Отговори
# 60
  • sf
  • Мнения: 10 181
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.



А според мен не е нормално,ако детето е гладно да се налива с вода,вместо с мляко. Peace

ако са били гладни, щяха да се късат от рев. Самия факт,че след глътка вода в просъница пак заспиват,показва,че не се будят от глад.
и определено би ми пречело по няколко пъти на нощ да ставам и да им давам Ам или кисело мляко.
дане говорим,че стомахът има нужда от почивка.

# 61
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 591
Естествено, че ако си заспиват няма да ги наливаме с мляко.
При мен се получи така - дъщеря ми  - от бебе, до ден днешен си е злояда, ако се събудеше нощем, гушках я и тя си заспиваше - без вода, без нищо.
Но синчето си е ящно /пу-пу/. Като се събуди през нощта, ако не му дадеш мляко ще си плаче с часове.
Та според мен си зависи най-вече от апетита на детето, а не от нашите усилия.

# 62
  • Временно
  • Мнения: 788
Според мен не е нормално да се яде/пие АМ нощем. След втория месец и на двамата нощем съм давала само вода.



А според мен не е нормално,ако детето е гладно да се налива с вода,вместо с мляко. Peace

ако са били гладни, щяха да се късат от рев. Самия факт,че след глътка вода в просъница пак заспиват,показва,че не се будят от глад.
и определено би ми пречело по няколко пъти на нощ да ставам и да им давам Ам или кисело мляко.
дане говорим,че стомахът има нужда от почивка.

Това,че твоите деца не са се будили от глад нощем в никакъв случай не прави нощното хранене ненормално. Peace
Всяко дете е различно,едни по-злояди,други по-лакоми.
А това,че стомахчето има нужда от почивка няма как да го обясниш на гладното бебе.

# 63
  • Мнения: 58
Против нощното хранене съм.Синът ми от втория месец спря да яде нощно време.Мисля,4е и малките корем4ета трябва да почиват Grinning.В началото като се събудеше му давах вода,но той много не я обичаше(и досега е така) и скоро престана да се буди.Последното хранене ни е в 8,после спим цяла нощ. Joy

# 64
  • Мнения: 3 034
тъй като за храненето на поискване има твърде много материали, които са били поствани нееднократно и са подкрепени от множество педиатрични асоциации по света, както и от международни организации за грижа за здравето, мисля че би било добре, ако твърдящите, че бебешкото стомахче трябва да почива през нощта, също подадат медицински материали подкрепящи тази теза. с уговорката да са писани преди примерно 10 години максимум, а не преди 30 (или не преписани от учебник на подобна възраст). защото истината е, че акушерките и педиатрите продължаващи да го проповядват базират препоръките си на доста стари схващания. аз подобни статии съм срещала само на български и писани от български автори, което не ме кара да се доверя особено.

ще прочета и други, разбира се, стига да се постнат от maiako или donsita , примерно. защото на мен повече ми прилича на сляпо доверяване на акушерка/педиатър, която/който са запецнали в средата на 20-ти век и оттам не мърдат. ама тя медицината си върви напред и Слава Богу, защото се възползваме всички.

а ако причината е "на мен ще ми пречи да давам нощем", тогава ще се въздържа от коментар.

# 65
  • sf
  • Мнения: 10 181
Няма да влизам в безмислени спорове. Всеки гледа децата си както си иска.
И с двете смятах,че след 2рия месец няма да ги храня нощем.
Така и направих.
Стана добре за всички. След известно време това ядене нощем, не е нищо друго освен навик, и то такъв,който трудно може да се изкорени.
А никой не може да ме убеди,че е нужно едно дете на 12,1318,че и повече месеца да се храни нощем. Да не говорим за културата на хранене,която се създава за по-натам.
Но както казах всеки сам си решава.
И,да, един от доводите ми беше "на мен ще ми пречи да давам нощем". Едва ли има някой ,който предпочита да става и да храни нощем,пред  спането.
За мен въпросът е приключен- няма повече да влизам в темата.

# 66
  • Мнения: 7
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile
това може само болен мозък да го измисли

# 67
  • Мнения: 46 545
това може само болен мозък да го измисли

Болният мозък може да причини неудобство, дори болка на детето си.
Нормалният се води по малкото, когато - тогава.
Лесно е да го караш да се гърчи и да реве, заради свиването на гладното стомахче, нали?
Също толкова лесно е да дадеш мляко, когато поиска.
Въпрос на избор.

# 68
  • Мнения: X
Много епитети, много нещо,само, защото сме на различни мнения, както обикновено.

В крайна сметка всеки сам решава, а според мен най-добре да го реши детето.
Имам две деца, гледани по един и същи начин, едното ядеше нощем до 2г.6м., другото не яде нощем от малко бебе.
Според мен те сами са си намерили най-доброто за тях.

Добре е да се спре с обидите, иначе писането във форумите е безсмислено, все пак, ако всички бяхме на едно мнение, постовете щяха да се изчерпват с "Подкрепям", "И ние така", "Правилно" и т.н.

# 69
  • Мнения: 472
Мисля,че е време да го откажеш,все пак стомахчето трябва да почива
Против съм нощното даване на мляко  Naughty
Моята кукла сама се отказа на 30-я ден,ноо...ако не беше тя аз щях да го направя  Peace
Дай водичка,биба........пробвах всичко

# 70
  • Мнения: 46 545
Мисля,че е време да го откажеш,все пак стомахчето трябва да почива ...

А сърцето кога почива?
И как почива стържещ от глад стомах?

В коя друга държава (като изключим бившите комунистически, въпреки, че и те се оправиха), се препоръчва насилствено махане на нощното хранене? Дори в Бг вече повечето лекари отхвърлят "почивката".

... най-добре да го реши детето.
Имам две деца, гледани по един и същи начин, едното ядеше нощем до 2г.6м., другото не яде нощем от малко бебе.
Според мен те сами са си намерили най-доброто за тях ...

 Peace

# 71
  • Мнения: 2 658
Да ви кажа честно(но не нападам никой), zа мен също не е нормално да се яде нощем... Ние нощем спим. Но това е, zащото(така, като ви чета) явно моите деца са ми го покаzали, а не аz на тях. Никога никого не съм "отучвала" . Мислех си че съм "отучила" големия едно време на месец и нещо, zащото така ме посъветваха(тогава всичките доктори така учеха), но той май сам си е спрял  Wink Защото беz простест се научи да си спи..
Малката пък от като беше на дни някакви, просто иzмести буденията така, че нощно хранене нямаше. В  началото zаспиваше мноого късно, после почна да иzмества zаспиването и така. Сега яде последно към 22ч или 22.30ч и после в 10ч сутринта. Така е от много отдавна.
Но пък ме раzмислихте и сигурно имате право. Детенцето на авторката е малко, zа да не поема мляко иzобщо. Явно наистина си го търси. Моята щерка си яде, но иzпива между 500мл и 600 и нещо мл мляко на ден.
Но и иzкаzването на Блонди ми се струва мааалко ктрайно. Може би пак съдя по себе си, тъй като никога в съzнателния си живот не съм яла нощем, дори и преz бременностите ми. Та не zнам дали бих си хранила детето "до 7 годишно" нощем. Та zнание или неzнание... не съм съвсем сигурна. По_скоро раzни хора, раzни идеали  Peace

# 72
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не е ли голямо за нощно кърмене давай биберон вода

# 73
  • Мнения: 472
Мисля,че е време да го откажеш,все пак стомахчето трябва да почива ...

А сърцето кога почива?
И как почива стържещ от глад стомах?

В коя друга държава (като изключим бившите комунистически, въпреки, че и те се оправиха), се препоръчва насилствено махане на нощното хранене? Дори в Бг вече повечето лекари отхвърлят "почивката".


Какво означава това препоръчва някой,то тогава означава да се храним цял живот нощем.Нещо на мен не ми се връзва  newsm78  И сърцето тук няма нищо общо....Стържещ стомах от глад....мне не мисля,по-скоро това е навик  Peace


# 74
  • вкъщи
  • Мнения: 704
правилно Данитка навик

Общи условия

Активация на акаунт