Искам бебе от турчин :(

  • 12 992
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Цитат
Проблемите за които говориш може да ги има и без етнически и религиозни различия.
Сблъсквала съм се на няколко пъти с подобни случаи! 
При нас проблема е, че съм българка. Родителите му казват, че са преживели много през 1989, когато са си сменяли имената и за това сега аз ще страдам.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Проблемите за които говориш може да ги има и без етнически и религиозни различия.
Именно. Имаше ги при нас с мъжа ми. Родителите му не са от друг етнос, нито имаме религиозни различия (като изключим това, че аз нямам религия), но проблемите имаше достатъчно и още ги има.
В нашата връзка обаче това влияе положително. И двамата заедно сме се изпправяли срещу него и винаги ни е сплотявало.
Осъзнавам, че ако мъжа ми зависеше от мнението на родителите си нещата щяха да са доста по-различни. А може би изобщо нямаше да ми е мъж Wink
Та, различия има навсякъде и само от хората зависи как ще ги приемат и ще се справят с тях.

# 62
  • Мнения: 196
Отговарям на rosence - аз нямам опит в тази сфера, защото не исках да се измъчвам така както се измъчваха повечето ми приятелки, които имаха връзка с турчин. Израснала съм в град с 70% турци, 20% помаци и 10% българи. Смесените връзки бяха пред очите ми. След "успешни" смесени бракове - баща ми ги развеждаше. Мисля че този опит ми стига. Не знам твоята връзка каква е но винаги си има изключения и ти си щастливка в случая...

     Мисля също така че мнение като това, че сме израснали в едно общество с турците и това ни обединява повече от това с чужденци, може да се изрази само от човек, който въобще не е живял с тях и не е запознат с манталитета им и пак казвам винаги има изключения......

кой обаче спомена,че защото те/турците/ страдали през 1989г, сега трябва ние/българите/ да страдаме?

# 63
  • Мнения: 293
Нямам абсолютно никакво различно отношение към българи решили да споделят живота си с турци.
Имала съм контакти-приятели- турци и са се държали с мен повече от прекрасно.
НО лично аз не бих имала афера,връзка,брак с турчин.Това лично решение което всеки взема за себе си.


Към авторката - ако си щастлива с този човек и наистина смяташ,че той е твоята половинка....смело напред!  bouquet

# 64
  • Мнения: 340
     Мисля също така че мнение като това, че сме израснали в едно общество с турците и това ни обединява повече от това с чужденци, може да се изрази само от човек, който въобще не е живял с тях и не е запознат с манталитета им и пак казвам винаги има изключения.....

Мдаа, явно и ти никога не си живяла сред чужденци.

Не разбрах на базата на какво заключаваш, че разводите, които си наблюдавала са по вина на манталитета на турците, а не на манталитета на българите?  Не се съмнявам, че тези връзки са по-нестабилни и по-трудни от връзките между хора от един и същ етнос.  Една от основните причини за това са предразсъдъците, които върлуват масово и в тяхната общност и в нашата.  Предразсъдъци точно като твоите...

Айде, ще си мълча вече, че изместихме темата...

# 65
  • Мнения: 2 471
Момата пусна тема за желана бременност от даден етнос и млъкна!

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Цитат
Проблемите за които говориш може да ги има и без етнически и религиозни различия.
Сблъсквала съм се на няколко пъти с подобни случаи! 
При нас проблема е, че съм българка. Родителите му казват, че са преживели много през 1989, когато са си сменяли имената и за това сега аз ще страдам.

Аз само да уточня, че тези събития се състояха през 1984-85 година.  Peace Ако се явявате на изпит по история да не ги бъркате двете дати.   bouquet

Момата пусна тема за желана бременност от даден етнос и млъкна!

Момата не е длъжна да ни прави сеира. Пък може и да размишлява. 

# 67
  • Мнения: 196
 1984 - 85год.  и 1989 -90год. са тясно свързани. През първите  бяха отнети несправедливо и насилствено права на български граждани, а на втората бяха възстановени. Историята не може да ги раздели двете събития ако това имаш предвид.

# 68
  • Мнения: 3 425
Ох, абе защо се робува на някакви стари разбирания  ooooh! какво като е турчин  ooooh!

Важен е човека и неговата ценностна система  Peace , а не етноса  Peace

То всеки сам си преценява  Crazy

А 'хората' все за нещо ще има какво да си приказват,а ако няма сами ще го измислят  Crazy

# 69
  • Мнения: 2
Цитат
При нас проблема е, че съм българка. Родителите му казват, че са преживели много през 1989, когато са си сменяли имената и за това сега аз ще страдам.
Цитат
Аз само да уточня, че тези събития се състояха през 1984-85 година.
Извинявам се много за грешката.

# 70
  • Мнения: 1 127
  HugМоята колежка е туркиня и живее на семейни начала с българин, много се обичат и смятат през юни т.г. да сключат брак, изповядват различни религии, но както се казва в любовта
граници няма, просто няма да имат църковен брак. Родителите и двамата приемат нормално
връзката между тях, само бабата и дядото на момичето - не, но те са възрастни хора и с остарели разбирания. Късмет ти желая! Peace

# 71
  • Мнения: 2 032
А някои искат от американец, например.
Ама ние как да помогнем и в двата случая, аз не знам.

# 72
da i az sam v sa6tata situaciq,iskam bebe ot tur4in!no ne se za4udvam a sme re6ili da imame bebe,mnogo go obi4am i iskam da prekaram celiq si jivot s nego!moqt problem e 4e toi v momenta e v holandiq i az iskam da ida pri nego no neznam kak da kaja na roditelite si Cry Cry Cry Cry Cry

# 73
  • Мнения: 25 824
moqt problem e 4e toi v momenta e v holandiq i az iskam da ida pri nego no neznam kak da kaja na roditelite si Cry Cry Cry Cry Cry

Ами почни отдалече.
- Мамо, тате - кажи, - Ако не сте забелязали, вече съм голяма. Ето ви биберона, приберете ми го някъде, също и памперсите ми приберете. Но, не ги подарявайте на други деца, нито ги изхвърляйте, защото скоро ще потрябват пак. И аз искам да си имам бебе... и т.н., и т.н....
После правиш лежерна сметка, че със спестените от памперси и АМ пари могат да ти купят билет до Холандия и така...  Hug

# 74
  • Мнения: 623
Моля да ме извините,изобщо не претендирам,че съм капацитет,но ми се струва,че има голяма разлика във вариантите българка,женена за турчин и туркиня,женена за българин.
Естествено с индивидуалните манталитети може да се импровизира във всяка посока,но ако налице е силно етническо съзнание, допускам първия вариант за по-кофтия.
Любимият на авторката може да е с абсолютно съвременно мислене,а неговата рода?
Сега тя обича него,а ще има ли сила след това да обича и роднините му?
Ако се наема на това,не виждам място за тревоги,смело с главата напред.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт