14 февруари, ден на ЛЮЛИНските влюбени гъзари

  • 22 189
  • 274
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 438
Момичета днес в "Часът на мама" ще дават за новите критерии за прием в в градините в София.

Честно си казвам, вече не вярвам на никакви вестници и телевизии, докато не видя с очите си официално какво е прието  Whistling
smile3515 smile3515 smile3515
пак нищо не казаха.
Добре де,а август като имаме още едно дете,как ще обявим в системата за допълнителна точка Thinking

Деси никак. Първото класиране ще е пак на 30 май, когато няма да имаш второ дете т.е. няма да получи малкия допълнителна точка. Ако не го приемат тогава ще участва в текущите класирания и тогава август вече ще посочиш и второто дете живот и здраве.
А че казаха казаха - критериите стават ужасно много и излиза, че едно дете в семейство с двама работещи родители няма как да бъде прието. ДЗ определено стават социални заведения Mr. Green

# 76
  • Мнения: 9 973
 smile3511 писна ми вече с тези градини.Нищо не правят тъпанарите.Само заплати взимат  Crossing Arms

# 77
  • Мнения: 459
smile3511 писна ми вече с тези градини.Нищо не правят тъпанарите.Само заплати взимат  Crossing Arms


Мен ме е яд и на нашите общинари и кметове, че развалиха детската ми градина в трети и я направиха Данъчно и какво ли още не! Трябва да ги разкарат тези търтеи от там и да си я върнат в експлоатация.

# 78
  • Мнения: 9 973
smile3511 писна ми вече с тези градини.Нищо не правят тъпанарите.Само заплати взимат  Crossing Arms
права си,ако върнат тези помещения да се ползват пак за градини,нямаше да има глупави и сложни критерии и т.н.

няма повече да се ядосвам........

Мен ме е яд и на нашите общинари и кметове, че развалиха детската ми градина в трети и я направиха Данъчно и какво ли още не! Трябва да ги разкарат тези търтеи от там и да си я върнат в експлоатация.

# 79
  • Мнения: 2 992
Абсолютно сте прави, но имам позната, която работи при Социалните в бившата ДГ и въобще не е чула да ги местят.  #Cussing out А преди само в ІІІ м.р. имаше три детски градини, от тях остана само 1 и то с огромния прием от 7 деца за набор 2006 и 2007г. Предполагам, че и тази година за яслата ще е такъв приема. Като ги разделят на момчета и момичета - по 3 места най-много ще влязат само с предимства.
Деси, мисля, че все пак ще имате шанс. Веднага като се роди второто детенце ще го посочиш,  а на септември винаги излизат поне още 1-2 места - някой се отказват, други се местят и ще може да приемат малкия - т.е. вече големия батко. Hug
Мама Мони, вие вкъщи ли сте пак? Дано сте здрави, а да ти остава време от работата да драсваш. Днес и аз се чудех дали да я водим, че май пак тръгват сополи - в смисъл снощи доста похъркваше и се задави с непреглътнат секрет и парченца от кашкавал и повърна, ама понеже нямаше други симптоми я пратих, пък да видим.
Елка-Зелка, успех на работата. Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 9 878
Аз тъй или иначе реших да не давам Мими на градина,забавачката тук ме устройва идеално.Обаче ето ,че Мими все си стои около 15 в резервите.Само в Иглика е по -напред.Абсурд е да я приемат.Не знам,искат прираст,а ето че хората се чудят какво да правят като стане детенце за градина. ooooh!

# 81
  • София
  • Мнения: 5 293
А дали вече са приети новите критерии или...?

# 82
  • Мнения: 9 973
А дали вече са приети новите критерии или...?
до края на февруари ще ги приемат

# 83
  • Мнения: 179
Вече даже не се и ядосвам. Ще кандидатстваме заради олимпийския принцип, но за дете, което е единствено, и то в Люлин, шансовете са под нулата.  #2gunfire
Ако не го приемат в "чистата" ясла, която въобще не ни е удобна като място, оставам вкъщи и ще го гледам. Както се казва в страхотната стара книга "Нагоре по стълбата, която води надолу" - нека това те вдъхнови за подвиг.
Вчера си говорихме с една майка в градинката - детето е на 7 месеца, тя тръгва на работа от април и ще го заведе в Ловеч при майка й, за да го гледа. Тежко решение, но явно са си преценили плюсовете и минусите. Аз на този етап не смятам да ангажирам двете живеещи в провинцията баби, пък ще видим.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 438
Мира познай щом за един ден пиша трети пост Grinning Вкъщи съм Митко е болен - настинка е, но предпочетох да го оставя тази седмица вкъщи. Добре че съм на държавна работа та поне мога да излизам болнични, когато ми се налага. То май само заради детето седя там де LaughingДано не ти се разболява малката Hug А за ДГ в ІІІ-ти миналото лято в градинката , където излизам точно до нея се говореше, че ще стане пак ДГ от 2009 г., но явно не е вярно.

# 85
  • Мнения: 181
Ох, ужас е с тия градини, като знам какви нерви беше миналата година. И за една цяла година нищо не измислиха.

# 86
  • Мнения: 9 973
 Sad Sad Sad  такъв е живота...  Joy



хайде лека нощ от мен  Hug

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 22:10 от `Деси`

# 87
  • Мнения: 181
Мерси, Деси! С първата снимка ми оправи настроението, че нещо ми беше криво!
Лека нощ, момичета!

# 88
  • Мнения: 2 992
Добро утро! Май пак съм първа, така че хайде на кафето!

Познайте кой от снощи е с Т и течащи яко сополи. Не успя да подобри рекорда по ходене на градина и пак е вкъщи. Не знам вече какво да я правя, тя не може да изкара седмица здрава в яслата.  newsm78
Вчера си говорихме с една майка в градинката - детето е на 7 месеца, тя тръгва на работа от април и ще го заведе в Ловеч при майка й, за да го гледа. Тежко решение, но явно са си преценили плюсовете и минусите. Аз на този етап не смятам да ангажирам двете живеещи в провинцията баби, пък ще видим.

Неприятно е това, но поне е вариант. Аз като имам две баби тук - разбирай и двете живеещи в Люлин, пак нямам вариант да ми гледат детето, защото и двете са на по 55 -57г., а в последните години преди пенсия не им се напуска работа, за да гледат внучката. Нали се сещате после на тяхната възраст че не биха могли да си намерят никаква работа и няма да могат да се пенсионират.
Стигнах до идеята, че макар и на ясла, явно трябва да имам детегледачка на разположение, защото не мога да отсъствам през седмица. Та ако имате наблюдения, моля препоръчайте ми жена - почасово - за взимане вечер и евентуално за дните, в които детенце е болно.
Валенце, за читалището писа, че си много доволна, но дали имат вариант за под 3г.?

# 89
  • София
  • Мнения: 9 878
Мира,има едно детенце на две годинки.Като цяло обаче останах с впечатлението,че това е единичен случай,може би на някой познат е това дете.Не пречи да идеш да питаш в самото читалище секретарката.Иначе заедно с Мими постъпи едно малко детенце,някъде към тригодишно,идва от градина,явно нещо не им е допаднало на родителите там.

Общи условия

Активация на акаунт