Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте ,синът скоро ще навърши 9 месеца а все още се събужда по няколко пъти нощем да пие мляко, кака му е на 2год и 11 месеца и тя все още пие нощно време мляко (само че кисело) как да избегна и с него този проблем?

# 1
  • Мнения: 9 973
аз и в пубертета ставах да ям през нощта.Никой не ми е забранявал,защо ли?Не бих забранила и на детето си(и то яде през нощта).Нека сам се откаже

# 2
  • Мнения: 6 713
Всеки път ли като се събуди му даваш мляко? Бебка пие в 24.00 обикновено, но ако пропусне обезателно й даваме пак към 3-4 иначе няма заспиване. Rolling Eyes
Но 3-4 пъти на нощ ми се струва множко?!  newsm78

# 3
  • Мнения: X
Голямата ми дъщеря пиеше нощем мляко до две години и половина. Отказа го, като се сетих да и махна нетечащата чаша и да я карам да става да пие в обикновена  Twisted Evil - е, мъреше я повече, отколкото и се пиеше. Но пиеше веднъж нощем.
Малката пие мляко в 20ч. преди сън и в 24ч. После яде чак в 8:30.  Давай му, щом иска, но внимавай да не стане навик, т.е, да се буди по няколко пъти за мляко, веднъж е нормално, но няколко пъти ей тъй да си смукне нещо....не е добре.

# 4
  • Мнения: 7
той се храни 4 пъти дневно като последното е между 19:00 -19:30 ч. -тогава го слагам вече да си ляга и дори да е преял без мляко не заспива може да са 60 гр. но му давам за да заспи.След това към 24:00ч пак се събужда за мляко и между 3 часа - 5 часа е последното .Разбива съня на всички.

# 5
  • Мнения: 2 334
той се храни 4 пъти дневно като последното е между 19:00 -19:30 ч. -тогава го слагам вече да си ляга и дори да е преял без мляко не заспива може да са 60 гр. но му давам за да заспи.След това към 24:00ч пак се събужда за мляко и между 3 часа - 5 часа е последното .Разбива съня на всички.

Ми нормално щом в 19ч му е последнто хранене да се буди към 12 през нощта.Ако има как измести последното хранене да е към 20.30-21ч.За храненето през нощта си е до дете.Дъщеря ми сама се отказа на 2 месеца като беше ,но има деца до 3-и годинки пият мляко през нощта  Crazy

# 6
  • Мнения: 236
И аз все за това се притеснявам. Моята Емили е на 6 месеца и малко, а все още яде нощем към 3-4, понякога и чак към 6, но задължително си хапва и през нощта. Много е неприятно, защото както казваш разбива съня на всички! Аз се надявах да отшуми тоя "глад" до към 7-8 месец, но като гледам мамите какво са писали, че някои бебковци ядат така до 2-3 години ooooh!, отсега се отчайвам. Mr. Green
Търпение и това е, ще пораснат Peace

# 7
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Алекс се отказа сам около 11м.Не съм се мъчила да го отказвам аз.Като стана по-топло времето,започна да пие вода през нощта и отказа АМ. Peace
Имам позната,на която детето е на 3г6м и през нощта се буди два пъти(в 2ч и в 5ч) да пие АМ.

# 8
  • Мнения: 1 305
Дъщеря ми на 2м отказа да пие нощно време мляко, но като стана на 11м пак наново започна, не искаше да яде през деня заради зъбките и нощем се будеше да пие АМ. Сега яде в 21 ч после пие АМ към 22.30, и се буди за нощното АМ към 4-5 ч надявам се да го израсте и сама да се откаже.
Единственото което мога да ти кажа е да пробваш малко да изместиш вечерното ядене, сигурно е гладен щом се буди толкова пъти

# 9
  • Мнения: 27 524
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм против даването на храна през ноща-моите деца не са яли нощно време

# 11
  • Мнения: 7
Благодаря ви за мненията може би сте прави ще го оставя да си пие АМ вечер та той все пак е бебе .И без друго се кърмихме само 4,5 месеца ,поне АМ да пие.Кака му както вече ви писах е на   2 год. и 11 месеца тъкмо се беше отказала от млякото и като се роди малкия пак почна да пие (нощно време)само докато го чуе вечер че реве и тя си иска неиното мляко, а мама СЪОТВЕТНО БЯГА ДА прави мляко и на двамата  Simple Smile) ).Но нали за това са децата за да се грижим за тях , а млякото е много важно за тях -то е техният елексир за щастие,защото като го получат са истински щастливи.

# 12
  • Мнения: 14 493
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile

 Tired това твърдение ме изуми - според мен до първия месец трябва да са се отказали (ако са на АМ) а до третия ако са на кърма.

# 13
  • Мнения: 1 558
аз и в пубертета ставах да ям през нощта.Никой не ми е забранявал,защо ли?Не бих забранила и на детето си(и то яде през нощта).Нека сам се откаже
Не насилвай детето.Ако става да яде посреднощ,значи има нужда Peace

# 14
  • Мнения: 233
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile
Защо? А бебенцата, които сами се отказват от нощното хранене, да не би да са сгрешили?  newsm78

# 15
  • Мнения: 3 205
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile

 Tired това твърдение ме изуми - според мен до първия месец трябва да са се отказали (ако са на АМ) а до третия ако са на кърма.

Защо? Възможно е да имат нужда от мляко поради много причини. Също е възможно - и се случва при много деца - след като са се отказали от нощно хранене, към 7-8 месеца да си го върнат пак за няколко месеца. Това е съвсем нормално, ненормалното е да виждаш, че детето има нужда от мляко, след това спи по-добре и като цяло е по-щастливо и въпреки това да му отказваш.

Аз имам две деца, и двете се хранеха нощем по веднъж към 3-4 часа, но причините и при двамата бяха различни. Единият се беше отказал и почна пак да го търси на 8 месеца първо заради успокоението (на седем - осем месеца някъде децата почват да осъзнават, че са физически разделени от майка си и съответно све страхуват, че мама може да изчезне и да не се появи) и вотор, защото беше много подвижно дете и въпреки, че през деня ядеше доста, просто не му стигаше. Продължи с нощносто, доакто стана на година и след това не е търсил повече. НИкога не съм му давала вода или сокове нощем (ето това е вреден навик според мен), само мляко. Второто ми дете пък просто не се хранеше добре през деня и фактически разчитахме именно на храненето нощем, за да съм сигурна, че няма да се обезводни (той не пиеше вода) и няма да умре от глад. Когато почна да се храни добре през деня - като въведох достатъчно твърди храни, спря да яде и нощно време - сам. Това пак стана на година и малко.

Бебетата, които са се отказали сами от нощно хранене, просто нямат нужда от него. В това няма нищо лошо  Peace

# 16
  • Мнения: 496
Бебетата, които са се отказали сами от нощно хранене, просто нямат нужда от него. В това няма нищо лошо  Peace
  Peace

Баткото си хапваше и в 0 ч., в 3, в 6... Принцесата още на 10-я ден се отказа от кърменето в полунощ и вече 5-ти мес. след вечерята в 21 се буди по някое време между 3-4-5 и тогава й давам. Наддава на ръст и тегло колкото или малко повече от него до момента.

# 17
  • Мнения: 233
Бебетата, които са се отказали сами от нощно хранене, просто нямат нужда от него. В това няма нищо лошо  Peace
И аз съм съгласна с това! Може би не съм разбрала Блонди точно какво е имала предвид!  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 960
Ами няма защо да  отказваш=принуждаваш   малкото човече да  не пие АМ.Щом пие ,значи така му харесва.
Нека само се откаже,без натиск!!
Моят син например на 2 м. сам се отказа от АМ-то през ноща,а малко по късно престана да се буди и за това в 6 часа сутринта.

# 19
  • Мнения: 209
Дъщеря ми само през първия месец се събуждаше, за мляко и после сама се отказа, според мен трябва да се откаже (въпреки че мнението ми противоречи на повечето ), така мисля аз.

# 20
  • Мнения: 3 993
Според една книга ("Първата година на бебето" от Глейд Къртис и Джудит Шулър), на деца, които още се будят през нощта след първите 4-5 месеца, трябва да се дава възможност да заспиват сами. Ако родителите продължават да вземат бебето от леглото и да го хранят или успокояват, те го насърчават да продължи да се буди. То очаква да се погрижат за него посред нощ.
И аз споделям тези разсъждения и смятам, че на тази възраст (9 месеца) детето не трябва да се храни през нощта. И аз те съветвам за тази цел да се опиташ да изместиш вечерното хранене малко по-късно. Също така, ако детето огладнява през нощта (което не е сигурно), има значение какво яде на вечеря и колко го засища. Мисля,че родителите са тези, които са отговорни за създаването на добри навици и отучването от лоши. Ако оставим на децата да решават за навиците, те може да не се откажат от памперса или биберона и до първи клас.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 43
Ние до преди известно време имахме подобен проблем. Той пиеше много вода и аз започнах нощем да му давам вместо мляко и той се отучи. Понякога давам и чай от лайка но без захар, за да не свиква със сладкото. Мислех че като се отучим от нощните хранения ще спре да се буди но за съжаление буденето на спря.  Желая ти успех! Hug

# 22
  • Мнения: 3 993
Ние до преди известно време имахме подобен проблем. Той пиеше много вода и аз започнах нощем да му давам вместо мляко и той се отучи. Понякога давам и чай от лайка но без захар, за да не свиква със сладкото. Мислех че като се отучим от нощните хранения ще спре да се буди но за съжаление буденето не спря.  Желая ти успех! Hug
Това, което казваш, е доказателство, че детето ти не се буди от глад. Оставяй го малко сам преди да отидеш при него и увеличавай леко това време всеки път, за да се научи да заспива сам. И моята дъщеря се буди понякога през нощта, взима си бибата и заспива пак. Ако това не стане до няколко минути и ако се разплаче, отивам при нея да я успокоявам. И така.

# 23
  • Мнения: 148
И ние сме вече големи,последно ядем към 21.30,но към 3 часа като по часовник се буди и плаче.Пробвах да я залъжа с биба или с чайче,не върши работа,след десетина минути пак плаче.Единствено като я накърмя млъква и заспива.Правилно или не не зная,но върши работа.

# 24
  • Мнения: 1 336
Според мен има значение дали бебето наистина е гладно или търси само успокоение в сученето. Ако е по-скоро второто, по-добре да се дава биба или вода, защото като пие мляко пък почва пръцкане, въртене, акане или нещо друго което пречи на детето да спи, пък и на майката.

# 25
  • Мнения: 718
Хм...ако се откаже бебето само - ок, случаи такива много, но ако си иска яденето (независимо АМ или кърма) какво се прави, разнасяне по цели нощи или нещо друго. Въпросът ми е към майките, които целенасочено отказват децата от нощното хранене.

# 26
  • Мнения: 46 528
Ти си решаваш.

Аз детето си не съм лишавала от нощно хранене на тази възраст, никога не бих го направила, изцяло се водя по нея - щом се буди, значи има нужда.

# 27
  • Мнения: 770
Според мен най-добре е ако наистина е гладно да го храниш, но 3 пъти през ноща ми се струват много!Към 12 е нормално да се буди-на нас тогава ни е последното хранене!Пробвала ли си в следващите часове първо да му предложиш вода или биба?
Крисито никога не се е будила нощем, първият месец я взимах по веднъж на нощ- и пак не винаги засукваше!Аз съм за режим, може да са бебета, но режима им създава сигурност, изграждат си навици, макар и възрастта им да крехка!Не казвам, ние да си налагаме наш си режим, просто се съобразяваме с детето и се опитваме да му изградим режим, според неговите нужди!

# 28
  • Мнения: 462
Според една книга ("Първата година на бебето" от Глейд Къртис и Джудит Шулър), на деца, които още се будят през нощта след първите 4-5 месеца, трябва да се дава възможност да заспиват сами. Ако родителите продължават да вземат бебето от леглото и да го хранят или успокояват, те го насърчават да продължи да се буди. То очаква да се погрижат за него посред нощ.
И аз споделям тези разсъждения и смятам, че на тази възраст (9 месеца) детето не трябва да се храни през нощта. И аз те съветвам за тази цел да се опиташ да изместиш вечерното хранене малко по-късно. Също така, ако детето огладнява през нощта (което не е сигурно), има значение какво яде на вечеря и колко го засища. Мисля,че родителите са тези, които са отговорни за създаването на добри навици и отучването от лоши. Ако оставим на децата да решават за навиците, те може да не се откажат от памперса или биберона и до първи клас.  Simple Smile

Напълно споделям мнението ти, Little wingels. Точно тая книга не сме чели, макар че отрано се бяхме заредили с каква ли не литература - от Д-р Спок, до "В хармония с природата" на Василена Доткова. По тази причина (може би) бях доста объркана и в първия месец хранех бебка когато пожелаеше, в резултат на което приличах на някакъв "дух" - бродех денонощно по пижама из апартамента. Стигаше се до там да я храня през два часа, независимо дали е ден или нощ. Имах чувството, че няма да издържа повече, в резултат на което таткото пое инициативата в собствените си ръце и за една седмица (ако не и по-малко) буквално "обучи" бебка да се храни като по часовник! Първата му стъпка беше "пренасочи" времето за игра - станахме по-активни в периода 6-9 часа. Така малката се изморяваше доста стабилно и след къпането, последвано от хранене в 9 - 9.30 заспиваше много дълбоко. За следващото ядене - в полунощ, таткото ставаше и я хранеше още докато спи, без да я буди. Така на втория ден тя вече пропускаше храненето в 3 и ставаше в 6. Допълнително помогна и фактът, че си купихме овлажнител за въздух. То аз започнах да спя по-спокойно и дълбоко, какво остава за бебето ... В момента, в който тя решаваше да яде два часа след предното хранене (вместо препоръчителните, според таткото, три), се започваше едно игране, лигавене и яка занимавка, докато не дойде времето за папкане. Дори сме имали случаи, в които е заспивала (което значи, че не реве, защото е гладна). Обаче също така е факт, че ритъмът на хранене се отрегулира окончателно, когато мина на АМ! Или може би аз си въобразявам ... незнам ... Както и да е, да чукна на дърво, от три седмици насам, малката ми заспива в 11-11.30 и сутрин се буди в 7.30 - 8.30 ( в зависимост от това кога е хапвала за последно)...

Дано съм била полезна Simple Smile Знам, че ще "изям" много критики за написаното, но все пак има и друга гледна точка и това, което описах наистина върши страхотна работа при нас.  Crazy

# 29
  • Мнения: 236
Според една книга ("Първата година на бебето" от Глейд Къртис и Джудит Шулър), на деца, които още се будят през нощта след първите 4-5 месеца, трябва да се дава възможност да заспиват сами. Ако родителите продължават да вземат бебето от леглото и да го хранят или успокояват, те го насърчават да продължи да се буди. То очаква да се погрижат за него посред нощ.
И аз споделям тези разсъждения и смятам, че на тази възраст (9 месеца) детето не трябва да се храни през нощта. И аз те съветвам за тази цел да се опиташ да изместиш вечерното хранене малко по-късно. Също така, ако детето огладнява през нощта (което не е сигурно), има значение какво яде на вечеря и колко го засища. Мисля,че родителите са тези, които са отговорни за създаването на добри навици и отучването от лоши. Ако оставим на децата да решават за навиците, те може да не се откажат от памперса или биберона и до първи клас.  Simple Smile

Напълно споделям мнението ти, Little wingels. Точно тая книга не сме чели, макар че отрано се бяхме заредили с каква ли не литература - от Д-р Спок, до "В хармония с природата" на Василена Доткова. По тази причина (може би) бях доста объркана и в първия месец хранех бебка когато пожелаеше, в резултат на което приличах на някакъв "дух" - бродех денонощно по пижама из апартамента. Стигаше се до там да я храня през два часа, независимо дали е ден или нощ. Имах чувството, че няма да издържа повече, в резултат на което таткото пое инициативата в собствените си ръце и за една седмица (ако не и по-малко) буквално "обучи" бебка да се храни като по часовник! Първата му стъпка беше "пренасочи" времето за игра - станахме по-активни в периода 6-9 часа. Така малката се изморяваше доста стабилно и след къпането, последвано от хранене в 9 - 9.30 заспиваше много дълбоко. За следващото ядене - в полунощ, таткото ставаше и я хранеше още докато спи, без да я буди. Така на втория ден тя вече пропускаше храненето в 3 и ставаше в 6. Допълнително помогна и фактът, че си купихме овлажнител за въздух. То аз започнах да спя по-спокойно и дълбоко, какво остава за бебето ... В момента, в който тя решаваше да яде два часа след предното хранене (вместо препоръчителните, според таткото, три), се започваше едно игране, лигавене и яка занимавка, докато не дойде времето за папкане. Дори сме имали случаи, в които е заспивала (което значи, че не реве, защото е гладна). Обаче също така е факт, че ритъмът на хранене се отрегулира окончателно, когато мина на АМ! Или може би аз си въобразявам ... незнам ... Както и да е, да чукна на дърво, от три седмици насам, малката ми заспива в 11-11.30 и сутрин се буди в 7.30 - 8.30 ( в зависимост от това кога е хапвала за последно)...

Дано съм била полезна Simple Smile Знам, че ще "изям" много критики за написаното, но все пак има и друга гледна точка и това, което описах наистина върши страхотна работа при нас.  Crazy


И аз мисля като теб, че все пак трябва да се провежда някакъв възпитателен режим. По същия начин бяхме и ние в началото, когато я хранех на поискване, като нито тя спеше спокойно, нито ние. Вярно е, че не трябва да се отказва храненето, ако бебето видимо има нужда от него, но всяка майка има своите наблюдения върху детето, моите водят до извода, че детето ми се събужда по-скоро по навик, а не толкова от глад. В повечето случаи и давам да яде, но изпитвам някакво вътрешно негодувание от самата себе си, че не си налагам да я успокоя със залъгалка например, защото върши същата работа и при това така изкарва до сутринта без да яде.

# 30
  • Мнения: 2 587
Не бих го отказвала от нощното хранене.Щом се буди и си иска АМ,значи е гладно и има нужда от него.
Но ти си решаваш,моята дъщеря от както се е родила предпочиташе да спи през нощта,а не да яде.Дори доста се чудех дали да не я будя нарочно за хранене.

# 31
  • Мнения: 7
Може би не му стигат течностите през деня ,защото почти не иска пие вода, ако предложа чай пие малко повече но това е два три пъти на ден .Сутрин е на попара или макарони ,на обед -ядене (каквото мама е наготвила),към 17:00 часа десерт - крем ,плодово пюре с бисквитка или някакъв плод ,и за вечеря в 19:30 -супа с хляб  или пак ядене.Не мисля че остава гладен защото готвя много по гъсто отколкото на детската кухня ,а и като количество си похапва доста(лаком си ми е Simple Smile ) Понякога нощем успявам да го залъжа с чай , но е за около час след това пак се събужда.Иначе изобщо не се носим вечерно време на ръце ,нито играем, дори се старая да не му говоря много за да не го разсъня.

# 32
  • Мнения: 54
Според мен бебето си знае, само на 8 месеца е, а както си описала няма нито едно млечно хранене, кога тогава да пие мляко, ако не през нощта  newsm78

# 33
  • Мнения: 3 993
Може би не му стигат течностите през деня ,защото почти не иска пие вода, ако предложа чай пие малко повече но това е два три пъти на ден .Сутрин е на попара или макарони ,на обед -ядене (каквото мама е наготвила),към 17:00 часа десерт - крем ,плодово пюре с бисквитка или някакъв плод ,и за вечеря в 19:30 -супа с хляб  или пак ядене.Не мисля че остава гладен защото готвя много по гъсто отколкото на детската кухня ,а и като количество си похапва доста(лаком си ми е Simple Smile ) Понякога нощем успявам да го залъжа с чай , но е за около час след това пак се събужда.Иначе изобщо не се носим вечерно време на ръце ,нито играем, дори се старая да не му говоря много за да не го разсъня.
MaiaCh, мисля, че със сигурност не му стигат течностите през деня. Трябва да пие основно мляко, между 600 и 1000мл на ден, а той не пие изобщо.  ooooh! Цял ден е на твърда храна, защо няма млечни хранения?  Thinking Както си го описала, мисля,че не остава гладен. Значи през нощта се буди защото: а) пият му се течности, жаден е; б) наспал се е през деня, не се е изморил достатъчно от игра за да спи непробудно цяла нощ; в) буди се по навик. Ти си майката, ти трябва да прецениш коя е причината. Когато се събуди през нощта, опитай да го успокоиш по друг начин преди да му дадеш шишето. А през деня му давай да пие мляко и течности по принцип, за да не е жаден. Също опитай да му изместиш малко вечерята и лягането, малко по-късно да заспива, ако е изморен от игра - още по-добре.

# 34
  • Мнения: 7
Всъщност го слагам рано да спи защото сме сами (баща им пътува в чужбина )и за да мога да обърна внимание на кака му като се върне от ясла .И да и сложа и на нея нещо за вечеря,че тя пък в повечето случаи отказва да яде храна, а иска само мляко и се налага да я храня аз понякога ,а той като е буден не ме оставя да се отделя от него и за това го приспивам рано.

# 35
  • Мнения: 167
Най-добре остави бебето,когато  само реши  да се откаже от нощното хранене.

# 36
  • Мнения: 405
Детето само ще се откаже от нощното хранене....поне аз така мисля, че е правилно.

# 37
  • Мнения: 1
аз и в пубертета ставах да ям през нощта.Никой не ми е забранявал,защо ли?Не бих забранила и на детето си(и то яде през нощта).Нека сам се откаже
моето дете беше на 2 м когато го отучих да яде след 9 вечерта.първите 3-4 дни ми си събуждаше и плачеше аз му давах по малко водичка и така той си свикна и си спи по цяла вечер до към 8-9 сутринта

# 38
  • Мнения: 569
  Давах му АМ нощем дотогава, докато се събуждаше и искаше- тоест до към 1 год и 3-4 месеца.
  Тогава започна да хапва и по- сериозна вечеря- супа или друго готвено, освен АМ.

# 39
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Моят син / малкият /, който на 1 година 1 месец продължава да се събужда в ранната сутрин, около 5-6 часа и пие мляко, след което заспива и става около 8.30-9.00 часа. Предпочитам да му дам млякото и да поспим всички, вместо да се събуди и да е недоспал и кисел. Не съм се опитвала да го отказвам, щом му се пие - давам. Големият се отказа сам от млякото около 11 месечен. Ще почакам и малкият да се откаже сам.

# 40
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Синът ми е на 1г и 3м и още пие през нощта мляко, ще чакам сам да се откаже. Това си зависи предимно от самото дете, защото дъщеря ми не е яла нощем, а ги гледам по еднакъв начин.

# 41
  • Карлово
  • Мнения: 328
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile

не се ли натоварва стомаха  newsm78
няма ли някаква граница при която трябва да спрат  Thinking

# 42
  • Мнения: 7
сина ми до 1г. и 6м. се будеше нощно време през 3 часа да пие мляко, опитвах се да го откажа с биберон, с вода , с чай но резултат никакъв.Имало е случаи в които започваше да реве и не можехме да го успокоим, не даваше да го гушкаме и ревеше до посиняване,затова реших да не го мъча и продължих да го храня.  Той сам спря да се буди след като искара много тежък грип и 3 дена беше само на глюкоза. Сега с дъщеря ми е по лесно още от втория месец  сама започна да разрежда нощното хранене и в момента вечер яде към 20.30 - 21,00 и после чак в 6,30- 7,00. Затова съвета ми е пробвай да го залъжеш с вода или биберон и ако детето е неспокойно просто го храни, рано или късно то само ще се откаже.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 555
Дъщеря ми все още се буди със силен рев през нощта от глад.  Нищо друго не е в състояния да я успокой, реве, изпъва се, удря се в таблата на леглото,но след като си  изпие млякото на секундата заспива. Бяхме я оставили при родителите ми за една нощ и тя пак се събудила така. Майка ми в началото не се сетила, че детето иска мляко, а се опитвала да я приспива, успокоява, да гледат филмчета - но диването се дере ли дере. Майка ми се сетила мляко да даде и всичко се успокоило на секундата. Аз лично не се притеснявам от нощното хранене, щом плаче и се събужда значи има нужда от него. Не бих се опитвала да отказвам детето само.  Naughty

# 44
  • Мнения: 2 047
   Казваш, че е лаком и обича да си хапва ... според мен не може да издържи с последно хранене в 7,30 до сутринта.

# 45
  • Мнения: 3 034
Здравейте ,синът скоро ще навърши 9 месеца а все още се събужда по няколко пъти нощем да пие мляко, кака му е на 2год и 11 месеца и тя все още пие нощно време мляко (само че кисело) как да избегна и с него този проблем?

това не е проблем, а индивидуален режим. синът ми е хранен само и единствено на поискване, каквито са препоръките и тук, и почти навсякъде вече. разбира се, че бебе (а на 8 месеца той е точно това - бебе) не се отказва зорлем от мляко! режимът на хранене, който си написала го тъпчер с течности, които той ясно ти показва, че не иска - вода и чай. той иска мляко - също ти го показва ясно. какъв е смисълът да се надлъгвате? бебетата са прекрасно устроени от природата да имат усещане за себе си - бебе хранено на поискване е бебе, което само изгражда подходящ за индивидуалните си нужди режим. и обратно на схващането в България - на поискване не значи тъпчене. на поискване означава когато иска и колкото иска. наскоро тук излезе статистика за общото изпито количество мляко от бебета хранени в режим и на поискване - резултатът е че средно количеството е едно и също, което само доказва колко мъдра е природата. моето дете се отказа само постепенно около 4-тия си месец. след това е имал периоди от по няколко дни, когато се е будил отново за мляко и разбира се, го е получавал. нито аз, нито ти, нито и най-гениалният педиатър можем да гадаем колко е гладно едно бебе и кога. в налаганите режими няма абсолютно никаква логика.

цитирани книги, които по стечение на обстоятелствата аз имам вкъщи, на американски автори или не са преведени като хората, или не са цитирани на 100%. това, което пише в тях, а и в много други е, че е вероятно след 6-тия месец (a ne izmisleniq 4-ti w "Pyrwata godina") много бебета да се будят по навик, което не значи всички. за да е сигурен родителят, че бебето му не се буди от реален глад, той трябва 1. да осигурява достатъчно мляко през деня; 2. да не компенсира млякото с други течности и 3. да предлага мляко в различна бутилка от тези, в които предлага другите течности, за да може бебето и в сънено състояние да направи избор. това последното го потвърждавам лично - синът ми прави безпогрешно разлика между широката бутилка мляко и тясната с вода и сам решава какво ще пие.

конкретно "Първата година на бебето седмица по седмица", каквото е оригиналното й заглавие, е книга, която търпи унищожителни критики от Американската педиатрична асоциация, част от които са видими и в Амазон, например. педиатрите се вдигнаха против препоръчаните захранвания на 4 месеца, минаване на АМ от кърма на 5 месеца, ползването на Фербер метода за приучване към сън и т.н. с две думи, това четиво не е никаква мярка за полезност и правилност, просто за информация.

стомахът се натоварва от хранене в режим, когато организмът минава в защитна фаза, тъй като му е ясно, че няма да получи ядене тогава, когато иска. по същия начин работят диетите за възрастни - човек озверява при вида на храна, защото знае, че е ограничен. който има постоянен достъп, рядко прекалява и това се случва в повечето случаи на възрастните, които имат изградени вкусове и откровена лакомия. бебетата ядат съобразно обема на стомахчето си. ако знаят, че мляко ще има при първата им нужда, нямат причина да се тъпчат. те са разумни малки хора.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 18:09 от simplyaven

# 46
  • Мнения: 165
Давай му докато си иска, сам ще се откаже като му дойде времето. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми пиеше АМ до 9-месечна възраст. Не съм правила нищо да го отказвам, не го считам за правилно.
На 9 месеца сам се отказа. Оттогава спи без да се буди по цяла нощ.

# 48
  • Мнения: 31 221
Моята дъщеря пие по няколко пъти на нощ като се събуди кисело мляко.Въобще не искам да се отказва.Докато и се пие да пие , не ми пречи.Общо пие 300 мл всяка нощ и мисля, че това е добре, а и се успокоява така и не плаче.

# 49
  • Мнения: 2 013
 Shocked
 newsm78 ние вече отказахме нощното ядене!

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Така както описваш режима, мисля, че не му стига млякото. Thinking До годинка е добре да приема поне по 600 мл мляко на ден, най-добре 800-1000мл. А това съвсем не е невъзможно!  Wink
Можеш да намалиш твърдото хранене (като количество) и всеки път да додаваш мляко. А през ноща може да се буди по навик или по други причини, а не защото е гладен.

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сам ще се откаже когато му дойде времето. Сина ми на 7м. спря да се буди сам да яде.

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
newsm78 ние вече отказахме нощното ядене!
на 2 м. Shocked Thinking

# 53
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Някои деца се отказват окончателно на тази възраст, други - временно, после пак започват да си искат.

# 54
  • Временно
  • Мнения: 788
Моята дъщеричка пие АМ вечер преди лягане(към 21:30 часа).През нощта се буди само веднъж и то към 5-6 часа.Така е още от 2-ия месец. Peace Не смятам да я отказвам.Когато е готова сама ще спре да се буди. Peace

# 55
  • Мнения: 3 034
Някои деца се отказват окончателно на тази възраст, други - временно, после пак започват да си искат.

така е, само че не става ясно "ние отказахме" дали значи "тя се отказа" или "аз й отказах и тя нямаше избор, освен да се примири". предполагам затова и ViFresh реагира така. а пък тази иконка  Shocked ми е любима в постове от типа "а ние вече... еди какво си" - всяко дете е различно и не виждам защо да се пулим. един отказал храненето, друг си хапва до 2 години - свят шарен  Simple Smile

# 56
  • sf
  • Мнения: 10 163
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.

# 57
  • Временно
  • Мнения: 788
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.



А според мен не е нормално,ако детето е гладно да се налива с вода,вместо с мляко. Peace

# 58
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Някои деца се отказват окончателно на тази възраст, други - временно, после пак започват да си искат.

така е, само че не става ясно "ние отказахме" дали значи "тя се отказа" или "аз й отказах и тя нямаше избор, освен да се примири". предполагам затова и ViFresh реагира така. а пък тази иконка  Shocked ми е любима в постове от типа "а ние вече... еди какво си" - всяко дете е различно и не виждам защо да се пулим. един отказал храненето, друг си хапва до 2 години - свят шарен  Simple Smile

Аз говоря от моя личен опит с децата ми и за отказване/неотказване от тяхна страна. То като се буди и си иска, не може насила да го откажеш.

# 59
  • Мнения: 3 034
да де, аз просто мисля, че коментарът на ViFresh беше не защото тя не знае, а защото поста на потребителката преди нея не беше ясен  Simple Smile

# 60
  • sf
  • Мнения: 10 163
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.



А според мен не е нормално,ако детето е гладно да се налива с вода,вместо с мляко. Peace

ако са били гладни, щяха да се късат от рев. Самия факт,че след глътка вода в просъница пак заспиват,показва,че не се будят от глад.
и определено би ми пречело по няколко пъти на нощ да ставам и да им давам Ам или кисело мляко.
дане говорим,че стомахът има нужда от почивка.

# 61
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Естествено, че ако си заспиват няма да ги наливаме с мляко.
При мен се получи така - дъщеря ми  - от бебе, до ден днешен си е злояда, ако се събудеше нощем, гушках я и тя си заспиваше - без вода, без нищо.
Но синчето си е ящно /пу-пу/. Като се събуди през нощта, ако не му дадеш мляко ще си плаче с часове.
Та според мен си зависи най-вече от апетита на детето, а не от нашите усилия.

# 62
  • Временно
  • Мнения: 788
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.



А според мен не е нормално,ако детето е гладно да се налива с вода,вместо с мляко. Peace

ако са били гладни, щяха да се късат от рев. Самия факт,че след глътка вода в просъница пак заспиват,показва,че не се будят от глад.
и определено би ми пречело по няколко пъти на нощ да ставам и да им давам Ам или кисело мляко.
дане говорим,че стомахът има нужда от почивка.

Това,че твоите деца не са се будили от глад нощем в никакъв случай не прави нощното хранене ненормално. Peace
Всяко дете е различно,едни по-злояди,други по-лакоми.
А това,че стомахчето има нужда от почивка няма как да го обясниш на гладното бебе.

# 63
  • Мнения: 58
Против нощното хранене съм.Синът ми от втория месец спря да яде нощно време.Мисля,4е и малките корем4ета трябва да почиват Grinning.В началото като се събудеше му давах вода,но той много не я обичаше(и досега е така) и скоро престана да се буди.Последното хранене ни е в 8,после спим цяла нощ. Joy

# 64
  • Мнения: 3 034
тъй като за храненето на поискване има твърде много материали, които са били поствани нееднократно и са подкрепени от множество педиатрични асоциации по света, както и от международни организации за грижа за здравето, мисля че би било добре, ако твърдящите, че бебешкото стомахче трябва да почива през нощта, също подадат медицински материали подкрепящи тази теза. с уговорката да са писани преди примерно 10 години максимум, а не преди 30 (или не преписани от учебник на подобна възраст). защото истината е, че акушерките и педиатрите продължаващи да го проповядват базират препоръките си на доста стари схващания. аз подобни статии съм срещала само на български и писани от български автори, което не ме кара да се доверя особено.

ще прочета и други, разбира се, стига да се постнат от maiako или donsita , примерно. защото на мен повече ми прилича на сляпо доверяване на акушерка/педиатър, която/който са запецнали в средата на 20-ти век и оттам не мърдат. ама тя медицината си върви напред и Слава Богу, защото се възползваме всички.

а ако причината е "на мен ще ми пречи да давам нощем", тогава ще се въздържа от коментар.

# 65
  • sf
  • Мнения: 10 163
Няма да влизам в безмислени спорове. Всеки гледа децата си както си иска.
И с двете смятах,че след 2рия месец няма да ги храня нощем.
Така и направих.
Стана добре за всички. След известно време това ядене нощем, не е нищо друго освен навик, и то такъв,който трудно може да се изкорени.
А никой не може да ме убеди,че е нужно едно дете на 12,1318,че и повече месеца да се храни нощем. Да не говорим за културата на хранене,която се създава за по-натам.
Но както казах всеки сам си решава.
И,да, един от доводите ми беше "на мен ще ми пречи да давам нощем". Едва ли има някой ,който предпочита да става и да храни нощем,пред  спането.
За мен въпросът е приключен- няма повече да влизам в темата.

# 66
  • Мнения: 7
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile
това може само болен мозък да го измисли

# 67
  • Мнения: 46 528
това може само болен мозък да го измисли

Болният мозък може да причини неудобство, дори болка на детето си.
Нормалният се води по малкото, когато - тогава.
Лесно е да го караш да се гърчи и да реве, заради свиването на гладното стомахче, нали?
Също толкова лесно е да дадеш мляко, когато поиска.
Въпрос на избор.

# 68
  • Мнения: X
Много епитети, много нещо,само, защото сме на различни мнения, както обикновено.

В крайна сметка всеки сам решава, а според мен най-добре да го реши детето.
Имам две деца, гледани по един и същи начин, едното ядеше нощем до 2г.6м., другото не яде нощем от малко бебе.
Според мен те сами са си намерили най-доброто за тях.

Добре е да се спре с обидите, иначе писането във форумите е безсмислено, все пак, ако всички бяхме на едно мнение, постовете щяха да се изчерпват с "Подкрепям", "И ние така", "Правилно" и т.н.

# 69
  • Мнения: 472
Мисля,че е време да го откажеш,все пак стомахчето трябва да почива
Против съм нощното даване на мляко  Naughty
Моята кукла сама се отказа на 30-я ден,ноо...ако не беше тя аз щях да го направя  Peace
Дай водичка,биба........пробвах всичко

# 70
  • Мнения: 46 528
Мисля,че е време да го откажеш,все пак стомахчето трябва да почива ...

А сърцето кога почива?
И как почива стържещ от глад стомах?

В коя друга държава (като изключим бившите комунистически, въпреки, че и те се оправиха), се препоръчва насилствено махане на нощното хранене? Дори в Бг вече повечето лекари отхвърлят "почивката".

... най-добре да го реши детето.
Имам две деца, гледани по един и същи начин, едното ядеше нощем до 2г.6м., другото не яде нощем от малко бебе.
Според мен те сами са си намерили най-доброто за тях ...

 Peace

# 71
  • Мнения: 2 658
Да ви кажа честно(но не нападам никой), zа мен също не е нормално да се яде нощем... Ние нощем спим. Но това е, zащото(така, като ви чета) явно моите деца са ми го покаzали, а не аz на тях. Никога никого не съм "отучвала" . Мислех си че съм "отучила" големия едно време на месец и нещо, zащото така ме посъветваха(тогава всичките доктори така учеха), но той май сам си е спрял  Wink Защото беz простест се научи да си спи..
Малката пък от като беше на дни някакви, просто иzмести буденията така, че нощно хранене нямаше. В  началото zаспиваше мноого късно, после почна да иzмества zаспиването и така. Сега яде последно към 22ч или 22.30ч и после в 10ч сутринта. Така е от много отдавна.
Но пък ме раzмислихте и сигурно имате право. Детенцето на авторката е малко, zа да не поема мляко иzобщо. Явно наистина си го търси. Моята щерка си яде, но иzпива между 500мл и 600 и нещо мл мляко на ден.
Но и иzкаzването на Блонди ми се струва мааалко ктрайно. Може би пак съдя по себе си, тъй като никога в съzнателния си живот не съм яла нощем, дори и преz бременностите ми. Та не zнам дали бих си хранила детето "до 7 годишно" нощем. Та zнание или неzнание... не съм съвсем сигурна. По_скоро раzни хора, раzни идеали  Peace

# 72
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не е ли голямо за нощно кърмене давай биберон вода

# 73
  • Мнения: 472
Мисля,че е време да го откажеш,все пак стомахчето трябва да почива ...

А сърцето кога почива?
И как почива стържещ от глад стомах?

В коя друга държава (като изключим бившите комунистически, въпреки, че и те се оправиха), се препоръчва насилствено махане на нощното хранене? Дори в Бг вече повечето лекари отхвърлят "почивката".


Какво означава това препоръчва някой,то тогава означава да се храним цял живот нощем.Нещо на мен не ми се връзва  newsm78  И сърцето тук няма нищо общо....Стържещ стомах от глад....мне не мисля,по-скоро това е навик  Peace


# 74
  • вкъщи
  • Мнения: 704
правилно Данитка навик

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Радвам се , че малката сама отказа нощното хранене в началото на втория месец .Нямах сърце да я мъча гладна с вода или чай. И сега , ако се събуди нощем и не помогне биберона  и давам да яде.

# 76
  • Мнения: 229
Спокойно, и ние сме от тези, дето се храним през ноща все още.
Папкаме към 20 последно, после към 1, после към 4-5-6 часа. И аз така издевателствах върху детето си с разни чайове и водички да го отказвам, но една акушерка ми каза да не тормозя така детенцето си - или се отказвали самички или не. Каза ми да си му давам мляко когато пожелае. Когато ни избиват зъбки отказва, случвало се е да не иска да пие мляко няколко нощи, но като мине периода пак си иска. Също така пие през нощта повечко, когато през деня не е хапвал добре, един вид му идва глада през ноща. Ако пък се опитам да го залъжа с чайче например, не може да заспи и мрънка и се върти в леглото може с часове. Иначе понякога не е гладен, събужда се, цоква няколко глъдки чайче и продължава да спи.

# 77
  • Мнения: 229
Против нощното хранене съм.Синът ми от втория месец спря да яде нощно време.Мисля,4е и малките корем4ета трябва да почиват Grinning.В началото като се събудеше му давах вода,но той много не я обичаше(и досега е така) и скоро престана да се буди.Последното хранене ни е в 8,после спим цяла нощ. Joy

Няколко месеца опитвах да му спра нощните хранения, но стана по-лошо положението. От тогава почна да се буди пред 2-3 часа ей така да си помрънка, и само с мляко се успокоява и заспива. Иначе и аз бях против нощното хранене, но ми се промени мнението .. жалко, но факт.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 723
И моята пикличка пие нощем мляко.
Преди месец пиеше по 2 пъти,а сега вече по 1 път Peace
Мисля,че сама ще се регулира Grinning

# 79
  • Мнения: 19 310
Дъщеря ми се отказа от нощното мляко на 2години. Не виждам смисъл да отказваш дете на 8месеца от нощното хранене.

# 80
  • Мнения: 5 026
Преди 2м спрях на детето нощното мляко (кисело), преди това не съм правила опити.

# 81
  • Мнения: 46 528
Какво означава това препоръчва някой,то тогава означава да се храним цял живот нощем.Нещо на мен не ми се връзва  newsm78  И сърцето тук няма нищо общо....Стържещ стомах от глад....мне не мисля,по-скоро това е навик  Peace




Ами има си специалисти, Световна Здравна Организация и т.н., те правят опити, наблюдения, резултати, след което дават препоръки.
Малките деца нямат корем, голям, колкото нашия, за да побира храна, която да ги дръжи гладни толкова часа, колкото нас. Пък и на всяко коремчето е с различен размер, затова се водим по тях, а не си измисляме някакви си часове, които не е ясно защо са точно такива.

Не знам дали е навик, моето самО спря да яде нощем, малко преди 3 г., ако беше навик, не виждам как изведнъж самО ще си каже - спирам. По-скоро до тогава е имала нужда - яла е, сега няма - не яде.

# 82
  • Мнения: 19 310
При някои деца и стомашната система се развива по-бавно. Не могат да погълнат големи количества храна, които да обработят, за да им доставят хранителните в-ва, които са им необходими. Затова ядат по-начесто и помалко. Дъщеря ми също спря млякото съвсем сама като стана на две. Не виждам защо ще го прави, ако беше само навик. По-скоро щеше да продължава да се буди и да мрънка за вода, за мляко, за прегръдка. При нея съм абсолютно сигурна, че се будеше от глад, защото през деня ядеше малки порции. Постепенно започна да спи по-скокойно, да хапва повече денем и да намалява млякото нощем. Пробвала съм и да давам само вода, но след малко пак се будеше с истерични писъци. Просто при някои деца става по-бавно.
И в други теми съм писала, че най-добре е човек да се води по детето. Може да пробва дали наистина е навик, защото в началото родителите са неориентирани( или поне ние не знаехме от какво е в нашия случай, но с течение на времето се убедих, че за много неща детето недвусмислено показва кога е готово за нещо-спря сама кърменето без стрес и без да съм пила никакви хапчета, спря сама млякото нощем, предпочитанията в храната също понякога показват нужда от нещо-имаше нисък хемоглобин и в този период искаше да яде само месо и каши просо и елда и т.н.). Не казвам, че при всички деца трябва да е така, но не може да се слагат под общ знаменател всички и да се  очаква едно и също от всички.

# 83
  • Мнения: 177
И ние моят мъник пие още нощем,води се по детето само ще се откаже,така беше и баткото на 10 месеца сам се отказа  Hug

# 84
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
О,Станислав се отказа сам още на 2,5 месеца.Не съм му давала нито вода, нито нещо друго.Просто спрях да му правя мляко всеки път като промрънкваше през нощта и установих, че 5 до 10 мин след като е промрънкал си заспива...

# 85
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
О,Станислав се отказа сам още на 2,5 месеца.Не съм му давала нито вода, нито нещо друго.Просто спрях да му правя мляко всеки път като промрънкваше през нощта и установих, че 5 до 10 мин след като е промрънкал си заспива...

И все пак си зависи от детето - моето вместо да спре да мрънка надава бесен рев и не се успокоява, докато не си изпие млякото  Sunglasses

# 86
  • плевен
  • Мнения: 644
О,Станислав се отказа сам още на 2,5 месеца.Не съм му давала нито вода, нито нещо друго.Просто спрях да му правя мляко всеки път като промрънкваше през нощта и установих, че 5 до 10 мин след като е промрънкал си заспива...

И ние бяхме така само че го отказах още на 20-ия ден и сега ми е супер лесно,няма проблем със съня

# 87
  • Мнения: 17
Момичета, имам следния проблем: синът ми е на 1 месец и е на АМ. Давам му 7 пъти по 120 мл, което е малко над нормата, но наддава добре и сам се буди на 3 часа. Проблемът е в периода 12:30 - 6:30. Буди се към 3-4 и аз му давам чай, факт е че го пие, но изпива толкова, колкото е храната, тоест 120 мл. Явно си иска тумбачето да се запълни със съответното количество... И понеже и аз не го будя, докато му давам чая, той го пие на интервали, след 10-20 мин установява, че не е изпомпал всичко и пак се размрънква. И така до 6 часа  Rolling Eyes Плюс това, че от толкова много вода се напикава задължително и ставаме да се преобуваме. На практика, за да му заместя АМ с вода, май го приучавам да се буди нощем за вода, а и така няма спане по цяла нощ. Изтощена съм. Знам, че е много малък, но нямам идея как да процедирам, за да регулирам нещата. Какво мислите  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 15 232
Щом толкова малко бебе-на 1 месец-се буди нощем, не трябва да му даваш чай, а мляко.
Бебето се размрънква след 10-20 минти, защото е гладно.
Дай му мляко-то само ще покаже кога не се нуждае от него през нощта.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
princess77,ние също имахме такъв период .Давах мляко и така поне се написвахме и двете .

# 90
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Даваш на бебето млякото - за него няма значение, че  е нощ - ще се нахрани и ще заспи, вместо да се мъчите взаимно.

# 91
  • Мнения: 59
здравейте и от мен , аз съм  твърдо ПРОТИВ нощното хранене тъй като според мен стомахчето на бебето има нужда от почивка.

# 92
  • Мнения: 46 528
здравейте и от мен , аз съм  твърдо ПРОТИВ нощното хранене тъй като според мен стомахчето на бебето има нужда от почивка.

Няма никакво значение какво мислим аз или ти, доверявам се на специалистите, които са изследвали, познават нуждите на бебето и знаят кое е най-добро за него.
Орган, който има нужда от почивка, сам дава сигнал - очите например ...

# 93
  • Мнения: 3 034
мляко на поискване и следване на режима на бебето - това е с думи прости. всичко останало са измишльотини отпреди поне 30 години (въпреки, че аз съм хранена на поискване с АМ по препоръка на български педиатър, забележете! явно човекът е чел повече отколкото съвременните български педиатри) и е тотално отречено вече.

и логиката е супер елементарна - стомах с размер на монета от 2 лева няма как да ви държи сити 6-7-8 часа. даването на вода и/или чай на гладно води до последващи стомашни проблеми (за справка се огледайте колко българи са с такива от детска възраст).

млякото е жизненоважно за развитието и наддаването на бебето. и все пак, не забравяйте, че храносмилателната система на бебето спира окончателно да се развива около 6-тия месец (индивидуално е, естествено). мисля на всеки здравомислещ човек е ясно, че нещо незряло следва да бъде щадено, а не обратното.

това всичкото е медицински доказано и е налично за прочитане в Интернет, въпрос на желание. ако педиатрите могат да си позволят да бъдат небрежни към чуждите деца (макар в други държави това да има много неприятни последици за педиатъра), то ние можем да се информираме в днешно време - почти всичко е достъпна информация.

# 94
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Знам, че е много малък, но нямам идея как да процедирам, за да регулирам нещата. Какво мислите  Hug

Много е малък още, спокойно, постепенно ще си изгради режим.
Може да плаче за ядене, може и за друго.
Не се притеснявай да му даваш мляко, когато се събуди, за да пробваш дали ще спите по-спокойно и двамата.
Всъщност нощното хранене не зависи от усилията на родителите, а от апетита на бебето.
Дъщеря ми си е злояда от бебе, до ден днешен. Тя никога не е изпитвала нужда да пие нещо през нощта.
Дребният си похапва добре и денем, и нощем. Вече почти не се буди, но ако се случи - плаче докато не му дадем мляко.
Най-добре е за всички, ако му удовлетворим това скромно желание, и да заспим моментално, вместо да будуваме с часове и да се залъгваме с какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт