Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 284 025
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
На мен ми трябва по-мъничък хляб, 700 или 900, така че това ме устройва, а за бъркалките не знаех, сега ще потърся кои са поне с 2.

Машините с малък грамаж са с една бъркалка, но това не пречи с нищо на качеството на хляба.

# 1 276
# 1 277
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 689
Имала съм и с една бъркалка, много си е добре хляба с нея, просто дозата е по-малка. Но ако ще бъркате козунаци или друго по-обемно тесто, не става, ще трябва да го делите на части.

# 1 278
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
Доза козуначено тесто с кило брашно и аз делях на 2 месения в машината с 2 бъркалки. Има рецепти, изчислени за 750гр брашно и даже 600 и по-малко и те си стават в голямата. В малка, с една бъркалка тестото с 500гр брашно става идеално, но не може да се изпече на веднъж в нея. То и в голяма май не може. Тесто от 750гр брашно го разделяха на 3 и печах два козунака във фурната или един голям и с мъничко тесто един в машината. Тестото, невтасало, да не покрива бъркалките, че се учетворява като бухне и бие в капака.

# 1 279
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 689
Аз никога не съм пекла козунак в машината, нямам представа какъв вкус докарва. Тя само меси тестото, после на ръка го оформям и втасва и се пече във фурната.

# 1 280
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
Прекрасен става, само трябва да се опече на програма "Светла кора", че и без това почернява кората от захарта. Аз вадя, усукване, плета, подпъхвам краищата отдолу и слагам да втаса още веднъж. Мажа с жълтък или белтък или както е по рецепта, ръся със захар и чакам да втаса още веднъж. Пека и после допичам отгоре под грила. Отдавна не съм правила, че децата не го обичат.

# 1 281
  • Мнения: 3 998
Доволни ли сте? Че сме се спряли на нея като че ли..

# 1 282
  • София
  • Мнения: 12 006
Доволни ли сте? Че сме се спряли на нея като че ли..
Машинката е много хубава. Имам подобна с по-малко програми и под името мулинекс /сегашните тефал/.

# 1 283
  • Мнения: 35 967
МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 10:42 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт