За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 611
  • 194
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 293
Алиса просто винаги се стреми да е различна във всяка тема Peace

Ако беше само Алиса, с мед щях да я нахраня....

# 181
  • Мнения: 4 300
Ех, пак същите приказки, пак...
Ще имам ли право да пиша по темата, ако спомена, че баща ми има 20 години стаж в РДВР в голям град?
За разлика обаче от други, които си скъсаха и хвърлиха пагоните, той постъпи достатъчно честно и достойно, като изрази несъгласието си напускайки системата.
Как искате да уважавам тези, които сами не се уважават?
Ако аз бях начело на МВР щях да уволня хората, които си позволиха да си скъсат пагоните и да ги сложат в ковчег.
Мога още да пиша, но ще се въдържа.

# 182
  • София
  • Мнения: 30 147
айде и аз да се включа в темата, само, за да кажа, че в системата на МВР освен всички служби завършващи с "полиция" има и други- ПОЖАРНА, ДОТИ и т.н.

Рокси, в системата на МВР пагоните от близо година не са отличителен знак т.е. от както ги девоенизираха Не се носят пагони, така че ако бяха хвърлили чорапи щеше да е същото.

# 183
  • Мнения: 343
Бях категорично за, вече не съм. Гаврата с пагоните е върховна простотия, не мога да имам доверие на такива хора и не бих ги подкрепила и чаша кафе да си купят.

# 184
  • Мнения: 771
Ето, че сега хвърлените пагони са пречката! Според мен причината в тази издънка е, че полицаите "дебютират" с протестите.Те нито имат "стратегия", нито има кой да ги защити. Но това не обезсмисля протеста им. Както и с учителите-всички бяха "за", ама като продължи повечко-станахме "не" и т.н.т. Както вече се писа-ние сме странен народ, вместо всички да се подкрепим, дружно си подливаме вода. Ако тогава на площада заедно с учителите, бяха отишли и родители..., ако заедно със фермерите бяха застанали търговците, ако при пенсионерите бяха застанали хората с увреждания .....АКО!Ако бяхме единни, можеше да се направи нещо -да се отреже "главата", от която иде вонята! Пък те тези "горе" само подклаждат противоречия и докато ние си бодем очички, те са в командировка в Хонолуло!
ПРОСТО ТОВА Е ПОРЕДЕН ПЪК, В КОЙТО НЕ ПОЛИЦАИТЕ СА ВИНОВНИ, А ВСИЧКИ НИЕ СМЕ МАНИПОЛИРАНО СТАДО!
Колко пъти излезе "Мики Маус" да си защити подчинените, как оня Вълчев защити учителите! Е ако ние не се подкрепим, няма кой.Хайде днес да подкрепим тези момчета, просто те са част от нас и ако са корумпирани, това е и наша вина!
Иначе, моето скромно мнение е- съкращение на администрацията, драстично увеличение на заплатите, но диференцирано според риск, образование и т.н.т., закон- права "да се защитават и да го вадят все пак този пистолет" и задължения- при хващане с подкуп -дисциплинарно уволнение и съд.
Когато са оценени и знаят за какво работят няма да посегнат към подкуп.А когато имат права, ще се замислят дали да не спазват задълженията си.Това си е мое мнение /след разговори "на маса"/.

# 185
  • Мнения: 958
Не балони, не сме хората виновни, протеста винаги започва идеалистично, и при учителите беше така, и при студентите преди, и винаги се намира някой да се възползва от тях, и оттам тръгва цялата пародия, и негативизма на народа.
Защо всички говорим за заплати, защото друго не сме чували, аз знам че главно затова протестират.
Знам че държавата ни е такава, че за да даде на едни ще вземе от други.
Нали знаеш че никога не съкращават излишните хроа, винаги съкращават работещите, без връзките и тези които са принципни.
Другите остават.
На тези горе, не можем да им спрем парите, те пак ще пътуват и харчат, парите ще вземат от нормалните хорица.

# 186
  • Мнения: 2 590
joya , ти май не си прочела в темата Missionman какво е постнал.
Списък на исканията им:

1. Иницииране промяна в ЗМВР в глава 20 “ Синдикална дейност “ в срок от 1 месец, както и промяна на нормативните документи, регламентиращи тази дейност.

2. Незабавни промени в НК, предвиждащи по-тежки наказания и свеждащи до минимум възможността за освобождаване от наказателна отговорност и замяна на ефективната присъда с по-лека (условна, пробация) за лице, извършило нападение срещу служител на МВР при или по повод изпълнение на служебните му задължения. Инкриминиране на съпротивата при арест и неизпълнението на полицейско разпореждане.

3. Подобряване материално-техническото и финансово – ресурсно обезпечаване на дейността на служителите от МВР в съответствие с функционалните им задължения в срок до 4 месеца. От Министъра на ВР да бъде предоставена конкретна и публично оповестена програма за предстоящите действия в тези направления на дейност в срок до 1 месец.

4. Увеличение на основната работната заплата с 50 % на служителите в МВР считано от 01.01.2009 г., в срок до 01.03.2009 г.

5. Заплащане на извънредния и нощен труд в съответствие с разпоредбите на КТ, ежемесечно и без ограничение на максималния брой заплащани часове.

6. Увеличаване средствата за вещево доволствие минимално с 200 % и средствата за храна на ½ минимална работна заплата;

Забележи, че заплатите са точка номер 4

# 187
  • Мнения: 958
Ами четох ги , ама освен точка 2 отчаст, точка 3 и точка 4 другите много не ги разбрах.
Както и да е.
Имам въпрос кога беше първият протест на полицаите ?
Тоест от кога почнаха да протестират.

# 188
  • Мнения: 771
jova, по принцип съм съгласна с теб.Права си за манипулациите. ОБАЧЕ АЗ СЪМ "за"!

# 189
  • Мнения: 293
С неподкрепянето всъщност какво правите? Показвате,че искате полицията да остане такава? Показвате,че не сте съпричастни ? Показвате,че не ви интересува как,дали и кога ще работи полицията? Или просто ей така за да си изразите недоволството не правейки нищо?

Мислите ли,че ако не подкрепяте нещо то някога ще се оправи?
И какви трябва да са исканията да та подкрепите?
Подкрепихте ли други хора?Учители? Кремиковци?Прозводители?

# 190
# 191
  • София
  • Мнения: 30 147
Хора, в МВР НЯМА ВЕЧЕ ПАГОНИ, те не са отличителен знак на служителите в системата т.е. дали ще хвърлят хавлии, салфетки или пагони е все тая. Пагоните им ги свалиха вече даже от ведомствата, вещевата и т.н. ги изхвърлиха в боклука!!! Все едно да уволнят чистачките, че са унищожили пагоните, които "залежаваха" във вещевата служба!

# 192
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Гаврата с пагоните е върховна простотия, не мога да имам доверие на такива хора и не бих ги подкрепила и чаша кафе да си купят.

Как да имам какъвто и да е респект към тези хора?

Още повече след случката, на която станах неволен свидетел тази седмица- момиче в напреднала бременност пресича на пешеходна пътека. Изведнъж от една от преките изскача полицейска кола и се насочва директно към момичето. То, от своя страна, за да се отдръпне, пада на улицата. А полицаите дори не спряха  Sick

# 193
  • Мнения: 4 195
С неподкрепянето всъщност какво правите? Показвате,че искате полицията да остане такава? Показвате,че не сте съпричастни ? Показвате,че не ви интересува как,дали и кога ще работи полицията? Или просто ей така за да си изразите недоволството не правейки нищо?

Мислите ли,че ако не подкрепяте нещо то някога ще се оправи?
И какви трябва да са исканията да та подкрепите?
Подкрепихте ли други хора?Учители? Кремиковци?Прозводители?

ти полудя, как ще ги подкрепят
Полицаите са корумпирани
Учителите не им учат децата и са некадърни идиоти
Производителите им продават млякото на 1.80 литъра
Кремиковци ни трови
а това с пагоните показва, че за пореден път само си чешем езиците - все едно ако лекар си хвърли престилката, да го обявим за кофти доктор, а не за човек, на който му е писнало, та фтръснало чак ooooh!
joya да ти обясня накратко точка 5 и 6
т. 5 - отива полицай на трасе, седи 12 часа БЕЗ ХРАНА, ТОАЛЕТНА И ВОДА на Цариградско шосе, защото ще мине делегацията на министъра на културата на Зимбабве. Накрая на месеца му се плащат 2 часа извънреден труд
т. 6 - Вещево доволствие - дрешките им, хубавите им униформи, от които нищо не става, повярвай ми много години прах и гладих това т.нар. Работно облекло, което след второто пране увисва, избелява и малко след това се прокъсва. В 50 % от случаите, вечноп нямат наличност, когато отидеш да си вземеш униформа, и се започва едно безкрайно напасване на номера, което завършва със риза, която му е голяма и панталон, който му се впива в задника катона Елза Парини Peace

# 194
  • Мнения: 379
Не знам какво стана с протеста на полицаите,но явно освен жените им друг не ги подкрепя. Вчера на 200м от блока ми на главна улица полицейска патрулка отиваща на сигнал с включени буркани и сирени /ако така се казват/ е била ударена от неправилно изпреварващ л.а. Един от полицаите е в болница, а на виновният шофьор му няма нищо. Случайно минах от там и влизайки в един от магазините наблизо станах свидетел /слушател/ на следният монолог от страна на продавачката "Ако им е на тъпите полицаи. Много ми е кеф. Да се изпотрепят всичките дано..... и т.н. "
Замълчах си, но се замислих - какво очакват гражданите на РБ от униформените служители, които се занимават с всевъзможни простотии - луди,ненормални,пияници и т.н. срещу не повече от 500-600лв на месец и не получават подкрепа дори когато са ранени?
Вие бихте ли работили за тази заплата при тези условия?
То спорът е малко като с кокошката и яйцето - дали полицаите не работят защото са им ниски заплатите или пък заплатите са им ниски,защото толкова заслужават за работата си. С отношението е същото,но все ми се струва,че не може така. Sad

Общи условия

Активация на акаунт