Кои са/бяха най-големите ви страхове през деветте месеца?

  • 5 083
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Не открих подобна тема във форума,затова мамчета, моля споделете preggo

П.П. Е,ако искате може да пишете и за някои по-малки страхове...

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 18:10 от magica1983

# 1
  • Мнения: 2 803
Най-много се страхувах от аномалии на плода и естествено от самото раждане.

# 2
  • Мнения: 2 374
Като се замисля не съм имала страхове през първата си бременност,сега се страхувам доста за аномалии и подобни,както и от раждането,дали ще понеса 2 пъти секцио толкова скоро едно от друго,как ще се възстановя и така,определено съм по-претиснена.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
Като се замисля, май не съм имала страхове...

# 4
  • Мнения: 1 919
Най-много се страхувах от аномалии на плода.

# 5
  • Мнения: 80
Най-много се страхувах от аномалии на плода.
и аз така изпитвах ужас като си помислех че нещо може да им има и 2-та пъти

# 6
  • Мнения: 4 070
Че те са много- отначало дали ще задържа бебето, после дали няма да има някакви аномалии (то това и до сега продължава), накрая дали всичко ще е наред при раждането.............явно тия притеснения ни подготвят за майчинството.

# 7
  • Мнения: 501
Колкото повече наближава раждането,толкова повече се плаша. Не от самото раждане, а от престоя в болницата и от неизвестността. Всички тези неща които трябва да имам - лигнин,превръзки за родилки,памперси,подлоги дори не знам дали някой ще ми каже как трябва да ги използвам  Embarassed Може на някой да му се стори дори смешно.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Първият път нямах страхове и въпреки всичко, имах проблеми (със задържането) накрая.
Сега ме е страх да не се повтори горното (проблемите)...

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Най ме беше страх да не загубя бебето.Не съм мислила, че може да му има нещо или подобни неща.Беше ме страх и от раждането(това много преди да си помисля за дете), но вече всичко е зад гърба ми.

# 10
  • Мнения: 2 013
Най-много се страхувах от аномалии на плода.

И на мен това ми беше най-големия страх! Confused

# 11
  • Мнения: 9 814
До 12 г.с. 15 г.с. най-големият ми страх беше да не загубя бебето.
Първият път необосновано, но вторият рискът беше реален.

# 12
  • Мнения: 805
Ще ги степенувам:
1. Дали детенце ще е здраво
2. Дали няма да се наложи операция
3. Дали няма да кача прекалено много килограми
4. Дали ще се справим с две деца сами в чужбина
5. Дали няма майчинството да се отрази негативно на работата ми
.... и мноооого други подобни дреболии

За сега първите 3 са ОК. За 4 и 5 ще поживеем и ще видим!

# 13
  • Мнения: 4 555
v.pluemper, честита малка принцеска   bouquet

Аз се страхувах от синдром на Даун. Не си направих БХС и чаках 9 месеца, за да разбера дали е здраво бебето.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
1. Ще се закрепи ли бременността през първите 3-4 месеца
2. Ще успея ли да я износя до 36 г.с.
3. Ще бъде ли здраво бебто
4. Ще бъде ли тежко раждането ми
5. Ще съумея ли да бъда добър родител, да й осигуря добър стандарт, образование и най-вече ще й дам ли добър личен пример как да бъде достоен човек, дете и възрастен...

Това последното ще ме терзае до края на дните ми вероятно...

# 15
  • Мнения: 85
Имах много страхове,но най-вече дали ще е здраво детето и дали всичко с раждането ще мине нормално.Мисълта за секцио ме ужасяваше.

# 16
  • Мнения: 1 740
Най много се страхувах от това да не загубя бебето, от аномалии, от това дали ще мога да да родя нормално.

# 17
  • Мнения: 367
Безпокоях се, дали ще бъде здраво бебенцето, да не му навредя със силните емоции, които често изпитвах, как ще живеем с бебе, ще издържим ли психически на многото промени в живота ни с дете и други сигурно е имало. Сега се безпокоя малко за раждането и пак за здравето на бебчо.

# 18
  • Мнения: 826
Дали момиченцето ми ще е здраво и нормално развито.
Дали като спре да мърда в корема за известно време, не и е станало нещо лошо.
Дали ще успея да и осигуря добър стандарт на живот.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Че бебето може да има някакво увреждане.
Че ще родя по пътя за болницата.
Че нещо ще се усложни по време на раждането.

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
За аномалии не се страхувах, тъй като и двата пъти направих амниоцентеза за евентуални генетични увреждания. Не се страхувах и от самите раждания. По-скоро се притеснявах (отвреме-навреме ми минаваха и такива мисли, не постоянно) да не се случи нещо непредвидено с децата по време на самите бременности. Иначе при първата си бременност най-много от всичко се притеснявах дали баща ми, който беше на смъртно легло, ще доживее да види първата си внучка. Но това е нещо съвсем друго. На никого не пожелавам да преживее този страх.  Sad

# 21
  • Мнения: 179
Най-големият ми страх беше от евентуални аномалии. Въпреки че бях направила всички изследвания, за които ми казаха, все пак до края се притеснявах.
Освен това четях много във форума, а тук освен многото полезна информация има и разкази за доста тежки, проблемни случаи, трагични понякога, и това ме натоварваше много.
Спасяваше ме многото работа, която имах през цялото време.
Като цяло ако не бяха страховете и притесненията, бременността ми сигурно щеше да бъде един от най-щастливите периоди в живота ми.

# 22
  • Мнения: 210
Че те са много- отначало дали ще задържа бебето, после дали няма да има някакви аномалии (то това и до сега продължава), накрая дали всичко ще е наред при раждането.............явно тия притеснения ни подготвят за майчинството.
И аз имах същите и съм много щаслива че сега си гушкам най-сладкото човече.Което желая на всички бъдещи мами

# 23
  • Мнения: 8 999
Страховете за бебето ми отпаднаха, щом посетих 3Д. Останаха само страховете от раждането - дали ще оцелеем - и аз, и детето ми. За щастие докторът ми не беше склонен да рискува и реши, че щом няма естествена родова дейност почти 24 часа след изтичането на водите, няма какво да се колебае и да насилва нещата и ме сряза. В момента, в който разбрах, че ще раждам със секцио, отпаднаха и последните ми притеснения.

# 24
  • Мнения: 1 763
Да не направя спонтанен аборт.
Да не разбера, че раждам и да си родя вкъщи.

# 25
  • Мнения: 57
Моят най-голям страх беше да не му се случи това което се случи с първото ми детенце.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
но най-вече дали ще е здраво детето и дали всичко с раждането ще мине нормално.
И аз също Peace

# 27
  • Мнения: 1 546
Притеснявах се дали всичко ще е наред с бебето ми. Но най-голям ужас изживях една неделя вечер, някъде 8 месец бях и тя се скъса да рита в корема. Зарових се във форума и бях убедена, че се е увила около пъпната връв и страда. Confused В понеделник сутринта бях оърва пред кабинета на доктора. Всичко, разбира се, беше плод на бременния ми мозък. Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 2 006
Изпитвах не страх, а направо ужас да не загубя отново бебето. Щом влязох в деветия месец направо камък ми падна от сърцето. За самото раждане не съм се притеснявала изобщо, имах до себе си прекрасен лекар. Даже отидох ухилена да раждам.

# 29
  • Мнения: 2 090
Първият път най-много ме беше страх от раждането,не съм се замисляла дълбоко за други неща Rolling Eyes

Сега страховете ми са повече,най-големите:

Че бебето може да има някакво увреждане.
Че нещо ще се усложни по време на раждането.
Второто секцио ме плаши повече от първото Confused

# 30
  • Мнения: 1 168
Най-много се страхувах от аномалии на плода и естествено от самото раждане.
Peace

# 31
  • Мнения: 1 354
Като се замисля и аз най- много се страхувам от аномалии,дай боже всичко да е о.к. Praynig

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Страховете ми бяха свързани основно с бебето.Дали няма да има аномалии, дали няма да има антитела(аз съм Б-, а таткото Б+), беше ме страх как ще протече секциото (имах сериозни заболявания и се водех рискова бременност) За моя радост повечето неща си останаха само страхове, всичко завърши добре Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 6 274
От раждането никога не съм се страхувала...
Беше ме страх дали всичко с бебетата ще е наред...
Е, всичко си беше О.К., та за това както казват хората - "Дано ми се случи това, което ми мислят съседите, а не това, което ми мисли майка ми"...   Laughing
Споко - всичко с бебето ти ще бъде наред... 
Peace

# 34
  • Мнения: 616
Най-много ме беше страх да не го загубя по някаква причина, беше ме страх и от аномалии въпреки че направих всички възможни изседвания, беше ме страх дали ще му се развият всички органи правилно изобщо всичко ми минаваше през главата. От раждането изобщо не ме беше страх.

# 35
  • Мнения: 219
беше ме страх от две неща - от аномалии и да не ми сменят бебето в родилното  Wink
от самото раждане изобщо не се страхувах  Peace

# 36
  • Мнения: 2 447
Най ме беше страх да не загубя бебето!За аномалии въобще не ми е минавало през акъла!И от раждането не ме беше страх(до поседно ми беше едно такова все едно няма да раждам аз ами някой друг)

# 37
  • София
  • Мнения: 3 789
Най-много ме беше страх да не го загубя по някаква причина, беше ме страх и от аномалии въпреки че направих всички възможни изседвания, беше ме страх дали ще му се развият всички органи правилно изобщо всичко ми минаваше през главата. От раждането изобщо не ме беше страх.

И при мен беше така Peace Това бяха най-големите ми страхове, като и от раждането ме беше страх и то много.. И то не от самото раждане, а от това дали ще ми поставят правилно упойката

# 38
  • Мнения: 1 305
Доста страхове имах през бременността
1. Дали ще мога да задържа бебето първите месеци
2. Разболях се от шарка и до последно ме беше много страх, дали на нея и се е отразила
3. Да не родя по рано както имаше вероятност
4. Всичко с раждането да мине добре и детето да е добре без никакви аномалии и проблеми
Мога да напиша още сигурно 10-на, но това бяха едни от най големите ми страхове.

# 39
  • Лондон
  • Мнения: 449
Честно ще споделя, че нямах никакви страхове през първите 8 месеца, иначе съм супер емоционална, но тогава просто наблюдавах събитията от страни и не се вълнувах, просто бях много щастлива и много здрава.
 
Сега съм възнаградена с най-спокойното и здраво бебе на света (чукам на дърво).

Накрая само се притесних леко, че трябва да летя, исках да съм сигурна, че няма да родя в самолета Grinning Опитай се да се настроиш най-положително и всичко ще бъде наред Hug Успех

# 40
  • Мнения: 405
Най-големите ми страхове бяха свързани с това, че може нещо да се обърка по време на самото раждане...както и се случи в действителност. Та затова трябва да мислиш позитивно, да не пълниш главичката си с негативни мисли...  bouquet

# 41
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
страх ме е понеже много мърда да не се увие около пъпната връв и само чакам да ме ритне за да знам че е ок. страх ме е и от аномалии. постоянно нещо ме боли и се панирам( най-вероятно за глупости). С първата бременност от нищо не ме беше страх.

# 42
  • Мнения: 493
Най-много ме беше страх да не се роди по рано,защото имах проблеми със задържането и от самото раждане Hug.

# 43
  • Мнения: 4 784
Общо взето страховете ми бяха свързани със здравето и физическото състояние на бебето. С нетърпение очаквах да го видя като се роди и да се уверя, че е жив и здрав!

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Оф,много ми бяха страховете,постоянно си мислех какви ли не глупости,
най много се страхувах дали с бебето всичко е наред и как ще раждам.
Другите предпочитам да ги запазя за себе си... Blush

# 45
  • Мнения: 264
Дали всичко ще е наред с бебето и как ще мине раждането.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Първия път нямах никакви страхове, втория път след всичките 3 и 4 измерни видеозона
стана ясно, че дребната е ужасно увита в пъпна връв, ей това ме стресна много.

# 47
  • Мнения: 9 973
дали бебето ще е живо,аномалии,раждането........

# 48
  • Мнения: 878
Започна се със страхът дали бременността ще продължи; след това - дали бебето ще бъде добре и без аномалии; ще се върна ли у дома с живо и здраво дете; ще го възпитам ли като добър човек; ще успея ли да го предпазя от всички гадости в живота.
Знам, че страхът, който изпитах, когато видях положителния тест няма да ме напусне цял живот! Но знам също, че това дете ще бъде най-голямото ми щастие Grinning!

# 49
  • Мнения: 1 629
1. да не направя спонтанен аборт
2. да няма аномалии при бебето
3. да не родя в 8 месец
 ... май е това, аз си мислех, че ще са повече Thinking

# 50
  • Мнения: 528
Най-много се страхувах да не изгубя бебето  Confused Страхувах се и да няма аномалии, страхувах се да не родя преждевременно. Страхувах се да не се случи нещо по време на раждането на бебчето или на мен...
Слава Богу, всичко страхове бяха напразни  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 351
Аз се страхувах от това, да не се случи нещо лошо при раждането и да загубя бебето (понеже имаме в рода такива случаи...). Слава Богу всичко беше ОК. Мисля, че с второ бебе ще ме е страх и от самото раждане, макар че моето беше сравнително леко, но... няма как...  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 1 735
Първите месеци най-големия ми страх беше дали ще задържа бебето.Преди мен две колежки имаха аборти с първите си деца и все ме беше страх,че и на мен ще се случи.Отделно и чаканата с години бременност,та после започнах да чета за бебета оцелели 6,после 7,после 8-ми месец.През 9-тия се чудих пък дали ще устискам до секциото.

# 53
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не съм се страхувала oт нищо. Нито за бебето, нито за себе си, нито от раждането. Бях абсолютно спокойна и уверена, че всичко ще бъде наред. Така си и беше.

# 54
  • Мнения: 958
Първият път нямах особени страхове, защото ен знаех какво ме чака. Мислех си че ще родя лесно, даже по пъта. а то се оказа че имах доста трудно раждане.
Сега имам повече страхове, дали ще има пулс, дали всичко ще е наред с бебенцето, как ще родя пак,
пак ли ще кача толкоз кила, а като се роди, как ще се справя, каката как ще реагира, и подобни.

# 55
  • Мнения: 2 110
Колкото и странно да е през първата бременност не се страхувах за нищо. Бях млада и малко неща знаех и съответно не се страхувах.
През втората обаче ,когато взех да се ровя в разни страшни истории и форуми така се наплаших, от какво ли не.....от аномалии, от процеса на раждането,много ме бе страх от раждане с форцепс,, от моето състояние след това....

# 56
  • Мнения: 3 695
много страхове имам, дали всичко ще е наред и т.н. , но гледам да не мисля много много  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 3 294
Имам много страхове , но силно се надявам да си останат само такива и всичко да е наред ...  Praynig

# 58
  • Мнения: 1 364
От самото раждане.

# 59
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През първата бременност не се страхувах от нищо. Дори от самото раждане. Е, то наистина не беше страшно.
През втората си бременност много се страхувах от аномалии на плода. А когато наближи и раждането, беше ме страх и от него.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 946
Дали всичко ще е наред с бебето и как ще мине раждането.
  Peace

# 61
  • Мнения: 2 960
Първата ми бременност мина леко,спокойно,весело -без никакви страхове.
Втората започна също много леко,ведро.Единственото ,което ме поуплаши беше леко учестения пулс на бебето ми /оказа се ,че покрай моите притеснение се вдига неговия сърдечен ритъм/.Бързо отмина и този страх.
Но пък чак"най големите ви страхове"-само прочетено така ми звучи доста тревожно.
Бременната жена трябва да мисли повече позитивно и да не се взира толкова какво би молго/не би могло.
Ако бремеността е рискова-е друг въпрос ...но и тук по важно е да се спазват препоръките на лекарите ,а не да броим "най-големите си страхове"...а да очакваме-най-голямата си радост.

# 62
  • Мнения: 444
Както са казали повечето мами, и аз много се страхувах в началото от спонтанни аборти. След това се успокоих и в края на четвърти месец изкарах варицела. От тогава големия ми страх е дали детенцето ще се роди живо и здраво! Praynig

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Страх ме беше от самото раждане.

# 64
  • Мнения: 1 240
През пърават бременност като че ли нямах кой знае колко големи страхове. Сега с втората ми е по-притеснено, дали бебо ще е здрав, как ще минат останалите месеци, раждането.

# 65
  • Мнения: 98
Колко много смели мами!!!Аз май бия класацията по страхове Simple Smile
Освен изброените до тук-аномалии на плода,трудности при задържане и страхът от самото раждане разбира се,мога да включа и:
1.да не се заразя с токсоплазмоза-бях свидетел на това,как две мои познати загубиха бебетата си в 6 и 7 месец от това. А и аз много обичам котки (доколкото се считат за един от виновниците за тази болест) и се боях,че ще ми излезне през носа това,че галя всяка срещната.
2.да не хвана каквато и да е друга болест,която ще наложи аборт-не съм хипохондричка,но през бременността дори и настинката и грипът ми изглеждат страшни.За щастие не съм боледувала от нищо,откакто разбрах,че съм бременна Simple Smile
3.да не се случи нещо на съпруга ми-мисълта да остана сама...не искам дори да продължавам...
4.финансовата част...но за нея като че ли мъжът ми се притеснява повече
5.често си мисля и за това дали ще имам кърма,дали бебето ще иска да суче
6. и още много други неща,които са свързани с периода след като родя....

# 66
  • Мнения: 242
Най-много от аномалии на плода.Последните 3месеца сънувах бебето я без крак,я без ръка,абе УЖАС!!! #Crazy

# 67
  • Мнения: 1 817
1. Дали ще е здраво бебето /Най-вече от синдрома на Даун, въпреки че си правих БХС/
2. Да не се случи нещо с мен по време на раждането Rolling Eyes;
3. Дали ще можем да се справим финансово

# 68
  • Мнения: 494
1 Дали ще е здраво бебето
2 Как ще мине секциото- доста ме беше страх, защото ми беше първата операция

# 69
  • Мнения: 2 334
Най големият ми страх беше да не направя спонтанен аборт.

# 70
  • Мнения: 4 335
Дали бебето ще се роди живо и здраво беше най-големият ми страх Confused

# 71
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
1. Ще се закрепи ли бременността през първите 3-4 месеца
2. Ще успея ли да я износя до 36 г.с.
3. Ще бъде ли здраво бебто

 Peace

# 72
  • Мнения: 660
Най много се страхувах да не направя спонтанен аборт и да не е нещо увреден плода...

# 73
  • Мнения: 145
ХИЛЯДИ СТРАХОВЕ, АЗ СЪМ СИ ПАНИКА ПО ПРИНЦИП - ЗАЩО СЕ ДВИЖИ ТОЛКОВА ДА НЕ БИ ДА НЕ МУ Е ДОБРЕ НЕЩО, ЗАЩО НЕ СЕ ДВИЖИ ТОЛКОВА ДА НЕ Е СТАНАЛО НЕЩО, ДА НЕ СЕ РОДИ С АНОМАЛИИ - ФИЗЗИЧЕСКИ ИЛИ НЯКОИ АВТОИМУННИ ЗАБОЛЯВАНИЯ, ДА НЕ ВЗЕМА ДА НАСТИНА ТА ДА МУ Е ГАДНО И НА ДЕТЕТО И МН. ДРУГИ ГЛУПОСТИ, СЕГА СА ГЛУПОСТИ ЗА МЕН НО ТОГАВА СИ БЯХА ИСТИНСКИ СТРАХОВЕ....

# 74
  • Мнения: 579
Да не направя спонтанен аборт и да не се наложи цезарово сечение(направо умирах от ужас)

# 75
  • Мнения: 164
И аз най-много се страхувам от аномалии на бебето и от резултата от самото раждане

# 76
  • Мнения: 194
Моля се само бебето да е живо и здраво  Praynig
Първото раждане мина с усложнения, но дори пак да има такиваа, аз някак разчитам на добрите специалисти и все пак вярвам в добрия край на бременността Peace

# 77
  • Мнения: 187
И през двете ми бременности имах страх от преждевременно раждане.

# 78
  • Canada
  • Мнения: 649
Първият път най-много ме беше страх от раждането (затова избрах секцио). А също имах известен проблем със задържането и естествено ужасно ме беше страх да не загубя бебето.
Сега втория път, най-много ме е страх от аномалии (може би защото вече съм чела прекалено много литература).

# 79
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Единствения ми страх е да не го загубя, по един или друг начин  Cry

# 80
  • София
  • Мнения: 2 613
Моята бременност започна с кървене и до началото на третия месец не се знаеше дали бебчо ще се задържи или не....затова от тогава до края, най-големия ми страх беше дали с бебчо всичко ще е наред и да не го загубя Rolling Eyes Praynig
От раждането също някъде дълбоко в мен ме беше малко страх, но си казвах, че ако бебчо е жив и здрав, ще издържа и раждане, и болка, и какво и да се наложи....

# 81
  • Мнения: 651
Единствения ми страх е да не го загубя, по един или друг начин или аномалии  Cry Да не дава Господ!

# 82
  • Мнения: 911
След третия месец - дали ще го износя, защото възникнаха проблеми с плацентата. Всяка сутрин се събуждах с благодарност, че бебето си е на мястото. От нищо друго не ме е било страх.

# 83
  • Мнения: 768
От аномалии и незадържане не ме беше страх. Страх ме беше от раждането и за съдбата на детето, дали ще живее хубав и дълъг живот.

# 84
  • Мнения: 2 660
От преждевременно раждане.
От проблем с плацентата или пъпната връв.

# 85
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
1. Аномалии на плода;
2. Загуба на бебето поради мои здравословни проблеми;
3. Страхувах се заради  често 'ниските ' тонове на бебето;
4.Страх от преждевременно раждане;
Това беше, но ми беше достатъчно.

# 86
  • Мнения: 4 292
От аномалии и преждевременно раждане. Понякога ме обземаха такива черни мисли, но като цяло се стараех да мисля позитивно.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 177
От много неща ме беше страх,в началните месеци едно,после друго...,но най-вече в 7 месец,когато бях контактна с дете,болно от Варицела,а не знаех дали съм я карала  Sad Тогава и лекарят ми допълнително ме стресира с разни ужасии  #Crazy и докато минат поне 21 дни инкубационен период(докато се убедя,че всичко е наред)не бях на себе си.
Страхът от раждането го подтисках и гледах да не мисля за това.А самото то протече толкова бързо и по-раничко от очакваното,че даже не разбрах какво стана  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 439
В началото бременността ми започна с едно кафеникафо зацапване,след ходене на лекар ми изкараха акъла,че нищо не се знаело и естествения подбор ще се каже думата и аз се пъбърквах от притеснение да не го загубя,един месец бях в болнични и за няколко дена влязох в болница,след това слава богу всичко завърши добре

# 89
  • Мнения: 82
Бебо да е жив и здрав.За самото раждане не ме беше страх толкова много.

# 90
  • Мнения: 1 715
Нямах страхове просто не позволявах никакви черни мисли да се въртят в главата ми.Гледах и на двете си бременности като един красив период от живота ми който ще има щастлив завършек.За моя радост нямах нет по това време и си спестих и четенето на много ненужна и противоречива информация.

# 91
  • Мнения: 1 475
1. В този момент голям страх от преждевременно раждане/поради  случаи с познати родили в 20-24 седмицаи- не оцелели бебчета/
2. СТрах от аномалии, или не точно аномалии- ходих до момента на 3 ФМ при двама известни специалисти, които отхвърлат такива и все пак страха си остава, че и на 4-та ФМ съм се записала, за по-късен етап! Crazy
3. Страх от естествено раждане, да не би случайно да се заклещи бебето

# 92
  • Мнения: 292
Най-много се страхувах от аномалии на плода.

И на мен това ми беше най-големия страх! Confused

Мисля, Че това е страха на повеЧето бъдещи мами. Беше и мой страх. И също така страх дали ще се справя със самото раждане.

# 93
  • Мнения: 411
1.Страх от преждевременно раждане.
2.Страх да не би да не издържа на раждането и да не успея да си видя бебето.(най-големия) Mr. Green
после се нареждаше всичко останало
- дали ще ми се запушат каналчетата...
- ако се задави дали ще реагирам адекватно...
- ще се науча ли кое как се прави...
Неоснователни страхове,които за съжаление винаги тревожат повечето бременни. Laughing

# 94
  • Мнения: 2 237
Тъй като бях с патологична бременност, се страхувах много да не родя преждевременно.Всеки ден имах гадни силни контракции и много ме беше страх дали след поредната няма да се случи най-лошото.Е, не се случи  Grinning

# 95
  • Мнения: 438
 А аз много се страхувах пъпната връв да не се увие около бебето, и то да остане без кислород.

# 96
  • Мнения: 1 062
Най-големия ми страх беше от вродени малоформации - имаше съмнения за такива, за щастие всичко е наред. След това, дойде страха от раждането.

# 97
  • Мнения: 1 906
А аз много се страхувах пъпната връв да не се увие около бебето, и то да остане без кислород.
И аз от това много се страхувам  Blush

# 98
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Страхувах се от това дали ще съм добър родител, дали бебето ще е здраво и дали всичко около раждането ще мине добре за мен и бебо.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дали беба ще е здрава и дали всичко около раждането ще е наред

# 100
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
1. Да не загубя бебето, след прокървяване в 2 месец
2.От малформации
3.В 3 месец изкарах вирусна пневмония и ме беше страх как това ще се отрази на бебето
4.От раждането
5.Дали ще съм добра майка(това все още е актуален страх Wink)

# 101
  • Мнения: 1 558
Първия път нямах страхове,а втория се страхувах единствено от раждането,защото вече знаех през какво трябва да мина ooooh!

# 102
  • София
  • Мнения: 521
1. Ще се закрепи ли бременността през първите 3-4 месеца
2. Ще успея ли да я износя до 36 г.с.
3. Ще бъде ли здраво бебто
4. Ще бъде ли тежко раждането ми
5. Ще съумея ли да бъда добър родител, да й осигуря добър стандарт, образование и най-вече ще й дам ли добър личен пример как да бъде достоен човек, дете и възрастен...

Това последното ще ме терзае до края на дните ми вероятно...
Това бяха и моите страхове...

# 103
  • Мнения: 2 149
Не позволявах на никакви страхове да ме завладеят.Бях щастлива бременна и до последно,въпреки здравословните проблеми,които ме споходиха се чувствах прекрасно.Знаех,че всичко с мен и бебето ще е наред и мислих много позитивно Heart Eyes
Сега най-големият ми страх,е да не разочаровам дъщеря си.

# 104
  • Мнения: 3 869
След 2 спонтанни аборта, първоначално доста се притеснявах да не станат 3. После единствеият ми страх беше от лекари и болници, но той пъке е толкова лесно решем  Mr. Green Стоях далече от тях Simple Smile

# 105
  • София
  • Мнения: 2 508
Най-големият ми и ирационален страх беше ТОКСОПЛАЗМОЗАТА. Беше ми станало фикс идея. Като пипнех сурово месо или ме заболеше гърлото, изпадах в паника и веднага тичах да се изследвам. Сигурно имам към 10 изследвания за токсоплазмоза.

Иначе ме беше страх от ужасно много неща: бактерии в урината, висока захар, пъпната връв, резус фактор, ниска плацента, дефекти, листероза, самото раждане, даже в един момент си мислех, че са му парализирани краката, защото не риташе много! Joy ooooh! ooooh! Rolling Eyes

Бях кълбо от страхове и непрекъснато се изследвах. ooooh! Tired

# 106
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
През  първата си бременност не се странувах от нищо  ,защото не знаех какво ме чака.
Сега имам страшно много страхове ,дали всичко ще е наред с бебчето,лесно ли ще мине раждането ,ще мога ли да се справя  с две деца,ще мога ли да им дам нужното внимание и т.н.   

# 107
  • Мнения: 2 015
Не помня страховете си.Мисля, че едно от нещата беше, дали ще мога да го къпя сама newsm78.Първата вечер, като се прибрахме, казах на свекърва ми, че ще го изкъпя сама.Справих се много добре Peace.Инстинкта си идва след раждането Hug.

# 108
  • Мнения: 2 011
Най-много се притеснявах,дали бебето е наред,да няма някакви аномалии.

# 109
  • Мнения: 9 442
Постоянно се притеснявах дали всичко с бебчето ми ще е наред!

# 110
  • Мнения: 136
Първоначално ме беше страх от спонтанен аборт.
Когато най-големият риск премина, започнах да се притеснявам за бързо качените килограми.
След това чух разни истории и за мъртъв плод, та и това си бях втълпила и ми се е случвало всяка седмица да ходя на ехограф през 4-я месец.
Сега (23 г.с.), когато вече усещам отчетливо ритниците, започвам да се притеснявам дали всичко е наред с бебето, когато пък не го усещам повече от ден.
Страхът да не загубя бебето все още съществува, но гледам да го потискам.
Въпреки че е рано, понякога, преди да заспя, се замислям и за раждането и доста се притеснявам.
Сигурна съм, че и живот и здраве и след раждането ще имам хиляди притеснения от съвсем друг вид.

# 111
  • Мнения: 668
Първият път за нищо не се притеснявах, а вторият се притеснявах дали всичко с бебо ще е наред и да не започна да раждам по рано, незнам защо постоянно си мислех за това  Thinking

# 112
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Сигурно ще прозвучи нагло и кощунствено, но бях 100 % сигурна, че всичко с детето ми ще бъде наред. Знаех, че той е ОК и ще се роди дори, когато лежах 3 дни за задържане в 8 месец.
Ужасявах се от секцио и това беше най-големият ми страх около техническата част на нещата. Той се и сбъдна, де.

Извън това, най-много се боях, че майчинството може да не се окаже "моето нещо" и - най-просто казано, да не ми хареса. Случва се на немалко жени. Слава Богу, точно моето нещо си се оказа  Laughing

# 113
  • Мнения: 422
Аз първона4ално се страхувах от спонтанен аборт,после от преждевременно раждане,но да си призная такива притеснения не съм имала преди през живота си не знам защо така постоянно се вглъбявах в нещо и не можах да се отпусна докато не се роди малката.Живот и здраве като решим да си имаме второ ще се отдам изцяло на удоволствието да си бременна.

# 114
  • Мнения: 1 477
Единственият ми страх беше дали ще се справя с грижите за бебо.За самото раждане не съм се притеснявала толкова.Но отговорността,която ми предстоеше ме плашеше малко...

# 115
  • Мнения: 130
Отначало много ме беше страх от спонтанен аборт. След това (като премина рисковия период) започнах да си мисля дали всичко с бебето ще е ок, дали няма да има увреждания. В седмия месец като прокървих и направо оркачих. Като излязох от WC-то от рев чак не можах да кажа на мъжа ми ooooh!. А най- накрая ме беше страх да не му се усучи пъпната връв.

# 116
  • Мнения: 11 607
Всякакви са били страховете ми.......С първата и втората бременност въобще не изпитах щастието от това да носиш Животът в себе си!

# 117
  • София
  • Мнения: 1 235
Най-големия ми страх както предполагам и на всички бъдещи майки беше дали детенцето ще е здраво и дали раждането ще мине леко и без усложнения. Пожелавам ти при теб да е така.  Simple Smile

# 118
  • Сливен
  • Мнения: 197
     Винаги съм се притеснявала от аномалии на плода,а най накрая за самото раждане.Желая ти леко раждане  Hug

# 119
  • Мнения: 3 929
Много се страхувах за аномалии в плода, но се стараех да не мисля за подобни неща. Накрая се страхувах от сдамото раждане и по-скоро от това, че не знам, как протича, т.е. от неизвестността.

# 120
  • Мнения: 1 910
Дали детето ще е здраво и раждането.

# 121
  • Мнения: 1 701
Никога и през ум не ми е минавало да се страхувам за качени килограми или за самото раждане. От първия ден, в който видях положителния тест, до момента в който му чих гласчето единственото ми притеснение и страх е дали ще родя здраво дете...
Родих го, но страховете ми не спряха. Продължавам всеки ден и час да се страхувам за него...

# 122
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
дали детето ще е живо и здраво .

# 123
  • София
  • Мнения: 333
Ех, тези майчини тревоги. Във всеки етап на бременността си измислях нови неща за притеснение.

1) Дали въобще съм бременна (след инсеминацията)
2) Дали е вътрематочна бременността
3) Дали ще се появи сърдечна дейност
4) Дали няма да спре да бие сърчицето
5) Докато не започнах да я усещам да мърда, всеки ден се тревожех дали е добре и се бях превърнала в хипохондричка - ходех през седмица да я гледаме
6) Дали БХС ще е благоприятен (правих го 2 пъти, в 12 и в 16 седмица)
7) След това започнах да чакам прословутата 28 седмица да знам, че има шансове да оцелее
Sunglasses В клиника Щерев ми казаха, че там мога да раждам след 36 седмица, та сега новата ми грижа е бебка да се заседи вътре до тогава
9) Тревожех се дали трябва или не трябва да пия витамини и как ще се отрази на бебка
10) Тревожех се да не напълнея твърде много и да не си докарам диабет
11) Сега се тревожа и да не би бебка да е твърде мъничка
12) Притеснявам се и как ще се справя с кърменето

Въобще бременна жена да си....
Факт е обаче, че въпреки многото притеснения карам лека бременност без коя знае какви грижи и все пак успявам да се насладя на този толкова красив етап от живота ни.

# 124
  • Мнения: 521
И на мен това са ми най-големите страхове. И кошмари сънувам за това  Cry

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 20:20 от tracy_t

# 125
  • USA
  • Мнения: 675
Аз също от аномалии на детето,да не направя спонтанен аборт или да го загубя по някакв начин и от раждането.

# 126
  • Мнения: 1 725
Чувствах се много самотна, понеже бащата на Настя не беше никак съпричастен, затова ме беше страх как ще се справям сама с почти всичко. Другото, за което се страхувах, бе да износя нормално детето до края, не че съм имала причини да се съмнявам, но си имах фалшиви контракции през цялото време, особено при някакви физически натоварвания, а и ми беше внушено, че не съм в първа младост, така че да очаквам проблеми.  Sad   #2gunfire  Това е към съответните "внушители".

# 127
  • Мнения: 202
Дали детето ще е здраво и да не родя по-рано.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 529
Единствения ми страх беше дали ще е здрава малката принцеска Tired.
Сега като попрочетох тук установих, че аз нито за секундичка не съм се страхувала да не родя по-рано...
В смисъл, че със сигурност ЗНАЕХ, че ще е тогава, когато трябва Thinking

# 129
  • Мнения: 469
Бях сигурна че ще пренося бебето по примера на майка ми, така и стана. Единственият ми страх беше да не се случи нещо вътре с бебето, а аз да не разбера. Последните седмици се ослушвах доста нервно за подритванията и се притеснявах ако не го усещах по-дълго време. Много ми се искаше да родя малко по-рано за да си отдъхна от тази огромна отговорност. За щастие чакахме само два дни след термина и предизвикаха раждането по медицински причини.

# 130
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аномалии при плода и да не се разболея нещо, дакато съм бременна.

# 131
  • Мнения: 133
Като цяло не съм имала страхове. Единствено в деветия месец се бях шашнала, защото докторката с която имах уговорка замина за седмица на почивка, а аз много държах да раждам при нея  Peace Е, устисках една седмица и даже родих в нейната смяна   Peace

# 132
  • Мнения: 104
Страхувах се най-вече дали бебето е ОК и дали ще го износя докрай(нямах проблеми специални), като мина средата на бременността и ми бяха добре изследванията и ФМ, започнах да мисля за раждането...Големи страхове не съм имала, поради липса на големи проблеми  Simple Smile

# 133
  • Мнения: 62
Беше ме страх от спонтанен аборт и дали всичко ще е наред с детето по време на раждането и след това де

Общи условия

Активация на акаунт