползвам Далси и Апиретал.Купуват се без рецепта и винаги гледам да си имам под ръка.Милата Галка...наистина ли и коства толкова раздялата с теб пред училище?

Марица, Hug,привет!Как сте и двечките с Ани след толкова емоционална седмица?За компресите с/у мокрите чаршафи - напълно съм съгласна.Но като се случи веднъж при гнойна ангина така,че нито сиропи,нито компреси помогнаха,започнах постепенно увиване от крачетата нагоре с мокър чаршаф,защото ми каза мед. сестра,че така няма риск от шок на организма.Шок се получавало,ако увиеш детето изведнъж.Не знам-не съм запозната толкоз,но тогава ми помогна метода с постепенното увиване.Сега като се наложи,слагам компреси на крачетата,ръчичките и челцето.

Вес , лепиха се девойчета,лепиха се Laughing Wink,ама питаха "Ivo de quien va disfrazado?" и понеже не мога да произнеса добре "Зоро",звучеше им каро зоро-лисица,и така ме поглеждаха милите... ooooh!

Саби , променя ли се видимо бебка Лусия?В началото раста като гъбки,сигурно вече няма вид на новородена?Йоанка ходи ли на карнавал?

Анет , отивам да подкрепя и аз с един глас,а ти качвай снимк да видим принца Wink.

# 254
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
мерси милички
за да бъде вота валиден трябва да го потвърдите на имейла който ще получите от киабис

Общи условия

Активация на акаунт