За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 624
  • 194
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 599

Имаме роднина в икономическа полиция.Следовател.Започва разследване срещу Х, както си му е реда.Навлиза много навътре в мръсните игрички и бива извикан от шефа си, който му казва да спре и да излезе в отпуск.Всичко с/у Х е спряно и до днес е непокътнат.На шефа на следователя му е наредено "отгоре" естествено.


И какво направи горкият следовател. Излезе в отпуска, почина си, за да има сили да иска заплата.

Според теб какво трябваше да направи?
На такъв тъп въпрос незнам как да отговоря.

 joya, темата е за полицаите и протеста им.Ако има такива от другите, които си изброила и тях ще подкрепя, защото е унизително заплащането на тези професии от държавата.

# 151
  • Мнения: 771
Както някой писа вече, не може да има силна държава без силна полиция. Аз съм ЗА протеста им! Тези хора трябва да имат сигурност, за да имат достойнство.Да има и издънки, като на всякъде.По стечение на обстоятелствата преди 10г.си купихме апартамент в блок на МВР. 70% от съседите са полицаи. Е, различни са.Един от тях е униформен, як, готин пич, ходи да охранява мачове.Жена му ми каза, че след такива "работни дни" си идва половин човек.Няма кола! Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг! Друг съсед, до скоро паркираше до личното си возило-модел 1990г. нов, поръчков автомобил-BMW. Е, познайте какво прави като не е на смяна! "не беше..." НО вече не е полицай, но...пак паркира скъпото возило, просто в системата не го искат, но пък от другата страна на барикадата плащат добре.Друго- под нас живее женица на убит полицай! Взеха я в системата да се справя.Вече толкова години всяка година лепи некролога!
Ние сме особени хора, когато някой има нужда все ще го оплюем-какво стана при протеста на учителите!
Е АЗ ГИ ПОДКРЕПЯМ! Може да не е с 50%, но заплатите им трябва да се повишат и не на калпак, а според "риск,работно време,оперативна работа"/или нещо такова! Не може секретарката на министъра да е военизирана и да й се купи чисто нова кола! Постепенно да се направи "сито" и да останат "читавите", но и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки.

# 152
  • Мнения: 2 590
Както някой писа вече, не може да има силна държава без силна полиция. Аз съм ЗА протеста им! Тези хора трябва да имат сигурност, за да имат достойнство.Да има и издънки, като на всякъде.По стечение на обстоятелствата преди 10г.си купихме апартамент в блок на МВР. 70% от съседите са полицаи. Е, различни са.Един от тях е униформен, як, готин пич, ходи да охранява мачове.Жена му ми каза, че след такива "работни дни" си идва половин човек.Няма кола! Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг! Друг съсед, до скоро паркираше до личното си возило-модел 1990г. нов, поръчков автомобил-BMW. Е, познайте какво прави като не е на смяна! "не беше..." НО вече не е полицай, но...пак паркира скъпото возило, просто в системата не го искат, но пък от другата страна на барикадата плащат добре.Друго- под нас живее женица на убит полицай! Взеха я в системата да се справя.Вече толкова години всяка година лепи некролога!
Ние сме особени хора, когато някой има нужда все ще го оплюем-какво стана при протеста на учителите!
Е АЗ ГИ ПОДКРЕПЯМ! Може да не е с 50%, но заплатите им трябва да се повишат и не на калпак, а според "риск,работно време,оперативна работа"/или нещо такова! Не може секретарката на министъра да е военизирана и да й се купи чисто нова кола! Постепенно да се направи "сито" и да останат "читавите", но и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки.
Добре казано. Всъщност Missionman го е казал много добре в началото на темата, ама кой да чете.

# 153
  • Мнения: 2 032
Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг!

А ти за правото на полицаите да носят дрешки от Гучи ли се бориш.

Цитат
и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки

Още ли не си забелязала, че няма недостиг на полицаи, а е точно обратна ситуацията.

# 154
  • Мнения: 293
Не,Алиса,не за правото на полицаите да носят Гучи.Никой не иска да носят Гучи но и да се твърди,че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing

Да,точно обраното е но НЕ ВИНАГИ ЩЕ Е ТАКА! И още нещо,нека да са по-малко но да има по-висока ефективност и по-добри условия и заплати.Учители ще си внесете от вънка ама полицаи не може? Sick

# 155
  • Мнения: 4 195
Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг!

А ти за правото на полицаите да носят дрешки от Гучи ли се бориш.

Цитат
и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки

Още ли не си забелязала, че няма недостиг на полицаи, а е точно обратна ситуацията.
Алиса какво лошо има в това един полицай да може да носи дрешки Гучи, те само за Богопомазани ли са Rolling Eyes
Защото наистина не могат да си позволят дори едни маратонки Адидас - поне моя съпруг близо 4 години не успя, напусна и си купи, а беше много добър и съвестен полицай - зад тези думи заставам. Peace
разбира се, че ги подкрепям, по - важното за мен е, че те сами се подкрепят, сплотяват и ще стигнат до където са тръгнали Peace

# 156
  • Мнения: 12 674
Според теб какво трябваше да направи?
На такъв тъп въпрос незнам как да отговоря.

Сещам се за доста неща. Но те предпочитат да си мълчат на топличко. При по-голяма заплата - още повече. Ако обяват протест срещу шефа еди-кой си, който е корумпиран, със сигурност ще ги подкрепя.

# 157
  • Мнения: 958
...че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing
...
Да смехотворно е, нали. Както е смехотворно полицай да не спазва закона, както е смехотворно полицай да убива хора в катастрофа и да каже пука ми (доста по-нецензурно беше), както е смехотворно полицаи да седят на маса, с хора пуснати за национално издирване, или да бият хлапета, както е смехотворно полицаи, напуснали полицията да участват в групировки, въобще има много смехотворни примери, наистина.
Това виждат хората, това е лицето на полицията, за съжаление, не онези които си вършат работата, или разкриват убийства.
Какво говори това, че съвестните са малко на фона на другите.
Как да подкрепя само свестните, без да подкрепя тези които според мен петнят и полицията?
Защото аз искам да подкрепя, хората които работят, и разчитат само на тези пари.

# 158
  • Мнения: 293
...че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing
...
Да смехотворно е, нали. Както е смехотворно полицай да не спазва закона, както е смехотворно полицай да убива хора в катастрофа и да каже пука ми (доста по-нецензурно беше), както е смехотворно полицаи да седят на маса, с хора пуснати за национално издирване, или да бият хлапета, както е смехотворно полицаи, напуснали полицията да участват в групировки, въобще има много смехотворни примери, наистина.
Това виждат хората, това е лицето на полицията, за съжаление, не онези които си вършат работата, или разкриват убийства.
Какво говори това, че съвестните са малко на фона на другите.
Как да подкрепя само свестните, без да подкрепя тези които според мен петнят и полицията?
Защото аз искам да подкрепя, хората които работят, и разчитат само на тези пари.


Ами за жалост....с мълчание нищо няма да се оправи.И тези неща,които изреждаш няма да се оправят от само себе си.Но нито ти,нито аз,нито самите полицаи /съвестните/ могат да променят нещо.И за жалост не само полицията е в такова състояние,а цялата ни държава.
Но аз все пак оставам на мнение,че всеки протест за благото на народа и против държавата е нужен и бих подкрепила всекиго.По ясни за мен причини.

  bouquet

# 159
  • Мнения: 599
Според теб какво трябваше да направи?
На такъв тъп въпрос незнам как да отговоря.

Сещам се за доста неща. Но те предпочитат да си мълчат на топличко. При по-голяма заплата - още повече. Ако обяват протест срещу шефа еди-кой си, който е корумпиран, със сигурност ще ги подкрепя.

Нееее, шефа и той не корумпиран.Корумпиран е политикът, обадил му се да се спре разследването.Тогава той извиква подчинения си, обяснява му за какво иде реч(един вид-няма какво да се направи, той е негов човек) и го пуска в отпуск.
А е гъкнал някой, а е уволнен на секундата(че и по-лоши неща им се случват).Какво да направят?Те са безсилни просто.
Като няма и кой да застане зад тях е още по-зле, а на политиците им става идеално.Те това целят.И си го осигуряват с наша помощ естествено.

# 160
  • Мнения: 2 032
но и да се твърди,че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing


А да, много е смешно, че граничната полиция например живее от подкупи. И те няма да спират да дерат само защото 400-те лева могат да станат 600.
И че пикаещият в шадраваните е първа дружка с мафиотите.
Сори, ама с увеличение на заплатата на милиционерите няма да се постигне ни-щи-чко.

# 161
  • Мнения: 293
Алиса,смешно е да....и то много!

# 162
  • Мнения: 2 032
Ами какво да ти кажа, вместо пушене, следващия път организирайте надсмиване.
Да могат хората да минат, да посочат с пръст и да се засмеят дружно.

Хайде, толкова от мен по темата на "техните жени", че като гледам какви глупости се пишат, скоро и мен ще ме избие на стари вицове.

# 163
  • Мнения: 293
Глупости се пишат от незапознати хора,които не са били в системата!
А вицовете също са от тях и за тях...

  bouquet

# 164
  • Мнения: 2 590
Всички сте поканени на кафе и почерпка в нашия "палат"   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт