За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 636
  • 194
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 300
Да де, ама пак трябват доказателства.
Знам колко е гадно и обидно да знаеш че някой върши нередности или престъпления, а няма как да го докажеш.

# 136
  • Мнения: 293
Аз пък да разкажа друг случай.Като сме тръгнали да си разказваме случки...

Нощна смяна.Двама полицаи-екип.На улицата.Виждат намазана кола паркирана неправилно на завой до заведение за хранене.Влизат в заведението и изкарват собственика,молейки го учтиво да си премести возилото.Под влияние на алкохол и наркотици от неясен произход ,,мъжкаря,, започва да нарежда полицаите и да налита на бой върху тях.Не мръдва колата.При така създалата се ситуация , със разправа и белезници успяват да го усмирят , да го арестуват и заведат в районното.След тази случка,единия полицай е със средна телесна повреда-счупено малко пръстче на ръката,а другия невредим.Двамата пишат обяснения и подават молба за обезщетение за обиди както и за средна телесна повреда върху им.

Всичко ок.След време обаче,се оказва,че ,,мъжкаря,, си е платил някъде и делото изобщо не е влязло в прокуратурата по незнайни причини??

Айде кажете ми вие,каква сигурност има един полицай? И как трябва да си върши задълженията след като зад него няма никой????Полицаите имат задължения,а права?

# 137
  • Мнения: 2 032
А тема за излизането на престъпниците от затвора, според техните жени- няма ли да пуснете.
Упс, забравих, те не са в затвора, благодарение и на полицаите.

Не е заровен там ключа, не е в заплатата. Жокери искате ли?

ПП. Ха-ха, сега прочетох темата на агаф, която се е разписала тука като жена на полицай.
В другата тема рефренът е, не ни е виновна държавата, а тука: обратното.
Не може така.
Та да отворя в стила на другата тема "Държавата ли им е виновна, или са крадливи, лъжливи, мързеливи и мързеливи?"
.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 00:05 от Алиса

# 138
  • Мнения: 599
А тема за излизането на престъпниците от затвора, според техните жени- няма ли да пуснете.
Упс, забравих, те не са в затвора, благодарение и на полицаите.


Имаме роднина в икономическа полиция.Следовател.Започва разследване срещу Х, както си му е реда.Навлиза много навътре в мръсните игрички и бива извикан от шефа си, който му казва да спре и да излезе в отпуск.Всичко с/у Х е спряно и до днес е непокътнат.На шефа на следователя му е наредено "отгоре" естествено.
Кой е виновен в случая?Следователя, който е работил седмици наред и събирал доказателства, за да вкара един престъпник в затвора или държавата( в лицето на управляващите, защото е всеобща тайна Х с чии пари работи и на кого си плаща).
Така че смърди от най-високо ниво, а долу обикновенният служите се бъхти за жълти стотинки при мизерни условия.
И накрая естествено излиза виновен за всичко.
Докато има хора, които вярват в това, ония 240 маймуни в парламента, ще си правят каквото си искат.

# 139
  • Мнения: 4 076
Така че смърди от най-високо ниво, а долу обикновенният служите се бъхти за жълти стотинки при мизерни условия.
И накрая естествено излиза виновен за всичко.
Докато има хора, които вярват в това, ония 240 маймуни в парламента, ще си правят каквото си искат.
Това е и за мене обяснението:маймуните нямат интерес от силна полиция,а от разединени неактивни избиратели.
Ако искат да направят работеща полиция,а не знаят как,ще "препишат" от белите държави,но това е най-лошият им кошмар.А при една работеща система проблемът търтеи-свестни,заплати и оборудване,ще се реши от самосебе си.Никога не съм била против достойни заплати за хората,които правят улиците по-сигурно място.
Нямах време за ТВ тези дни и не разбрах постигна ли нещо протестът?

# 140
  • Мнения: 293
А тема за излизането на престъпниците от затвора, според техните жени- няма ли да пуснете.
Упс, забравих, те не са в затвора, благодарение и на полицаите.

Не е заровен там ключа, не е в заплатата. Жокери искате ли?

ПП. Ха-ха, сега прочетох темата на агаф, която се е разписала тука като жена на полицай.
В другата тема рефренът е, не ни е виновна държавата, а тука: обратното.
Не може така.
Та да отворя в стила на другата тема "Държавата ли им е виновна, или са крадливи, лъжливи, мързеливи и мързеливи?"
.


Искаме жокери , да. И да темата за държавата ни и тази имат много общо.Рефренът в другата тема не е от мен.За мен държавата ни е виновна и то много пред народа си.Това,че други са доволни от нея не го прави мое мнение само,защото е написано в тема , която аз съм писала.


Напълно съм съгласна с мнението на Тр0шка и ЛилаС.....за жалост е така.Но много хора хвърлят кал по редовите полицаи.Това са хора,които изобщо не знаят за какво става въпрос.Чакат силна полиция ама и те не знаят как се реформира една полиция и от къде  смърди....

# 141
  • Мнения: 958
Ами аз лично точно това се опитвам да обясня.
Ние, в нашето ежедневие, срещаме редовият полицай, не шефа му. И имаме впечатление, за съжаление, често лошо, от редовият полицай.
Има и още нещо, аз мисля, че тези честни и принципни полицаи, които съм сигурна, че съществуват, няма как да не знаят какво правят колегите им. Не е ли в техен интерес, това да се разбере  newsm78
Та в този ред на мисли, какво общо има тук държавата....
Ако си корумпиран, си корумпиран, на каквато и заплата да си, ако си свестен и принципен, няма да вземеш никога.
Да ниски са заплатите, да кофти им е базата, но за съжаление това е почти навсякъде в държавата.
И в болнциите и в училищата, и в градините, навсякъде, не споря че всички тези хора заслужават по-добри условия за работа.
Аз лично подкрепям учителите, и детските градини.
Лекари и полицаи не подкрепям, защото и в двата случая си плащам. Тоест не мога да подкрепя хора които ме изнудват.
Които ме унижават по някакъв начин, защото за мен е унижение да караш някой да бъде зависим от теб, или да ти е длъжен, и които ме карат да не се чувствам защитена, сигурна и въобще човек.
Пак казвам съжалявам за свестните хора в случая, но наистина рядко се попада на такива. Затова лично аз съм негативно настроена.

# 142
  • Мнения: 293
Joya, държавата има общо поради простата причина,че държавата е тази,която трябва да организира така социална политика,обслужващ сектор,полицията на държавата,изпълнителната и съдебна власт,законите за корупцията така,че да има ефективни действия,ефективна работа и добри крайни резултати,нали? Държавата е тази,която трябва да направи системата такава,че да е ефективна за страната и народа ни.Както системата на МВР така и много други системи,които не са наред.Промяната няма как да тръгне от ,,добрите полицаи,, те нямат какво да направят,освен да не вземат пари и да ходят на работа,да се опитват доколкото могат да вършат нещо макар да бягат срещу вятъра.Държавата е виновна затова,че няма интерес тези неща да се оправят.Защото е много по-лесно да се краде и граби от подобна държава като нашата.Та какво е държава без силна полиция?Без силна социална политика?Без здравеопазване достъпно за всички?Без детски градини за децата ни? Отплеснах се.Просто опитвам да обясня,защо смятам,че реформите трябва да тръгнат от волята на държавните органи нещата да се поправят....
А когато сме разединени и всеки подкрепя някаква своя кауза даваме само карт бланш на тези същите политици да си пеят старата песен на нов глас и да продължават да не правят нищо.Има и много други хора в България на които не им е изгодно да има силна полиция и закони в тази държава.И те са навързани с политиците ни редом.

# 143
  • Мнения: 599

Има и още нещо, аз мисля, че тези честни и принципни полицаи, които съм сигурна, че съществуват, няма как да не знаят какво правят колегите им. Не е ли в техен интерес, това да се разбере  newsm78
Та в този ред на мисли, какво общо има тук държавата....

Кой е виновен в случая?Следователя, който е работил седмици наред и събирал доказателства, за да вкара един престъпник в затвора или държавата( в лицето на управляващите, защото е всеобща тайна Х с чии пари работи и на кого си плаща).


Лекари и полицаи не подкрепям, защото и в двата случая си плащам. Тоест не мога да подкрепя хора които ме изнудват.

На полицаите за какво плащаш, че не схванах? В издънка си и буташ пари, за да се измъкнеш или..?

# 144
  • Мнения: 2 032

Свиделят по делото за отвличане, Куцаров, кой го уби в патрулката? Арестувалите го полицаи го задушили. А арестантът в Търговище? А 60-годишния човек, пак умрял в ареста? За беззаконие, полицейското насилие и погазването на основни права, Филанкишията ли е виновен?

Пияният кънкьор, кой не го изрита от колата? Мърливи полицаи.

Съпругата на Ангел Бончев не я ли отвлекоха пред носа на образцовите полицаи?

Мързел, корупция и некадърност, показни убийства, кражби, нарушения, трафиканти, проституция. Тях Аланкоолу ли да ги разследва?

За да получат българските полицаи 50 процента увеличение на заплатите, трябва да се съкратят половината от служителите в администрацията на МВР. В момента 63 хил. души работят в системата на МВР, като 32 хил. от тях са в администрацията. Това е три пъти повече от броя им на човек от населението в Чехия и два пъти повече от Румъния. Така че, давайте с исканията за големи заплати, аз съм с вас.

# 145
  • Мнения: 12 683

Имаме роднина в икономическа полиция.Следовател.Започва разследване срещу Х, както си му е реда.Навлиза много навътре в мръсните игрички и бива извикан от шефа си, който му казва да спре и да излезе в отпуск.Всичко с/у Х е спряно и до днес е непокътнат.На шефа на следователя му е наредено "отгоре" естествено.


И какво направи горкият следовател. Излезе в отпуска, почина си, за да има сили да иска заплата.

# 146
  • Мнения: 2 590
Да Трошка, права си, "овчо" племе сме.
ако не бяхме такова, досега щеше да има страшно много осъдени полицаи (и лекари и данъчни и други, но сега говорим конкретно за полицаите)
И свестните между тях, щяха да изплуват.
Как очаквате хората да подкрепят, конкретно за заплати, защото това изпъква най-много, и това събира най-много хора, след като всички знаят какви рушвети се взимат. Всеобща тайна е, че имаше един период, куцо, кьораво и сакато, искаше да става служител на реда, за да си докара някой лев. Всеки е изпатил по някакъв начин. Жалко е, но е така.
Страшно много фирми финансират полицията, законно, не искам да давам примери, но къде потъват тези пари.
Защо полицаи с 400 лева заплата, карат мерцедеси, и живеят в палати. Защо полицаи след като напуснат, влизат в разни групировки. Това се набива на очи.
А честните и съвестни хорица....да за съжаление те го отнасят....

Ето ти статия от днес.
http://www.dnes.bg/article.php?id=67687
Кои са тези полицаи с 400 лв, които карат мерцедеси и живеят в палати? Щото аз не съм видяла такъв от всички, които познавам , а те не са малко. Приятеля ми също е в системата, кара раздрънкан 15 годишен опел, определено не живее в палат, а и повечето му колеги са така. ДАже 90% от тях живеят в жилища взети с ипотечен креди, на ръба са да ги загубят, едвам се устискват с повишаването на лихвите.

# 147
  • Мнения: 958
Примери няма да давам, казах че имам съсед, и познавам още няколко такива.
За съжаление само такива съм срещала.
Но при условие, че няма човек който не е давал пари на служител на реда, значи нещо наистина не е наред.
Просто вие сте попаднали на свестни мъже, което е добре.

Казвам моето мнение, и не оспорвам вашето.
За да подкрепя някой, трябва да съм вътрешно убедена, че това е правилно.
Съжалявам в случаят не съм.
Все пак всеки сам може да прецени кого да подкрепи, нали така  Peace

vili_2703  в България, много хора живеят с ипотечни кредити и са на ръба на оцеляването, нали така. Полицаите не са по-специални, и определено са с по-добри доходи от учители, социални работници, служители по домовете. Не говорим за това, говорим защо някой би подкрепил или не би подкрепил протеста им.
И честно казано не ми хареса това което видях по телевизията, нито начина на изказване, нито външният вид на някои.

# 148
  • Мнения: 293
Отговора за мен е много прост.Държава без силна полиция или такава като нашата за мен не е държава....

И да,всеки има право да подкрепи или да не подкрепи.Просто вече имам чувството,че никога няма да се оправим.... Tired

Тази тема е за полицаите и техните протести.Но можем да отворим такива теми и за лекари и за учители , и за социални работници....за жалост....

# 149
  • Мнения: 2 590
joya, да в България много хора са на ръба на оцеляването, така е и не го отричам. Даже се вписах в една друга тема. Никъде не съм казала, че полицаите са по специални. А казваш , че хората давали пари на полицаите, нали уж вече уточнихме въпроса, че не всички са катаджии( а и защо дават, а нямат смелостта да си понесат глобата и вземането на точки).Но това е друг въпрос. Моя приятел не е полицай жандармерист е, няма как някой да му бутне за нещо си. За външния вид, да има запуснати, но и много се поддържат. Ето той и неговите колеги ходят на зала, тренират.Съжалявам, че ти си попаднала само на "издънките", но някак си било добре да сме малко обективни и да не си мислим, че всички са такива. Понеже за стриктните, които си вършат работата това е обидно. Какво да кажа, че моя приятел си е занесъл на работа личен компютър, личен принтер(сам го зарежда от заплатата си). И не е само той , а и много негови колеги. Както казаха някои момичета в системата са и пожарникарите. Те не са катаджии , нали. На тях за какво да им се бутне рушвет, за да влязат в огъня ли? Ми , че те го правят , защото това им е работата.

Общи условия

Активация на акаунт