Отговори
# 90
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Даваш на бебето млякото - за него няма значение, че  е нощ - ще се нахрани и ще заспи, вместо да се мъчите взаимно.

# 91
  • Мнения: 59
здравейте и от мен , аз съм  твърдо ПРОТИВ нощното хранене тъй като според мен стомахчето на бебето има нужда от почивка.

# 92
  • Мнения: 46 529
здравейте и от мен , аз съм  твърдо ПРОТИВ нощното хранене тъй като според мен стомахчето на бебето има нужда от почивка.

Няма никакво значение какво мислим аз или ти, доверявам се на специалистите, които са изследвали, познават нуждите на бебето и знаят кое е най-добро за него.
Орган, който има нужда от почивка, сам дава сигнал - очите например ...

# 93
  • Мнения: 3 034
мляко на поискване и следване на режима на бебето - това е с думи прости. всичко останало са измишльотини отпреди поне 30 години (въпреки, че аз съм хранена на поискване с АМ по препоръка на български педиатър, забележете! явно човекът е чел повече отколкото съвременните български педиатри) и е тотално отречено вече.

и логиката е супер елементарна - стомах с размер на монета от 2 лева няма как да ви държи сити 6-7-8 часа. даването на вода и/или чай на гладно води до последващи стомашни проблеми (за справка се огледайте колко българи са с такива от детска възраст).

млякото е жизненоважно за развитието и наддаването на бебето. и все пак, не забравяйте, че храносмилателната система на бебето спира окончателно да се развива около 6-тия месец (индивидуално е, естествено). мисля на всеки здравомислещ човек е ясно, че нещо незряло следва да бъде щадено, а не обратното.

това всичкото е медицински доказано и е налично за прочитане в Интернет, въпрос на желание. ако педиатрите могат да си позволят да бъдат небрежни към чуждите деца (макар в други държави това да има много неприятни последици за педиатъра), то ние можем да се информираме в днешно време - почти всичко е достъпна информация.

# 94
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 586
Знам, че е много малък, но нямам идея как да процедирам, за да регулирам нещата. Какво мислите  Hug

Много е малък още, спокойно, постепенно ще си изгради режим.
Може да плаче за ядене, може и за друго.
Не се притеснявай да му даваш мляко, когато се събуди, за да пробваш дали ще спите по-спокойно и двамата.
Всъщност нощното хранене не зависи от усилията на родителите, а от апетита на бебето.
Дъщеря ми си е злояда от бебе, до ден днешен. Тя никога не е изпитвала нужда да пие нещо през нощта.
Дребният си похапва добре и денем, и нощем. Вече почти не се буди, но ако се случи - плаче докато не му дадем мляко.
Най-добре е за всички, ако му удовлетворим това скромно желание, и да заспим моментално, вместо да будуваме с часове и да се залъгваме с какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт