За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 625
  • 194
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 77
Айдееее и грани4ната полиция живяла с подкупи  Laughing  при нас още не съм 4ула такова нещо ама щом Алиса казва може и така да е  newsm78 тя е компетентна по вси4ки въпроси

# 166
  • Мнения: 77
То и аз не съм много компетентна по някои въпроси,но поне знам как се прибира съпругът ми зимно време със мокри крака,защото нямат свестни кубинки,знам и как се прибра когато два дни търсеха бегълци по границата на дъждовно време и знам под какво напрежение бяхме вкъщи,знам също,4е когато на служебната кола и свърши бензина,мъжете обикалят с ли4ните си автомобили без никой да им плаща горивото и още много неща мога да изброявам,но няма смисъл защото някои хора не ги вълнува това в какви условия работят българските полицаи

# 167
  • Мнения: 804
Всички,които са извън МВР нищо не знаят и нищо не ги интересува,обаче излезнаха големи капацитети по въпроси свързани с полицията.Няма смисъл повече да даваме обяснения как работят нашите съпрузи и синове,при какви условия и т.н.хората си знаят едно и също,като коне с капаци са,а политиците се възползват точно от такива хора и настроенията им спрямо полицията.Мога да кажа само едно- нека всички хора бъдат живи и здрави и нека не очакват чудеса от полицията,защото същата тази полиция е с вързани ръце и няма закони,полицията има само задължения,но не и права.И дано в тази тема влизат повече полицейски съпруги,защото темата е от тях и за тях!

# 168
  • Мнения: 293
Всички,които са извън МВР нищо не знаят и нищо не ги интересува,обаче излезнаха големи капацитети по въпроси свързани с полицията.Няма смисъл повече да даваме обяснения как работят нашите съпрузи и синове,при какви условия и т.н.хората си знаят едно и също,като коне с капаци са,а политиците се възползват точно от такива хора и настроенията им спрямо полицията.Мога да кажа само едно- нека всички хора бъдат живи и здрави и нека не очакват чудеса от полицията,защото същата тази полиция е с вързани ръце и няма закони,полицията има само задължения,но не и права.И дано в тази тема влизат повече полицейски съпруги,защото темата е от тях и за тях!

  bouquet Peace

# 169
  • Мнения: 2 032
Всички,които са извън МВР нищо не знаят

 Въх, само жените на полицаи могат да имат мнение тука, само мъжете на учителки- в темите за стачкуващи учителки, и само кучето на месаря разбира от кобаси.

Цитат
хора,които не са били в системата

Агаф, това, че си женена за полицаи, не те прави част от "системата". По същия начин не очаквам жената на хирурга да може да ми извади сливиците, а жената на монтъора- да разбира от коли. И се вземи в ръце, че тези твърдения как не са виновни конкретни полицаи, а абстрактното понятие държава, са все едно престъпникът (ако има кой да го хване) да каже, че не е виновен той, а обществото дето го е направило такъв.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 975
Вече започвам да се дразня,в МВР не работят само полицаи и полицайчета.

# 171
  • Мнения: 134

    Ето за това  в България сме на това положение. Когато стачкуваха учителите, вместо да ги подкрепим, всички гракнаха ,че взимат пари от частни уроци, а сега полицаите били подкупни-ами естествено че
ще има частни уроци и полицаите ще взимат подкупи, защото   и те имат семейства и те хляб ядат и съгласете се ,че някои в тази държава има интерес  един редови полицай да взима колкото една чистачка в едно средно голямо предприятия. Същото се отнасася за митничарите, лекарите и кой ли още не.
  А ние май сме на принципа-:Не е важно аз да сам добре,важно Вуте да е зле;За това  следващия път като наберете смелост да  стачкувате и вие ,някои ще ревне, че нямате право.

 












# 172
  • Мнения: 958
Чакай сега, това са глупости. Никой не завижда на полицаите.
И вярвай ми това, че взимат ниски заплати, не е оправдание за подкупите.
Сами твърдите, че вашите мъже не взимат. Ами те са на същите заплати, нали.
Щом едни могат, защо други да не могат.
В тази държава, много хора с образование, по-високо от полицейското, работят за жълти стотинки, но не взимат рушвети.
И техните семейства, живеят така.
Извинете, ама един човек или взима,  или не взима.

Не е лъжа, че положението трябва да се промени, но трябва да се промени за всички.
Полицаите подкрепят ли кремиковските работници, май в момента те са по-на зор.
Мислите ли от къде държавата би взела пари за всичките изисквания, ако не съкрати хора.
Ами жените на тези съкратените, какво ли мислят в тази криза, по-добре толкова или по-добре нищо.Те също имат кредити. Едното е за сметка на другото, все пак.
Защото аз съм сигурна че ще стане така, за да се вдигнат заплатите, ще изпосъкратят сума ти народ, и то от съвестните, защото те обикновено са малцинство, а онези другите ще си останат.
Когато се иска нещо, трябва ясно да се каже, нали така, искам заплата и знам че има пари, защото снощи казаха, че за да се изпълнят исканията незнам си колко хора си заминават....

# 173
  • Мнения: 599

Полицаите подкрепят ли кремиковските работници, май в момента те са по-на зор.


Когато се иска нещо, трябва ясно да се каже, нали така, искам заплата и знам че има пари, защото снощи казаха, че за да се изпълнят исканията незнам си колко хора си заминават....


Полицаите и военните нямат право да стачкуват.И ако си забелязала, техните протести минават под друго мото.
И когато другите протестират, полицаите са там, за да ги охраняват и да бъдат замеряни с какво ли не и псувани от разни пишлемета и идиоти.Поняга се възхищавам на търпението им.

Интересно, как вярвате на политиците за това, че няма пари....Много сте ми смешни и наивни.Ма те точно това и искат.
И като гледам добре са си оплели кошницата.
За билет от 15000лв. на Масларова за самолет има пари(а не е само тя), както и за нови автопаркове и много други прескъпи нужди на милите ни политици, ама за заплати в бюджетната сфера няма.

# 174
  • Мнения: 293
Всички,които са извън МВР нищо не знаят

 Въх, само жените на полицаи могат да имат мнение тука, само мъжете на учителки- в темите за стачкуващи учителки, и само кучето на месаря разбира от кобаси.

Цитат
хора,които не са били в системата

Агаф, това, че си женена за полицаи, не те прави част от "системата". По същия начин не очаквам жената на хирурга да може да ми извади сливиците, а жената на монтъора- да разбира от коли. И се вземи в ръце, че тези твърдения как не са виновни конкретни полицаи, а абстрактното понятие държава, са все едно престъпникът (ако има кой да го хване) да каже, че не е виновен той, а обществото дето го е направило такъв.

Алиса,аз не съм твърдяла никога,че след като приятеля ми е част от системата автоматично ме прави и мен част от системата.Не знам как се стреля,нито да се бия.Но знам много повече отколкото един гражданин,който на маса с ракийка обсъжда какво правели или не правели полицаите.Защото маса народ изобщо не знаят как се работи вътре в системата обаче много компетентни.Маса народ не знаят как работи системата обаче е много лесно да кажеш ,,Те полицаите....,, Отворете си очите!За престъпника за който говориш - ако си плати ще излезе но няма да си плати на Иван,Петкан,Драган дето са го хванали,а на съвсем друго място!! Това не става ли ясно вече?!!!!

# 175
  • Мнения: 293

    Ето за това  в България сме на това положение. Когато стачкуваха учителите, вместо да ги подкрепим, всички гракнаха ,че взимат пари от частни уроци, а сега полицаите били подкупни-ами естествено че
ще има частни уроци и полицаите ще взимат подкупи, защото   и те имат семейства и те хляб ядат и съгласете се ,че някои в тази държава има интерес  един редови полицай да взима колкото една чистачка в едно средно голямо предприятия. Същото се отнасася за митничарите, лекарите и кой ли още не.
  А ние май сме на принципа-:Не е важно аз да сам добре,важно Вуте да е зле;За това  следващия път като наберете смелост да  стачкувате и вие ,някои ще ревне, че нямате право.

 














Много правилно.Това е така.Разединен народ сме както и да го погледнеш.....Гърците са 30 пъти по-тъпи от нас обаче като вдигнат стачка....нямат равни.И са всички там,подкрепят се за всичко,затова имат и успех в протестите си.А ние от 9 кладенеца вода ще изкараме ама нали всеки си има мнение...как така!....Никога няма да се оправим....

# 176
  • Мнения: 771
Явно всички ние нищо не разбираме и сме "тъпи"/защото пишем тъпотии-според Алиса. Явно тя е по-на ясно с нас. Е, въпреки притеснението ми от нея, като корифей по темата, ще си позволя да изразя мнение.
Искам да подчертая - не съм полицейска съпруга, девер ми е в системата, живея в блок на МВР и общувам "на маса" с полицаи. НО на маса хората казват много неща И ТО НЕ СЪС НЯКАКЪВ ПОДТЕКСТ, А ЗАЩОТО ГИ БОЛИ! Е АЗ ЗАСТАВАМ ЗАД ТЯХ!
нИЕ БЪЛГАРИТЕ РАЗБИРАМЕ ОТ ВСИЧКО, ЯВНО И НАШАТА "СЪФОРУМКА" БЕЗ ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ Е ОТ ТЕЗИ ХОРА!
Сред полицаите има "нефелни", но те са на показ и всяка издънка стократно се раздува и обсъжда. Но къде ли няма!Е, аз одобрявам това, че се надигнаха.Лошото е, че шефовете им ги предават/както при учителите/.Нямало пари- ВЧЕРА ДЕПУТАТИТЕ ЕДИНОДУШНО СА СИ ГЛАСУВАЛИ ПО 140ЛВ. ОТГОРЕ "НА КАЛПАК"!Трябва да им се увеличат парите на момчетата защото го заслужават!Само че "Мики Маус" разби системата.
Историики от "Маса"- съсед се оплака, че е "дознател" в районно - съкратили са 6 души, в момента са 6, които се разкъсват!
Съседа от 7 ет. работи в районно в Надежда. В неделя се върна пребит от дежурство-цигани срещу които пуснал.../какво беше/, го пребили, приятел на девер ми-който е теглил кредит за МВР-жилище е съкратен, съкратена е и жена му от пожарната....на добър им път и т.н.т.

# 177
  • Мнения: 134
Чакай сега, това са глупости. Никой не завижда на полицаите.
И вярвай ми това, че взимат ниски заплати, не е оправдание за подкупите.
Сами твърдите, че вашите мъже не взимат. Ами те са на същите заплати, нали.
Щом едни могат, защо други да не могат.
В тази държава, много хора с образование, по-високо от полицейското, работят за жълти стотинки, но не взимат рушвети.
И техните семейства, живеят така.
Извинете, ама един човек или взима,  или не взима.

Не е лъжа, че положението трябва да се промени, но трябва да се промени за всички.
Полицаите подкрепят ли кремиковските работници, май в момента те са по-на зор.
Мислите ли от къде държавата би взела пари за всичките изисквания, ако не съкрати хора.
Ами жените на тези съкратените, какво ли мислят в тази криза, по-добре толкова или по-добре нищо.Те също имат кредити. Едното е за сметка на другото, все пак.
Защото аз съм сигурна че ще стане така, за да се вдигнат заплатите, ще изпосъкратят сума ти народ, и то от съвестните, защото те обикновено са малцинство, а онези другите ще си останат.
Когато се иска нещо, трябва ясно да се каже, нали така, искам заплата и знам че има пари, защото снощи казаха, че за да се изпълнят исканията незнам си колко хора си заминават....

Чакай сега аз да ти кажа.....
В тази държава,освен полицаи със средно образование има   такива и с висше  (офицери дознатели и т.н)
 Това, че имат ниски заплати е оправдание ,че взимат подкупи..Аиде честно да си говорим(пишем) . ДА предположим ,че съм полицай и работя за 400лв. Имам две деца и живея на квартира(наемът ми е 500лв) от КЪДЕ ще взема пари за да издържам децата си???Та кое не е беше оправдание>>>>>>защото ако заплатите са високи,едва ли някои  би рискувал за 50-60-100 лв,,,И кой в тази разбита държава не взима подкупи??
  Качвам се на градския транспорт,минава контрола и давам парички за билетче-съответно нема билетче но човекът си е прибрал паричките..Отивам в университета- взимат ми 3000лв дарение ,за да запиша магистратура(оправдание-ниски такси,малко приходи)...та стотици примери.....с което искам да напиша.че ж милата ни родина от чистчката до министъра всички сме си в кuпа...

 Та ,ако кримиковските работници подкрепят предходните  стачки,ако учителите подкрепят полицейските такива......и въобще ако се подкрепяхме повечето може би сега нямаше да има такава тема..
 Не е моя работа да мисля от къде ще се вземат парите,нали.Ако милите ни управници посъкратят техния си бюджет,ако намалят екскурзии  може и да се намерят пари...Помните ли покрай Нова Година Василев каза <че няма пари за 13 заплата и как въобще наивният български народ се осмелява да иска  и след 3 дена самите депутати си гласуваха 13 заплата....
  ЗА СЪЖАЛЕНИЕ моят мъж също не взимаше...не достигаше за него Blush и не беше с ниско образование....
 

# 178
  • Мнения: 77
valeri08 много си права  Peace но алиса подкрепя политиците,4е те милите толкова са бедни4ки 4е за тях се намериха пари за 13-та заплата.

# 179
  • Мнения: 4 195
Алиса просто винаги се стреми да е различна във всяка тема Peace

Общи условия

Активация на акаунт