Кои са/бяха най-големите ви страхове през деветте месеца?

  • 5 082
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 910
Дали детето ще е здраво и раждането.

# 121
  • Мнения: 1 701
Никога и през ум не ми е минавало да се страхувам за качени килограми или за самото раждане. От първия ден, в който видях положителния тест, до момента в който му чих гласчето единственото ми притеснение и страх е дали ще родя здраво дете...
Родих го, но страховете ми не спряха. Продължавам всеки ден и час да се страхувам за него...

# 122
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
дали детето ще е живо и здраво .

# 123
  • София
  • Мнения: 333
Ех, тези майчини тревоги. Във всеки етап на бременността си измислях нови неща за притеснение.

1) Дали въобще съм бременна (след инсеминацията)
2) Дали е вътрематочна бременността
3) Дали ще се появи сърдечна дейност
4) Дали няма да спре да бие сърчицето
5) Докато не започнах да я усещам да мърда, всеки ден се тревожех дали е добре и се бях превърнала в хипохондричка - ходех през седмица да я гледаме
6) Дали БХС ще е благоприятен (правих го 2 пъти, в 12 и в 16 седмица)
7) След това започнах да чакам прословутата 28 седмица да знам, че има шансове да оцелее
Sunglasses В клиника Щерев ми казаха, че там мога да раждам след 36 седмица, та сега новата ми грижа е бебка да се заседи вътре до тогава
9) Тревожех се дали трябва или не трябва да пия витамини и как ще се отрази на бебка
10) Тревожех се да не напълнея твърде много и да не си докарам диабет
11) Сега се тревожа и да не би бебка да е твърде мъничка
12) Притеснявам се и как ще се справя с кърменето

Въобще бременна жена да си....
Факт е обаче, че въпреки многото притеснения карам лека бременност без коя знае какви грижи и все пак успявам да се насладя на този толкова красив етап от живота ни.

# 124
  • Мнения: 521
И на мен това са ми най-големите страхове. И кошмари сънувам за това  Cry

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 20:20 от tracy_t

# 125
  • USA
  • Мнения: 675
Аз също от аномалии на детето,да не направя спонтанен аборт или да го загубя по някакв начин и от раждането.

# 126
  • Мнения: 1 725
Чувствах се много самотна, понеже бащата на Настя не беше никак съпричастен, затова ме беше страх как ще се справям сама с почти всичко. Другото, за което се страхувах, бе да износя нормално детето до края, не че съм имала причини да се съмнявам, но си имах фалшиви контракции през цялото време, особено при някакви физически натоварвания, а и ми беше внушено, че не съм в първа младост, така че да очаквам проблеми.  Sad   #2gunfire  Това е към съответните "внушители".

# 127
  • Мнения: 202
Дали детето ще е здраво и да не родя по-рано.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 529
Единствения ми страх беше дали ще е здрава малката принцеска Tired.
Сега като попрочетох тук установих, че аз нито за секундичка не съм се страхувала да не родя по-рано...
В смисъл, че със сигурност ЗНАЕХ, че ще е тогава, когато трябва Thinking

# 129
  • Мнения: 469
Бях сигурна че ще пренося бебето по примера на майка ми, така и стана. Единственият ми страх беше да не се случи нещо вътре с бебето, а аз да не разбера. Последните седмици се ослушвах доста нервно за подритванията и се притеснявах ако не го усещах по-дълго време. Много ми се искаше да родя малко по-рано за да си отдъхна от тази огромна отговорност. За щастие чакахме само два дни след термина и предизвикаха раждането по медицински причини.

# 130
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аномалии при плода и да не се разболея нещо, дакато съм бременна.

# 131
  • Мнения: 133
Като цяло не съм имала страхове. Единствено в деветия месец се бях шашнала, защото докторката с която имах уговорка замина за седмица на почивка, а аз много държах да раждам при нея  Peace Е, устисках една седмица и даже родих в нейната смяна   Peace

# 132
  • Мнения: 104
Страхувах се най-вече дали бебето е ОК и дали ще го износя докрай(нямах проблеми специални), като мина средата на бременността и ми бяха добре изследванията и ФМ, започнах да мисля за раждането...Големи страхове не съм имала, поради липса на големи проблеми  Simple Smile

# 133
  • Мнения: 62
Беше ме страх от спонтанен аборт и дали всичко ще е наред с детето по време на раждането и след това де

Общи условия

Активация на акаунт