Сега пък поликистозни яйчници!Дали въобще ще имам дете!?

  • 5 857
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 60
Здравейте момичета-кокичета!
Ето ме,пак ме хванаха лудите и сядам да пиша.
Втори ден откакто спрях Дуфастона(не го харесвам този хорм препарат и тва си е! Cry )
От 16ти декември си пиех Дуфастон 2х1.Дойде си ми на 28мия ден и пак обилен АМА обилен мензис.Да,ама ето че на 10ти януари пак дойде(7-8дена ярко червена кръв до последния ден).И се зарекох:НОВ ЛЕКАР!!!
Майка ми,препоръча д-р Дионисиева(аг и онколог).На 27ми бях при нея.Разказах и историята си от бременноста до последната менструация.Оплаках се от Дуфастона и страничните му реакции.
Лягам да ме гледа с вагиналната сонда и какво да види?!Целите ми яйчници с кисти!(18ти ден от последната ми менстр).И ми изписа ПАК Дуфастон 3х1 за 11дни.Никога не съм имала кисти.Камоли поликистизни яйчници.Набеди майка ми и леля ми(тя също нямат кисти,нито пьк са имали)че се предавало от тях по наследство.Аз и казвам че искам да направя изледвания с хормоните и искам да видя доказана овулация,тя ми отговаря че нямало значение. Shocked В интерес на истината да ви споделя..не ми се беше случвало от 7месеца...видях цервикална цлуз!!Беше около 13-до 15ден!
Та сега пак наблъскана с конски дози дуфастон и чакам си аз поредната менструация.При някоя от вас действало ли е това лечение за да се махната кистите?Този цикъл имахме едва 3 кекса...Едва ли нещо ще е станало...Пък знае ли се? Пишете ми мнения за д-р Дионисиева моля ви.И какво мислите за това лечение на кисти?Може ли наистина този препарат да ги махне?
                     Целувам Ви!  Hug

# 1
  • Мнения: 130
здравей Тилия.няма от какво да се притесняваш за кистите си,аз също бях като теб,но според мен трябва да си пуснеш хормони или да разберете защо са се появили тези кисти,поне аз така направих,а за този Дуфастон на мен също ми действаше зле,пих го 6 месеца в комбинация от още лекарства и резултата беше само временен,после бях в същото положение.Но не се притеснявай поликистозните яйшници не са причина да не можеш да забременееш.Намери си специалист и той ще те насочи какво да правиш.Успех

# 2
  • Мнения: 60
Здравей Миме!Благодарско за бързия отговор!Токущо излизам от WCто и видях че е тръгнала менструацията. Cry
Заедно сме значи за това че трябва да си пусна изледване на хормоните!А мога ли самостоятелно да го направя това или трябва задължително лекар да ме прати?Дано този път да е по нормален мензниса ми  Tired .Ох,май май и тази лекарка да я сменям...
Пак ще пиша!  Hug целувки!

# 3
  • Мнения: 2 259
Хормоните може и сама да отидеш да изследваш без  талон или направление,но се плащат средно  12-15 лева на хормон.
Горе- долу са около 5 ,а може и до 8 да стигнат.
Аз също бях с поликистоза и ще те помоля да  ввнимаваш  с препоръки от лекари относно фенестрация.
Има и други методи за лечение вече.Ако нямаш доверие в лекарката си,сменяй я.

# 4
  • Мнения: 130
хормоните можеш и сама да си ги пуснеш,но задалжително от 3 до 5 ден на цикала,значи сега е момена щом си в цикъл.недеи да чакаш,после ще пишеш резултатите.успех Hug

# 5
  • Мнения: 107
Аз съм с същата диагноза,но ве4е имам 2 деца трябва търпение и то4ния лекар.За тази докторка не мога да помогна ,но аз и двете си деца са с помоша на д-р Каварджикова.Трябва да изследваш хормони ,но кои то4но трябва лекар да реши.И аз се изследвах и то през 3 месеца за да проверим дали ле4ението е ефективно.Дуфастона съм го пила в комбинация с метформин ,но в по малки дози и не съм се 4увствала толкова зле.Не се от4айваи просто имаи търпение. newsm10

# 6
  • Мнения: 60
  bouquet  Благодаря момичета за цялото внимание!Винаги съм срещала внимание и разбиране тук.Заемам се със себе си.И пак ще пиша! Целувки от мен!!!  Hug

# 7
  • Мнения: 281
Тилия, аз не съм от най-вещите тук, но........ Декември месец ми откриха доста голяма (според лекарката) киста на единия яйчник. Аз като чух, направо откачих, защото бях чувала че са много упорити гадините! Доки ми изписа Primolut Nor 5. Пих ги 10 дена, но не помня вече по колко (мисля че беше по 1 на ден). След като ги спрях ми дойде и след това пак на доки. Кистата я нямаше!!! Преди да започна да ги пия три пъти изчетох листовката на хапчетата и това което разбрах е, че са нещо като изкуствен прогестерон, който ти забавя цикъла, за да може през това време кистата сама да се изчисти. Тя гадината с кръвта се хранела и когато няма цикък сама изчезва. Това е поне което аз разбрах. Реших да го напиша това, защото този Дуфастон не съм го пила, но Primoluta нямаши никакви странични ефекти при мен.

# 8
  • Мнения: 10
здравей. мен ме мъчиха поликистозни яйчници доста време. първият път беше две години след раждането на дъщеря ми. даваха ми Ясмин. докато го пиех, кисти нямах, после се появявахе отново. да ти кажа честно справих се като се подложих на хранителен режим и отслабнах. след още две години обаче, пак стрес, напрежение, нехигиеничен начин на живот и отново се появи синдромът. а ние точно искахме второ дете. и така пак почнах с диетите, но този път пих (и продължавам) и едни хранителни добаки - по схема. за три месеца поликистозата си отиде. сега си имам и ову и всичко, само бебето още не е станало май Simple Smile но действаме. а да, за хормоните - аз имах повишение на мъжките хормони - сега всичко е ок.

# 9
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!
Станах преди около час,но досега съм чистила пода от кръв.Много тече и ми е зле.Имам съмнение че не ми е помогнал Дуфастона.Не е нормално толкова много да тече,нали?А и изледвания исках да правя  Cry Ще умра по пътя.
Интересно ми стана за това лекараство Примолут(но тази лекарка е от старата генерация и сигорно ще ме нахока  ooooh!).Аз съм с идеята за друг лекар.Но ще пробвам всичко за да достигна мечтата ни за бебе!
    Пак ще ви пиша момичета!Благодарности към вас за вниманието ви!Целувам ви!!! Hug

# 10
  • Мнения: 60
Умувам.Дали да не пия Калциум Ц?Поне малко да намалее?Какво ще ме посъветвате?

# 11
  • Мнения: 130
ооооооооо незнам newsm12,но наистина не хормано толковаобилен мензис.Попринцип така ли ти тече всеки месец?

# 12
  • Мнения: 281
Тилия, тя моята докторка беше от старата генерация по принцип, но е от тези дето се интересуват и от новите неща. Дано твоята да знае за това лекарство. То може и да не е подходящо за теб, но поне ако го е чувала ще може да каже.

# 13
  • Мнения: 60
ооооооооо незнам newsm12,но наистина не хормано толковаобилен мензис.Попринцип така ли ти тече всеки месец?


 Cry Последните три менструации са ми обилни.Преди пък ми идваше на две седмици заради зацапването(ми траеше по 10 дена и нещо),сега поне нямам зацапване.Абе някакъв ужас съм  ooooh! предполагам че от кистите така ми стана..ама нали това беше идеята с Дуфастона(11 дневен курс по 3хапчета)..за какво?Да цапам пода с кръв  Cry Седя като кукувица сама и си блъскам главата в стената какво става с мен и ПАК да ровим и търсим за нов лекар с майка ми. CryПреди да забременея нямах никакви проблеми с цикала си и менструацията.Нещо се обърка в мен..

Сканирах си снимките от екографа...ама незнам как да ги кача,та да ги видите.Искам да чуя какво ще кажете и вие! 
                                                                      Цунки от мен Hug

# 14
  • Мнения: 2 259
Мисля,че витамин Ц  също намаля кръвотечението,по 3-4 капсули.
Поне на мен преди време ми го препоръчваше гениколожката.
Сега почивай и по- малко черни мисли.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 613
Момичета, здравейте
Извинявам се, че нахълтвам в темата, но я използвам да попитам това, което ме тревожи...
Накратко- преди години ми откриха поликистозни яйчници, изписаха ми противозачатъчни и понеже тогава още не мислех за забременяване си ги пиех, до мига, в който вече бебето стана мечта, тогава доктора ми каза- сега яйчниците се чисти, спираш хапчетата и действате, защото после може пак да се появят кистите и да няма овулация, ако това стане, ше предприемаме други стъпки...е, имах май късмет, защото забременях на третия месец като спрях хапчетата, явно още съм имала ову- сега имам дъщеричка, но се замислих- може би сега след раждането ще се възобнови този проблем с кистите Rolling Eyes а понеже и кърмя, няма как да пия хапчета.....а и имам качени доста килограми от бременността.....много ми е притиснено дали няма пак да се появят тъпите кисти Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 130
ооооооооо незнам newsm12,но наистина не хормано толковаобилен мензис.Попринцип така ли ти тече всеки месец?


 Cry Последните три менструации са ми обилни.Преди пък ми идваше на две седмици заради зацапването(ми траеше по 10 дена и нещо),сега поне нямам зацапване.Абе някакъв ужас съм  ooooh! предполагам че от кистите така ми стана..ама нали това беше идеята с Дуфастона(11 дневен курс по 3хапчета)..за какво?Да цапам пода с кръв  Cry Седя като кукувица сама и си блъскам главата в стената какво става с мен и ПАК да ровим и търсим за нов лекар с майка ми. CryПреди да забременея нямах никакви проблеми с цикала си и менструацията.Нещо се обърка в мен..

Сканирах си снимките от екографа...ама незнам как да ги кача,та да ги видите.Искам да чуя какво ще кажете и вие! 
                                                                      Цунки от мен Hug
знаеш ли че сега аз се сетих че и аз ляото 4 месеца ми идваше по 2 пъти в месеца и по много,но аз не съм пиела тогава нищо,а следващият месец ми течеше 25 дни и се оказаха на хоризонта пак кистичките. smile3518бихте посъветвала по скоричко да се обърнеш към друг специалист и да решите какво да правите.      За каква снимка казваш че искаш да сканираш?

# 17
  • Мнения: 212
Здравейте момичета.И аз ще се вмъкна в темичката Simple Smile
Имам поликистозни яйчници и също пия Дуфастон,заедно с Метформин и Преднизолон.
Чела съм доста противоречиви мнения за Дуфастона и ми е интересно според вас той пречи ли на бебеправенето Confused

# 18
  • Мнения: 130
за Дуфастона има доста немички са се изписали,на всеки деиства различно,те май на всеки го исписват този ДУФАСТОН.ЗАЩО ЛИ???????? newsm12

# 19
  • Мнения: 212
Наистина mimmm който не се е сблъсквал с проблема той не е пил Дуфастон newsm78
Има толкова много писано за него,че взех да се чудя вече #Crazy

# 20
  • Мнения: 130
 newsm17 да така е дано да ти погне

# 21
  • Мнения: 2
zdraveite,v momenta piq qsmin za premahvane na kistite,i ve4e mi te4e celi 15 dena,iskam da mi kajete dali tova e normalno i kum koi da se oburna.6te poludeq ve4e iskam da znam za6to e taka.

# 22
  • Мнения: 212
zdraveite,v momenta piq qsmin za premahvane na kistite,i ve4e mi te4e celi 15 dena,iskam da mi kajete dali tova e normalno i kum koi da se oburna.6te poludeq ve4e iskam da znam za6to e taka.
15 дни Shocked надали е нормално. Консултирай се с лекар,защото какъвто и съвет да ти дадът от форума на дали ще ти помогне повече от лекарското мнение Peace

# 23
  • Мнения: 975
Здравейте момичета.И аз ще се вмъкна в темичката Simple Smile
Имам поликистозни яйчници и също пия Дуфастон,заедно с Метформин и Преднизолон.
Чела съм доста противоречиви мнения за Дуфастона и ми е интересно според вас той пречи ли на бебеправенето Confused

Не пречи ,напротив подпомага  лигавицата на матката за имплантацията на евентуално оплодената яйцеклетка.
miskata89 ,консултирай се с лекаря си,и на мен ми се струва не нормално.

# 24
  • Мнения: 212
Пантерка дано да е така   bouquet дано да се похваля с добра новина скоро Hug

# 25
  • Мнения: 7
Ралче, моята история е идентична с твоята. Пих 2 години противозачатъчни заради поликистозни яйчници. След това ги спрях с цел забременяване. За щастие се получи и на третия месец бях бременна. Но същевременно с това бях започнала някаква диета, бях свалила много килограми, имам чувството, че това помага много при поликистоза. Нали един от страничните ефекти на това заболяване е затлъстяване. Има и много други момичета, които при диети са успели не случайно. Сега след раждането една сутрин получих страшни болки в областа на яйчниците, неуписуеми. Разбрах, че пак са кисти. Имах кръвотечение 15 дни, но сега пък закъснява. Така че явно проблема си стои и трябва доктор. Но все още нямам време покрай малката.

Тилия, виждаш, че с поликистоза  е възможно да забременееш. Написах това, за да ти дам кураж. Знай, че ще успееш, само трябва да вярваш!  newsm53

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 23:44 от danilusi

# 26
  • Мнения: 60
Ралче, моята история е идентична с твоята. Пих 2 години противозачатъчни заради поликистозни яйчници. След това ги спрях с цел забременяване. За щастие се получи и на третия месец бях бременна. Но същевременно с това бях започнала някаква диета, бях свалила много килограми, имам чувството, че това помага много при поликистоза. Нали един от страничните ефекти на това заболяване е затлъстяване. Има и много други момичета, които при диети са успели не случайно. Сега след раждането една сутрин получих страшни болки в областа на яйчниците, неуписуеми. Разбрах, че пак са кисти. Имах кръвотечение 15 дни, но сега пък закъснява. Така че явно проблема си стои и трябва доктор. Но все още нямам време покрай малката.

Тилия, виждаш, че с поликистоза  е възможно да забременееш. Написах това, за да ти дам кураж. Знай, че ще успееш, само трябва да вярваш!  newsm53


 Благодаря ти миличка!От твоята уста в Божийте уши! Hug

# 27
  • Мнения: 131
Относно Дуфастон-а и каквито и да било други хапчета, със или без странични ефекти, моето мнение е, че трябва да се пият, поне за периода, за който е назначено лечението, защото понякога организма реагира не нормално преди да почне да се оправя.
А за свалянето на килограми, на мен лекари са ми казвали, че ако се свалят 5 - 10% от теглото това може да подейства много благоприятно за премахването на кистичките

# 28
  • Мнения: 838
С поликистоза може да се забременява, но всичко е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 943

и аз за съжаление се вмъквам в темичката. Днес бях на преглед и според моята докторица се касае за поликистозни яйчници. Това ми е преглед след 2 - ят цикъл след кюртажа ми - февруари месец.а След първият цикъл ходих на фоликуметрия и си имах доминантен фоликул , и въобще не споменаха нищо за увеличени яйчници и т.н. Сега ми е пуснала хормони и като ми дойде ще дам кръв ,за да видим дали в крайана сметка е така.Но е факт,че фоликул нямах ,нито спукан ,нито не спукан  Sad
Много съм се отчаяла,след "добрите " новини. Януари месец забременях случайно(не го бяхме планували),все пак не губя надежда ,че щом веднъж е станало ,ще стане пак.Но ми се реве направо.
Като се замисля обаче си имам и акне, и килца в повечко и окосмяване в повечко,това си е било така цял живот обаче
Линийките на някои от вас ме обнадеждават малко

# 30
  • Мнения: 131
Може да ви прозвучи глупаво, но аз вярвам, че е добре да се намали стреса, защото той влияе. Знам, че е много лесно да се каже, а с тази диагноза - трудно да се постигне, но все пак дайте да мислим по - позитивно. Ще си пием хапченцата и надявам се скоро ще се публикуват много емотикони с две черти. Успех мили дами  Praynig

# 31
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Tilia  , _БЕБКА_ ,Sober_Di Hug Hug Hug Hug
 
Много май станахме с тази диагноза . (Няма да е лошо да се направи тема в която да си пишем ,нещо като отчетна  Peace .При кого как върви лечението и т.н.)

И аз да кажа моята история . От месец някъде съм тръгнала по лекари ,в който месец установихме че имам поликистозни яйчници и двурога матка (за която все още спорим с лекарите ,защото единия вика аз не виждам такова нещо на снимката , другия вика има  Crazy - от сега почва да ми пуши главата  ) . Лечението което предприехме беше 3 дена Примолут Нор 5 - 3 х 2 , и от петия ден на цикъла  - 5 дена  3х1 Серпафар (стимуланти за овулация )  , и сега работим по въпроса . 

Искам да кажа че съм напълно съгласна   с gargasmela за стреса .Всичко влияе и ако нямаш спокойствие нищо няма да стане .
Моят лекър ми казва така : -  " Ти ако си мислиш че няма да стане ако се отчаяш и загубиш всякаква надежда немога да ти помогна , и дори и Господ да слезе пак няма да може да ти помогне . "  И аз мисля така .Затова нека си даваме кураж и сили и ще стане .Само трябва да сме спокойни и да вярваме.

Пожелавам успех на всички които се борят за мечтата да станат родители и дано скоро да се похвалите с добри резултати .

Прегрътки и Целувки  Hug  bouquet

Марго  Blush

# 32
  • Мнения: 943
От месец някъде съм тръгнала по лекари ,в който месец установихме че имам поликистозни яйчници и двурога матка (за която все още спорим с лекарите ,защото единия вика аз не виждам такова нещо на снимката , другия вика има  Crazy - от сега почва да ми пуши главата  ) .

Ей това мен ме побърква, не стига напрежението и въпросите ,които непрестанно си задаваме ,ами и лекарите ни объркват още повече Tired
Margaret (Brokenhearted) , мисля че е много добра идеята да си имаме темичка,само че аз нямам кураж да пусна такава,за да не ма нахокат модераторите  newsm66
Аз все още чакам да ми дойде ,за да си пусна хормоните  Praynig и да видим дали става въпрос за ПКЯ. Praynig,макар че признавам си ,аз съм толкова черногледа,че вече се вкарах в невероятни филми Blush
А относно лечението (така да го наречем) ,на мен мойта док. ми каза,че ако са + резултатите,ще пия 3 месеца Диане 33  Tired Tired, и щяла да ми изпише някакви за намаляване на теглото  ooooh!,че съм си пухкавка. Не знам вече дали да й вярвам ,на кого въобще да се доверя,да отида ли на друг лекар Rolling Eyes
Не знам за вас, но аз съм обсебена от аборти, кюртажи,менструации, черти, ленти, тестове, изследвания и чакане...А като се замисля колко години хората се борят ми иде да се завра в миша дупка.
Ще ми се да мисля положително,ще ми се,но ....един ден така,другият ден иначе  #Crazy
Пък мислете за темичка Flutter

# 33
  • Мнения: 131
Относно свалянето на килограми и "прекрасното заболяване" от опит мога да кажа, че след като смъкнах килца почна да ми идва по редовно. Не съм ходила на лекар скоро (и сигурно няма да отида, но това е по друга причина  Cry) и не знам как се развиват нещата, но поне вече мога да се похваля с цикъл.  Peace
А за лекарите... мисля, че ако си харесаш един, трябва да останеш при него, защото, то доказано лечение няма и всеки може да ти изписва различни неща.  Tired

# 34
  • Мнения: 943
На мен цикълът ми е много редовен,вярно на 33 дни,но си е редовен  Cry .не знаех,че липсата на М е признак,ама то нали се води синдром и явно при различните жени има различно проявление.
Аз в момента се опитвам да сваля някой кг. Embarassed,че съм се освинила.
МЕжду другото ,забременяването ми януари месец стана случайно,защото мислехме с мъжлето да започваме от май-юни ,но тогава бях свалила тъкмо с Дюкан 11 кг . ,явно си има ефект.
Качвайте се на степерите, хапвайте салатки и пийте водичка,  luvbedи да чакамеееееее
 Hug

# 35
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Аз се престраших и пуснах тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396960.new#new

Заповядайте там, за да не спамим на Тилиа темата . Peace

# 36
  • Мнения: 507
Аз съм с поликистоза. Забременях след стимулация е Клостилбегит. Пиех и Дуфастон  от 15-тия ден за задържане, ако евентуално е оплодена яйцеклетката. На 4-тия месец забременях. Пиех и чай за премахване на кисти по яйчниците, последния месец преди да забременея. Нямах никакви проблеми по време на бременността и раждането, но кистите са си все там. Сега също целите ми яйчници са с кисти. Пиех Диене 35, но преди около 6 месеца го спрях. Свалила съм около 10кг (въпреки че имам още да свалям) и сега цикъла ми е редовен, но на по-голям интервал на 29-32 дни. Преди седмица си купих пак чай и си го пия, за момента не ми се иска да се тъпча с каквито и да било лекарства. Може би пролетта ще се подложа на една лапароскопия и тогава вече се надявам да забременея без да пие хапчета.
Сега продължавам да се боря с килограмите, защото не ги искам  Crossing Arms  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 13
Аз съм с поликистоза. Забременях след стимулация е Клостилбегит. Пиех и Дуфастон  от 15-тия ден за задържане, ако евентуално е оплодена яйцеклетката. На 4-тия месец забременях. Пиех и чай за премахване на кисти по яйчниците, последния месец преди да забременея. Нямах никакви проблеми по време на бременността и раждането, но кистите са си все там. Сега също целите ми яйчници са с кисти. Пиех Диене 35, но преди около 6 месеца го спрях. Свалила съм около 10кг (въпреки че имам още да свалям) и сега цикъла ми е редовен, но на по-голям интервал на 29-32 дни. Преди седмица си купих пак чай и си го пия, за момента не ми се иска да се тъпча с каквито и да било лекарства. Може би пролетта ще се подложа на една лапароскопия и тогава вече се надявам да забременея без да пие хапчета.
Сега продължавам да се боря с килограмите, защото не ги искам  Crossing Arms  Simple Smile
kakav e tozi 4ai za polikistozni qi4nici?poneje i az sam kato teb i drugo da te pitam ti za vtoro dete li govori6?

# 38
  • Мнения: 45
ще имаш дете аз вече имам а бях с поликистоза Hug

# 39
  • Мнения: 507
Този чай си го взимам от билковата аптека (тя е много стара аптека) на ул. Поп Богомил в София, струва 7,60 лв, един голям пакет и стига за поне 2 месеца, има описание как се пие на гърба на плика. В него има някаква комбинация от билки, който ако не ми помогнат поне няма да ми навредят.
Ами да ти кажа замислям се за второ дете, защото нямам много време да чакам, а и колкото повече време минава толкова шансовете ми намаляват. Бях на лекар пред 12 дни и левият ми яйчник беше двойно уголемен и възпален, трябва да предприема някакви мерки  newsm78
Мисля, че и в други теми има момичета, които са пили и са писали за билките от тази аптека.
Ето къде се намира аптеката: http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=e2d21e955db4aafa0be864b2d4b7d177&tip=1

Общи условия

Активация на акаунт