Кой от двата английски езика е по-добре да се учи?

  • 12 447
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 675
Сори за офтопика, но не знаех че Сашко си има достоен заместник, какъв е този Джим Дей.

# 61
  • Мнения: 2 759
Британския. Освен, че е по-красив, е и по-аристократичен...
                        Peace Peace (с две ръце). Омекват ми краката от него. Успех!

# 62
  • Мнения: 12 667
В Хоби се е зародил някакъв нов вид английски. Само него не учи.

# 63
  • Мнения: 37
Лошото е,че който и английски да се научи и в момента в който се отиде в някоя англо говоряща държва,разбираш,че нищо не им разбираш!Произношението им е различно,всеки район си има диалект,както е навсякъде.
Камо ли ако човек отиде в Америка,там английският им,т.е. американският, е на светлинни години от това което тук се учи.
Най-хубавият начин да се научи е много да се слуша,за тази цел най-добре човек ако иска да слуша, да гледа BBC.Има какво да се попие от там определено!

# 64
  • Мнения: 3 675
Какво му е на английския в Хоби да попитам, всичко е взето от граматика, пък и думите са написани според транскрипцията им в речника, какво има ненормално там.

# 65
  • Мнения: 12 667
Какво му е на английския в Хоби да попитам, всичко е взето от граматика, пък и думите са написани според транскрипцията им в речника, какво има ненормално там.

Предварително се извинявам на тези от вас, които не знаят английски. В един от подфорумите се провеждат уроци по английски, ето така се произнасят думите според съфорумката, която се е заела да преподава:

brush my teeth - барш май ти:ф
She's talking on the phone.    Ши,с толкинг он дъ фоун
The earth - дъ Ърф
Sidewalk - сайдло:к
Good afternoon. -гу:т автъну:н
lettuce-летюс
black-бляк  Shocked
wok-йок

Последното най-много ми легна на сърце. smile3544

# 66
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Лично на мен Американския английски ми звучи по-добре.Британския е по-консервативен, по-суховат, по-правилен (според много).
Не мисля, обаче, че самоучителят е добър вариант за учене на чужд език.

# 67
  • Мнения: 3 675
Понеже тук влизат доста говорещи езика, може ли да ми помогнете да преведа това-
това е за един сайт на фирма

Официален представител и вносител на земеделска техника: комбайни и трактори CLAAS; сеялки, торачки, почвообработваща техника и машини за растителна защита AMAZONE; пръскачки за лозарството и овощарството BERTHOUD; силози за съхранение на зърно FARWICK; инсталации за производство на биогаз и оборудване за свинекомплекси TEWE ELEKTRONIC; фуражо-раздаващи ремаркета STRAUTMANN; машини за горското стопанство VANDAELE; кардани, съединителни и навесни системи WALTERSCHEID; млековози JANSKY; специализирани хладилни камиони KIESLING. Оторизиран сервиз.


лошото е, че нямам технически речник, благодаря

# 68
  • Мнения: 99
 Мисля, че най-добрият вариант е да научиш единият (все едно кой) първо, а след това и другият. Да научиш имам в предвид да можеш да се изразяваш, така, че да те разбират и да можеш да разбираш това което ти казват. Разликата не е толкова фатална. Аз лично мога да кажа, че моят опит с английски започна в ранна детска възраст, от 3 годишна съм учила в английско училище ( в Африка ) съответно преподавателите ми бяха както от UK, така и от Saut Africa или друга колониална държава...но тогава не ми е правело впечатление разликата. След това учих в БГ, на  20 г. заминах за USA, сега работя предимно с британци,  #Crazyтака че какво да кажа, ако имаш желание и ти се налага, ще можеш да се справяш и в двата варианта.
Успех.

# 69
  • Мнения: 2 161
Ами научи го като Шекспир.И после да ми посветиш един сонет.Успех,каквото и да решиш.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 363
при положение, че до голяма степен става дума за разлика в произношение, смятате ли, че човек, започнал да изучава езика на зряла възраст може изобщо да го докара до такава степен, че да има значение бритиш или американ???
най-вероятно произношението ще е бългиш, така или иначе. не мога да разбера защо таз тема се вихри толкова дълго, освен може би за да имат шанс повече хора да покажат, че знаят дето имало два английски езика Simple Smile
но нека да не забравяме останалите английски езици, моля... Хемингуей, например, споделя в една дописка, че владее австралийски английски само дотолкова, че да си изкара боя в някой бар. има и други... защо да не насочим Борето към канадския английски или към необятната джунгла на индийския английски?

# 71
  • Мнения: 393
при положение, че до голяма степен става дума за разлика в произношение, смятате ли, че човек, започнал да изучава езика на зряла възраст може изобщо да го докара до такава степен, че да има значение бритиш или американ???
най-вероятно произношението ще е бългиш, така или иначе. не мога да разбера защо таз тема се вихри толкова дълго, освен може би за да имат шанс повече хора да покажат, че знаят дето имало два английски езика Simple Smile
но нека да не забравяме останалите английски езици, моля... Хемингуей, например, споделя в една дописка, че владее австралийски английски само дотолкова, че да си изкара боя в някой бар. има и други... защо да не насочим Борето към канадския английски или към необятната джунгла на индийския английски?
http://www.youtube.com/watch?v=2JIsnD-50Og&feature=related  (стандартен британски)
http://www.youtube.com/watch?v=ijr9lU2J2Wk&feature=related (кокни)
http://www.youtube.com/watch?v=0EYLMmRCXbs&feature=related (австралийски английски)
http://www.youtube.com/watch?v=eWVIObGHxzs&feature=related (индийски английски)
http://www.youtube.com/watch?v=NXQTMDF3k3w&feature=related (американски английски)

http://www.youtube.com/watch?v=3UgpfSp2t6k&feature=related
  bouquet

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 23:02 от dessivl

# 72
  • Мнения: 4 651
На тия години все тая младежо. Хващай да учиш и търси девойки и младежи по чужбински форуми, за да се упражняваш.

Аз съм учила все по бритиш курсове. Обаче идея нямам на какво говоря тъй като голяма част от знанията ми са добивани четейки из Интернет.

За немците и други европейци все тая, и за тях е чужд език, всякак ще се разберете.

# 73
  • Мнения: 629
British English  Peace Твърдо съм за него.Дори в езиковите гимназии се учи той.

# 74
  • Мнения: 465
Къде ще го ползва тя този английски език?Разговорен ли ,писмен ли,професионален ли-не разбрах.
Че  и ухото трябва да се настрои.С Американски английски в Нова Зелания нищо няма да хванеш.
Успех все пак.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт